اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

همهء تجربیات من !!!!!

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• آموزش: همهء تجربیات من !!!!!

درود

در این مدتی که در این فروم در حال کسب تجربه و آموختن هستم جای خالی یک تاپیک را که از نقطه نظر روانی و به صورت ریز تر و نه فقط کلی گویی به مسایلی که پیش روی معامله گر هاست بپردازد احساس میکنم.

همه ما تجربیاتی داریم که کلی ارزنده میباشد. قصدم بر این است که با کمک شما دوستان عزیزم به بیان این تجربیات و مشکلات روانی حین ترید بپردازیم.

فقط و فقط مهمتر از همه حضور شما دوستان و فعالیتتان در این مباحث است که میتواند ضامن موفقیت ما در این تاپیک باشد.

در چندین پست اول روال کار و برنامه هایی که در نظر دارم را مطرح میکنم اگر موافق بودید شروع میکنیم. ادامه این مباحث به استقبال شما بستگی دارد.

همه ما زیاد شنیدیم و خواندیم ولی کمتر نتیجه گرفتیم.

به قول شاعر : از حرف و سخن ملولم و عمل م آرزوست !!!!!
    هميشه آماتورها در امتداد يک روند قوي به دنبال الگوهاي برگشتي مي گردند...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

یکی از دلایل اصلی ضرر تریدرها از این شاخه به اون شاخه پریدنه

یه استراتژی رو تست میکنن و نتیجه هم میگیرند اما تا میاد روش براشون جا بیفته و به قول عوام قلقش دستش بیاد میاد تو فروم میبینه یه روش جدید داره ارائه میشه میپره وسط و شروع میکنه با ولع این تاپیک رو دنبال کردن بعد تست این استراتژی و روز از نو روزی از نو !!!

من یکی رو سراغ دارم 8 ساله با یک روش کار میکنه ماهی 4 میلیون درامد داره
    خودش تعریف میکرد که : یکی از دوستان رو بعد از چند سال دیدم بهم گفت یادمه شما با روش مثلا ایکس کار میکردین درسته الان با چه روشی کار میکنین ؟ منم گفتم با همون روش ایکس !!! میگه اونقدر تعجب کرد که فکر کرد دارم سرکارش میزارم ولی بعد که مطمئن شد باور کرد !

شعار دوستمون اینه : اگر شما با تخمی ترین روش ممکن هم ترید کنید سود میکنید به شرط اون که بهش پایبند باشید !
    فارغ از هر گونه تحلیل ، فقط برای ترید آمده ام . .................................................. ....................

نظر

درود

از قدیم گفتن ترک عادت موجب مرض است.

من این جمله را کاملا باور دارم. برای توضیح نیاز دارم که مختصری از اتفاقات گذشته را بازگو کنم تا کمکی به حل مشکل دوستان کرده باشم.
      من از طریق یکی از دوستان قدیمی ام با این بازار آشنا شدم. و کلی از آموخته هام از زبان ایشان بود.مثل الان این همه فروم و تاپیک و کتاب فارسی ... فعال و مفید و دلسوز فراوان نبود یا اگر هم بود من در این وادی ها نبودم. دقیقا مثل کسی که می خواست شنا کنه و فقط با نگاه کردن به دیگران میپره تو آب و با سعی و خطا دست وپا شکسته یاد میگیره. و متاسفانه این یادگیری غلطه که باعث ضرر میشه و کلی هم زمان از ما میگیره تا ما ترک عادت غلط گذشته کنیم و کلی هم تاوان میدیم.

همیشه فکرمیکنیم که ضرر و سوخت و استاپ اوت شدن مال دیگرانه و ما پهلوانی هستیم چنان ...
      خلاصه سال 2010 حساب باز کردم. بروکرم با متا 4 کار میکرد. از اول سال 2011 شیفت کردن به متا 5. همه چی داشت خوب پیش میرفت و من هم خوش و خرم با کلی سود با روال غلطی که یادگرفته بودم ادامه دادم تا رسید به شب عید که هیچ وقت یادم نمیره خبر سونامی ژاپن که اعلام شد طی 30 دقیقه همه چی رفت رو هوا. شب عید... درگیر کار... ضرررررر.

