اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تجربیات 8 سال تحلیل و ترید و ایده

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• آموزش: تجربیات 8 سال تحلیل و ترید و ایده

سلام خدمت اساتید و دوستان خوبم

حدود 8 سال از آشنایی من با فارکس و بورس و کلا "چارتها" داره میگذره... از مدرسه فارکس قیمت ها مطالعهاتم رو شروع کردم. البته جاش خیلی خوب نبود سر کلاس های دانشگاه و رشته مهندسی مواد که بعدا متوجه شدم انتخابش بزرگترین اشتباه زندگیم بود تا امروز چون اصلا علاقه ای بهش نداشتم.
    اولین حساب ریل رو هم همون موقع باز کردم با سرمایه 1 $ چون اصلا دوست نداشتم با دمو کار کنم. مقداری از هزینه ای که اون موقع برای سیگار می کردم رو صرف این موضوع می کردم.

به ترتیب با میانگین ها و اندیکاتور ها طبق سر فصل های مدرسه فارکس آشنا می شدم و با استفاده از اون ها ترید می کردم... اون وقت فکر می کردم که بهترین روش دنیاست و سریع پولدار میشم تا وقتی که کال می شدم و اون روش رو کارامد نمیدونستم و می رفتم سراغ روش بعدی. این کار هم خوب بود هم بد. خوب از این نظر که باعث شد بیشتر مطالعه کنم و روشهای دیگه و مطالب علمی رو یاد بگیرم. بد هم از این رو که باعث میشد از این شاخه به اون شاخه بپرم. به صورت تیتر وار روشها و شاخه های مختلفی که واردشون شدم رو ببینید:
    • میانگین های متحرک و کراسهای اونها از 2 تا مووینگ روی چارت با تنظیمات مختلف و الی ماشاا....
    • اندیکاتورهای و اسیلاتورها اعم از stoch macd rsi و اندیکاتورهای نا شناس
    • الگوهای کلاسیک مثل پرچم سر و شانه دو قله دو دره ....
    • الگوهای کندل استیک
    • روشهای مارتینگلی ( عجب رویای خوبی بود و چه پولی هم نسیبم کرد ولی یهو همشو گرفت!!!!! همینطور خیلی از وقت و ذهنم رو درگیر خودش کرد )
    • نرم افزار های Forecasting مثل forex killer و ....
    • استراتژی های مختلف از افراد مختلف

نقطه عطف

• آشنایی با روش Chaos ویلیامز که باعث آشنایی من با افرادی مثل ساسان امیری، علیرضا کمالخانی، سعید حاج حیدری، وحید درزی، علی سالکی، سهامدار جز، کامبیز گیتی، مهرداد خالقی، وحید سلیمانی، نیما و ... شد.
    • چنگال اندروز (وحید درزی)
    • الیوت ویو (ساسان امیری ،علیرضا کمالخانی، بهزاد بهزادی، نیما و منابع رفرنس)
    • ولفی ویو (علی سالکی)
    • هارمونیک تریدینگ و کلیه تئوری های زیر شاخه اون (نیما، ساسان امیری، سعید حاج حیدری و مصطفی و منابع رفرنس )
    • یادگیری اصولی خطوط روند و کانال ها و در کل نگاه درست به بازار و ترکیب اونها با کل دانسته های قبلی (نیما)
    • آشنایی با آنالیز زمانی (نیما)

خیلی روش ها رو از از افراد مختلفی مثل جناب مشهوری نژاد و دیگر بزرگان هم آموختم که شاید خاطرم نباشه الان...

