اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

روش نوين تحليل

بستن
این موضوع بسته شده است
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• روش نوين تحليل

بسم الله الرحمن الرحيم

اين روش که از اسم آن مشخص است روش جديدي براي تحليل است.(نه بنيادي است نه تکنيکال)
    گزيده کوچکي از روشهاي موجود تحليلي را شرح مي دهيم و سپس به شرح خصوصيات روش تحليل نوين مي پردازم
    پيش فرضهايي در بازار هست که فقط توضيح مي دهيم تا يادآوري شود.

تحليل گر تکنيکال => معاملات زياد، زمان کم
    تحليل گر بنيادي => معاملات کم ، زمان زياد

هر چه تايم فريم زياد شود => پيپ دريافتي زياد ، تحليلگر قويتر ،ريسک کمتر

هر فردي که قدرت تحليل بيشتر برخوردار باشد => رشد سرمايش بيشتر

و اما روش نوين تحليل
    در اين روش در ابتداي يادگيري نبايد انتظار سود گيري داشته باشيد.( به دليل انکه تازه ياد گرفته ايد.)

براي به دست آوردن ميزان سود خود مي توانيد به اين طريق عمل کنيد
    1. معاملات يک ماه قبل خود را ليست کنيد.
    2. حجم تمام معاملات(چه سود چه ضرر) در عدد دو ضرب کنيد.
    3. معاملاتي که در آن ضرر کرده ايد را ، ضرر را صفر در نظر بگيريد.
    4. سود تمام معاملات را با هم جمع کنيد.
    5. اين سود شماست در يک ماه گذشته (البته زماني که تازه اين طرح را ياد گرفته بوديد.)

* براي به دست اوردن سود خود بعد از گذشته مدتي و مهارت در تحليل روش نوين تحليل مي توانيد حجم ضرر هايي که صفر در نظر گرفته ايد را با علامت مثبت با سود هاي قبل جمع کنيد (اين حاصل سود شماست به صورت تقريبي.)

ابزار مورد استفاده
    1. استفاده از تحليل تکنيکال يا بنيادي (حدود 30-40%)
    2. استفاده از روش تحليلي نوين

خصوصيات روش نوين تحليل
    - آموزش سريع و آسان
    - با هر روش تحليلي سازگار (هم تکنيکال هم بنيادي)
    - سود گيري فوق العاده زياد
    - از بين بردن ترس در فرد تريدر
    - ريسک صفر درصدي در بازار
    - قابليت استفاده در هر تايم فريم
    - قابليت استفاده براي همه تريدر ها
    - تعريف مفاهيم جديد از استاپ لاس (تعريف استاپ لاس دايناميک)
    - افزايش حجم معاملات
    - وارد شدن حجم بيشتر براي گرفتن سود بيشتر در بازار
    ...

ويژگي جانبي استفاده از اين روش تحليلي
    - ارامش به فرد مي دهد.
    - از بين ترس ضرر دادن
    ...

ویرایش توسط bulkowski : https://www.traderha.com/member/4195-bulkowski در ساعت 05-12-2012, 09:26 PM دلیل: اطلاعات تماس قرار ندهید-اکانت هیستوری قرار ندهید
    لينک موضوعات نوشته شده توسط اينجانب

سلام دوست عزیز

از لطف شما به فروم خودتان بسیار متشکرم. درخواست می شود پست اول فروم (علت بوجود آمدن و قوانین آن) را مجددا و با دقت مطالعه فرمائید تا نیاز به ویرایش پستهای بعدی شما نباشد. هیستوری حسابی که نزد کارگزاری ما نبوده برای ما قابل بررسی نبوده و درج آن در فروم ما مجاز نیست. در صورتی که مایل به جذب خوانندگان فروم و احتمالا ایجاد درآمد برای خود هستید، این امر بلامانع ولی فقط پس از شناخته شده بودن جنابعالی برای شرکت مجاز خواهد بود. لطفا با PCMWebmaster در پیام خصوصی صحبت کنید.

همچنین لازم می دانم تذکر دهم که ریسک صفر در بازار مالی یک ایده آل است که رسیدن به آن از نظر عملی هرگز امکان پذیر نیست. در بهترین حالت می توان مدعی شد که موفق به کاهش آن شده ایم و این نیز حداقل با یک هیستوری 6 تا 12 ماهه قابل استناد ممکن است مطرح شود. در ضمن مطلبی که شما آغاز کرده اید تحلیل نیست بلکه یک روش پیشنهادی برای معاملات است که خوشحال می شویم راجع به آن بیشتر بدانیم و به همین دلیل آنرا به تاپیک مناسب منتقل خواهند کرد.