گویی زلزله تو چارت من اومده بود( اگه دوست داشتین زمان و قیمتو هر چی خواستین چک کنید).
      اصلا فکرشم نمیکردم من که به این خوبی دارم کار میکنم همچین روزی رو ببینم.
      خلاصه بگم که عید همش در فکر چاره و رفع ایراداتم بودم و با عزمی راسخ تر دوباره برگشتم. خیلی مواردو رعایت کردم و سبک تر ترید میکردم . کم کم اوضاع خوب شد. تونستم طی 3 الی 4 ماه جبران کنم و حساب رفت تو سود. هر 2 هفته برداشت میکردم و کلی عروسی بود. ولی اون عادات بد هنوز دست از سر من بر نمیداشت و بوی سود و پول که میومد قلقلکم میداد و وسوسه میشدم.

اما قصه هنوز ادامه دارد...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

ادامه ...
        اگه اشتبام نکنم شهریور2011 بود که بانک مرکزی سویس زیاد در مورد افزایش ارزش پول بیانیه میداد و دخالت میکرد تا تصمیمنهایی رو اعلام کردند . دوباره روز از نو روزی از نو...
        ظرف 3 ثانیه دوباره ما استاپ اوت شدیم.

ولی این دفعه چون بخش بزرگی از سرمایه را برداشت کرده بودیم این ضرر تا حدودی از سود بود. ولی ضرر ضرره دیگه.

همه دوستان بی شک از این لحظات زیاد داشتند و هنوز هم دارند .حالا در مبالغ مختلف. هدفم از گفتن این سرگذشت این بود که اگه الان دارم با اطمینان میگم که مهمتر از نون شب گذاشتن استاپ و مدیریت سرمایه است را همین طوری طوطی وار نمیگم.با تمام سلول هام لمسش کردم .
        و اگر هم تونستم جبران کنم باز هم به کمک رعایت همین موارد است.
        الان آن حساب در سود است. من بروکرم را عوض کردم و مبلغ کمی در آن حساب باقی گذاشتم.این آخرین وضعیت است.

ادامه ...

.

نظر

همه این قصه ها و سر گذشت رو گفتم تا اگه کسی واقعا واقعا واقعا میخواد موفق بشه باید دوباره بررسی کنه ببینه دلایل شکستش کجاست. اگر مشابه قصه منه که با من همرا باشه و همینجا کمکش میکنم و میگم که چطوری میشه بر این طمع و حرص غلبه کرد.

ای کاش من از روز اول با همچین فرومی آشنا میشدم و همه چی رو اصولی یاد میگرفتم تا نیاز نباشه کلی وقت و پول را صرف کنم و تازه برگردم اول خط.
          ولی الان هم خدا رو شکر میکنم.هیچ وقت دیر نیست. هر روز دارم مطالب جدید یاد میگیرم.

نمیدونم کسی از دوستان تا الان به کلاس های ترک اعتیاد n.a برای اطلاع از روند کارشان رفته و یا آشنایی داره یا نه.

یه چیز خیلی خوبی دارن و اون اینه که اول قبول میکنن که در مسیر اشتباه هستند و از گفتنش ابایی ندارن و میگن که اومدیم تا راه درست رو بریم.
          اینجا هم اگه یه همچین کاری رو خواستین انجام بدین من در خدمتم و با کمک شما دوستان با تجربه در کنار هم اشتباهات و مشکلاتمون رو در مقوله روانشناسی برای همیشه حل میکنیم.

همین جا قول میدم اگه به مسائل روانشناسی غلبه کنیم راحت راحت میتونم بگم که حداقل دوسال از راه رسیدن به مرحله تریدر شدن را طی کردیم.
          منتظر نظراتتون هستم.
          ...

.

