اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

علت شکست ترید من

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• علت شکست ترید من

در این تاپیک تریدرها نتیجه تریدهایی که منجر به سود نشده و علت آن را توضیح دهید تا همه با علت های شکست یک ترید آشنا شویم

موضوع حساسیه (بخوانید: احساسیه)

با تشکر از شما برای باز کردن این تاپیک.

اینکه بدونیم علت ضرر کردن در تریدمون چی بوده خیلی خوبه البته. ولی اینکه شهامتش رو داشته باشیم که بگیم ضرر کردیم ... اونهم در ملآ عام؟؟؟ این بهتره
    کارگزار بورس کالا و ارز دوبی - DGCX
    رگوله و دارای مجوز افتتاح حساب برای ایرانیان
    ما مفتخریم که تنها بروکر %100 ایرانی یک بازار خارجی ارز و کالا می باشیم
    sigpic

نظر

چراغ اول

سلام دوستان,
      من چراغ اولو روشن میکنم.
      من توانستم در مدت کوتاهی یک اکونت 14000 دلاری را تبدیل به صفر نمایم.چرا؟
      1- البته لازم بذکر است که این اکونت را من از 5000 دلار به 14000 دلار طی مدت کمتر ازسه ماه رسوندم ولی متاسفانه در اثر یکسری اشتباهات و ترید احساسی آنهم بر خلاف روند اصلی (Counter trading) , و عدم گذاشتن استاپ به دلیل شیوه ترید-چون همیشه در پایان روز میبستم معمولا -.
      2- من اعتقاد دارم تا ضرر نکنیم تجارب ارزشمند بدست نمی آوریم و بنظرم دمو تریدینگ تنها باعث فریب تریدر میگردد.
      3-از شکست ها باید درس بگیریم.
      4- بهترین موقعیت برطرف نمودن ایرادات شیوه تریدینگ شرکت در کلاسهای استاد بزرگوار جناب مهندس آزادی میباشد بهمراه ممارست.
      امیدوارم که این تجارب درس عبرتی برای دوستان باشد.
      مخلص همه
      فایل های پیوست شده
      اولین و کارآمد ترین و موثر ترین روش جهت ورود به بازار ، ورود در بالای خطوط حمایت و در زیر خطوط مقاومت می باشد. این اولین ، مهمترین و پر کاربرد ترین درسی است که یک تریدر باید بیاموزد.

نظر

می خواستم یک نکته را اضافه کنم که قدر داشته های خود را بدانیم و حداکثر بهره را ببریم ,استاد آزادی واقعا بینظیر میباشدو به جرات میتوانم بگویم استادی با این سطح دانش و توانایی تحلیل وعزت نفس بی همتاست. و ضمنا بایستی از مدیریت خوب مدیرعامل بروکر و صداقت کاری ایشان تشکر نمایم ,صداقت کاری ایشان ستودنی است . انشاالله در کنار ایشان جزو تریدرهای حرفه ای خواهیم شد.
        مخلص بچه های خوب ایران
        اهواز-شیرالی
        اولین و کارآمد ترین و موثر ترین روش جهت ورود به بازار ، ورود در بالای خطوط حمایت و در زیر خطوط مقاومت می باشد. این اولین ، مهمترین و پر کاربرد ترین درسی است که یک تریدر باید بیاموزد.

نظر

چراغ اول

با تشکر فراوان از آقای شیرالی عزیز

مطالب شما عموما بسیار خلاصه و هوشمندانه هست. امیدوارم شرکت ما موفق بشه به شما خدمت کنه.

توجه دوستان را به این پست جلب می کنم که علیرغم کوتاه و مختصر بودن بزرگترین و مهمترین اشتباهاتی را که دشمن اصلی تریدر ها هستند لیست کرده:

1) ترید خلاف روند
          2) ترید احساسی
          3) ترید بدون استاپ

اشاره به بی ارزش بودن نتیجه حسابهای دمو هم نکته بسیار مهمی بود.

امیدوارم با کنترل بیشتر به کار ادامه بدید و در آینده نزدیک پست شما در تاپیک جدید "چطور در معامله ام موفق شدم؟" را بخوانیم. از لطفی که به ما دارید بسیار سپاسگزارم اگرچه کاری به جز انجام وظیفه نبوده.

