اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

***بازار تبادلات ارزی سراب یا واقعیت***

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• ***بازار تبادلات ارزی سراب یا واقعیت***

با عرض سلام خدمت همه دوستان عزیز فروم پربار پی سی ام
    هدف از زدن این تاپیک پیدا کردن مسیر درست برای رسیدن به سود مستمر و دائمی در بازار تبادلات ارزیست.من تقریبا پنج ساله فارکس کار میکنم البته این پنچ سال پیوسته نبوده و من یکبار فارکس رو کنار گزاشتم به مدت دوسال.از اونجایی که هیچ وقت دوست نداشتم شکست رو بپذیرم و خیلی از ارزوها و اهداف زندگیم در سایه اشنایی با فارکس تباه شد برگشتم من علاقه خیلی زیادی به فیزیک داشتم که متاسفانه وقتی با فارکس اشنا شدم ازم گرفته شد و خیلی چیزهای دیگه دوباره برگشتم شاید بتونم طلسم این بازار رو بشکنم.من سه چهار سال بصورت مستمر فارکس کار کردم و همه اون مراحلی رو که تریدرها طی میکنند منم طی کردم خوب اون اوایل یه اندیکاتور مینداختیم رو چارت و همه پوزیشن هامون وارد سود میشد خیلی ذوق زده و خوشحال از اینکه با بهشتی اشنا شدیم که هر کسی توفیق اشنایی با اونو نداره.کم کم شروع کردیم به یادگیری تحلیل تکنیکال و باز کردن حساب ریل با مقادیر کوچک.سرتونو درد نیاریم از موقعی که با پوزیشن فول لات اشنا شدم حسابهای زیادی رو کال کردم.کم کم متوجه شدم پیش بینی این بازار به هیچ وجه کار راحتی نیست و اون بهشتی که فکرشو میکردیم به سرابی تبدیل شد که هر چه بیشتر پیش میرفتم بیشتر غرق میشدم.از یه طرف چهار سالی که صرف اینکار شد و جوانی و سرمایه ای که در سایه اینکار تباه شده بود اجازه خداحافظی از این بازار رو بهم نمیداد مرحله ای که دیر یا زود همه بهش میرسن.دیدم لجبازی با خود نتیجه ای جز عقب افتادن تو زندگی برام نداره نزدیک به دو سال فارکس رو ترک کردم و خدا شکر خیلی موفق شدم در دنیای بیرون و سرمایه خوبی برای خودم پس انداز کردم.الان حدود شش ماهه دوباره برگشتم البته با دیدی باز و استفاده از تجربیات گذشته الان سودهی فارکس برام یه هدفه نه منبع درامد.کاری که باید از ابتدا انجام میدادم و فارکس رو مبنای درامدم قرار نمیدادم.من تو این شش ماه خیلی از اشتباهاتمو اصلاح کردم مدیریت سرمایه رو بصورت کامل رعایت کردم بر احساساتم غلبه کردم و میدونم که قدم بزرگی در جهت موفقیت تو این بازار برداشتم که به این راحتی ها بدست نمیاد.ولی متاسفانه مدیریت سرمایه به تنهایی نمیتونه شما رو تو این بازار موفق کنه و ما حتما به یک روش نیاز داریم که قبلا سوددهیش اثبات شده باشه.وقتی روش مناسبی نداشته باشیم مدیریت سرمایه فقط کمک میکنه حسابمون دیرتر کال بشه.پس حرف اول و اخر رو روش میزنه در سایه یه سیستم خوب ما قوانین مدیریت سرمایه رو رعایت خواهیم کرد و به سوددهی مستمر خواهیم رسید.خوب متاسفانه باید بگم روشهایی که ما از ابتدا یاد میگیرم نمیتونه ما رو تو این بازار موفق کنه .ادمی در عالم خاکی نمی اید به دست...عالمی دیگر بباید ساخت و زنو ادمی.خیلی از وقت تریدرها صرف تست اکسپرت و اندیکاتورهایی میشه که ذره ای به شما کمک نخواهد کرد و بازار با حرکاتش به اونها شکل میده در واقع اندیکاتورها تابع قیمتند.