در نهایت با آشنایی با روش عالی زیگ زاگ جناب یزدی دیگه یاد گیری رو به پایان بردم البته با دلیل. احساس کردم اشباع شدم از آموختن و شروع کردم به طراحی سیستم تریدری برای خودم کاری که تا چند وقت پیش انجام نداده بودم. دقیقا به این نتیجه به صورت عملی و شخصی رسیدم که صرفا با تحلیل نمیشه ترید کرد. فقط چون آدم یک دنده ای هستم و دوست دارم همیشه خودم به نتیجه برسم تا راحت تر و با تجربه های عملی خودم بتونم نقاط ضعف و قوت خودم رو بفهمم و فکری براش بکنم یک کم طول کشید این پروسه ولی به نظرم ارزشش رو داشت. شاید اگه این تجربه ها رو پیدا نمی کردم هیچ وقت ارزش و دلیل این حرف بزرگان مبنی بر طراحی سیستم معامله گری جدای از علم تحلیل و تکنیکال رو نمی فهمیدم. ولی الان اون رو با همه وجودم درک کردم و چند وقتیه که نتایج مثبتی رو ازش می گیرم.

با توجه به این مقدمه و زندگینامه چارتی من، وظیفه خودم دیدم همانطوری که من از تجربیات و علم دوستان بزرگوار که بدون هیچ چشم داشتی برای استفاده امثال من ارائه کرده بودند استفاده کردم و این اخلاق رو از این بزرگواران آموختم ، تجربیات عملی و شخصی خودم رو هم برای استفاده دوستان قرار بدم شاید مفید واقع بشه.

از این رو اقدام به ایجاد این تاپیک کردم امیدوارم برای دوستان عزیز مفید واقع بشه.

مطالب رو سعی می کنم با پیوستگی موضوعی بنویسم . ولی چون در تمام شاخه ها ورود میکنم در صورت عدم پیوستگی پیشاپیش به بزرگی خودتون ببخشید مارو...

کندل استیک:

خوب بحث رو از این قسمت شروع می کنم. اولین موردی که در هر چارتی دیده میشه دیتای قیمتی بازار هست که معمولا اگر بخواهیم در تحلیل هامون دخیلش کنیم شکل کندل استیکی که ابداع ژاپنیهای عزیز هست خیلی کمک می کنه. حالا اتفاقی که برای من افتاد و هنوزم خیلی بحث بین دوستان میشه راجع به اون ، اینه : " الگوهای کندل استیکی رو در چه بروکری با چی تنظیمات ساعتی نسبت به gmt 0 به کار ببریم؟ در همه تایم فریم ها کاربرد دارن یا نه؟ "
    خیلی به کندل ها دقت کردم و روی پلتفرم های زیادی مقایسشون کردم. نتایجی گرفتم که به عنوان نکاتی بیان میکنم:

1. با توجه به اینکه در همه پلتفرمهایی که در نقاط مختلف دنیا استفاده میشه و هر یک از ما هم بسته به انتخاب شخصی با یکی از اونا مشغول هستیم تنظیمات ساعتی بر اساس GMT هست ( یعنی اختلاف زمانی شهرهای مختلف دنیا بر اساس ضرایبی از 30 دقیقه ای می باشد ) از تایم فریم 30 دقیقه به پایین در بروکرها ما کندل استیک یکسان داریم. در دیگر تایم ها اختلاف ساعت ها دخیل است و تفاوت هر چند جزیی وجود دارد. در تایم 30 دقیقه نتایج خوبی از کندل استیک ها بر اساس OHCL و الگوهای کلاسیک کندلی می توانیم بگیریم.
    2. در مورد الگوهای کلاسیک کندلی در تایم های بالاتر از 30 دقیقه بهترین کار اینه که در صورت مشاهده الگویی مثل انگالفینگ در یک پلت فرم مثل PCM اون رو با یک پلت فرم دیگری با تنظیمات ساعتی متفاوت مقایسه کنیم. اگر اونجا هم الگوی دیگری تایید بر انگالفینگ مثل Shooting star یا Hammer داشت آن الگو مورد قبول است.

