اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

روش های مدیریت سرمایه

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• روش های مدیریت سرمایه

سلام

شما برای مدیریت سرمایه از چه متدهایی بهره می برید، یکی از روش هایی که اخیراً باب شده روش 10 مرحله ای هست، دوستان کسی با این متد کار میکنه؟ نظرتون چیه؟

این تاپیک برای بحث در خصوص مدیریت سرمایه و بحث های ریسک منیجمنت ایجاد شده است.
    .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
    https://telegram.me/Cyclicalwaves
    https://telegram.me/NimaAzaadi

درود بر نیمای بزرگوار

بسیار بحث شیرین و مهمی خواهد بود.

کلاسیک ترین حالت ریسک ثابت بر اساس بالانس هست به شرط عدم برداشت!! بدین ترتیب با داشتن یک روش سود ده در بلند مدت از سودهای حاصله در معاملات استفاده میشه.

این روش به صورت اتوماتیک در دوره های سود آوری شیب افزایش کسب دلار را تند تر میکند و در دوره های ضرر شیب کاهشی از دست دادن دلار را کند تر میکند.

با توجه به اینکه اکثر تریدرها علاقه فراوانی به سودهای سریع و برداشت های سریع دارند !! کمتر دیده میشود که از این روش کلاسیک استفاده کنند.

این روش پیش نیازهایی دارد که اکثریت تریدرها فاقد آن هستند.سرمایه نسبتا زیاد ، منبع درآمدی غیر از مارکت ،تجربه دوره های طولانی در اجرای این متد، دید واقع بینانه به سودهای دست یافتنی و ...

با این وصف بالاجبار باید در مورد سیستمهایی صحبت کرد که در تئوری موفق هستند و در عمل گاو نر میخواهد و مرد کهن!!

سه روش عمومی به نظر من میرسه:
    1)روشهای مارتینگلی.
    2)روشهای پلکانی یا همان مرحله ای که گفتید.
    3)روشهایی بر مبنای هج .

منتظر ایده های دیگر دوستان بمانیم و سپس دوستان از تجربیات عملی خود صحبت کنند.

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
    2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
    3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
    4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
    5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
    6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
    7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

با سلام
      این مبحث بسیار مهمی است که متاسفانه کمتر کسی توجه میکنه و به صورت اختصاصی وقت براش میذاره.
      مدیریت ریسک و سرمایه متدهای متفاوتی داره که تریدر بر اساس روحیات و میزان سرمایه و....باید یکی را انتخاب کنه.
      من به شخصه برای مدیریت سرمایه و ریسک روش لری ویلیامز را میپسندم.
      به نظرم مشکلاتش کمتر از باقی سیستم هاست با روحیاتم هم بیشتر سازگاره!

نظر

نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
        سلام

شما برای مدیریت سرمایه از چه متدهایی بهره می برید، یکی از روش هایی که اخیراً باب شده روش 10 مرحله ای هست، دوستان کسی با این متد کار میکنه؟ نظرتون چیه؟

این تاپیک برای بحث در خصوص مدیریت سرمایه و بحث های ریسک منیجمنت ایجاد شده است.
        سلام بر جناب آزادی
        وقت بخیر

این روشی که گفتین من نمیدونم به طور علمی و دقیقش چه طور محاسبه میشه

ولی تحلیلی میکنم وقتی میخوام معامله کنم تو هر تحلیلی شاید بیش از 6 اردر بزارم(میشه گفت به فاصله 5 الی 10 پیپ) با استاپ های یکی و مشخص و ...

فک میکنم همین روشی هست که من به طور آماتور روش کار میکنم خیلی مشتاقم که با این روش آشنا بشم تا بتونم کم و کاستی های روش خودمو بر طرف کنم

تشکر از شما
        چارلی چاپلین

خیلی سعی کردم مردم بفهمند اما آنها فقط خندیدند...!!!!