یه سری اندیکاتورها اصلاحین که مثل یک مشاور دروغگو شما رو فریب میدن اونهایی هم که اصلاحی نیستن پایه و اساس همشون میانگین ها متحرکه که خود تابع قیمتند.در مورد اکسپرت هم به قطعیت میگم هیچ اکسپرتی نمیتونه بیشتر از یکسال دوام بیاره و هر اکسپرتی روز مرگی داره که دیر یا زود فرا خواهد رسید چون این بازار متغیره برای پدیده متغیر هیچ وقت نمیتوان قانون ثابتی کشف کرد.مثل اینکه بخواهیم برای حرکت برگی که از درخت میفته یه قانون ثابتی کشف کنیم.طبیعتا حرکت برگ درخت تابع هیچ قانونی نیست یا حداقل تا الان قوانین فیزیک نتونستن برای حرکتهایی این چنین قاونونی کشف کنن.خوب بعد از اینکه به این نتیجه رسیدیم که اندیکاتورها و اکسپرت ها نمیتونن سودده باشن که این فرایند زمانبره.شاید سالها طول بکشه تا تریدر به این نقطه برسه که اندیکاتورها به هیچ دردی نمیخورن.دوباره تریدر به این نتیجه میرسه که باید بازار رو تحلیل کنه اما متاسفانه تحلیل تکنیکال هم جوابگو نیست و با استفاده از تحلیل تکنیکال برایند حسابتون همیشه منفیه من خودم با تحلیل تکنیکال سودهایی رو بدست اوردم ولی این موفقیت دائمی نیست.چندین بار تو مسابقات بروکرهای مختلف از جمله ای اف سی الپاری افکس اوپن مقام اوردم و حسابهای زیادی رو البته بدون رعایت مدیریت سرمایه رشد دادم که بارزترینش یه حساب 40 دلاری بود که به 600 دلار رسوندم ولی متاسفانه همه این موفقیت ها زود گذر بود چون تحلیل تکنیکال جوابگو نیست واقعا.مهمترین مباحث تکنیکال پترن های کلاسیک و هارمونیک قوانین الیوت ویو و ساپورت رزیستنس ها الگوهای کندل استیک و خطوط روند هست که همه ما بارها بر این اساس بازار رو تحلیل کردیم که دست اخر چیزی جز شکست عایدمون نشده و خودمونو پشت این تحلیل های به ظاهر زیبا پنهان کردیم.قوانین الیوت ویو که بسیار بی پایه و اساس هست چطور ممکنه بازاری که به هیچ قاعده و قانونی پایبند نیست در یک توالی 5 و سه موجی حرکت کنه.من برای همه اصول تکنیکال دلیل دارم که به هیچ وجه قابل اعتماد نیستن و همیشه شما رو روی یک خط ثابت که برایندش منفیست نگه میدارد.خوب چیکار کنیم تحلیل فاندامنتال نیز به این دلیل که برایند گیری از اخبار اقتصادی کار بسیار دشواریست و گاها با اعلام یک خبر مبنی بر تقویت یک جفت ارز در جهت عکس حرکت میکنه ما نمیتونیم برایند اخبار اقتصادی روپیدا کنیم.پس چیکار باید کرد سوال من اینکه با کمک همدیگه مسیر درست رو پیدا کنیم باشد که جامعه تریدری ایران رو که تعدادشون هم کم نیست به مسیر درست هدایت کنیم.خواهش میکنم دوستانی که با تجربه تر ن و حداقل چهار سال تو این بازار بودن نظر بدن .میدونم که راه موفقیت هر کسی رو خودش باید پیدا کنه ولی متاسفانه من به بن بست رسیدم دیگه راهی بنظرم نمیرسه و اشباع شدم از یک سری مطالب بیفایده.من بدنبال روشهای عملی هستم که بتونیم به اون وسیله به سود مستمر برسیم.ضمنا من از اونهایی نیستم که بخوام بروکر یا عوامل دیگه را عامل شکستم بدونم به هرحال مشکلات بروگر و....هم جزئی از این بازاره.
    ان چیز که یافت می نشود انم ارزوستتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت.
    به امید موفقیت همه دوستان
    گفتم که عطش می کُشدم در تب صحرا. گفتی که مجوی آب و عطش باش سراپا!! گفتم که نشانم بده گر چشمه ای آنجاست. گفتی چو شدی تشنه ترین،قلب تو دریاست!

