اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

چگونه یک روش معاملاتی باید طراحی شود؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

وای وای وای 300 دلار توی سود بود نبستم! وای وای وای کاش این کار رو می کر دم کاش اون کار رو می کردم! کاش این می شد کاش اون می شد ، اگه این کار رو می کردم چیییی می شد!

دنیای کاش ها و کوش ها!

بنظرم همه این آفت ها در فضای ترمینال خلاصه می شود و لاغیر اگر دل کندیم از این از هفت دولت آزاد خواهیم بود.
    .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
    https://telegram.me/Cyclicalwaves
    https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

نیما جان اشتباه نکنم داری به همون آرزوی دیرینه خودت یعنی معامله با یه فایل پر از دیتا تو اکسل نزدیکتر و نزدیکتر میشی.

آرزوی موفقیتت همیشه دلگرمی و قوت قلبه برام
      Think / Act / Enjoy

نظر

با سلام درسته این تاپیک سوتو کوره ولی یه سری سوالاتی که باید در گرفتن پوزیشن به صورت خاص و طراحی معاملاتی به صورت عام مد نظر قرار گیرد رو ذیلا خدممتان عرض می کنم. البته کامل نیست:

1. ایا اصول و قوانین مدیریت سرمایه را رعایت نموده اید؟
        2. ایا میزان سود و ضرر خود را در پوزیشن مورد نظر مشخص نموده اید؟
        3. ایا تایید یه های تکنیکالی شما به اندازه ای است که به توان اعتماد نمود؟
        4. ایا در پوزیشن مذبور فاکتورهای بنیادی تایید کننده هستند؟
        5. ایا پوزیشن در جهت روند است یا خلاف ان پوزیشنی گرفته اید؟
        6. ایا اصول استراتژی خود را رعایت نموده اید؟
        7. ایا برای حرکات بعدی قیمت برنامه ریزی نموده اید؟
        8. در محاسبه حد ضرر و حد سود به اسپرد ها توجه نموده اید؟
        9. ایا طرح ریزی به صورت کامل برای معامله انجام شده است یا خیر؟
        10. ایا مطابق قوانین سیستم معاملاتی خود اقدام به خرید نموده اید یا خیر؟
        11. ایا طبقه بندی و تحلیل اطلاعات صورت گرفته است ؟
        12. ایا به هنگام گرفتن پوزیشن به اصول روانشناسی معاملات نوجه نموده اید؟
        http://tadavomteam.com/

Market
        Is Not About Prediction. It Is About Reaction

نظر

در واقع وقتی تریدر متعهد باشه که برای سوالات زیر جواب قانع کننده ای داشته باشه لاجرم بسیاری از پوزیشنها ..... می شود و خود به خود بهترینها انتخاب میشود. البته این در تئوری است اما بیشتر تریدرها موقعی که پشت رول متا قرار میگیرن همه سوالات فوق و خیلی ملاحظات دیگه رو فراموش می کنند و کانهوا یک آماتور شروع به پوزیشن گیری میکنند.( البته خطاب این موضوع خود بنده هستم نه خدای نکرده دوستان). هرچند همه مباحث تکنیکال هم فوت آب باشن
          http://tadavomteam.com/

Market
          Is Not About Prediction. It Is About Reaction

نظر

یک سوال: آیا خودتون رو توی معامله گری شناختید؟ آیا شخصی یک ایده تریدری مطرح می کنه ارتباطی بین ایده و ذهنیت تون میتونید برقرار کنید؟ابزارهاتون چیه برای این ارتباط dll ؟

نظر

پازل هایی که برای طراحی یک سیستم تریدری بدون باگ ویران کن باید تهیه نمود تا کنار هم قرار داد کدام است؟

چگوونه باید پازل ها رو انتخاب کرد، جنس شان کدام است و چگونه روی هم سوار می شود؟

نظر

نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
                یک سوال: آیا خودتون رو توی معامله گری شناختید؟ آیا شخصی یک ایده تریدری مطرح می کنه ارتباطی بین ایده و ذهنیت تون میتونید برقرار کنید؟ابزارهاتون چیه برای این ارتباط dll ؟
                با سلام