نظر

نوشته اصلی توسط h2opolo نمایش پست ها
          سلام بر جناب آزادی
          وقت بخیر

این روشی که گفتین من نمیدونم به طور علمی و دقیقش چه طور محاسبه میشه

ولی تحلیلی میکنم وقتی میخوام معامله کنم تو هر تحلیلی شاید بیش از 6 اردر بزارم(میشه گفت به فاصله 5 الی 10 پیپ) با استاپ های یکی و مشخص و ...

فک میکنم همین روشی هست که من به طور آماتور روش کار میکنم خیلی مشتاقم که با این روش آشنا بشم تا بتونم کم و کاستی های روش خودمو بر طرف کنم

تشکر از شما

با سلام
          در صورتی که روشی جناب آزادی مد نظر دارن و روشی که شما میگید یکی باشه یه سری تو ضیحات باید دربارش بدم
          من حدود 1 سال چیش با این روش آشنا شدم روش خوب و جالبی است اما مشکلش اینه که توی رالی های بلند کاربرد اصلیش را پیدا میکنه نه وقتی حد سود را با تفاوت 5- 10 پیپ بذارید.
          شما باید هدف های قیمتی که حدس میزنید بر هر اساسی یا الیوت یا فیبو یا .....باید حمایت مقاومت های سر راهش را در نظر داشته باشید و حد سود های متفاوت خود را در این نقاط قرار دهید تا وقتی رالی در حرکت است پس از برخورد با حد سد های متفاوت به سود برسید و پس از برخورد به اولین سود حد ضرر را در نقطه ورورد قرار دهید و پس از برخورد سود 2 حد ضرر را در نقظه سود 1 و ...
          و باید در نظر داشته باشید که حد ضرر تمام معاملات باید 1 نقطه باشد
          و میزان ریسک به ریوارد را یک جا و برای همه معلملات حساب کنید که معمولا به اعداد خیلی خوبی دست پیدا میکنید نه اینکه تک تک حساب کنید

نظر

اگر شخصی با روش 10 مرحله ای کار کرده و با دییپلین مشخصی داره کار می کنه یک توضیحی بده و تجربیاتش رو شیر کنه.

مرسی

نظر

کسی نیست که با روش 10 مرحله ای کار کرده باشه؟!
              استاد میشه خودتون یه توضیح مختصری بدید؟
              یه سرنخی بدید تا بیوفتیم دنبالش تا به نتیجه برسیم

نظر

هماهنگ شد یکی از بچه ها به طور کامل این روش 10 مرحله ای رو توضیح بده. با نکات تکمیلی

نظر

اردیبهشت امسال بود که یک روز جمعه با نیما و جمعی از دوستان عزیز ملاقاتی طولانی و خاطره انگیز داشتم.
                  اون روز با نیما در مورد پلان مدیریت سرمایه ای صحبت می کردم که به شدت فکرمو درگیر خودش کرده بود.
                  نیما ی عزیز تشویقم کرد که در مسیر اجرای پلان قرار بگیرم و کار رو استارت بزنم.
                  ایده یک شبه راه صد ساله رفتن رو همه ما کم و بیش در ذهن خودمون داشتیم و داریم.
                  همه ما رویا و آرزوهایی رو در ذهنمون پرورش دادیم.
                  منتها بعضی ها این شهامت رو داشتند و قدم در راه رسیدن به آرزوهاشون برداشتند و بعضی های دیگه فقط با خیال و آرزوهاشون خوش بودند.
                  خود من جزو کسانی هستم که خواستم ریسک کنم و به آرزو هام برسم.
                  در این تاپیک پلان مدیریت سرمایه ای ارایه میشه که با ده تا پوزیشن موفق با حد سود 100 پیپی سرمایه اولیه 1000 برابر میشه.
                  خیلی ایده جالبی هست.ولی یک سری پیش نیاز ها/نیاز ها/مزایا و معایبی داره.
                  اینجا میخوایم در موردش صحبت کنیم.نظر همدیگه رو بدونیم و من هم از تجربه هایی که با این سیستم داشتم صحبت خواهم کرد.
                  جزییات پلان رو به طور مفصل در پست بعدی شرح خواهم داد.