نوشته اصلی توسط bears hunter نمایش پست ها
          سلام دوستان,
          من چراغ اولو روشن میکنم.
          من توانستم در مدت کوتاهی یک اکونت 14000 دلاری را تبدیل به صفر نمایم.چرا؟
          1- البته لازم بذکر است که این اکونت را من از 5000 دلار به 14000 دلار طی مدت کمتر ازسه ماه رسوندم ولی متاسفانه در اثر یکسری اشتباهات و ترید احساسی آنهم بر خلاف روند اصلی (Counter trading) , و عدم گذاشتن استاپ به دلیل شیوه ترید-چون همیشه در پایان روز میبستم معمولا -.
          2- من اعتقاد دارم تا ضرر نکنیم تجارب ارزشمند بدست نمی آوریم و بنظرم دمو تریدینگ تنها باعث فریب تریدر میگردد.
          3-از شکست ها باید درس بگیریم.
          4- بهترین موقعیت برطرف نمودن ایرادات شیوه تریدینگ شرکت در کلاسهای استاد بزرگوار جناب مهندس آزادی میباشد بهمراه ممارست.
          امیدوارم که این تجارب درس عبرتی برای دوستان باشد.
          مخلص همه
          ویرایش توسط Mehdi : https://www.traderha.com/member/3-mehdi در ساعت 09-24-2011, 03:24 PM
          sigpic

نظر

نوشته اصلی توسط Mehdi نمایش پست ها
            با تشکر فراوان از آقای شیرالی عزیز

مطالب شما عموما بسیار خلاصه و هوشمندانه هست. امیدوارم شرکت ما موفق بشه به شما خدمت کنه.

توجه دوستان را به این پست جلب می کنم که علیرغم کوتاه و مختصر بودن بزرگترین و مهمترین اشتباهاتی را که دشمن اصلی تریدر ها هستند لیست کرده:

1) ترید خلاف روند
            2) ترید احساسی
            3) ترید بدون استاپ

اشاره به بی ارزش بودن نتیجه حسابهای دمو هم نکته بسیار مهمی بود.

امیدوارم با کنترل بیشتر به کار ادامه بدید و در آینده نزدیک پست شما در تاپیک جدید "چطور در معامله ام موفق شدم؟" را بخوانیم. از لطفی که به ما دارید بسیار سپاسگزارم اگرچه کاری به جز انجام وظیفه نبوده.

با عرض سلام و ارادت خاص خدمت مهندس مدیرعامل بروکر عزیز
            و همچنین تشکر فراوان از اظهار لطف و محبت جنابعالی,
            امیدوارم که با راهنمایی های حضرتعالی و دوستان بزرگوار و ارشمند دیگر همچون استاد عزیز جناب مهندس آزادی, مصطفی عزیز و مابقی دوستان و بزرگواران مجموعه پرسپولیس کپیتال بتوانیم قدمی کوچک در راه خدمت به هموطنان عزیز و بی نظیر برداریم,
            جا دارد بار دیگر از صداقت کاری شما تشکر نمایم.
            در اینجا لازم است اضافه نمایم که در کنار مسایل عنوان شده یکی دیگر از مهمترین مسائلی که باعث شکست من در آن مقطع شد مسئله عدم رعایت مانی منیجمنت بوده است که درآخرین کلاس استاد دقیقا اشاره زیبایی نمودند و تا قبل از آن من کمتر رعایت کردم و اعتراف میکنم که کلمه به کلمه آن جلسه برای من چراغ راه پر فروغی بوده است , و خواهد بود.
            زین پس به جای واژه ناماٌنوس مانی منیجمنت بگوییم : دار و ندار یک ترید موفق و سکوی پرتاب بسوی موفقیت در فارکس.
            ارادتمند و مخلص شما و همه دوستان
            شیرالی

