اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

درددل های بازاری

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط Spinoza نمایش پست ها

سلام و روزبخیر دوستان، همانطور که قبلا خدمتتون تاکید کردم،
    باور تغییر یک روند نزولی بلند مدت (به ویژه در سهام ظاهرا زیانده بانکی که تا چند ماه پیش همه و بدون شک برای خرید، آنها را بدترین گزینه میدانستند) و پس از آن شروع یک روند صعودی با این قدرت، برای بیشتر بازار نیاز به زمان کافی دارد. چون به طور ساده در ابتدای راه هنوز اخبار بنیادین پشت واگراییها و روند پس از ان، کماکان پنهان است و طبیعتا از دید اکثریت سفته بازی به نظر میرسد. اما پس از مدتی که که قیمتها عقب نشینی مهمی نکرد و اخبار مربوطه به تدریخ عیان شد بازار بهتر با آن کنار میآید.

** تحول بنیاد ین گروه بانک (کاهش شدید ارزش ریال) تکراری و بسیار بزرگ است اما این بار بانکها به طور مضاعف و علاوه بر کاهش ارزش پول (دقیقا به مانند صرافها و واردکنندگان رانت دار)، حجم بزرگی ارز از خزانه کشور به جیب زده اند. از دید شخصی بنده، با اینکه ببیشتر نمادهای این گروه از کف چند سال اخیر، 2 تا 3 برابر شده اند،
    هنوز بازار به باور نرسیده و سمت این گروه نیامده!! اما زمان آن نزدیک است و جهش اصلی را آن زمان خواهیم دید.

پول هوشمند (smart money) مشخصا بارگیری خود در گروه بانکی را آغاز کرده و به زودی درصد آن بیشتر هم میشود. پول گروهی یا گله ای (herd/crowd money) نیز تا قبل از پایان سال جاری در حجم بسیار بالا و غیر قابل باور اضافه میشود.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان به عنوان معامله گر یا سرمایه گذار، همیشه روی طرف برنده شرط ببندید:چون همانطور که قبلا مفصل صحبت کردیم، بانکها بازنده هیچ بحران اقتصادی یا حتی سیاسی نبوده و نیستند چون اساسا بیشتر بحرانهای اقتصادی را خود طراحی و آغاز میکنند یا حداقل با سلاح بی پایان خلق پول بر آن مسلط شده و آن را به نفع خود مدیریت میکنند.
    * از این روزهای خرید راحت و با قیمت بهینه حداکثر استفاده را ببرید. چرا که علاوه بر ثبات قیمت و تقاضای مشهود در بالای پیکهای ما قبل آخر نمادهای بانکی و واگرایی مثبت تایم هفتگی (تثبیت روند صعودی)، از دید سیستم معاملاتی ایچیموکو، ابر بسیار ضخیم و صعودی زیر کندلهای روزانه شاخص بانک افتاده است که این به معنای کف حمایتی بسیار مستحکم برای محدوده های جدید قیمتی است:
    -----------------------------------------

شاخص گروه بانک روزانه، 98/09/05:

1- اصلاح ناچیز قیمتی بعد از صعود اخیر و با وجود گذشت زمان کافی پس از آن (واگرایی مثبت و هوشمند زمانی - STD)، روشن است.
    2- بعد ازاخطار واگرایی تایم هفتگی در چارت شاخص و بیشتر نمادهای بانکی، اندیکاتورهای حجمی و قیمتی با شاخص در تایم روزانه نیز اخطار واگرایی مثبت مخفی (+HD) داده اند.
    3- روند صعودی و قله های قیمتی فتح شده، تثبیت شده نیز به نظر میرسند، چرا که غیر از گواههای دیگر، ابر ایچیموکو به شکل صعودی و ضخیم (اسپن آ.) در حال حمایت از کندلهای روزانه است تا فیبوی زمانی 100 پر شود.
    4- با توجه به تعدد شواهد تکنیکال، تا زمان تکمیل اصلاح زمانی و حجمی (احتمالا حدود هفت کندل روزانه آتی) تمام گروه در فرصت خرید با قیمت بهینه به نظر میرسد:

بله، بالاخره یک واقعیت بزرگ، تلخ و غیر قابل انکار (کاهش شدید ارزش ریال و بی پروایی دولت دوم روحانی در رسمی کردن و گسترش نرخ بالای ارز) از منافذ مختلف درز میکند و مثل همیشه در تاریخ اقتصاد، برنده اصلی این تحول یا بحران بزرگ (خلق پول و کاهش ارزش آن) بانکهای غارتگر هستند،..
    * منتظر هجوم شدیدتر بازار به سهام بانکی باشید:

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1397/10/14/1914418/اختصاصی-تایید-نرخ-تسعیر-8-هزار-تومانی-ارز-شرکت-نفت-انتفاع-65-شرکت-دولتی-از-منابع-بودجه

http://www.baeghtesad.com/بخش-بورس-3/35946-بودجه-یارانه-ها-در-سال-از-زبان-سخنگوی-بودجه-افزایش-درصدی-نسبت-به-سال-گذشته