در انتظار شروع توضیحات شما در باره روش معاملاتیتان خواهیم بود.

موفق باشید.
    ویرایش توسط Mehdi : https://www.traderha.com/member/3-mehdi در ساعت 04-21-2012, 03:56 AM
    کارگزار بورس کالا و ارز دوبی - DGCX
    رگوله و دارای مجوز افتتاح حساب برای ایرانیان
    ما مفتخریم که تنها بروکر %100 ایرانی یک بازار خارجی ارز و کالا می باشیم
    sigpic

نظر

ادامه شرح روش نوين تحليل

سلام اقا مهدي
      مواردي اشاره کردي قصد پاسخ به انها دهم
      اگر پاسخ هاي من قانع کننده نبود بگين تا دوباره سوال شما جواب بدهم
      اولين مورد اشاره کردين قوانين سايت :
      من زياد باهاش اشنايي نداشتم شرمنده. مي تونم ديگه فايل اينجا نگذارم ولي نميتونم خودم درگير بروکر هاي مختلف کنم
      در مجموع قبول کنيد يا نکنيد اين گردش حساب را يک واقعيت هست (معامله بدون ريسک) ، اختيارش دست شما هست
      و اينکه گفتين با PCMWebmaster صحبت کنم ، من در انجمن ها نبودم روند کاري بلد نيستم ، عيب از من. نميدونم چطور باهاش ميشه خصوصي صحبت کرد

از حاشيه جدا شويم و بريم سراغ اصل مطلب
      در گفته هاي خود اشاره کردين ريسک صفر درصد ايده ال و هرگز عملي نيست.
      پاسخ : نميشه من برم شمال کشور و برسم به شهر بوشهر که در جنوب کشور است. نميشه
      و همچنين نميشه معامله با ريسک کنم و ضرر ندهم.نميشه
      و نميشه من معامله با ريسک داشته باشم و علاوه بر ضرر ندادن رشد اين چنيني در مدت يک ماه داشته باشم. نميشه

در قسمتي از پست خود گفتين حداقل 6-12 ماه گذشته داشته باشه.
      پاسخ : اين گفته شما ميشه روش نقد و بررسي کرد.
      از اين نظر که بازار دو سويه است من بايد جهت تشخيص دهم (برعکس بازار ايران که يک سويه است و من فقط معامله کنم وسود يا ضرر بگيرم) پس يک ماه جواب ميدهد. چون اگه نتوانم روند را تشخيص دهم کال مارجين ميشوم و بازار ارز اين گونه نيست که بتونم يک ارز را نگه دارم
      شايد ارز نگه دارم و از آن بازار خارج نشوم و بازار برگردد و اين همانا ضرر و زيان همانا به دنبال آن
      ولي از اين نظر که حساب بايد سردي و گرمي تاريخ و گذر زمان و انواع روندهاي صعود و نزول را به خودش ببينه حرف شما مورد قبول است
      و موارد ديگر

در قسمتي از پست تان اشاره کردين اسم اين استراتژي نه تحليل
      پاسخ : تحليل بايد کرد نه اينکه ديد شرايط چگونه است و معامله کرد ( همانند اکسپرت ها) شما بايد بازار خودتان را تحليل کنيد. بازار شما با بازار من فرق ميکند در نتيجه تحليل و سيگناهاي من با سيگنالهاي شما فرق ميکند.

في الحال ، خودم را درگير حاشيه و اسامي و عناوين نمي کنم هر چند مي دونم عناوين معرف و مشخصه يک چيز هستند
      من از اين تحليل يا استراتژي کاربرد آن را ميخواهم نه اسم و عناوين آن را.

توضيحات بيشتر :
      همان گونه که در پست اوليه گفته شد شما 2 نوع تحليل نياز داريد
      1. تکنيکال
      2. روش نوين تحليل

در تحليل تکنيکال براي شما فرق ميان طلا و ارز و جفت ارزهاي مختلف وجود نداره و يا به عبارت ديگر فيلتري بري آنها وجود ندارد.
      و در تحليل بنيادي با اينکه تفاوت ميان جفت ارزها قايل مي شود ولي سيگناهاي ورود و خروجي کم به ما مي دهد
      ما در روش نوين تحليل فيلتر هاي را مشخص کرده ايم و ارز ها را دسته بندي کرده ايم که اين دسته بندي براي هر فرد متغيير است (بستگي به قدرت تحليلي و نوع تحليل فرد که شامل تکنيکال و بنيادي دارد.) که ميتوان گفت پيوندي است بين بنيادي و تکنيکال
      بدين گونه که مشکل بنيادي براي سيگناههاي کم و مشکل تکنيکال براي تفاوت قايل نشدن بين ارزها و طلا و غيره حل کرده است
      و اگر فرد به تمام قوانين به آن اموزش داده ميشود اجرا کند توانايي سود گيري بدون ريسک در بازار را دارد.

نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلا م و خیر مقدم به دوست عزیز و گرامی
        statment خوبی هستش و من با real , demo بودنش هم مشکلی ندارم ، که شما فرمودید real هست بسیار عالی تبریک عرض میکنم ، یک سوالی در زمان دیدن statment پیش اومد دوست عریر ، در حال حاضر در floting Trade یک یا چند تا پوزیشن باز دارید که 1579 $ مارجین برداشته یعتی حدود 28% مقدار EQUITY , که این مقدار در TREDE درگیر هستش که با بحث پذیرش ریسک قابل توجیه مینونه باشه ، سوال این هستش : منفی 1672 $ در - FLOTING P/L درگیر هستش یعنی حدود 30 % که تا بسته نشود در هیستوریگرام نمود نداره ، زمان تصمیم گیری برای AVAREGE , و حداقل مارجین دیگه باید درگیر شود چقدر است و اگر AVARAGE نمیکنید زمان hadge و یا هر استرااتژی دیگر کجاست و در کل بفرمایید کجا باید این پوزیشن هاا یا پوزیشن بسته شود ؟

با تشکر از زحمات شما دوست گرامی

فرد

نظر

سلام دوست عزیز

همانطور که به درستی گفتید بحثی بر سر کلمات نیست و نام تاپیک هم عوض نشد فقط به جای مناسبتر منتقل شد. لطفا دقت کنید که مطالبی که در فروم ما مطرح می شود توسط خیلی از خوانندگان قابل استناد تلقی می شود و ما را در این رابطه مسئول می دانند. طبیعی است که نه ما و نه هیچکس دیگر نمی تواند مسئولیت چیزی که امکان بررسی آنرا را ندارد به عهده بگیرد و اینکه فقط استیتمنت هائی که حسابشان در پرسپولیس کپیتال است مجازند در فروم نمایش داده شوند فقط بر اساس همین منطق ساده است. معذالک چارت حسابی که شما قرار دادید حذف نشده که اثبات علاقه ما به ادامه مطلب شماست.

در مورد عدم آشنائی قبلی شما با قوانین هیچ مشکلی نیست. لطفا مطالعه کنید و برای هر گونه هماهنگی به آی دی pcm پیام خصوصی بدهید. Pcm لطفا با دوستمان تماس بگیرید و جهت ادامه کارشان راهنمائی کنید.

به فروم خودتان خوش آمدید. منتظر بقیه مطالب مفیدتان خواهیم بود.
          کارگزار بورس کالا و ارز دوبی - DGCX
          رگوله و دارای مجوز افتتاح حساب برای ایرانیان
          ما مفتخریم که تنها بروکر %100 ایرانی یک بازار خارجی ارز و کالا می باشیم
          sigpic

نظر

پاسخ به سوالات پيراموني روش نوين تحليل

سلام اقا يا خانوم فرد
            شرمنده نتوانستم از اسمتان تکليف خانوم و اقا مشخص کنم
            اسم تا حالا نشنيده بودم
            اگر معني اسمتان را بگوييد ممنون ميشوم

با سلام و درود خدمت شما دوست گرامي

من يک جمله از شما خوندم واقعا متعجب شدم
            در کدام قسمت نوع حساب مشخص کرده بودم؟(حساب دمو يا حساب ريل)
            يا اينکه کدام جمله من اين مفهوم را مي داد که حساب ريل هست؟ يا حساب دمو ؟

و اما جواب سوال شما
            اميد وارم منظورتان را درست متوجه شده باشم. اگه جوابتان را نگرفتيد پيام مجدد ارسال کنيد تا دوباره پاسخ دهم .
            اعداد که نوشته ايد را چک نکردم (فرض کردم اعداد را درست نوشته ايد و محاسبات درست انجام داده ايد. البته اگر هم اشتباه محاسبه کرده باشيد ، تاثيري در گفته هاي من ندارد.)