قبل از هر چیز باید ابتدا یه تعریفی از موفقیت تو این بازار داشت. موفقیت یعنی چی؟ قراره به چی برسیم؟
    واضح تر بگم مثلا کسی که 10،000 دلار سرمایه تو این بازار وارد کرده در چه صورتی موفق هست؟! در روز چقدر باید درامد داشته باشه تا موفق باشه !

نظر

از تمام اساتید و کسانی که تجربه زیادی تو این بازار دارند خواهش مندم تو این بحث شرکت کنند.
      من کمتر از یکسال هست که وارد این بازار شدم و هنوز سرمایه اندکی رو وارد کردم. اگر واقعا از این باز نمیشه پول در آورد و بعد از 4 سال بخام افسوس عمر گذشته رو بخورم لطف کنید راهنماییی کنید همین الان قیدشو بزنم.

من هرچی دیدم همه اومدن از شکست ها و پشیمانی هاشون گفتن. همه گفتن افسوس عمرشون رو که پای فارکس گزاشتند رو می خورن. آیا واقعا نمیشه پول در اورد و به دید منبع درامد بهش نگاه کرد. هیچکس نمیاد بگه من موفق شدم و 3 یا 4 سال هست که دارم سود فلان درصد ماهیانه در میارم. واقعا نمیشه؟

نظر

نوشته اصلی توسط meysam92 نمایش پست ها
        از تمام اساتید و کسانی که تجربه زیادی تو این بازار دارند خواهش مندم تو این بحث شرکت کنند.
        من کمتر از یکسال هست که وارد این بازار شدم و هنوز سرمایه اندکی رو وارد کردم. اگر واقعا از این باز نمیشه پول در آورد و بعد از 4 سال بخام افسوس عمر گذشته رو بخورم لطف کنید راهنماییی کنید همین الان قیدشو بزنم.

من هرچی دیدم همه اومدن از شکست ها و پشیمانی هاشون گفتن. همه گفتن افسوس عمرشون رو که پای بازار تبادلات ارزی گزاشتند رو می خورن. آیا واقعا نمیشه پول در اورد و به دید منبع درامد بهش نگاه کرد. هیچکس نمیاد بگه من موفق شدم و 3 یا 4 سال هست که دارم سود فلان درصد ماهیانه در میارم. واقعا نمیشه؟
        درود بر شما
        بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که تا وقتی در حساب دمو به سود ثابت و مستمر نرسیدید حساب واقعی باز نکنید...این کار رو بذارید به عنوان شغل دومتون که در ابتدای کار از زندگی عقب نمونید و وقتی فهمیدید به این توانایی رسیدید که از این شغل درامد مستمر داشته باشید این کارو به عنوان شغل اولتون انتخاب کنید...

معمولا برای اکثر افراد دو تا سه سال زمان میبره تا خودشونو تو این بازار پیدا کنند...

برای اینکه تاپیک از مسیر اصلی منحرف نشه هم تجربه شخصی خودم را بگم

اگر کسی استراتژی 99 درصد سودده هم داشته باشه ولی مدیریت سرمایه نداشته باشه اون 1 درصد بالاخره یه روزی کار خودشو میکنه

استراتژی و مدیریت سرمایه و روانشناسی لازم و ملزوم همدیگه هستن

در مورد استراتژی باید عرض کنم بهترین استراتژی ترید در جهت روند هست و هیچ ابزاری مانند خطوط روند و پیوت ها نمیتونه کمکمون کنه...این نظر بنده هست و حداقل برای من اثبات شده هست...

دو نکته اصل و فرع در بازار همیشه وجود دارد که رعایتش میتواند موفقیت را تضمین کند

نکته اصلی : در بازار خریدار هستید یا فروشنده؟

نکته فرعی : در زمان و قیمت مناسب وارد شوید

متاسفانه اکثر ماها نکته اصلی رو رها میکنیم و به نکته فرعی میچسبیم موفق باشید...

نظر

نوشته اصلی توسط meysam92 نمایش پست ها

من هرچی دیدم همه اومدن از شکست ها و پشیمانی هاشون گفتن. همه گفتن افسوس عمرشون رو که پای بازار تبادلات ارزی گزاشتند رو می خورن. آیا واقعا نمیشه پول در اورد و به دید منبع درامد بهش نگاه کرد. هیچکس نمیاد بگه من موفق شدم و 3 یا 4 سال هست که دارم سود فلان درصد ماهیانه در میارم. واقعا نمیشه؟

دوست عزیز ! تا فرصت داری پاتو بزار رو کولت و فرار کن .... اصلا دور ور این کار نیا !