... رشد 50 درصدی بودجه شرکتهای دولتی در مقابل رشد 8 درصدی بودجه دولت سوالات متعددی در بین افکار عمومی ایجاد کرده است. مژگان خانلو سخنگوی ستاد بودجه معتقد است، رشد بودجه شرکت.های دولتی، بانکها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت از 8،391 هزار میلیارد ریال به 12،747 هزار میلیارد ریال ناشی از تأثیر مستقیم افزایش نرخ تسعیر ارز از 35،000 ریال به 80،000 ریال،(1711 هزار میلیارد ریال ) است...

نظر

• * دوستان از
      وکار غافل نشوید چرا که وضعیت تکنیکال بانک کارآفرین به طور خلاصه به ما میگوید این نماد از تحولات مثبت و شگرف گروه بانک بی بهره نیست و خصوصا برای ورود جدید به این گروه از بهترین گزینه هاست:

1- با 8 میلیارد سهم تقریبا عرضه ای نداشته و ندارد، 2- در روند صعودی فعلی با اصلاح قیمتی پایین (رتریس فیبوی %50) ، 3- اتمام اصلاح زمانی کافی قرار دارد و همچنین: 4- با واگراییهای مثبت و متعدد در تایم هفتگی حمایت میشود.

سیگنالهای تکنیکال محاسباتی
      در تایم روزانه سهم، آن را در آستانه یک رالی طولانی و قوی با اهدافی بالاتر از سقف سالهای اخیر (290) نشان میدهد. مقاومتهای مسیر محتمل برای ادامه روند صعودی، 195 و 286 است.

وکار هفتگی و لگاریتمی 97/10/16:

نظر

دوستان مراقب باشید که این بار به احتمال زیاد وبملت مقاومت 290 را رد خواهد کرد برای همین زودتر از موعد (احتمالا برای حجم عرضه ها که عمدتا به دلیل عدم باور قدرت روند صعودی است) از قطار پیاده نشوید: چون علاوه بر واگراییهای مثبت بعد قیمت در روزانه و هفتگی و اصلاح زمانی کافی (7 هفته استراحت برای 12 هفته رشد: %58)، اندیکاتورهای حجمی هم از کف مطلق شروع کرده اند و بسیار بالاتر از 290 اشباع خواهند شد.

خوب دیگه بازار متوجه شد هر گردی گردو نیست و آنچه در چارتهای پرایس اکشن شبیه سر و شانه سقف برای وتجارت و وبملت میدید، منتفی شده است. برای همین منتظر تقاضای شدیدتر برای نمادهای بانکی باشید: همانطور که قبلا درباره وبملت عرض شد، همیشه الگوهای قیمتی در چارتهای کلاسیک قیمت/زمان، غیر از شکل ظاهری تعریف شده، الزاماتی از قبیل واگرایی و الگوی حجم معاملات خود را دارند که درباره این دو نماد در تضاد با سر و شانه سقف بود.

پس از آغاز حرکت جدید، بد نیست آپدیت روزانه و هفتگی وبملت را مرورکنیم:

آپدیت وبملت هفتگی، 97/10/06:
        تکمیل و عملکرد واگرایی مثبت و بزرگ بین قیمت و تمام اندیکاتورهای مهم حجمی و قیمتی که پس از استراحت زمانی کافی (اکستنشن تایم فیبوی %61.8 )
        و اصلاح حداقلی قیمت رخ داد، الگوی احتمالی سر و شانه سقف در روزانه را رد کرد و نشان از بالا بودن اهداف قیمتی دارد.
        مقاومت مهم اولیه سقف اخیر
        291 و سپس محدوده 360 (اکسپنشن فیبوی %50 لگاریتمی) است:

خوب بورس تهران است و این واگرایی غول پیکر لیدر بازار، بانک ملت، در تایم مهم هفتگی که البته قبلا با هم مرور کردیم. اما اخیرا (در دو هفته اخیر) این واگرایی موفق که روند قیمت را صعودی کرده است، با کاهش عرضه ها (حجم معاملات) نزدیک مقاومت 295 همراه شده که گواهی دیگر برای شانس بالای عبور قیمت از این مرز تاریخی است:

آپدیت وبملت هفتگی و لگاریتمی ، 97/10/21:

کلکسیون واگریهای مثبت وعمیق قیمت با اندیکاتورهای مهم حجمی (شاخص نیرو ، Force index و چاییکین) و قیمتی خصوصا به همراه کاهش حجم معاملات نزدیک سقف اخیر 295، احتمال شکست این مقاومت در تلاش دوم را بالا نشان میدهد:

مزرع سبز فلک دیدم و داس مه نو --- یادم از کشته خویش آمد و هنگام درو

نظر

• معامله گر حرفه ای فرصت اینکه در فضایی عمومی باشه نداره

فرصت امورش هم نداره

فرصت کل کل با دیگران نداره

داره پولش رو در میاره و با پولشها لذت میبره

هیچ لذتی رو جایگیزین اون نمیکنه

اگر کسی در قضایی عمومی هست

بدونیم تحلیل گر هست و معامله گر نیست

چون انسان نمیاد فرصت محدودش رو تو اینجور فضا از دست بده و قضا از دست بده در قبالش 4تا لایک بخوره

میره پول در میاره و با پولش در کنار عریزانش اون پول رو خرج میکنه و از رندگیش و مهارت و دانشش لذتت میبره

معامله گری جز معدود فعالیت های بشر هست انسان تنها با دانشش میتونه بصورت انفرادی کسب در امد کنه

بدونه اینکه درگیری خاصی با جامعه ای که دوس نداره اون رو همراه باشه

بنظرم لذت بخش ترین کار ا ازادی کامل و بی نهایت هست

کاری فردی و خاص با لذت بی نهایت

به شما دوست عریر هم احترام میذارم و یک تحلیل انجام میدم و چون تو رندگی بهم یاد دادن

درخواست کسی رو بی پاسخ نگذارم

هر چند من تو تایم بالا بیشتر معامله میکنم ولی فرقی نداره برام حتما تو تایم پایین تحلیل میکنم و قرار میدم

هر چند من دیدگاهم 100درصد مخالف جو کلی حاکم بر این فروم هست و من کلا

به مفهوم معامله رو باز کن و تا رسیدن به تارگت اون رو فراموش نقدهای فراوانی دارم و بزرگترین مشکل این فروم

و استاد نیما ازادی رو در ارایه اینگونه نگاه میدونم

دیدگاهی باعث شد

هم شاگردان ایشون در بورس و در فارکس هم خودشون نتوانن

کسب بازدهی ها بالای داشته باشن

در بورس اگر دقت کنیم ایشون با رویکرد و رمینه 100درصد تحلیل بنیادی دارن معامله میکنن و برای اینکه

سبک معاملتیشون دارای ریسک به ریوارد بالای هست

مجبورن سهم رو از لحاظ بنیادی کم ریسک انتخاب کنن و ریسک رو بنوعی پوشش بدن

و تمام معاملات فارغ ار بحث تکنیکالی که امورش میدن هست

چون قابلیت معامله نداره و عملا باعث گرفتار شدن خیلی از شاگردان شده

در فارکس هم اومدن

تایم فریم رو کوچیک کردن و برای خروجها از اندیکاتور پیوت پوینت استفاده کردن که اون معامله رو باز کن و فراموش کن رو

ضعفش رو به این صورت پر کنن که عملا در کنارش به رویکرد دیگری هم رسیدن که

اگر دیدی قیمت برگشت به نفطه ورودت سعی کن اون رو دستی ببندی و از معامله خارج بشی

چون اگر این کار رو نکنی عملا در نهایت باردهی شما کم میشه

من کلا دیدگاهم مدیریت معاملات باز هست و مدیریت سرمایه رو تنها

محاسبه سرمایه رو تنها

در محاسبه سایز معاملات و افرایش و کاهش حجم رو براساس نقطه ورود نمیدانم و این رویکرد رو علت گرفتار شدن خیلی ار معامله گران و عملا باعث فرار از بارهای مالی

و الخصصوص فارکس میدونم

من معاملاتم رو مدیریت میکنم و کلا

سعی میکنم ریسک ورود کوچیک باشع

و تارگت اولم جای هست که بازار تاره میخواد وارد بشه و به اصلاح تریگر ورود خیلی از معامله گران هست

وقتی من تارگت اولم رو میگیریم

عملا این باردعی بهم کمک میکنه بعدش معاملع برام از نظر روانی خیلی خیلی راحت باشه و ریسک رو برام کم میکنه و با توجه به این باردهی داشتم

نوسان قیمت بعدش از نظر روانی من رو اذیت نمیکنه

تارگت دوم رو بصورت تکنیکالی در سطوح دارم و برای ادامه با توجه به این کنه شرایطی که در ورود داشتم اگر اون رو در جهت عکس ببینم تارگت سوم میشه و ز معامله خارج میشم

به دوستان تاره کار که امورشهاشون رو از این فروم گرفتن عرض میکنم

استاد ازادی چون در سبک معاملاتیشون کندل استیک ها جای ندارن عملا در زمان باز کردن معامله تا رسیدن به تارگت
          هیچ برنامه ای ندارن و کل چون به کندل استیک اعتقادی ندارن

عملا در حین باز بودن معامله کاملا منفعل هستن و این عامل باعث میشه بازدهی خیلی خیلی افت کنه

پس دوستان حتما

کندل استیک رو فرا بگیرین و اموخته هاشون رو در معاملاتشون استفاده کنن

هر کندل استیک رو بصورت مه یک موج رو بررسی میکنن ببین و همون رویکردی که روی یک موج دارن و روی موجها فیبوناچی میندازن