در مورد ضرر صحبت کرده ايد
            پاسخ : اين ضرر تبديل به سود مي شود و ما بازار را روي سود مي بنديم . از اين گفته من دو سوال پيش مي آيد
            1. چه زماني تبديل به سود مي شود؟
            در جواب اين سوال شما من يک سوال از خود شما مي پرسم.
            من بر اساس گفته شما وارد معامله مي شوم و حدود استاپ و تيک را طبق گفته شما قرار مي دهم (فرض بازار 5 دقيقه اي وارد مي شويم) مي توانيد به من بگوييد چند تا 5 دقيقه ديگه استاپ يا تيک پروفيل من مي خورد؟
            انتظاراتي مي توانيد بگوييد ، آيا اعداد دقيق مي توانيد بگوييد؟
            اين زمان بر اساس نوع بازار ، نوسانات بازار ، شرايط موجود بر روي جفت ارز بازار و غيره مي توان مشخص کرد (البته تقريبي)

2.اگر در اين زمان بازار حرکت خلاف معامله ما دنبال کرد چه کار بايد کرد؟
            بايد به روش تحليل نوين ، بازار و نمودار هاي ان را بررسي و تحليل مجدد کرد و تصميم گيري کنيد.

** اگر در پست اول مطالعه مي کرديد اشاره به اين موضوع کردم بدين گونه که در ابتدا شما اسرار به دنبال کردن روش قديم خود هستيد (قانون اول نيوتون : اگر جسمي ساکن باشد، يا در حال حرکت با سرعت ثابت باشد. چنانچه به آن نيرويي وارد نشود، يا برآيند نيروها صفر باشد. جسم حالت خود را حفظ مي کند.) در اين قانون "جسم" ، روش و استراتژي شما در معاملات است و "نيروي خارجي" ، روش تحليل نوين است.
            ** طبق گفته بالا شما در ابتدا ، پس از يادگيري از روش تحليل نوين در دو قسمت استفاده مي کنيد يکي در قسمت افزايش حجم و ديگري در زماني که دچار ضرر شده ايد.
            بعد از تبديل به سود کردن بازار مورد نظر که از آن هيچ گونه اميدي از گرفتن سود از انها نداشته ايد، توانستيد شاهکار تحليل را تجربه کنيد ان زماني است که اتفاق بعدي در شما مي افتد ، اعتماد به روش تحليل نوين و انکه از ابتدا از روش تحليل نوين استفاده مي کنيد و رشد سرمايه چشم گيري در معاملات خود مي بينيد.

فکر کنم جواب سوالات ديگربه صورت کلي داده شد.
            و اگر باز اين جواب براي شما رضايت بخش نيست ، فرض در زماني گردش حساب را ذخيره کنم من اين معاملات باز که در ضرر هستند را بسته و ضرر هاي وارده در نمودار لحاظ شود .
            حال به بررسي رشد سرمايه و ديگر پرامترهايي که فکر مي کنيد براي شما اهميت دارد را حساب کنيد
            يکي از پارامترها زمان گرفتن اين سود است. که من عکسي آپلود کردم براي نمايش طول زمان سودگيري ، اما چون از بروکر ديگر بود و خلاف قانون سايت بوده ، از پست اول من حذف شده است.
            زمانش تقريبا يک ماه بود. اگر تاريخ دقيق مي خواهيد از اقا مهدي بگيريد.(تا براي شما ارسال کنند يا راه هاي ديگر وجود داره در سايت به دست شما برسانند، کلا به روش قانوني در اين سايت به دستتان برسانند. يا به ميل من پيامي ارسال کنيد تا براي شما از طريق ميل ارسال کنم Bours.Zamani@Yahoo.com)

مسئله مهم ديگر مارجين است، که به آن اشاره کرديد
            جواب : سير معاملاتي را به روش گذشته (استراتژي هاي قديم ) و به روش تحليل نوين بيان ميکنم .

روش قديم:
            انجام معامله => گرفتن سود يا دادن ضرر => در صورت وقوع ضرر ترس از معامله و بي اعتمادي به بازار بيشتر مي شود=> حجم کاهش مي يابد=> سود و ضرر کاهش ( مارجين عدد کمتر به خود مي گيرد.) {در صورت ضرر پي در پي کال مارجين شدن}

روش جديد :
            انجام معامله => گرفتن سود در تمامي معاملات => حجم افزايش مي يابد => سود افزايش مي يابد (مارجين عدد بيشتري را به خود مي بيند.) { در صورت طمع و انتخاب نسجيده حجم ، موجب کال مارجين شدن}

** اگر دقت کنيد ، مارجين بر روي هر دو اثر مي گذارد
            يکي از طريق نداشتن علم و ديگري از طريق طمع
            من با شخصيت شما اشنايي ندارم پس نمي توانم حد مارجيني براي شما مشخص کنم.

در مارجين غير از شخصيت افراد مسيله مهم ديگر ، نقاط ورودي و انتخاب حجم براي معاملات درگير و معاملاتي قصد انجام آن را داريم، است.
            که در زمان آموزش اين قسمت به صورت کامل و محاسباتي بيان مي شود.