بله بنده خودم را با ابعاد وجودی روش تریدم کاملا منطبق کردم و دایم اپدیت نگه می دارم
                ویرایش توسط shadifx : https://www.traderha.com/member/3089-shadifx در ساعت 01-29-2013, 12:56 PM

نظر

نوشته اصلی توسط arffx نمایش پست ها
                  در واقع وقتی تریدر متعهد باشه که برای سوالات زیر جواب قانع کننده ای داشته باشه لاجرم بسیاری از پوزیشنها ..... می شود و خود به خود بهترینها انتخاب میشود. البته این در تئوری است اما بیشتر تریدرها موقعی که پشت رول متا قرار میگیرن همه سوالات فوق و خیلی ملاحظات دیگه رو فراموش می کنند و کانهوا یک آماتور شروع به پوزیشن گیری میکنند.( البته خطاب این موضوع خود بنده هستم نه خدای نکرده دوستان). هرچند همه مباحث تکنیکال هم فوت آب باشن
                  با سلا این اولین پست بنده در این فروم وزین و کم حاشیه میباشد
                  من با نظر شما به شدت موافقم که اگر واقعا مانند یک روبات پای سیستم و قرار دادی که با خودمان میبستیم وفادار بودیم احوالتمان این نبود ....

نظر

ضمن سلام خدمت دوستان و اساتید:

من خودم شخصا نظرم بر اینه که در طراحی پلان اولین سوال انتخاب تایم فریم هست.
                    یعنی اینکه جدا از روحیه و سطح توقع و درآمد و خلاصه فضای درونی و بیرونی تریدر این تایم فریم باید انتخاب شود.

اصلی ترین عامل انتخاب تایم فریم عامل تجربه و مهارت تریدری است.
                    تریدر با تجربه طبعا میره سراغ تایم فریم پایین تر. و کم تجربه ها و آماتورها باید برند سراغ بالاتر.این به نظر من انتخاب نیست برای کم تجربه ها بلکه یک اجبار محض است که برای کسب تجربه و مهارت از تایم های بالا شروع کنند و پله پله مهارت خودشون رو در تایمهای پایین تر افزایش بدهند.

شاید خیلیهاتون شنیدید که میگند برای کسی که میخواد رانندگی یاد بگیره باید با سرعت پایین یاد بگیره و کم کم با کسب مهارت و تجربه بره سراغ سرعت بالا.

حکایت اینجا هم اینطوریه که تریدر کم تجربه و کم مهارت اگر بره سراغ تایم های پایین تر انگار گاز ماشین رو تا ته فشار داده و دنده شم روی 4 و 5 و ....

تصور کنید چه اتفاقی برای این تریدر ببخشید دور از جونتون بخت برگشته خواهد افتاد.

نظر من اینه که اولین سوال در طراحی پلان تشخیص تایم فریم مناسب به جهت میزان مهارت و تجربه است نه انتخاب بر حسب آپشن های دیگه....
                    باید تریدر تایم فریم و کلا خودش رو بر اساس مهارت و تجربه اش وفق بده نه بر اساس روحیه و شرایط دیگه.....
                    ویرایش توسط maya1361 : https://www.traderha.com/member/11417-maya1361 در ساعت 09-03-2014, 01:52 AM
                    ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

نوشته اصلی توسط maya1361 نمایش پست ها
                      ضمن سلام خدمت دوستان و اساتید:

من خودم شخصا نظرم بر اینه که در طراحی پلان اولین سوال انتخاب تایم فریم هست.
                      یعنی اینکه جدا از روحیه و سطح توقع و درآمد و خلاصه فضای درونی و بیرونی تریدر این تایم فریم باید انتخاب شود.

اصلی ترین عامل انتخاب تایم فریم عامل تجربه و مهارت تریدری است.

تریدر با تجربه طبعا میره سراغ تایم فریم پایین تر. و کم تجربه ها و آماتورها باید برند سراغ بالاتر.این به نظر من انتخاب نیست برای کم تجربه ها بلکه یک اجبار محض است که برای کسب تجربه و مهارت از تایم های بالا شروع کنند و پله پله مهارت خودشون رو در تایمهای پایین تر افزایش بدهند.