روی کندل استیک ها همون کار رو انجام بدن و همون قوانینی که برای موجها دارن روی کندلها هم پیدا کنن

اول هم تو تایم بالا این کار رو بکنن و سعی کنن

نحوه شکلی گیری کندل بعدی رو حدس بزنن

و کندل رو به 3قسمت مساوی تقسیم بندی کنن و اگر در قسمت بالا بسته شد نشان دهنده قدرت خحریدارن وبرعکس قدرت فروشندگان

و در وسط باشه بازار رنج و ساید

تقریبا کلیت بازار رو اینگونه بدست بیارن تا جهت کلی بازار بدستشون بیاد

بعد با سبکی که ورود و خروج میکنن در میانه راه کندل ها رو هم بررسی کن

نمونه ذیل خود گویا هست

نحوه کندل استیک ها در ماههای قبل در یورو دلار

چون اونس در بیشتر مواقع اندیکاتور پیش رو هست

میشه از واگرایی اون با دیگر ارزها استفاده کرد

در زیز نمودار اونس رو هم قرار میدم در اشل ماهانه ملاحضه بفرمایید

ایا کسب باردهی در این بازار بار هم سخته

اگر توانایی پیدا کردن جهت بازار رو پیدا کنیم

وقتی بازار حرکت میکنه

باید مدیریت سرمایه تهاجمی داشته باشیم و از یقیین نسبی که پیدا کردم
          حتما

در چارتی که با توجه به سبکی که داریم

در بهترین ستاپها وارد بازار بشیم

مهمترین نقطه ضعف سبکهای معاملاتی کلایسک تکنیکال داشتن

نقطه ورودهای دارای ریسک به ریوارد بزرگ هست و بعدش هم مفهوم معامله رو باز کن و تا رسیدن به تارگت اون رو فراموش کن

و از همه بدتر

رویکرد الیوتی به بازار داشتن هست

وقتی که بازار رو نمیتونیم بفهمیم و چارت معاملاتیمون دارای موجها و ستاپهای معاملاتی جذاب نیست