نظر

بسم الله
              با سلام
              من نگفتم حساب شما دمو هستش ، شما برداشت اشتباه کردید گفتم اگر دمو هم باشد مشکلی نیست !

مطالبت رو خوندم براتون آرزو موفقیت میکنم ،

گفتید پوزیشن های که در ضرر هستند تبدیل به سود میشود ! و آنها رو در سود مینندید:

"در مورد ضرر صحبت کرده ايد
              پاسخ : اين ضرر تبديل به سود مي شود و ما بازار را روي سود مي بنديم '"

انشالله

موفق باشید

داود فرد

نظر

مشکل است کسی را که تجربه ترید دارد در مورد ریسک صفر با یک استیتمنت یک ماهه متقاعد کرد. من شخصا حسابهای متعددی دیده ام که چنین چیزی را مدعی بودند و حتی بیش از شش ماه هم پرفورمنس عالی داشتند و ناگهان یک شب به اصطلاح مارجین شدند. آقای فرد هم به همین مسئله ساده اشاره کردند. همین چارت حساب نشان می دهد که درصد قابل توجهی از دارائی حساب در آن لحظه درگیر پوزیشن با پوزیشنهای باز و در ضرر است که ممکن است البته با سود یسته شود. ولی این امکان هم هست که (چون در ضرر نمی بندید) ته حساب را بالا بیاورد. (خواهش می کنم نگوئید غیر ممکن است) حسابی که هیچ پوزیشنی را در ضرر نمی بندد کاملا ممکن است با کم آوردن مارجین در ضرر بسیار بزرگ (مساوی با کل Free Margin آن) بسته شود. به عبارت کمی حرفه ای تر Maximum Draw Down احتمالی آن عملا مساوی با کل Free Margin آن است. می شود احتمال این ضایعه را بسیار تقلیل داد ولی صفر نمی شود.

به هر حال صحبتهای مطرح شده از طرف دیگران به هیچ رو حالت اعتراض یا مخالفت با شما را ندارد و توصیه می کنم به جای این بحث های پیرامونی شروع کنید به توضیح دادن در باره روش تحلیل نوین خودتان که هنوز چیزی راجع به آن نگفته اید. مطمئنم همه مشتاقند شما شروع کنید و در باره روشتان توضیح بدهید تا همه استفاده ببریم.

نظر

سلام
                  جناب نوید
                  منتظر ادامه ی مطالبتون هستیم
                  با تشکر
                  هیچ پایانی برای چیزهایی که میتونیم تجربه کنیم وجود نداره...
                  باورهای محکم و قاطع حقیقت را بیش از دروغ تهدید میکنند
                  .

نظر

لطفا در مورد سیستم خود بیشتر توضیح بدید متشکرم

نظر

پاسخ مختصر به آقايان داوود فر ، صادق آقا/خانم Eazi

بسم االه الرحمن الرحيم
                      با عرض سلام تسليت به مناسبت شهادت دختر پيامبر اکرم حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها

آقا داوود
                      ممنون از لطف شما
                      شما مستجاب دعوه هستيد معني اين جمله من را در پاسخ به اقا مجيد متوجه مي شويد
                      انشا الله شما هم در تمامي مراحل زندگي خود موفق و سربلند باشيد

آقا صادق
                      اين پست قصد ارسال دارم در پاسخ به آقا مجيد است سعي کوتاه و مختصر باشه
                      اميدوارم طولاني نشود

آقا يا خانم Eazi
                      در پاسخ به صحبت اقا مجيد گوشه اي از دنياي روش نوين تحليل را بيان ميکنم
                      مي توانيد ادامه آن را در آن پست بخوانيد

نظر

پاسخ به اقا مجيد روش نوين تحليل

پاسخ به اقا مجيد
                        در پاسخ به گفته شما قصد دارم در 2-3 پست به انها پاسخ دهم

و اما پاسخ
                        چند مورد اين کلمات قبلا پاسخ داده ام
                        در اين روش کال مارجين وجود دارد ، اما نه به علت تحليل اشتباه يا تشخيص ندادن روند (به صورت موردي ) بلکه به علت طمع فرد معامله گر
                        که به اين شرح است (در پاسخ به آقا داوود بود)
                        " روش قديم:
                        انجام معامله => گرفتن سود يا دادن ضرر => در صورت وقوع ضرر ترس از معامله و بي اعتمادي به بازار بيشتر مي شود=> حجم کاهش مي يابد=> سود و ضرر کاهش ( مارجين عدد کمتر به خود مي گيرد.) {در صورت ضرر پي در پي کال مارجين شدن}

روش جديد :
                        انجام معامله => گرفتن سود در تمامي معاملات => حجم افزايش مي يابد => سود افزايش مي يابد (مارجين عدد بيشتري را به خود مي بيند.) { در صورت طمع و انتخاب نسجيده حجم ، موجب کال مارجين شدن}

** اگر دقت کنيد ، مارجين بر روي هر دو اثر مي گذارد
                        يکي از طريق نداشتن علم و ديگري از طريق طمع
                        من با شخصيت شما اشنايي ندارم پس نمي توانم حد مارجيني براي شما مشخص کنم.