نظر

من از بیان اشتباهاتم اصلا ابایی ندارم و اتفاقا شهامت قبول همین اشتباهات است که باعث موفقیت میشود. شاید در بگویید در فضای مجازی کمتر کسی اطلاعاتی در خصوص اکانت خود میدهد. من اصراری ندارم که هیستوری رو کنید و ... . میگم که فقط به نقاطی که ضعف داریم اشاره کنیم تا حل بشه.

بهتره که برای ادامه بحث بدونیم که بیشتر اشتباهات و مشکلاتمون در چه مواردی است تا بیشتر در حول اون مسائل تبادل نظر کنیم. این بحث روانشناسی پایان نداره و دست از سر ما بر نمیداره و یک نیاز روزانه است و اگر تکرار نکنیم یادمان میرود. تازه کار و وارد و استاد هم سرش نمیشود.

.

نظر

درود

خدا رو شکر میکنم که دوستان اصلا هیچ مشکلی در این زمینه که مطرح کردم ندارند !!!!
              ولی من برای دل خودمم که شده و برای اینکه فراموش نکنم که تا روزی که ترید میکنم نیاز به مدیریت سرمایه دارم و هرگز نباید بی استاپ پوزیشن بگیرم به این بحث ادامه میدم.

مباحث روانشناسی خیلی گسترده است از قبیل مدیریت سرمایه - اور ترید - استرس هنگام پوزیشن گیری - حد ضرر - شناخت خصوصیات فردی و ... که همه ما در مورد آن فراوان شنیده ایم.

ولی من با همین مبحث حد ضرر شروع میکنم که اوجب واجبات است. یکی از عواملی که باعث جبران ضررم شد همین فاکتور بود. باور بفرمایید که هر چه بلا میکشیم از همین یک مورد است !!!

کسی هست که جمله حد ضرر دوست ماست را نشنیده باشد؟

آیا کسی را داریم که برای 10 ثانیه هم که شده به این فکر کرده باشد؟ دوست ماست یعنی چه؟ مگر ضرر میشود دوست ما باشد؟ و یا ما چقدر نسبت به آن احساس دوستی میکنیم و آن را میپذیریم؟

همیشه از واقعیت فرار میکنیم و در روشهای معاملاتی دیگر به دنبال موفقیت هستیم. غافل از اینکه آسمان همه جا همین رنگ است تا زمانی که موارد فوق را رعایت نکنیم ضرر سهم ما میشود.

ادامه...
              ویرایش توسط payam154 : https://www.traderha.com/member/3016-payam154 در ساعت 08-19-2013, 01:26 PM

.

نظر

پیام جان ضمن درود و سپاسگذاری

خدمتتون عارضم که دقیقا با حرف شما موافقم، اولین قدم در موفقت و تغییر یک عادت روانی بد اعتراف به ضعف در برابر اونه.

همانطور که در کتاب Trading for a living دکتر الساندر الدر که اول روانشناسی زبده و سپس با کمک همین روانشناسی تبدیل به معامله گری موفق شدند می گوید: " بیشتر معامله گران ضررهای خود را از خودشان و دیگران مخفی نگه می دارند - بعنوان یک معامله گر برای برداشتن نحستین گام باید بگوید: من یک بازنده هستم و در برابر باخت ناتوان هستم."

دیدگاه من نیز بآرامی در حال تغییر است، با گروهی از دوستان در حال بررسی حد ضرر معاملاتمان می باشیم و در حال رسیدن به این نتیجه هستیم که: حد ضرر اگر در جای درستی قرار گیرد، ضمن اینکه به سود ما خواهد بود، می تواند نشان از قدرت ادامه روند تشخیصی نیز باشد.

شادیتان برقرار
                Think / Act / Enjoy

نظر

سلام و درود پيام جان

دوست عزيز، همه ما فشارهاي فكري و روحي وارد شدن به معامله، تغيير حد ضرر ( بعضي مواقع نگذاشتن حد ضرر به اميد برگشت قيمت ) و در پايان تجربه تلخ كال مارجين را داشته ايم، خود من در 3 سال گذشته كه وارد اين بازار شدم، بيشتر از 6 حساب را منفجر كردم تا فهميدم علي آباد كتول ديگه شهر شده...