به کراس هم بسته و واگرا رجوع کنیم

تا برامون راه گشا و ریسک به ریوارد محدودتری داشته باشه

//////////////////////////

کل این نظرات دیدگاه شخصی هست و

اگر اسمی ار شخصی برده شد بخاطر این هست که موضوع رو ملموستر بکنیم و قابل فهمتر

وگرنه
          احترام ویژه ای به استاد ازادی دارم و فقط رویکردشون رو نقد کردم

وگرنه کسی منکر زحمات ایشون به جامعه معامله گری ایران نیست

درد دلهای دوستانه در کنار دوستان

نظر

• نوشته اصلی توسط رضا 12345 نمایش پست ها
            معامله گر حرفه ای فرصت اینکه در فضایی عمومی باشه نداره فرصت امورش هم نداره فرصت کل کل با دیگران نداره داره پولش رو در میاره و با پولشها لذت میبره هیچ لذتی رو جایگیزین اون یکنه اگر کسی در قضایی عمومی هست بدونیم تحلیل گر هست و معامله گر نیست چون انسان نمیاد فرصت محدودش رو تو اینجور فضا از دست بده و قضا از دست بده در قبالش 4تا لایک بخوره میره پول در میاره و با پولش در کنار عریزانش اون پول رو خرج میکنه و از رندگیش و مهارت و دانشش لذتت میبره معامله گری جز معدود فعالیت های بشر هست انسان تنها با دانشش میتونه بصورت انفرادی کسب در امد کنه بدونه اینکه درگیری خاصی با جامعه ای که دوس نداره اون رو همراه باشه بنظرم لذت بخش ترین کار ا ازادی کامل و بی نهایت هست کاری فردی و خاص با لذت بی نهایت به شما دوست عریر هم احترام میذارم و یک تحلیل انجام میدم و چون تو رندگی بهم یاد دادن درخواست کسی رو بی پاسخ نگذارم هر چند من تو تایم بالا بیشتر معامله میکنم ولی فرقی نداره برام حتما تو تایم پایین تحلیل میکنم و قرار میدم هر چند من دیدگاهم 100درصد مخالف جو کلی حاکم بر این فروم هست و من کلا به مفهوم معامله رو باز کن و تا رسیدن به تارگت اون رو فراموش نقدهای فراوانی دارم و بزرگترین مشکل این فروم و استاد ن... رو در ارایه اینگونه نگاه میدونم دیدگاهی باعث شد هم شاگردان ایشون در بورس و در بازارمالی جهانی هم خودشون نتوانن کسب بازدهی ها بالای داشته باشن در بورس اگر دقت کنیم ایشون با رویکرد و رمینه 100درصد تحلیل بنیادی دارن معامله میکنن و برای اینکه سبک معاملتیشون دارای ریسک به ریوارد بالای هست مجبورن سهم رو از لحاظ بنیادی کم ریسک انتخاب کنن و ریسک رو بنوعی پوشش بدن و تمام معاملات فارغ ار بحث تکنیکالی که امورش میدن هست چون قابلیت معامله نداره و عملا باعث گرفتار شدن خیلی از شاگردان شده در بازارمالی جهانی هم اومدن تایم فریم رو کوچیک کردن و برای خروجها از اندیکاتور پیوت پوینت استفاده کردن که اون معامله رو باز کن و فراموش کن رو ضعفش رو به این صورت پر کنن که عملا در کنارش به رویکرد دیگری هم رسیدن که اگر دیدی قیمت برگشت به نفطه ورودت سعی کن اون رو دستی ببندی و از معامله خارج بشی چون اگر این کار رو نکنی عملا در نهایت باردهی شما کم میشه من کلا دیدگاهم مدیریت معاملات باز هست و مدیریت سرمایه رو تنها محاسبه سرمایه رو تنها در محاسبه سایز معاملات و افرایش و کاهش حجم رو براساس نقطه ورود نمیدانم و این رویکرد رو علت گرفتار شدن خیلی ار معامله گران و عملا باعث فرار از بارهای مالی و الخصصوص بازارمالی جهانی میدونم من معاملاتم رو مدیریت میکنم و کلا سعی میکنم ریسک ورود کوچیک باشع و تارگت اولم جای هست که بازار تاره میخواد وارد بشه و به اصلاح تریگر ورود خیلی از معامله گران هست وقتی من تارگت اولم رو میگیریم عملا این باردعی بهم کمک میکنه بعدش معاملع برام از نظر روانی خیلی خیلی راحت باشه و ریسک رو برام کم میکنه و با توجه به این باردهی داشتم نوسان قیمت بعدش از نظر روانی من رو اذیت نمیکنه تارگت دوم رو بصورت تکنیکالی در سطوح دارم و برای ادامه با توجه به این کنه شرایطی که در ورود داشتم اگر اون رو در جهت عکس ببینم تارگت سوم میشه و ز معامله خارج میشم به دوستان تاره کار که امورشهاشون رو از این فروم گرفتن عرض میکنم ... چون در سبک معاملاتیشون کندل استیک ها جای ندارن عملا در زمان باز کردن معامله تا رسیدن به تارگت هیچ برنامه ای ندارن و کل چون به کندل استیک اعتقادی ندارن عملا در حین باز بودن معامله کاملا منفعل هستن و این عامل باعث میشه بازدهی خیلی خیلی افت کنه پس دوستان حتما کندل استیک رو فرا بگیرین و اموخته هاشون رو در معاملاتشون استفاده کنن هر کندل استیک رو بصورت مه یک موج رو بررسی میکنن ببین و همون رویکردی که روی یک موج دارن و روی موجها فیبوناچی میندازن روی کندل استیک ها همون کار رو انجام بدن و همون قوانینی که برای موجها دارن روی کندلها هم پیدا کنن اول هم تو تایم بالا این کار رو بکنن و سعی کنن نحوه شکلی گیری کندل بعدی رو حدس بزنن و کندل رو به 3قسمت مساوی تقسیم بندی کنن و اگر در قسمت بالا بسته شد نشان دهنده قدرت خحریدارن وبرعکس قدرت فروشندگان و در وسط باشه بازار رنج و ساید تقریبا کلیت بازار رو اینگونه بدست بیارن تا جهت کلی بازار بدستشون بیاد بعد با سبکی که ورود و خروج میکنن در میانه راه کندل ها رو هم بررسی کن نمونه ذیل خود گویا هست نحوه کندل استیک ها در ماههای قبل در یورو دلار

چون اونس در بیشتر مواقع اندیکاتور پیش رو هست میشه از واگرایی اون با دیگر ارزها استفاده کرد در زیز نمودار اونس رو هم قرار میدم در اشل ماهانه ملاحضه بفرمایید

ایا کسب باردهی در این بازار بار هم سخته اگر توانایی پیدا کردن جهت بازار رو پیدا کنیم وقتی بازار حرکت میکنه باید مدیریت سرمایه تهاجمی داشته باشیم و از یقیین نسبی که پیدا کردم حتما در چارتی که با توجه به سبکی که داریم در بهترین ستاپها وارد بازار بشیم مهمترین نقطه ضعف سبکهای معاملاتی کلایسک تکنیکال داشتن نقطه ورودهای دارای ریسک به ریوارد بزرگ هست و بعدش هم مفهوم معامله رو باز کن و تا رسیدن به تارگت اون رو فراموش کن و از همه بدتر رویکرد الیوتی به بازار داشتن هست وقتی که بازار رو نمیتونیم بفهمیم و چارت معاملاتیمون دارای موجها و ستاپهای معاملاتی جذاب نیست به کراس هم بسته و واگرا رجوع کنیم تا برامون راه گشا و ریسک به ریوارد محدودتری داشته باشه
            //////////////////////////
            کل این نظرات دیدگاه شخصی هست و
            اگر اسمی ار شخصی برده شد بخاطر این هست که موضوع رو ملموستر بکنیم و قابل فهمتر
            وگرنه
            احترام ویژه ای به ...
            دارم و فقط رویکردشون رو نقد کردم وگرنه کسی منکر زحمات ایشون به جامعه معامله گری ایران نیست
            درد دلهای دوستانه در کنار دوستان