در مارجين غير از شخصيت افراد مسيله مهم ديگر ، نقاط ورودي و انتخاب حجم براي معاملات درگير و معاملاتي قصد انجام آن را داريم، است.
                        که در زمان آموزش اين قسمت به صورت کامل و محاسباتي بيان مي شود. "

در مورد زمان يک ماهه نيز پاسخ دادم که به شرح زير است (در پاسخ به اقا مهدي بود)
                        " در قسمتي از پست خود گفتين حداقل 6-12 ماه گذشته داشته باشه.
                        پاسخ : اين گفته شما ميشه روش نقد و بررسي کرد.
                        از اين نظر که بازار دو سويه است من بايد جهت تشخيص دهم (برعکس بازار ايران که يک سويه است و من فقط معامله کنم وسود يا ضرر بگيرم) پس يک ماه جواب ميدهد. چون اگه نتوانم روند را تشخيص دهم کال مارجين ميشوم و بازار ارز اين گونه نيست که بتونم يک ارز را نگه دارم
                        شايد ارز نگه دارم و از آن بازار خارج نشوم و بازار برگردد و اين همانا ضرر و زيان همانا به دنبال آن
                        ولي از اين نظر که حساب بايد سردي و گرمي تاريخ و گذر زمان و انواع روندهاي صعود و نزول را به خودش ببينه حرف شما مورد قبول است
                        و موارد ديگر "
                        و اين مورد که گفته شد که يک شب کال مارجين مي شود کاملا درسته
                        در بالا نيزبه ان اشاره کردم
                        لحظه تخلف شما از اجرا کردن قوانين همان لحظه کال مارجين شدن شماست با اين تفاوت که در اينده اين کال مارجين براي شما ظاهر مي شود
                        و اگر راحت تر بگويم ، طبق گفته شما اگر من گردش حساب 100 ساله براي شما بياورم (همانند ديگر گردش حسابها که ديده ايد) ممکن است شب سال 101 کال مارجين شود

در ادامه قصد دارم به صورت عملي و تئوري گفته هاي خود را بيان کنم
                        ولي قبل از آن لازم بگويم : شما معامله مي کنيد در نتيجه مسئوليت تمام خوب و بد آن نيز بر عهده شماست هر چند افکار شما از افکار ديگران نيز استفاده ميکند ، ولي تصميم گيرنده اخر شما هستيد و تمام مسيوليت با شماست

چارت نموداري که قصد نشان دادن ان را دارم نمونه اي از کار عملي من است
                        اين چارت نموداري يک حساب دمو است که در ابتدا قصد داشتم فقط ضرر نکردن را به يک شرکت خارجي نشان دهم و هيچ هدف ديگر نداشتم( هر چند در آن زمان براي ارگان هاي ديگر فرستادم) و بعد از آن تصميم گرفتم چشمه ديگر از اين دنياي تحليل را به آن نشان دهم اين نقطه در چارت نمودار به وضوح مشخص است
                        باز ميگويم اين چارت نموداري از آن شرکتها و افراد سرمايه دار است نه افراد با سرمايه کم هر چند ميتوان همين شرايط را در سرمايه هاي کوچک نيز فر اهم کرد.

سرمايه اوليه اين حساب
                        5,000,000
                        تاريخ افتتاح حساب
                        2011.11.09 09:46
                        شماره حساب
                        405031
                        Currency: USD