شاید خیلیهاتون شنیدید که میگند برای کسی که میخواد رانندگی یاد بگیره باید با سرعت پایین یاد بگیره و کم کم با کسب مهارت و تجربه بره سراغ سرعت بالا.

حکایت اینجا هم اینطوریه که تریدر کم تجربه و کم مهارت اگر بره سراغ تایم های پایین تر انگار گاز ماشین رو تا ته فشار داده و دنده شم روی 4 و 5 و ....

تصور کنید چه اتفاقی برای این تریدر ببخشید دور از جونتون بخت برگشته خواهد افتاد.

نظر من اینه که اولین سوال در طراحی پلان تشخیص تایم فریم مناسب به جهت میزان مهارت و تجربه است نه انتخاب بر حسب آپشن های دیگه....
                      باید تریدر خودش رو بر اساس مهارت و تجربه اش وفق بده نه بر اساس روحیه و شرایط دیگه.....
                      سلام

برچه اساس فکر میکنید تریدرهای با تجربه میرن سراغ تایمفریم پایین؟!

فکر میکنم برعکس نظر شماست! اکثرا تحلیل های حرفه ای تایمفریم روزانه و هفتگی و ماهانه است.

اندیکاتورهای ارائه شده هم دیفالت روزانه کارآیی دارند. دقت کردید برای ست کردن پریود مثلا میگیم دوره 14 روزه rsi در تایمفریم فلان ...

نظر

نوشته اصلی توسط Neo نمایش پست ها
                        سلام

برچه اساس فکر میکنید تریدرهای با تجربه میرن سراغ تایمفریم پایین؟!

فکر میکنم برعکس نظر شماست! اکثرا تحلیل های حرفه ای تایمفریم روزانه و هفتگی و ماهانه است.

اندیکاتورهای ارائه شده هم دیفالت روزانه کارآیی دارند. دقت کردید برای ست کردن پریود مثلا میگیم دوره 14 روزه rsi در تایمفریم فلان ...

سلام :

منظور اصلییم این بود که با تجربه ها اختیار دار هستند که در هر تایمی ترید کنند ولی کم تجربه ها براشون اختیاری نیست.
                        چون تایمهای پایین تر خیلی تجربه و مهارت بیشتری میخواد.

مثل جغرافیای جهان میمونه بری کسی که میخواد توی جغرافیای جهان مهارت پیدا کنه اول میره سراغ آشنایی باقاره ها و بعد کشورها و در سطح مهارت بیشتر شهرها و دریاها و دریاچه ها و غیره.....

اگر شائبه ایی بوجود اومد پوزش میخوام.
                        ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

سلام :

منظور اصلییم این بود که با تجربه ها اختیار دار هستند که در هر تایمی ترید کنند ولی کم تجربه ها براشون اختیاری نیست.

مثل جغرافیای جهان میمونه بری کسی که میخواد توی جغرافیای جهان مهارت پیدا کنه اول میره سراغ آشنایی باقاره ها و بعد کشورها و در سطح مهارت بیشتر شهرها و دریاها و دریاچه ها و غیره.....

نه آقا شائبه ای نبود!! خواهش میکنم.

فکر کنم این دیدگاه به واقعیت نزدیکتر شد!!

پیشنهاد میدم این کار با هیچ علم دیگه ای مقایسه نکنی مگه در زمینه خودش باشه .

البته مختاری ...

ولی همین قیاس های مع الفارق ممکنه چند سال از زندگیت رو نابود کنه!!

پدیده ایست استوار بر ترس و طمع و حماقت ...

نظر

سلام :

دوست عزیزم maya1361 :
                            بلند مدت ترید کردن و کوتاه ترید کردن ، هر دو نیاز مند نوع خواصی از مهارت هستند .
                            مثلا در اسکالپ سرعت نیازی اساسی در ترید است ( که البته در اینجا هنر تریدر حساب میشه )
                            و اینه
                            مثلا در ترید بلند مدت ، صبر و تسلیم شک نشدن مهم است ( که البته این هم هنری برای تریدر است )

این فقط یه مثال بود اما در واقعیت و به طور کل ، هر کدام از روش ها نیاز مند مهارت و نوعی از استراتژی مخصوص به خود هستند که ممکنه ( گاهی کاملا ) آن روش ها برای دیگری کاربرد نداشته باشه و موجب ضرر بشن .