واقعيت مطلب اينه تا زماني كه وارد فرومها نشده بودم سود كردنم بد نبود و البته كال شدنم، جالبه اولين حسابم، از لحظه اي كه باز كردم، روي 1 دقيقه طلا خانم هم معامله ميكردم و در يك روز حساب 100 دلاري را تبديل به 300 دلار و در پايان هفته به 500 دلار رسوندم و البته همونطور كه هممون ميدونيم هفته بعدش كال شدم

و هنگامي كه در اين فروم حاضر شدم تقريبا 1 سال دست از معامله برداشتم و فقط مطالعه كردم و از قبل عيد شروع به معامله ريل كردم و خداروشكر هنوز حسابم نابود نشده.

در كل اگر توان كنترل فكر و فشارهاي مالي باشه، با رعايت مديريت سرمايه و گذاشتن حد ضرر فاجعه اتفاق نمي افته ( اميدوارم )...

از تجربيات شما بسيار زياد استفاده خواهيم كرد دوست عزيز

موفق باشيد
                  نبردهای زندگی همیشه به نفع قویترین ها پایان نمی پذیرد، بلكه دیر یا زود برد با آن كسی است كه بردن را باور دارد...

نظر

سلام
                    راستش یادم نمیاد هیچ وقت ترید بدون استاپ کرده باشم...
                    و برعکس بقیه!!!
                    من همیشه سعی میکردم استاپم خیلی کوچکتر از تارگتم باشه و شاید همین باعث ضرر من شده؟...
                    با این که سالیان زیادی هست که ترد میکنم (7-8 سال) اما از گفتن این که سود نکردم خجالت نمیکشم...
                    خب شاید این همه استاپ خوردن باعث شده من کمی از بازار دلسرد بشم و الان دیگه تریدی نمکنم و ترجیح میدم از دور تماشا کنم تا این که خودم دست به کار بشم...
                    اقا پیام درباره این پست اگر نظری دارید ,بفرمایید.
                    با تشکر
                    هیچ پایانی برای چیزهایی که میتونیم تجربه کنیم وجود نداره...
                    باورهای محکم و قاطع حقیقت را بیش از دروغ تهدید میکنند
                    .

نظر

درود
                      مرسی از دوستانی که اظهار نظر کردند. همین طوری اگه پیش بریم به جاهای خوبش میرسیم.

و شما صادق عزیز از بنده قدیمیتر و با تجربه تر هستید و من باید از شما یاد بگیرم. ولی چند تا سوال دارم و بعد در حد توانم کمک میکنم. مثلا اگر حساب شما 10 هزار دلار بوده مبلغ استاپ ها چند دلار میشده؟ آیا استاپ جابجا میشده؟ به کدام سمت؟ نسبت حد سود به ضرر چند بوده؟

دوستان دیگه هم اگر در این مورد نظری دارند بفرمایند و من هم روشی که کار میکنم و جواب گرفتم را در میان میگذارم. شاید دری جدید به روی همه ما باز شود.

.

نظر

سلام و درود . به نظر من باید نقطه استاپ از نظر تکنیکال محاسبه بشه و اگه اون نقطه فاصلش از قیمت با توجه به حجم مجاز سیستمتون بیشتر از 5 درصد بود باید صبر کرد تا قیمت به اون نقطه برسه تا وارد شد اما اون چیزی که موفقیت در فارکس رو تضمین میکنه گسترش سوده که 90 در صد تریدرها رعایت نمی کنن مثلا طلا 50 دلار میریزه ولی تریدر 7 دلار بیشتر نمیتونه ازش بدست بیاره پس شاه کلید فارکس گسترش سوده این جمله رو جدی بگیرید