این ها مواردی بود که به طور تجربی به دست آوردم. امیدوارم مفید واقع بشه.
    ویرایش توسط Emad Sh : https://www.traderha.com/member/6443-emad-sh در ساعت 11-13-2013, 12:54 AM

نظر

میانگین متحرک:

در مورد میانگین ها خیلی سردرگمی برام ایجاد شد. اول از اینکه تفاوت بین 4 نوع مختلف میانگین ها که به صورت ساده ، نمایی ، هموار شده و وزن خطی و کارایی اونها چیه؟ دوم انتخاب دوره مناسب بین این همه عدد از 1 تا بی تهایت.

پس از فراگیری تفاوت روش های مختلف محاسبه میانگین ها مدت زیادی در طراحی سیستمی بر پایه مویینگ ها وقت صرف کردم و به نظر خودم به نتایج کاربردی خوبی رسیدم.

1. ترتیب تحت تاثیر قرار گرفتن مووینگ ها با دوره یکسان از بیشترین به کمترین عبارت است از وزن خطی، نمایی، ساده و هموار شده. پس می تونین برای دیدن روند بازار از مووینگ های با حساسیت کمتر و برای طراحی سیستم برای انجام معامله از مووینگ های با حساسیت زیاد توامان استفاده کرد.
      2. از مویینگ ها با حساسیت کم می توان برای تشخیص مناطق مقاومتی و حمایتی استفاده کرد. اما چگونه؟ مناطقی که روی نمودار شیب مویینگ انتخاب شده متمایل به صفر شد را با خطوط افقی علامت گذاری می کنیم. این خطوط در آینده حتما به کار خواهند اومد. هر چه قدر که منطقه شیب صفر مووینگ بیشتر طول بکشه به احتمال قریب به یقین در آینده عکس العمل خوب قیمتی رو در این منطقه ها خواهیم داشت.
      3. برای انتخاب دوره مناسب بهترین گزینه به نظرم استفاده از اعداد دنباله فیبوناچی هست تا بین اعداد زیاد احساس سردرگمی نکنیم. اعداد 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144, 233 و .... . همچنین از نسبتهای فیبو مثل 162 , 62 , 38 و ... هم میتوانیم استفاده کنیم.
      4. اگر می خواهیم از سیستمی بر مبنای کراس بین دو مووینگ استفاده کنیم سعی کنیم مستقیما از منطقه تقاطع به عنوان سیگنال ورود استفاده نکینم. باید صبر کرد تا بعد از کراس دو مووینگ قیمت به بهترین منطقه برای انجام معامله یعنی منطقه بین دو مویینگ پول بک داشته باشه. چون هم باعث کوچک شدن استاپ میشه و هم باعث میشه خیلی از سیگنالهای اشتباه ..... بشن. در این منطقه میشه بر اساس الگو های کلاسیک ساده مثل دو دره و دو قله و الگوهای شمعی یا الگوهایی مثل 1 2 3 تریگر برای معامله گرفت.

ویرایش توسط Emad Sh : https://www.traderha.com/member/6443-emad-sh در ساعت 11-18-2013, 12:54 AM

نظر

عماد جان شما برای کراس مووینگ ها بر اساس تجربیاتتون چه پریود هایی را در نظر میگیرین بسته به تایم فریم مورد نظرتون؟
        دانش باید توهم های متافیزیکی، پیشداوری ها و خرافه ها را پشت سر بگذارد، اما مفهوم عقلانیت (یعنی حقیقت، ..... و عدالت) را به عنوان سنت از نسلی به نسلی منتقل کند.

((زیگموند فروید))

نظر

نوشته اصلی توسط mohsen_hps نمایش پست ها
          عماد جان شما برای کراس مووینگ ها بر اساس تجربیاتتون چه پریود هایی را در نظر میگیرین بسته به تایم فریم مورد نظرتون؟
          محسن خان راجع به انتخاب مووینگ ها نکاتی رو باید در نظر بگیریم که در پست بعدی توضیح کاملی راجع به اونها می دم.