اینجا مثل خانه زامبی هاست

اگر آلوده بشی دیگه نمیتونی از شرش خلاص بشی . همچین معتاد این کار میشی که حتی اگه سود هم بکنی خیری از زندگی نمیبینی .
          پـــــایان تنهایی آغـــاز بازار است

نظر

تقریبا هر تریدری این پروسه رو می گذرونه :
            1- باز کردن یک حساب دمو و کار کردن در کوتاه مدت ( معمولا چندین حساب دمو باز میشه و موفقیت چندانی کسب نمیشه )
            2- باز کردن حساب ریل معمولا کوچک و کال شدن حساب یا حساب های دیگر
            3 - فراگیری تحلیل تکنیکال بازار
            4- رفتن سراغ استراتژی های متعدد و تست آنها روی حساب های دمو
            5- افتتاح یک حساب ریل جدید و تریدری
            6- ناکامی مجدد ......
            7- دو راهی : 1- رها کردن بازار یا 2- بازگشت به پله اول ........

این داستان ادامه دارد..........
            انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

نظر

ممنونم از دوستان عزیزی که راهنمایی کردند و نظراتشون رو گفتند. سوال اصلی من اینه که

آیا کسی هست از بازار تبادلات ارزی سود مداوم کسب بکنه و چرخ زندگیشو از این راه بچرخونه یا نه فقط به دید شغل دوم نگاه میشه؟

نظر

بله هستند کسانی که از این بازار سود مداوم کسب می کنند اما نقل است که این افراد تقریبا 10 تا 20 درصد از کل تریدرهای جهان هستند و مابقی متاسفانه ناکام هستند.
                بنده بشخصه تریدری شغل دوم ام هست و این باعث شده دغدغه هام کمتر باشه . اما در آرزو و در تلاش اینم که تریدری روزی به عنوان شغل اولم باشه..
                البته افرادی در این وادی هستند و ظاهرا استاد تحلیل بازار هستند و دائما در حال برگزاری این کلاس و اون کلاسند اما شغل اولشون تریدری نیست !!! این عده در شغل اول موفق تر از شغل دوم اند.
                ویرایش توسط Technical Trader : https://www.traderha.com/member/12644-technical-trader در ساعت 09-27-2015, 11:43 PM
                انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

نظر

میثم عزیز
                  قصد نداشتم در این فروم (با توجه به شرایط ان )مطلبی بنویسم . شرمنده دوستان هم شدم .هم در ترجمه و هم در تاپیک دیگر ...اما صداقت و رک گویی شما حکایت دیگریست .
                  پاسخ شما مثبت هست ،
                  این شانس رو داشتم (البته با کمی نگاه واقعبینانه )با یکی از معامله گران (تاکید میکنم معامله گر ....)با تجربه و نام آشنا در فروم سرمایه آشنا شدم .و این دوستی تا لحظه اکنون ادامه دارد .... .
                  روزی در آن فروم مرحومه ترید ایشان رو دیدم . ارز کیبل بود . پرینتر نداشتم و انزمان هنوز فلش مموری یا یو اس بی نبود ،عکس را روی سی دی ریختم و پرینت گرفتم .یعنی میشه روزی هم برسه من به این شکل ترید کنم .

پ . ن ::::به دلیل منع قانونی و ... تا حالا اموزش ندادم وقصدش رو هم ندارم .مدیریت سرمایه هم نمیکنم .... فقط و فقط پاسخ شما را دادم . همین و بس .
                  ویرایش توسط behrad : https://www.traderha.com/member/3158-behrad در ساعت 09-27-2015, 11:50 PM