نظر

نوشته اصلی توسط zoroaster نمایش پست ها
                          سلام و درود . به نظر من باید نقطه استاپ از نظر تکنیکال محاسبه بشه و اگه اون نقطه فاصلش از قیمت با توجه به حجم مجاز سیستمتون بیشتر از 5 درصد بود باید صبر کرد تا قیمت به اون نقطه برسه تا وارد شد اما اون چیزی که موفقیت در فارکس رو تضمین میکنه گسترش سوده که 90 در صد تریدرها رعایت نمی کنن مثلا طلا 50 دلار میریزه ولی تریدر 7 دلار بیشتر نمیتونه ازش بدست بیاره پس شاه کلید فارکس گسترش سوده این جمله رو جدی بگیرید

درود دوست عزیز

در این که باید سود را گسترش داد هیچ شکی نداریم. ولی هر چیزی قدم به قدم. بعضی از ما ها در همان قدم اول گیر کرده ایم. توجه داشته باشید که ما باید اول در این بازار بمانیم تا بتوانیم سودی را گسترش دهیم.وقتی که بعد از چند تا سود بایک ضرر بزرگ مواجه شدیم و اصل و فرع پول یکجا بره دیگه فرصتی برای گسترش نمیمونه.

خوبه که شما در این زمینه تجربه داری و حتما از تجارب شما استفاده خواهیم کرد.

ولی ابتدا دوستان اگر موافق باشند این بحث استاپ و لات مناسب را برای همیشه نهادینه کنیم و سپس با هم به گسترش سود میپردازیم.

.

نظر

نوشته اصلی توسط payam154 نمایش پست ها
                            درود
                            مرسی از دوستانی که اظهار نظر کردند. همین طوری اگه پیش بریم به جاهای خوبش میرسیم.

و شما صادق عزیز از بنده قدیمیتر و با تجربه تر هستید و من باید از شما یاد بگیرم. ولی چند تا سوال دارم و بعد در حد توانم کمک میکنم. مثلا اگر حساب شما 10 هزار دلار بوده مبلغ استاپ ها چند دلار میشده؟ آیا استاپ جابجا میشده؟ به کدام سمت؟ نسبت حد سود به ضرر چند بوده؟

دوستان دیگه هم اگر در این مورد نظری دارند بفرمایند و من هم روشی که کار میکنم و جواب گرفتم را در میان میگذارم. شاید دری جدید به روی همه ما باز شود.
                            یکی از اولین جملاتی که وقتی داشتم با بازار اشنا میشدم شندیم این بود : "هیچ وقت استاپ را فراموش نکنیم."
                            خب من تا حالا فراموش نکردم چون از لحاظ منطقی و ریاضی متوجه این موضوع هستم که نداشتم استاپ در هر بازاری ممکن است به نابودی سرمایه منجر شود.
                            دومین جمله که شنیدم :"داشتن ریسک به ریوارد مناسب است."
                            خب با کمی ریاضی و بازی با اعداد متجه شدم که داشتن حد سود بزرگتر از حد ضرر چقدر به رشد سرمایه کمک میکنه...
                            بنا بر این تصمیم گرفتم در حساب های ریل 2 نکته بالا رو همیشه و همیشه رعایت کنم.
                            - بدیهیست که در موقع یاد گرفتن روش های ترید مختلف و حساب دمو ممکن است این نکات رو رعایت نکنم.
                            خیلی به ندرت در خاطر دارم که استاپ رو جابه جا کرده باشم.
                            شاید باورتون نشه از این که همیشه میدیدم خیلی ها در فروم ها از درد نگذاشتن استاپ یا جابه جایی استاپ مینویسند تعجب میکرم...
                            و پیش خودم میگفتم:
                            این ها چرا منطق معامله را نمیدانند؟خب یکم فکر کنید که اگر در معامله ای که استاپ رو جابه جا کردید از بدشانسی یا نداشتن معلومات کافی استاپ خوردید چه بلایی سر برایند معاملات شما میآید...