نظر

عماذ جان با سلام و با اجازه شما بنده نیز نظزم زا دز موزد موینگ ها به دوستمون اقا محسن بگم،،ضمنا تاپیک چالبی باز کردی ممنون

عزیزان موینگ ها بنظرم یکی از بهترین اندیکاتورهای مورد مصرف تزیدر ها میتونه باشه،، من به شخصه موقع نیاز به موینگ ها خیلی به تایم فکر نمیکنم بنظرم تنظیم پریود مهم تره اگز بخواهی نوسان گیری .و دز امواچ زنج تزید کنی موینگ با پریود در حدود 10 بیشتر کمک میکنه یعنی نقاط جرخش قیمت را بهت نشون میده خوب این نقاط را با موینگ 45 که یکی از بهترین تنظیم ها هست نمیشه مشخص کرد

میاد میرسه به تزید های بلند مدت تر و یا ترید زوی ترند که موینگ 45 با 200 میتونند کارساز باشند ، هر موج از شروع حرکت معمولا 2 یا 3 بار خودشو به موینگ 45 نزدیک میکنه .و قاصله میگیزه که میشه از نقاط تماس قیمت برای ورود یا خروج استفاده کرد

البته این مورد اخز که عرض کردم معمولا در امواج پیشرو صادق هست که بیشتر در شروع بازار امریگا یا اورلپ اروپا امریکا دیده میشه

موارذ فوق صرفا تحربیات شخصی هستند و لاغیر

ضمنا اقا نیما هم تجربه خوبی روی کراس دو موینگ برای ورود دارند که در یکی از تاپیک ها طبق ان بچه ها پوریشن میگیرند بنظرم 12.5 بود پریودش

موینگ ها با مکدی ترکیب حوبی ایجاد میکنه

ممنون
            ویرایش توسط مهدی موسوی : https://www.traderha.com/member/3099-مهدی-موسوی در ساعت 11-18-2013, 08:00 PM
            تحلیل طلا در بازه های زمانی گوناگون در کانال https://t.me/sofitahlil
            قابل استفاده برای تریدر های مبتدی

نظر

نوشته اصلی توسط مهدی موسوی نمایش پست ها
              عماذ جان با سلام و با اجازه شما بنده نیز نظزم زا دز موزد موینگ ها به دوستمون بگم
              ...
              ممنون
              ممنون از لطف و راهنماییتون جناب موسوی عزیز. خیلی خوشحال شدم از دیدن پست شما.

حقیقت این تاپیک رو فقط برای بیان تجربیات مفید و کاربردی ایجاد کردم و نظر شما هم دقیقا منطبق بر دلیل ایجاد این تاپیک هست.

نظر

با عرض سلام و تشکر

با توجه به سابقه طولانی شما لطفا اگر امکان داره در همین تاپیک یا تاپیک جداگانه تجربیاتتون را در مورد طلا بفرمایید

ممنون

نظر

در ادامه بحث میانگین های متحرک نوبت پاسخ به این سوال میشه که" برای طراحی سیستم در تایم فریم X چه دوره ای رو استفاده کنیم؟ ".

بعد از اینکه مویینگ ها رو بر اساس نحوه محاسباتش انتخاب کردیم حالا باید اختلاف دوره اونها رو مشخص کنیم. در پست قبل روشی بر مبنای اعداد سری فیبو و یا نسبتهای فیبو رو برای انتخاب دوره گفتم. میتونیم از بین اونها دوره مورد نظرمون رو انتخاب کنیم که برای همه تایم ها می تونه استفاده بشه چون عمومیت داره. همچنین میتونیم از رابظه بین تایم فریمها برای انتخاب دوره ها استفاده کرد که با یه مثال سعی می کنم خوب توضیحش بدم:

براساس مطالبی که راجع به کندل استیک و تایم فریم های مرجع گفتم تایم های 30 دقیقه و 15 دقیقه تایم های خوبی برای انتخاب هستند که قیمتهای Open, High, Low, Close در اکثر بروکرها با اختلافهای بسیار ناچیزی ،یکسان است. تایم 15 دقیقه رو انتخاب می کنیم. رابطه تایم 15 دقیقه با 4 ساعت و روزانه چیست؟ یا 4 ساعت و 8 ساعت؟ یا X ساعت و Y ساعت؟
                  مثلا در مورد اول ما 16 کندل 15 دقیقه برای تایم 4 ساعت داریم و 94 کندل برای روزانه داریم. پس می تونیم از این ارتباط برای طراحی سیستم استفاده کنیم و دوره های 16 و 94 رو انتخاب کنیم. تفسیر کراس میانگین ها میگه که آهنگ افزایشی یا کاهشی قیمت در 4 ساعت گذشته نسبت به آهنگ حرکتی 24 ساعت گذشته شتاب بیشتری گرفته و بیانگر حرکتهای پر شتاب نسبت به حرکت پریود بلند مدت داره.

#
                  مهمترین نکته در طراحی سیستم بر مبنای میانگینهای متحرک اختلاف بین دو دوره انتخاب شده هست که بسته به روحیات شخصی باید اون رو انتخاب کرد:

1. اگر یکی از مووینگ ها دوره ای کوچک داشته باشد و اختلاف بین دو دوره مثل مثال فوق زیاد باشد تعداد سیگنالهای داده شده کمتر ولی زمان لازم برای نتیجه گیری از معاملات زیاد میشود. همچنین نیاز به استاپ های بزرگی است.

2. اگر هر دو مووینگ دوره های کوچک و نزدیک به هم داشته باشند تعداد سیگنالها زیاد میشود و زمان نتیجه گیری از معاملات کاهش می یابد و همچنین به استاپ های کوچکی نیاز است.اما درصد خطا بیشتر بوده و نیاز به آشنایی با روانشناسی اسکالپ لازم است. پول بک به منطقه مقاومتی بین دو مووینگ برای ورود به معامله که در پست قبل به اون اشاره کردم در این مدل از تنظیمات کاربرد داره.

*روشی هم برای فیلترینگ سیگنالهای ضعیف روی این مد از تنظیمات خدمت دوستان ارائه می کنم که امیدوارم امتحان کنند و نظراتشون رو برای بهبود اون بیان کنند.
                  از اندیکاتور ATR به همراه یک مووینگ روی آن با دوره یکسان (اگر دوره خاصی مد نظرتون نیست از دوره 14 برای هر دو و روش نمایی برای مووینگ استفاده کنید) استفاده می کنیم . هنگامی که سیگنال بر اساس کراس مووینگ ها در سیستم رخ داد باید کراس بین ATR و میانگین آن رخ دهد و در کل (َATR>میانگین) باشد).

3. استفاده از دو مووینگ با دورههای بالا و نزدیک به هم رو امتحان نکردم! اگر دوستان تجربه ای دارند می تونن ارائه بدن.

ویرایش توسط Emad Sh : https://www.traderha.com/member/6443-emad-sh در ساعت 11-18-2013, 09:14 PM

نظر

درود

خیلی از این تاپیک خوشم اومد.

مرسی عماد عزیز.

اگر اجازه بدی من هم یک نکته اضافه کنم.

میانگین های متحرک با دوره های ثابت برای تمامی چارت ها یک روش معمول و کلاسیکه که در زمانهایی که موج ها همپوشانی دارند دچار مشکل و تاخیر زمانی میشن. این تاخیر های زمانی در بعد از فشردگی در بازار کاملا مشهود خواهد بود. میانگین های طلائی با پریود های ثابت 14، 25، 50، 100، 200 بسیار کاربردی هستند اما ....

یکی از راه ها و یا روش هایی که پیشتر خودم استفاده می کردم استفاده از میانگین های متحرک با دوره های غیر ثابت بر اساس موجها بوده است. یعنی بر اساس موجهای پیش رونده، عدد میانگین متحرک نیز تغییر می کند.