نظر

با تشکر از همه دوستانی که در این بحث شرکت کردند.اگه بخوام تعریفی از موفقیت بکنم کسی که بصورت میانگین ماهیانه بتونه 5 الی 15 درصد از این بازار سود بگیره یه تریدر موفقه.زیر 5 درصد اصلا ارزش ادامه دادن رو نداره و بالای 15 درصد با اصول مدیریت سرمایه در تناقضه.تنها توصیه ای که به تازه واردها میتونم بکنه اینکه به هیچ وجه به چشم یک شغل به این بازار نگاه نکنن بصورت تفریحی این حرفه رو ادامه بدن تا زمانیکه بتونن بصورت مستمر در حساب دمو کسب سود کنن هیچ وقت اسیر احساسات ناشی از چند برابر کردن حسابشون نشن.اگه زندگیتونو ول کنید بچسپید به این حرفه جز پشیمونی چیزی عایدتون نمیشه.در مورد موفقیت هم من تا الان کسیو ندیدم که چندین سال کسب سود کنه ولی تریدرهایی هستن که در یک مدت زمان شش یا هفت ماهه موفق شدن و البته پول خیلی خوبی هم نصیبشون شده تو این مدت کم.کافیه یه سری به سایت mql بزنید هستند کسانی که درامد حاصل از فروش سگنالهاشون خیلی بیشتر از سودیه که در حساب بدست اوردن.جناب mohsencomm عزیز به نکته خیلی خوبی اشاره کردید شاید مهمترین رکن بازار تشخیص رونده این که بازار به کدوم سمت میخاد حرکت کنه که تشخیص روند کار اسونی نیست و متاسفانه به این راحتی ها نمیشه جهت بازار رو پیش بینی کرد اول باید تعریف دقیق و کاربردی از روند داشته باشیم.البته اقای جان مورفی در کتاب تحلیل تکنیکالش روند رو تعریف کرده اما اون تعریف یه مبحث تئوریه که در عمل کاربرد انچنانی نداره.
                    شب همگی بخیر
                    گفتم که عطش می کُشدم در تب صحرا. گفتی که مجوی آب و عطش باش سراپا!! گفتم که نشانم بده گر چشمه ای آنجاست. گفتی چو شدی تشنه ترین،قلب تو دریاست!

نظر

توصیه من اینه دوستان کتاب The Super Trader " معامله گر برتر " دکتر ون تراپ را مطالعه کنید.

تمام امورات به خود ما بستگی داره چرا؟ چون این ما هستیم که سیستم خلق می کنیم ، این ما هستیم که سیستم را اجرا میکنیم . پس روانشناسی 100% کار هست ، من قبلاً میگفتم :

دانش و تجربه 33%

مدیریت سرمایه 33%

روانشناسی 33%

در موفقیت موثر هست اما به دیدگاه روانشناسی بایست به مارکت و تجارت نگاه کرد .

شخصاً بازار ارز کار میکردم در کنارش تجارت شخصی ام داشتم و الان تجارت شخصی در حال گسترش هستم و این باعث شده بار روانی نسبت به درآمد و ... نداشته باشم.

حتماً کتاب دکتر ون تراپ را مطالغه کنید

نظر

ممنون جناب pcmfund عزیر
                        مشکل همینجاست ما روشی که ابداع میکنیم پایه و اساسش چیه.همون اصول تحلیل تکنیکاله که قابل اعتماد نیستن و نتیجه ای جز شکست را در پی نخواهد داشت.

نظر

طبق تعاريف اوليه تحليل تكنيكال ( ٤٠ صفحه نخست) جان مورفی خطوط حمايت و مقاومت تنها نقاطي هستند كه مشخص مي كنند قيمت شرايط جديدي را براي خود انتخاب كرده است...

این جمله رو همیشه بخاطر داشته باشید...باید با آب طلا نوشت
                          همه ما این جمله رو خوندیم اما چقدر بهش توجه کردیم؟
                          مطمعنا همه تریدرهای موفق و باهوش بعد از سال ها تلاش برای رسیدن به سود پایدار برمیگردن به همین نقطه اول...

موفق باشید...