نظر

سلام
              من ارمان هستم ، فوق تخصص کال دارم (البته الان مدتی ترک کردم البته هنوز در اواخر پازپروری هستم)
              تو این مدتی که از بازار دور بودم ، یه نگاه بیطرفانه به گذشته ترید خودم کردم و متوجه شدم که اصلیترین علت من در ناموفق بودن در ترید 2 عامل اصلی بوده
              1- اعتیاد پیدا کردن به ترید
              2- سهل انگاری در مدیریت سرمایه و ریسک به ریوارد پوزیشن ها
              و یه عامل فرعی دیگه که البته به نظرم شاید جز همون مهم ها باشه نداشتن استراتژی برای ترید کردن و ترید نکردن باشه که چون از ادم معتاد توقع یه همچین چیزی نمیره برای همین جز موارد فرعی اوردمش(خدا هیچکسی رو معتاد از دنیا نبره)
              به امید موفقیت همه دوستان

نظر

متصفانه ما مثل مسیحی ها کلیسا نداریم برای اعتراف کردن برای همین من همین جا اعتراف میکنم
                من 2 بار کال شدم و علت کال شدن من هم 2 دلیل داشت

1- نداشتن استراتژی ای که به آن اعتماد داشته باشم
                2- معاملات احساسی

که هنوز هم بعضی از موقه ها باز هم احساسی معامله میکنم ولی دیگه مثل اون موقه ها نیسیت.

نظر

برای چی ترید می کنیم؟

با تشکر از آرمان و بهمن عزیز که با شوخ طبعی مطلب خیلی مهمی را عنوان می کنند.

کل قضیه این هست که ما از خودمان بپرسیم اصولا برای چی ترید می کنیم؟ می خواهیم لذت ببریم از این کار؟ یا می خواهیم از این کار پول در بیاوریم؟ حتی اگر قصدتان لذت بردن هم باشد، باور کنید وقتی پول از آن در بیاورید بسیار بیشتر لذت خواهید برد. پس در هر دو حالت باید هدفتان پول در آوردن باشد و این کار را بدون داشتن یک نقشه کلی (همان استراتژی) نمی شود عملی کرد.
                  sigpic

نظر

نوشته اصلی توسط arman68 نمایش پست ها
                    سلام
                    من ارمان هستم ، فوق تخصص کال دارم (البته الان مدتی ترک کردم البته هنوز در اواخر پازپروری هستم)
                    تو این مدتی که از بازار دور بودم ، یه نگاه بیطرفانه به گذشته ترید خودم کردم و متوجه شدم که اصلیترین علت من در ناموفق بودن در ترید 2 عامل اصلی بوده
                    1- اعتیاد پیدا کردن به ترید
                    2- سهل انگاری در مدیریت سرمایه و ریسک به ریوارد پوزیشن ها
                    و یه عامل فرعی دیگه که البته به نظرم شاید جز همون مهم ها باشه نداشتن استراتژی برای ترید کردن و ترید نکردن باشه که چون از ادم معتاد توقع یه همچین چیزی نمیره برای همین جز موارد فرعی اوردمش(خدا هیچکسی رو معتاد از دنیا نبره)
                    به امید موفقیت همه دوستان

سلام

من هم دقیقا و صد در صد 2 عامل بالا که دوست عزیزمون مطرح کردند را عامل شکستهای خودم میدونم و غیر از این دو مورد هیچ
                    تحلیل طلا در بازه های زمانی گوناگون در کانال https://t.me/sofitahlil
                    قابل استفاده برای تریدر های مبتدی

نظر

شکست بنده حقیر در ترید

با سلام خدمت استاد عزیز وبزرگوار آزادی وتمامی دوستان خوب

بنده در مدت 8 روز کاری 500 دلار را به 1500 دلار تبدیل کردم وتقریبا در مدت نیم ساعت کال شدم به دلیل رعایت نکردن مدیریت سرمایه وتسلیم شدن در برابر اصلاح بازار من معتقدم زمانیکه شما در جهت خلاف بازار ترید میکنید نباید زمانی که دارید وارد زیان میشوید دست دست کرده و به باد رفتن سرمایتون را تماشاکنید که بنده این اشتباه را بر اثر بی تجربگی انجام دادم و تا زمانی که یک تریدر قوی از نظر شناخت لحظات بازار نشدم دست به ترید نمیزنم که این زحمت بر دوش برادر عزیزمون جناب استاد آزادی است که تا همینجا مطالب زیادی از ایشان آموختم
                      امیدوارم ایشان در زندگی همیشه موفق و سربلند باشند