باز هم یه مثال :
                            شخصا به ندرت دیدم اسکالپر ها از الیت ویو استفاده کنند ( مگر نوعی خواص و به همراه یک نرم افزار محاسباتی مثل ELwave که بتونه محاسبات لازم رو براشون به سرعت انجام بده ) چون قوانین و ملاحضات الیوت ویو انقدر گسترده شده که ممکن نیست بشه با اون ( درشرایط عمومی و با رعایت تمامی ملاحضات ) اسکالپ کرد .

به نظر من هر دو روش در مقام مقایسه به خودی خود مهارت هایی رو طلب میکنند .

شکی نیست اسکالپ کردن مهارت زیادی میخواد اما توجه کرده اید که سایت ها و خبرگزاری های معتبر مثل بلومبرگ هرگز تحلیل اسکالپ نمیکنند ؟
                            البته این که در سطر بالا نوشتم دلیل بر خوب بودن مطلق نگاه بلند مدت نیست چراکه همون سایت ها و خبرگزاری ها بغیر از جلب بیننده الزلمات دیگری هم دارند که از دادن تحلیل کوتاه مدت ( زیر تایم روزانه ) خود داری میکنند . ( منظورم اینه که این خبرگزاری ها هیچ وقت از تحلیل گر های پیش پا افتاده و با دانش کم استفاده نمیکنند که هیچ ، قطعا تحلیل گرانشون در رده های بالایی از نظر دانش تحلیلی هستند )

به هر روی قطعا هر روش و هر استراتژی در هر تایم فریمی نیاز مند دانشی در خور همان شرایط است که این دانش به هیچ عنوان دلیل برتری نصبت به دیگری نمیتواند باشد .

با آرزوی موفقیت
                            شناخت خود مهم ترین عامل موفقیت است

نظر

با سلام

دانش ترید یک مقوله بسیار پیچیده است که در سطح بسیار وسیعی به صورت کاملا منطقی بنیان نهادینه شده است .در نگاه اول یک تریدر از جنبه های فرا تحلیل در ساختارهایی موسوم به امواج آزاد قرار گرفته که بی شباهت به الگوهای رفتاری انسانها در مقیاس وسیع نیست . آنچه که تامل بر انگیز است کشش ها و کنش ها به صورت دیوارهایی موسوم به Anti Strategic Management به شیرازه یک تریدر نفوذ کرده و استراتژی را به ورطه خلع نا متنازع وارد خواهد ساخت .

سوال اصلی اینجاست : آیا این دیواره های نفوذ ناپذیر همان مکانیزم طراحی سیستم تریدر میباشد ؟

نظر

نوشته اصلی توسط ANAHITA نمایش پست ها
                                با سلام

دانش ترید یک مقوله بسیار پیچیده است که در سطح بسیار وسیعی به صورت کاملا منطقی بنیان نهادینه شده است .در نگاه اول یک تریدر از جنبه های فرا تحلیل در ساختارهایی موسوم به امواج آزاد قرار گرفته که بی شباهت به الگوهای رفتاری انسانها در مقیاس وسیع نیست . آنچه که تامل بر انگیز است کشش ها و کنش ها به صورت دیوارهایی موسوم به Anti Strategic Management به شیرازه یک تریدر نفوذ کرده و استراتژی را به ورطه خلع نا متنازع وارد خواهد ساخت .

سوال اصلی اینجاست : آیا این دیواره های نفوذ ناپذیر همان مکانیزم طراحی سیستم تریدر میباشد ؟

اوشو میگه تفاوت عارف و روشنفکر در این است
                                که روشنفکر ساده ترین مسائل را پیچیده جلوه میدهد
                                و عارف (رند ) پیچیده ترین مسائل را در قالبی ساده وشفاف ارائه میدهد

به نظر من تریدر باهوش و هنرمند کسی است کههنر شیرینی وسادگی معامله گری را یاد گرفته باشد
                                مهر و سپاس

نظر

پردازش ...
                                X