این روشی است که میانگین های متحرک می توانند نقاط خاصی را برای کاربرشان مشخص کنند.

شادی سراسر وجودتان.

ویرایش توسط پولدوست : https://www.traderha.com/member/10107-پولدوست در ساعت 11-21-2013, 02:19 PM

نظر

اندیکاتورها و اسیلاتورها:

بعد از مویینگ ها که به نظرم ساده ترین و دم دست ترین اندیکاتور بود و برای تحلیل کردنش نیاز به دانش خاصی حس نمی کردم کم کم با بقیه نشانگرها آشنا شدم. اولینش که با قرار گرفتن توی اشباع ها ظاهر گول زننده هم برام ایجاد کرده بود Stochastic بود. بعد از اون کم کم با RSI و CCI و MACD آشنا شدم و همچنان دارم در مورد این سه تا یاد میگیرم. به غیر از موارد مذکور تا دلتون بخواد اندیکاتورهای دست سازی بود که هی از راه به درم کردن که از چند تاشون واقعا خاطره بدی دارم . مهمترینشون SUPER SIGNAL بود!!!

خلاصه اینجا میخوام نکاتی راجع به اندیکاتورها و اسیلاتورها که فکر می کنم شاید خودم فقط به اونها رسیدم رو با شما هم به اشتراک قرار بدم:

1. هروقت خواستم از 2 اندیکاتور به بالا روی یک چارت استفاده کنم حتما این مورد رو چک کنم که روش محاسباتیشون بیش از حد شبیه نباشه که بیخودی هم دیگه رو تایید کنند و یا از دوره یکسان برای آنها استفاده نکنم. به عنوان مثال: Stoch و Demarker با دور یکسان ، MACD و Awsome ، و خیل زیادی از اندیکاتورهایی که اشخاص بنا به نیاز شخصی طراحی کردن....
                      2. پیدا کردن بهترین دوره و سایر تنظیمات "اندیکاتورهای دارای مناطق اشباع" برای هر چارتی دائمی نیست و باید دائما رفتارسنجی انجام بدیم تا بتونیم بهترین ستینگ رو پیدا کنیم. به عنوان مثال در تنظیمات اسیلاتور Dynamic trader یا همون StochRSI در مبحث الیوت ماینر ما چارت رو با 4 تنظیم از پیش تایین شده دائم چک کنیم تا از نزدیک بودن مناطق اشباع قیمتی و اسیلاتوری اطمینان حاصل کنیم. همین کار رو برای بقیه اندیکاتور ها مثل STOCH و CCI و RSI و .... هم انجام میدیم تا بتونیم بهترین نتیجه رو بگیریم. بنابراین از هیچ دوره ای به صورت دایمی و ثابت حتی برای یک چارتخاص هم استفاده نمی کنیم چه برسه به چارت ها و جفت ارزهای دیگر....
                      3. برای تایید مناطق اشباع قیمتی و پیوت های قیمتی مثل PRZ الگوهای هارمونیک و انتهای امواج الیوتی که توسط کلاسترهای فیبوناچی شناسایی شدن هم می تونیم از اندیکاتورهایی که دوره بهینه برای اونها پیدا کردیم استفاده کنیم.
                      4. برای شناسایی و تایید واگرایی های معمولی می توانیم از اندیکاتور MACD و RSI و CCI و ... استفاده کنیم ولی درمورد واگراییهای مخفی رفتار MACD و شرایط ساختاری آن با سایر اندیکاتورها متفاوت است. ممکن است در مناطقی که MACD شرایط واگرایی مخفی رو نداره یکی دیگر از اندیکاتورهای مذکور واگرایی مخفی رو تایید کنند.
                      5. یک راه بسیار ساده برای یافتن مناطقرنج و کم تحرک بازار رو می تونیم با کمک ATR و MACD شناسایی کنیم. بدین ترتیب که با توجه به مقادیر این اندیکاتورها که بر اساس پیپ محاسبه می شود می توانیم حدودی روی آنها مشخص کنیم سپس درصورتی که مقداری که توسط این اندیکاتورها نشان داده می شود بیشتر از حداقل مورد نیاز ما با توجه به STOP LOSS و TAKE PROFIT سیستم معاملاتیمان بود اقدام به ترید کنیم.