نظر

علت شکست

با سلام خدمت اساتید گرام

من مدت 1 سال است که ترید می کنم و علت زیان دادنم را اول در نداشتن علم کافی جهت ترید می دانم . دوم نداشتن مدیریت بر سرمایه
                        سوم بدلیل بی تجربگی منتظر نشتن در جهت برگشت بازار.
                        در همین جا از جناب آقای مهندس مدیرعامل بروکر بخاطر فراهم نمودن امکانات کلاس آنلاین و بقیه دست اندر کاران به نوبه خودم کمال تشکر وقدردانی را دارم
                        و همچنین از استاد بزرگ و دانشمند جناب آقای آزادی که اینجور خالصانه تمامی دانش و تجربه خود را در اختیار مبتدیانی چون من قرار می دهد سپاس و قدردانی می نمایم
                        و باید اعتراف کنم که درس های استاد آزادی نه تنها نگاه من را در روش ترید کردن عوض کرد بلکه پند و اندرز های ایشان در تمام مراحل زندگی برای من اثر گذار بود و چشم من را به دنیای تازه ای باز کرد.
                        از درگاه ایزد آرزوی سر بلندی و سعادت برای گروه پرسپولیس مخصوصا" معلم آرجمند را دارم
                        آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
                        گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
                        آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
                        پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
                        پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
                        پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

سلام

با سلام من به دلایل دانش کم - نداشتن پلن معاملاتی - عدم مدیریت سرمایه - تحلیل های ناقص - ندانستن تمام نکاتی که استاد در مورد بحث روانشناسی گفتند - حد خوشی - آموزش کم - داشتن اساتید نه چندان خوب و.......... موجب از دست دادن 2 / 3 سرمایه ام شد و ضربه روحی بدی خوردم و دیگه تصمیم گرفتم تا تجدید قوا به بازار وارد نشوم این موضوع مربوط به حدودا 2 سال پیشه (کمتر از 2 سال) و هیچ استاد خوبی پیدا نکردم تا اینکه بعد از حدودا یک سال سر نزدن به سایت شما درست یک روز قبل از کلاس ها متوجه این کلاس ها شدم و حالا به جرات می گویم استاد نیما آزادی بهترین و ریز بینانه ترین استادی است چه در زمینه درسی و چه بازار سرمایه داشتم و افتخار می کنم به شاگردی نزد ایشان و بعد تشکر از کارگزاری پرسپولیس کپیتال

یه دنیا سپاس از استاد عزیزم و بروکر پرسپولیس کپیتال

نظر

جالب

با سلام میشه گفت اکثر تریدرها علتهای مشترکی در شکست ترید دارن و اونم میتونه تریدهای احساسی بی برنامه ترید کردن .کم بودن آستانه صبر و تحمل .. البته من شکستی که در ترید داشتم بخاطر رعایت نکردن مدیریت سرمایه بود این بزرگترین دلیلش بود ....البته این عوامل قبلی هم بی تاثیر نبودن

نظر

یکی رفته بود شکار بعد از کلی یا لیالی یاالتی کردن دست خالی بازگشت .
                              پرسیدند چه شد چرا دستخالی آمدی ؟
                              گفت تفنگم شلیک نکرد !
                              پرسیدند چرا؟ گفت به هزارو یک دلیل !
                              گفتند به چه دلایلی؟
                              پاسخ گفت: اولیش اینکه تفگم تیر نداشت؟
                              حالا این حال تریدرهای ناموفق است که برای آن هزارو یک دلیل می توان آورد و از اینجا و اونجا رطب و یابس به هم بافت که این است و جزاین نیست.اما حقیت حال همه در این جمله خلاصه میشود
                              نداشتن استراتژی ( یعنی همان گلوله برای شلیک) ادامه دارد

بهرام
                              بهرام دانش

نظر

پردازش ...
                              X