نظر

ادامه نمايش عملي - شروع نمايش تئوري روش نوين تحليل

در چارتهاي نموداري پست قبلي چند اتفاق افتاده است
                          اتفاق اول در اول با حجم هاي کم وارد بازار شده ايم که در نتيجه آن مقدار رشد سرمايه ما کم بوده است و ضرر هاي باز ما نيز کم بوده است.
                          و بعد از رژه قدرت با حجم هاي زياد وارد بازار شده ايم که بعلت افزايش حجم ضرر هاي باز ما نيز زياد شده اند و اتفاقي مشابه قبل افتاد (مقدار ضرر هاي باز ما زياد و سود گرفته شده ما کم بود.)
                          که در ادامه مي بينيد اين اتفاق بر عکس شده است (همانند قبل)
                          اتفاق دومي که در بازار رخ داده است ، زمان برگشت است ، يعني همان زماني که سود بزرگتر از ضرر شده و سود خالص ما روند رو به رشد به خود مي گيرد.
                          اين اتفاق در ابتدا در کوتاه مدت و بعد از رژه قدرت در بلند مدت رخ داده است علت چيست؟
                          ( جواب : تعيين نقاط حد سود و ضرر شما)
                          اتفاق سوم عدد 245000 زياد ديده مي شود يابهتر بگويم عدد در رنج 100,000 تا 300,000زياد ديده مي شود علت چيست؟ (جواب : پاسخ اين سوال در دل روش نهفته است.)
                          ** به ظاهر در اينجا 700,000زياد ديده مي شود
                          سوال پيراموني : 200,000$ کم است؟
                          جواب : نه زياد است ، ولي ثابت است. اگر اين ضرر باز ثابت را متقبل نشوي، بايد ضرر بسته معادل آن را در در گردش حساب خود ببيني
                          راحت تر بگويم اين عدد بين 100-300 نوسان مي کند ولي سود ما را بيشتر و بيشتر مي کند.
                          اتفاق چهارم در چارت نموداري نموداري که نگاه مي کردم حالت پله کاني دارد بدين گونه که ( کف پله هاي ساختماني ) حالت صعودي به خود مي گيرد و بعد از آن حالت صاف به خود مي گيرد و دوباره اين حالت تکرار مي شود. علت چيست؟ ( جواب : علت آن در روش تحليل نهفته است پس از آموزش کامل متوجه مي شويد.)
                          و غيره

اين چارت نموداري که مشاهده کرديد گوشه از توانايي اين روش تحليلي است
                          قبل از اينکه وارد بحث هاي تئوري بشوم چند مورد را بيان ميکنم

1 ) براي گرفتن سود در تمام معاملات نياز به دو نوع تحليل است :
                          1. تکنيکال يا بنيادي (تکنيکال بهتر)
                          2. تحليل به روش تحليل نوين

2 ) براي گرفتن سود ماکسيمم نياز به دو نوع تحليل است :
                          1. بنيادي
                          2. تحليل به روش تحليل نوين (براي اين نوع تحليل بايد تحليل به روش بالاآموزش ديده باشيد.)
                          * شرايطي دارد که اگر انجام دهيد نيازي به داشتن تحليل تحليل بنيادي نيست و مي توان با تحليل تکنيکال اين نوع سودگيري را انجام دهيد

3 ) نوع جديد معاملات براي گرفتن سود در بازار هاي بدون سيگنال (تکنيکال يا بنيادي)
                          اين در حال تحقيق حدودا 70-80 % ان به اتمام رسيده و فقط 20-30 درصد آن نقاط کوري دارد که در حال بر طرف کردن آنها هستيم.
                          ** در اين قسمت سعي شده است وابستگي به تحليل تکنيکال کم کنيم.

و اين مطالب که گفته شد تا اينجا فقط حاشيه هاي از بخش اول (براي گرفتن سود در تمام معاملات ) است.

قسمت تئوري
                          همان گونه که از بحث هاي فوق مشخص شد ما دو نوع تحليل گر نياز داريم يا بهتر بگويم ما نياز به دو روش تحليلي نياز دارم
                          از انجايي که تحليل تکنيکال ساده تر از بنيادي است و بيشتر در دسترس عموم است از اين تحليل استفاده مي کنيم
                          در حال حاضر بازارهاي زيادي رو به روي ما هست
                          با استفاده از الگوهاي نموداري ، ابزار چنگال اندرو ، ابزار فيبوناچي ، انديکاتور ها ، امواج اليوت و غيره ( با توجه به مهارتي که در آن داريم از يکي يا چند ابزار استفاده ميکنم.)
                          قبل از گفتن مثال چند پيش فرض براي بازار قرار مي دهيم (البته در بازار فرض اصلا وجود ندارد، ولي در اينجا صرفا براي نمايش مثال از اين پيش فرض ها استفاده مي کنيم.)
                          فرض اول : شما در24 ساعت در روي سيستم هستيد و مي توانيد آنلاين دستورات را انجام دهيد
                          فرض دوم : نيروي يک ارز را مورد ارزيابي قرار مي دهيم و از بقيه اجتناب مي کنيم.
                          فرض سوم : براي سادگي فرض مي کنيم هر حجمي که بخواهيم مي توانيم بگيريم.
                          شروع مثال بعد از تحليل تکنيکال، ارز Sell EurAUD براي معامله انتخاب مي کنيم.
                          بعد از اين کار تصميم به گذاشتن T/p و S/L مي کنيم
                          اين حدود را مشخص مي کنيم و منتظر مي مانيم
                          بازار حرکت ثابتي دارد و باز منتظر مي مانيم
                          بازار به يک سمت حرکت مي کند
                          - اگر به سمت پايين حرکت کند سود ميکنم
                          - اگر به سمت بالا حرکت کند با ضرر از بازارخارج مي شويم