ریسک به ریوارد من حد اقل 1 به 1 و به طور متوسط 1 به2 یا 1به 4 و حتی در مواقعی 1 به 8 یا بیشتر هم شده...
                            در مورد حساب ها بگم تاجایی که یادمه بزرگترین حسابی که با اون کار کردم 500 دلار بوده و در اون حساب بیشترین سودم 350 دلار و بیشترین ضررم 250 دلار بودو ذره ذره حساب نابود شد البته چون حساب مال چند سال پیش هست جزئیات بیشتری یادم نمیاد.

اکثر اوقات روی حساب هایی با سرمایه کم ,کار کردم چون میدنم وقتی راهی برای مثبت کردن برایند معاملاتم پیداکنم دیگر مبلغ افتتاح حساب مهم نخواهد بود.(با شرط داشتن ریسک به ریوارد مناسب).
                            ولی به نکته ای که در حساب هام توجه کردم اینه که خیلی کم کم حساب کال میشه به طور میانگین یک خط نزولی رو به پایین رو تصور کنید.

شاید دچار طمع و شده باشم و موقع در سود بودن تارگت رو بالا برده باشم و بعد از ترس استاپ خوردن استاپ رو هم خیلی بالا اورده و استاپ خورده باشم...

اما الان سعی میکنم تاوقتی پلن مشخصی کنار لپتاپ وجود نداشته باشه شرط که جابه جایی تارگت و ... توی اون مشخص نباشه این کار رو نکنم.
                            و الان کمی در استفاده از پلن و دچار اضطراب و ترس نشدن پیشرفت کردم.
                            فکر میکنم به خاطر این بود که یکی از اساتید اومد گفت:
                            "وقتی معامله ای رو باز میکنید شانس برنده شدن هیچ وقت و هیچ وقت و هیچ وقت بیشتر از 50% نیست"

حالا شاید منظورش از این جمله این بوده وقتی یک تصمیم میگیرید با تعصب رفتار نکنید...

اخرین ترید هام رو ثبت کردم فکر کنم توی هر ترید 6-7 % سرمایه رو ریسک میکردم لینک معاملاتم رو اینجاست:
                            http://forum.broker-fa.com/f31/%D8%A...AF%D9%82-1028/

یا حق
                            ویرایش توسط sadegh : https://www.traderha.com/member/4562-sadegh در ساعت 08-19-2013, 04:54 PM
                            هیچ پایانی برای چیزهایی که میتونیم تجربه کنیم وجود نداره...
                            باورهای محکم و قاطع حقیقت را بیش از دروغ تهدید میکنند
                            .

نظر

حد ضرر یا استاب لاس از دیدگاه شخصیم:

1- با داشتن حد ضرر حساب خود را بیمه کردیم و همانند هر بیمه ای باید کمیسیون پرداخت نمود !

2- حد ضرر فرصت های سود اور را برای من در حال و اینده حفظ خواهد کرد ، با توجه به ریسک مشخص در هر معامله ، میتوانم در فرصت های بعدی ضرر را کاور و جبران کنم

دیدگاه اصلیم بالا نوشتم و به جرات میگم بعد یک بار کال کردن یک حساب ، قسم به هستی ام خوردم که استاب بزارم حتی اگر به صورت شیک بخوره و بره به جهت که مد نظرم بوده و آنالیز کرده بودم.

ترسی از ضرر ندارم چون در دو بند اول همه چیز گویای این ذهنیت هست که حد ضرر برای ایمن کردن حسابم به وجود اومده و برای فرصت سازی های آینده ، پس خیلی عالیه که با مقدار کمی ضرر از یک معامله خارج بشم .

حتی در دوره زمانی برای خود حد ضرر معینی مجاز دانستم ( هفته ای 3% ) که به این مقدار در هر روز از هفته برسم تا هفته دیگه ترید خداحافظ !

پلانم از روز اول مکتوب بوده و خدا رو شاکرم با افرادی نشست و برخواست کردم که از روز ازل این چیزا بهم آموختند !

ارادتمند - خلیل
                              آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

پردازش ...
                              X