نظر

با سلام و درود به دوستان عزیز:
                            اما منم 5 ساله در این بازار مشغول فعالیتم و باید بگم به هدف مورد نظر خودم نرسیدم. از همون اول دنبال ایندیکاتور نبودم و دنبال هیچ استراتزی هم نرفتم. جز فیبوناچی که اونم خودم روی اعداد اون کار کردم و شاید بگم به نتیجه رسیدم که این فیبویی که ما استفاده میکنیم کلا غلطه گزافه نگفته باشم.
                            الان با این که فارغ از هر اندیکاتوری کار میکنم اما باز هم مشکل دارم که به جرات میگم هیچ مشکلی در جهت تشخیص روند ندارم.اگر بگم به جرات 90درصد تحلیلهام اشتباه نبودند دروغ نگفتم اما در مرحله ترید دایما اشتباه داشتم.استراتزیم بر پایه شهود ریاضی هست کاملا مبنای علمی داره و میرا از خطاست این رو باور میخواین بکنین یا نه. اگر استراتزی شما بر پایه ریاضی باشه دیگه شما فارغ از تحلیل هستید زیرا باید دایما حاصل عبارت رو با هم برابر کنید که اینجا دیگر نیاز نیست بگویید روند شاید تا اینجا بره یا نه زیرا اگر این اتفاق بیفتد پس باید اتفاق دیگری هم بیفتد که حاصل عبارت با هم برابر بشه.
                            این که میگم ریاضی یک حاصل محاسبه چرتکه ای نیست بلکه با چشم قابل مشاهده هست و برای محاسبه ان نیازی به هیچ اندیکاتور یا ابزار دیگه ای نیست خود چارت اون رو نشون میده.سالها روی اون تلاش کردم ولی در هیچ سایتی فعالیت مفیدی نداشتم جز با یک استاد چند باری مکاتبه داشتم.من هرگز دنبال استراتزی کسی نرفتم جز این که نگاه میکردم ببینم در مطالب انها چیزی هست که موجب فهمیدن موضوع برای من بشه.
                            چند مورد رو رعایت کنید به نتایج بسیار جالبی خواهید رسید و میبینید که این بازار راحت قابل پیشبینیه اما نمیدانم من مشکل ترید دارم یا دیگران هم این چنینند.
                            یکی این که هر شب لحطه ای که کندل روزانه باز میشه این کندل رو با کندلهای قبل به هم ارتباطی بدین و دوم این که روی این کار کنید که یک کندل چگونه درست میشه شاید ساده بیاد ولی در عین سادگی سختی های خودشو داره اینو بدونید کندلها همانند حروف الفبایند تا اونها رو ندونید نمیتونین یک کلمه بسازید یا جمله ای رو بخونید.بعد براحتی حمایت و مقا.مت رو تشخیص خواهید داد و اونجا پیش بینی اسون میشه.
                            ولی اینها مراحلی که هر کسی باید خودش طی کنه.این بازار هم قابل پیش بینی هست و هم محلی برای درامد اما تا بحث روانی اون درست نشه موفقیتی نیست. شاید انسانهایی در همون مراحل اول موفق بشن اما مطمین باشید اونها کسانی هستند که به خویشتن خود اگاهند حال چه خود بدانند یا ندانند.
                            این ادمها موفقنند که استراتزی درست یافتند و سرمایه ای هم در حد معقول داشتند که توانستند از اون درامد کسب کنند والا اگر استراتزی درست هم داشته باشید سرمایه معقولی نداشته باشید فکر نمیکنم موفق باشین چون سرمایه کم باعث عجله و بی صبری میشه زیرا میخواد فورا درامدی داشته باشه یا حجم میبره بالا یا تعداد پوزیشن ها که هر دو روی لبه تیغ راه رفتنه و این باعث میشه مدیریت پوزیشن ها و ترید از دست خارج بشه و حاصل اون میشه ضررررررررررر.اون چیزی که من در اون گرفتار شدم والسلام
                            بر سر در مدرسه و اکادمی افلاطون نوشته بوده:
                            گر هندسه نمیدانید وارد نشوید.
                            من میگم گر هندسه و ریاضی نمیدانید و دیدگاه ریاضی ندارید وارد ف.ا.رکس نشوید.و با چارت خالی و فارغ از ایندیکاتور کار کنید.که این همان راه اصلی هست.

نظر

من به دوستان تازه واردی که قصد دارند شروع کنند این بازارو توصیه میکنم که اگه میتونند اصلا امتحان هم نکنند زیرا توهم تو این بازار زیاد و اعتیاد اوره و شاید تعداد کمی که به نظر من کمتر از 5% در کوتاه مدت و میان مدت تو این کار موفق بشند.
                              من هم در کنار کارم به این بازار رو اوردم و خیلی وقت و هزینه صرف کردم و هنوز کسی رو ندیدم که بتونه در بلند مدت سودی کسب کنه .

البته شاید من ندیدم و خوشحالم که تا به حال این بازارو به کسی پیشنهاد ندادم و نخواهم داد .

نظر

پردازش ...
                              X