در بالا روش قبلي بود براي تحليل و اما هم اکنون
                          براي مثال Sell EurAUD
                          بعد از اين کار تصميم به گذاشتن T/p و S/L مي کنيم
                          اين حدود را مشخص مي کنيم و منتظر مي مانيم
                          بازار حرکت ثابتي دارد و باز منتظر مي مانيم
                          بازار به يک سمت حرکت مي کند
                          - اگر به سمت پايين حرکت کند سود مي کنيم
                          اگر به سمت بالا حرکت کند و استاپ لاس را نزده باشد به شما خواهم گفت سريعا استاپ لاس را برداشته و در همان مکان خطي قرار دهيد.( خط استاپ لاس)
                          چون فرض کرده ايم شما 24 ساعت در بازار هستيد ، به محض تماس قيمت با خط استاپ لاس شما خواهم گفت براي مثال ارز زير وارد معامله شويد Buy Eur Usd{کدوم ارز؟ و چرا؟ در اينجا بگذريم{

طبق فرض در ابتدا شد فقط از نيروهاي Eur بحث مي کنيم
                          در اينجا من از مارجين بيشتري استفاده کرده ام ولي معامله خود را روي ضرر نبسته ام و براي معامله خود استاپ لاسي قرار داده ام
                          حال با تغييرات Eurچه اتفاقي در معاملات من رخ مي دهد

اگر Eur رشد کند
                          Sell EurAUD منفي
                          Buy Eur Usd مثبت

اگر Eur نزول کند
                          Sell EurAUD مثبت
                          Buy Eur Usd منفي
                          به علت آنکه حجم ها ثابت فرض شده است ، تغييراتي در سود و ضر من رخ نمي دهد.

درست است معاملات درگير زياد است يا بهتر بگويم مارجين استفاده شده زياد است ولي دليلي بر نزديک شدن به کال مارجين نمي شود.

فرض اول : شما در24 ساعت در روي سيستم هستيد و مي توانيد انلاين دستورات را انجام دهيد. (فرض غلطي )
                          *چگونه بايد اين فرض را به قانون تبديل کرد ، در زمان آموزش کامل متوجه مي شويد.

فرض دوم : نيروي يک ارز را مورد ارزيابي قرار مي دهيم و از بقيه اجتناب مي کنيم.
                          * در واقعيت هر سه ارز اثر بر روي بازار دارند(Eur,Aud,Usd) و بايد براي هر سه ارز استاپ قرار دهيم درموقع اموزش کامل بيان مي شود.

فرض چهارم : براي سادگي فرض مي کنيم هر حجمي که بخواهيم مي توانيم بگيريم.
                          * به علت باز بودن معاملات ما اين فرض را چگونه بايد انجام داد را در اموزش کامل بيان مي شود.

سوال ؟
                          در زمان بستن يکي از معاملات چگونه بايد عمل کرد؟
                          اين سوالو سوالات مشابه آن، قطعا در ذهن شما اين گفته هاي من بر جا گجاشته است.

خوشحال ميشم نظراتتان را را بدونم

نظر

سلام و خسته نباشید.
                            در جواب به سوال شما باید بگویم که از نظر بنده ما در این بازار گهگاه برای هر کسی پیش آمده است که در زمانی و مکانی به نادرستی معامله ای گرفته و بر اثر فشار روحی از بابت این معامله اشتباه و برای جلوگیری از کال شدن دست به گرفتن معامله ای برعکس میزنیم(یا همان هِج کردن) تا در اسرع وقت با کمی شارژ کردن خود (از نظر روحی) دوباره برگشته
                            و باز دوباره بازار رو تحلیل و با دیدن یک مقاومت یا حمایت واقعا قوی (بستگی به تایم) اون معامله ی خود را که در سود است رو بسته و یکی دیگه هم جهت با اون معامله ای که در ضرر است گرفته تا ضررهای من تا حدودی کاسته و جلوگیری از کال شدن من شود.
                            که البته ای کاش هیچ وقت چنین اتفاقی برا کسی پیش نیاد.

نظر

آقا نوید
                              در روش نوین شما انتخاب یک جفت ارز دیگر با یک ارز مشترک نسبت به هج کردن همان ارز چه مزیتی دارد لطفا در صورت امکان توضیح بیشتری بفرمایید.

نظر

پردازش ...
                              X