فعلا این موارد رو تو ذهنم داشتم.... دوستان هم اگر یافته ای دارند خوشحال می شم به اشتراک بگذارن تا به موقع مثال های زنده قرار بدیم...

ویرایش توسط Emad Sh : https://www.traderha.com/member/6443-emad-sh در ساعت 11-21-2013, 06:14 PM

نظر

مثالی از نحوه تنظیم اندیکاتور Stochastic هم بلند مدت هم کوتاه مدت. به هماهنگی قله دره های قیمتی دقت کنید....
                        با توجه به اشباع خرید دو اندیکاتور به دوره های 100 و 10 به نظر می رسد در صورت پیدا کردن PRZ برای نزول قیمت این PRZ دارای اعتبار زیادی باشد.

نظر

الگوهای کلاسیک

فکر می کنم هر کسی که وارد علم تکنیکال میشه توی قدم های اول با این الگوها آشنا بشه... ولی بر خلاف اون چیزی که فکر می کردم به کار بردن این الگوها حداقل توی بازار Fx با توجه به کمبود اطلاعات اصلا کار راحتی نبود. با توجه به R/R کوچک این الگوها که در اکثر موارد بین 1 و 2 است همواره ترکیب کردن این الگوها با علم موج شماری الیوتی برای بدست آوردن نتیجه خوب و دلخواه اجباریه.
                          اما به نظر من یکی از قوی ترین الگوهای کلاسیک که نیازی به دانستن قوانین الیوت نداره و برای تازه کارها و کسانی که زیاد از الیوت خوششون نمیاد و با توجه به R/R بالاتر نسبت به بقیه الگوها همچنین ادامه دهنده روند بودنش می تونه سودهای خوبی نسیبمون بکنه الگوی تراکمی Flag یا پرچم هست. الگوهای دیگر شبیه به این الگو نیز زیاد است مانند الگوی تراکمی مثلث ادامه دهنده روند و ... ولی به تجربه متوجه شدم درصد خطای این الگو بسیار پایین تر از آنهاست. فقط نکته مهمی برای شناسایی این الگو وجود دارد که موفقیت آن را تقریبا تضمین می کند و باید نسبت به آن وسواس نشان داد.

نکته:
                          اگر الگوی پرچم را از لحاظ ظاهری به قسمت مجزا تفکیک کنیم یک قسمت میله پرچم و قسمت دیگر پارچه آن می شود که همیشه در مسیر وزش باد شدیدست. این دو قسمت باید به راحتی از هم قابل تشخیص باشند و لازمه آن حرکت شارپ و پیشرو در میله پرچم و تراکمی شدید به شکل مستطیل یا متوازی الاضلاع است. هر چه این چهار وجهی دارای طول بیشتر و عرض کمتری باشد احتمال موفقیت آن و همچنین R/R آن بیشتر است. هدف این الگو دقیقا به اندازه کل میله پرچم است.

نظر

چند مثال از الگوی پرچم
                            یه نکته مهم دیگه یادم اومد اینجا میگم :

نکته:

هر چه قدر دفعات لمس دیواره های پرچم ( مستطیل ) بیشتر باشه الگو اعتبار بیشتری پیدا میکنه و حداقل این دفعات 4 باره.

نظر

یک مثال زنده از الگوی پرچم در USDJPY تایم دقیقه..... در صورت شکست دیواره بالایی پرچم به اندازه میله آن انتظار صعود رو خواهیم داشت.....
                              6 بار تماس با دیواره های پرچم اعتبارش رو بسیار بالا برده...

نظر

پردازش ...
                              X