فرم فشرده. Zip
            ویرایش توسط guest : https://www.traderha.com/member/14028-guest در ساعت 01-31-2019, 03:09 AM

چند لینک از دوستان : پولدوست syzygy ezzal

نظر

• ابلها مردا

عدوی تو نیستم

انکار توام

نظر

• ...
                شعر از احمد شاملو
                نمیتوانم زیبا نباشم
                ویرایش توسط guest : https://www.traderha.com/member/14028-guest در ساعت 01-31-2019, 08:46 AM

نظر

• نوشته اصلی توسط Spinoza, post: 4392605, member: 49249
                  دوستان عزیز وضعیت تکنیکال شاخص گروههای صنعت متفاوت بازار، به پتانسیل رشد قابل توجه و شباهت کم سابقه ای رسیده است. برای همین به نظر میرسد حداقل یک موج صعودی دیگر در کلیت بازار با هدف تصحیح تورمی و برای بیشتر گروهها نزدیک است،.. اما ممکن است این رشد ملایم و با شیب کمتر (به شکلی که فعلا در شاخص کل هموزن یعنی برای گروههای کوچکتر بازار آغاز شده است) یا در صورت شارپ و فراگیر بودن، موج نهایی یا آخر با هدف حدود 225000 برای شاخص کل و 55000 برای شاخص هموزن باشد.
                  نوشته اصلی توسط Spinoza, post: 4392605, member: 49249

در صورت آغاز چنین حرکتی در هر جای بورس که باشید از تصحیح تورمی بهره مند میشوید اما پس از آن راه گروههایی که دلیل بنیادین برای ادامه رشد دارند به روشنی از سایر گروهها جدا میشود:
                  در این شرایط تاسف انگیز اقتصادی کشور، پیدا کردن دلایل بنیادین ادامه رشد چندان سخت نیست: گروههایی که که از کاهش ارزش ریال سود "بنیادی" میبرند (گروه بانکی و سرمایه گذاریها) و یا اینکه مقدار فروش آنها در نرخهای بالای جدید به دلیلی ضروری بودن محصولات کاهش نخواهد داشت (گروههای غذایی، قند و شکر و دارو).

** توضیحات تکمیلی و چارت مربوط به پست بالا و هشدار رالی در کلیت بازار بورس با توجه بیشتر به نمادهای کوچک:

شاخص کل هموزن،
                  هفتگی 97/11/26:

میانگینهای بازار تمایل به تکرار گذشته خود با اولویت باکسهای زمانی نزدیک تر را دارند. سیگنالهای قوی تکنیکال محاسباتی در بعد حجم و قیمت برای آغاز یک رالی جدید در کلیت بازار و با توجه بیشتر به نمادهای کوچک (به دلیل انحراف بین شاخص کل و شاخص کل هموزن)، در حال تکمیل است. علاوه بر این شاهد هستیم چارت کلاسیک شاخص هموزن نیز بعد از واگرایی موفق اخیر و تغییر روند به صعودی (قرمز) ، در حال تکرار جالب توجه باکس قیمت زمان (سبز) قبل از رالی تابستان امسال است. شاخص جریان نقدینگی نیز صعودی شده و پس از شکست سطح مهم 50 در حال تکمیل پولبک به آن است. * با توجه به شواهد متعدد، رالی شارپ بیشتر گروههای صنعت بازار بورس به ویژه نمادهای کوچک و بنیادی، با هدف حداقل 55000 واحد طی 2 تا 4 هفته آینده میتواند آغاز شود:

نظر

• نوشته اصلی توسط Spinoza, post: 4383815, member: 49249
                    چارت مربوط به هشدار پست بالا برای خرید جدید یا ادامه سهامداری در گروه قند و شکر... شاخص گروه در 4 ماه اخیر روی سقف کانال آبی صعودی با حجم پایین و صعود کفهای قیمتی نمادها قدم زده است که از دید تکنیکال بسیار نادر است (رفتار طبیعی مورد انتظار بازگشت سریع به کف کانال است). با این پشتوانه و فشار خرید به زودی وارد یک فاز جدید در کانال صعودی بالاتر (قرمز) میشود:
                    نوشته اصلی توسط Spinoza, post: 4383815, member: 49249

[ATTACH]41909[/ATTACH]