نظر

در عکسی که قرار دادم جزییات پلان نوشته شده.
                    ما فقط با ده دلار سرمایه شروع می کنیم.
                    به هیچ وجه توصیه نمیکنم که سرمایه اولیه رو بالا ببرین.
                    فقط ده دلار.
                    در هر مرحله حجم معامله طوری هست که با 100 پیپ مثبت حساب دو برابر میشه و اگه پوزیشن 90 پیپ منفی وارد ضرر بشه حساب کال میشه.
                    پس با یک سیستم صفر و یک رو به رو هستیم.
                    یا هیچی یا همه چی.
                    خوب به پلان دقت کنید و نطرات خودتون رو بگید تا مفصلتر وارد جزییات و باید ها و نباید ها بشیم.

نظر

چناب رجب زاده عزیز لوریج یک به صد هر جور من فکر میکنم کمیتش لنگ میزنه. یعنی یه جا بالاخره حسابو کال میکنه. ولی مشتاقانه منتظر ادامه بحث هستم.
                      فاندامنتال تحلیل و تکنیکال معامله کن!

نظر

نوشته اصلی توسط arash rajabzadeh نمایش پست ها
                        در عکسی که قرار دادم جزییات پلان نوشته شده.
                        ما فقط با ده دلار سرمایه شروع می کنیم.
                        به هیچ وجه توصیه نمیکنم که سرمایه اولیه رو بالا ببرین.
                        فقط ده دلار.
                        در هر مرحله حجم معامله طوری هست که با 100 پیپ مثبت حساب دو برابر میشه و اگه پوزیشن 90 پیپ منفی وارد ضرر بشه حساب کال میشه.
                        پس با یک سیستم صفر و یک رو به رو هستیم.
                        یا هیچی یا همه چی.
                        خوب به پلان دقت کنید و نطرات خودتون رو بگید تا مفصلتر وارد جزییات و باید ها و نباید ها بشیم.

تشکر از استاد عزیز و جناب رجب زاده که به هر نحوه در حال انتقال تجربیاتتون به ما تریدرهای آماتور هستین

با توجه به اینکه این پلان رو صفر رو یک در نظر گرفتید، درسته ولی این پلان خیلی تند به نظر میاد

بر فرض تا لول 9 بدون هیچ مشکلی حرکت میکنم و وقتی به لول 10 میریسم با یه استاپ کل زحمت چند ماهه به باد میره

جناب رجب زاده، داداش عزیزم یه پیشنهاد در حد مبتدی دارم شاید کارا باشه

به نظرم این پلان رو تقسیم بر دو یا چهار کنید(یعنی هدف 50پیپ یا 25پیپ) شاید یکم فرسایشی بشه ولی میشه درصدی از این اشتباهات رو ..... کرد و بهتر میشه مانور داد...

در کل بی صبرانه منتظر جزئیات ماجرا هستم

موفق و پیروز باشید
                        چارلی چاپلین

خیلی سعی کردم مردم بفهمند اما آنها فقط خندیدند...!!!!

نظر

حالش به همینه که لوله 10 کال شی دیگه!

منم یه پلان دارم میزارم برای یکی از دوستان سایت همسایست..

اول ببینیم این روش جناب آرش به کجا میرسه..
                          بزرگترین لذت در زندگی ام انجام دادن کاری ست که دیگران گفتند تو نمی توانی ..... ! رومن پولانسکی

نظر

درود آرش جان

من اگه باشم ، پلان رو جوری میچینم که:

در مراحل اولیه با یک استاپ برم اول خط !
                            در مراحل پایانی با 4 استاپ برم اول خط !

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
                            2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
                            3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
                            4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
                            5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
                            6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
                            7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

من فعلا جواب پست های دوستان رو نمیدم تا همه نظرات گفته بشه.
                              بعدش بحث رو بازترش کنیم.

نظر

پردازش ...
                              X