سلام و شب بخیر دوستان عزیز، امروز شاخص قند و شکر برای اولین بار در تاریخ خود وارد کانال بسیار بسیار مهم 17000 واحد شد. دلیل این اهمیت و حساسیت این مرز قبلا با هم مرور کرده ایم.
                    از دید شخصی بنده شاید نگاه چارت پست بالا بهترین دید کلان به گروه قند و شکر باشد. باید از این به بعد بسیار هشیار، سهامدار و مترصد افزودن در قیمتهای بهینه بود چرا که طبق انتظار و عرایض قبلی شاخص قند و شکر با نفوذ بیشتری روی مرز ورودی به یک فاز جدید است و تقریبا روی باند پرواز با ورود به کانال صعودی جدید قرار گرفته است. میدانیم شکسته شدن کانالهای معتبر بلندمدت در جهت روند غالب (سقف کانال صعودی و کف کانال نزولی) ندرتا در بازارهای مالی اتفاق رخ میدهد و حتما نیاز به پشتوانه قوی بنیادی دارد. بنابراین بد نیست نگاهی به بروز شده چارت بلند مدت شاخص گروه (پست بالا) آن بیندازیم:

نظر

• http://traderha.com/threads/1087-%D8...ll=1#post12245

نظر

سلام و شب بخیر دوستان، اگر این چارت حیرت انگیز وبملت در تایم سنگین ماهانه برای کارشناسانی که بی طرف و باتجربه هستند بفرستیم (مثلا برخی سایتهای مشاوره آنلاین در بورسهای شفاف خارجی) ببینید اولا به سختی صحت گرافیکی یا دیتای آن را باور میکنند و اگر باور کرند باید دید چه میگویند... به یاد داشته باشیم پذیرفته شده است که نمای تکنیکال خصوصا در سهام با شناور بالا برآیند تمام عوامل بنیادین درونی و بیرونی سهم را در خود دارد و یکی از دلایل ساده هم این است دستهای قوی یا مطلع قبل از انتشار اخبار و ارزیابی تاثیرات آن، با خرید یا فروش بیش از حد، واگراییهای منفی یا مثبت میسازند و روندها را تغییر میدهند.
                        * بنده به شخصه ، به غیر از در گروه بسیار افت کرده قند شکر (سال 94)، نظیر این چارت را کم دیدم: سهمی سه برابر شود، بدون واگرایی منفی، بدون افت قابل توجه قیمتی تنها از دید حجم و زمان اصلاح کند و تازه واگرایی مثبت با این عمق برای ادامه راه هم بسازد!!
                        * مطمئن باشید این روند طوفانی اولا اهداف بالا دارد و دوم اینکه با تحولات بنیادین داخلی و پیرامونی سهم حمایت میشود وگرنه به شکل دیگری پیش میرفت. واگرایی مثبت تایم هفتگی که حجم کندلهای روزانه را بسیار کم و آنها را رنج کرده را در چارت پست بالا ملاحظه بفرمایید.

آپدیت وبملت ماهانه
                        97/11/14:

1- اخطار واگرایی مثبت مخفی مجدد (مقدمه ادامه روند جاری: صعودی) ضمن صلاح ناچیز قیمتی آن هم پس از رشد متوالی %200 در شش ماه اخیر، کمتر در بازارهای مالی دیده میشود و فشار سنگین خرید در بانک ملت را نشان میدهد. فقدان واگرایی منفی یا حتی اخطارآن بین قیمت و تمام اندیکاتورهای مهم در تایم ماهانه، هفتگی و حتی روزانه نشان از ادامه صعود و بالا بودن اهداف بعدی دارد.
                        2- اصلاح در جریان در تایمهای پایین هفتگی و روزانه عمدتا در بعد حجم و زمان است.
                        3- نکته قابل توجه رشد عالی مکدی متعارف 12/26/9 و واگرایی منفی نداشتن آن با قیمت سهم است که به دلایل بنیادین مشهود و همچنین حضور 20 ماهه آن در فاز منفی است.
                        4- اخطار واگرایی مثبت نمایش داده شده قیمت هم با اسیلاتورهای مهم حجمی (شاخص نیرو و چاییکین) واندیکاتورهای مهم قیمت (از جمله مکدی و اسیلاتور مکدی) است:

آپدیت وبملت روزانه 97/12/05:

نهایتا وبملت با پشتوانه واگرایی مثبت تایم بالا (ماهانه - پست بالا) مسیر ادامه صعود در بازه کوتاه تا میان مدت را ضمن اصلاح حجمی در اکستنشن فیبوی زمانی %50 از دو کف ماژور قبل از خود انتخاب کرد (دایره های سبز). دو واگرایی مثبت و موفق ادامه دهنده (آبی) و بازگشتی (قرمز) روند سهم را تغییر دادند. البته عبور از 263 برای تثبیت تغییر روند مهم است وکماکان تارگتهای میان مدت (با پیش فرضهای بنیادین فعلی)، 290 و 360 با مقاومت 315 میتواند باشد:

نظر

نهایتا وبملت با پشتوانه واگرایی مثبت تایم بالا (ماهانه - پست بالا) مسیر ادامه صعود در بازه کوتاه تا میان مدت را ضمن اصلاح حجمی در اکستنشن فیبوی زمانی %50 از دو کف ماژور قبل از خود انتخاب کرد (دایره های سبز). دو واگرایی مثبت و موفق ادامه دهنده (آبی) و بازگشتی (قرمز) روند سهم را تغییر دادند. البته عبور از 263 برای تثبیت تغییر روند مهم است وکماکان تارگتهای میان مدت (با پیش فرضهای بنیادین فعلی)، 290 و 360 با مقاومت 315 میتواند باشد:

وقت داشتی یک دور ویدیوهای امورش تکنیکال نیما ازادی رو که تو فروم و تو اینترنت موجود هست رو ببین

چند بار تحلیلات رو دیدم و خواستم مطلبی رو بنویسم ولی رد شدم

دوست عریر شما هنوز مفهوم واگرایی رو نمیدونی از اون بدتر روی اندیکاتوری اشاره کردی که از نظر مفهوم درست نیست

اگر سهمی هم تحلیل کردی ولی رشد کرده دلیلش قدرت تحلیل شما نبوده

بورس تهران میشه انتخاب سهام خوب داشت ولی تحلیل حوبی نداشت ولی تو نتیجه انسان ببینه که سهم داره رشد میکنه

فارغ از نتیجه

مهم اینکه یک تحلیل گر و معامله گر

یک فرایند معقول و منطقی با توجه به اینکه بنیادی یا تکنیکال داره بازار رو رصد میکنه داشته باشه

صرف اینکه به نتیجه نگاه کنه باعث گمراهش میشه

بهتر بری تحلیل رو با نیما ازادی شروع کنی و مفهومی تکنیکال رو درک کنی بعد اینمهه اصرار به تحلیل کردن بی محتوا داشته باشی

موفق و پیروز باشی

نظر

کارت درسته
                            ادامه دهید لطفا
                            فقط تکرارش جاهای مختلف من را اذیت میکرد که دلیلش را توضیح دادید
                            متشکرم

نظر

• اینا چیه
                              بورس همش ساختگی هست به خصوص الان
                              دادا مملکت داره میریزه بورسش کجا بود

نظر

• نوشته اصلی توسط رضا 12345 نمایش پست ها
                                وقت داشتی یک دور ویدیوهای امورش تکنیکال نیما ازادی رو که تو فروم و تو اینترنت موجود هست رو ببین

چند بار تحلیلات رو دیدم و خواستم مطلبی رو بنویسم ولی رد شدم

دوست عریر شما هنوز مفهوم واگرایی رو نمیدونی از اون بدتر روی اندیکاتوری اشاره کردی که از نظر مفهوم درست نیست

اگر سهمی هم تحلیل کردی ولی رشد کرده دلیلش قدرت تحلیل شما نبوده

بورس تهران میشه انتخاب سهام خوب داشت ولی تحلیل حوبی نداشت ولی تو نتیجه انسان ببینه که سهم داره رشد میکنه

فارغ از نتیجه

مهم اینکه یک تحلیل گر و معامله گر

یک فرایند معقول و منطقی با توجه به اینکه بنیادی یا تکنیکال داره بازار رو رصد میکنه داشته باشه

صرف اینکه به نتیجه نگاه کنه باعث گمراهش میشه

بهتر بری تحلیل رو با نیما ازادی شروع کنی و مفهومی تکنیکال رو درک کنی بعد اینمهه اصرار به تحلیل کردن بی محتوا داشته باشی

موفق و پیروز باشی
                                سلام و تشکر از شما، متاسفانه رهنمود و ایرادات شما برای سطح بنده کلی، نا مشخص و نامفهوم است اما ممنون میشم چند نمونه اشکال از تحلیلهای صفحات قبل از جمله واگرایی یا "اخطار" آن را در چارتهای به اشتراک گذاشته بنده را تصجیج کرده و نمایش دهید تا خدای نکرده پست بدون مصداق شما باعث سوتفاهم نشود.

در کتاب واگراییهای آقای آزادی با تک اندیکاتور یعنی همین اسیلاتور مکدی کار میشود که توصیه رفرنس اشاره شده ایشان یعنی کتاب "داینامیک تریدینگ از آقای رابرت ماینر" نیز هست.

غیر از این لطف بفرمایید جهت اطلاع بنده و سایر اعضا یک نمونه از تحلیلی "با محتوا" مثلا از بانک ملت که فعلا پربیننده ترین نماد بورس تهران است ارایه بفرمایید.

با تشکر فراوان
                                ویرایش توسط Spinoza : https://www.traderha.com/member/25017-spinoza در ساعت 02-27-2019, 01:57 AM

نظر

پردازش ...
                                X