اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

ارتباط با مدیران بخش مباحث روانشناسی و مدیریت سرمایه

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• ارتباط با مدیران بخش مباحث روانشناسی و مدیریت سرمایه

با سلام خدمت کاربران عزیز

از انجایی که هدف اولیه این فروم در جهت تبدیل شدن به مرجع کامل موضوعات آموزشی و تخصصی بازارهای مالی هست لذا ما برای حفظ این هدف و جلوگیری از پراکندگی مطالب و حفظ انسجام انها باز کردن تایپک در بخش های تخصصی فروم رو منوط به تایید مدیران هر بخش کرده ایم.هر تاپیکی که در فروم باز میشود باید از ابتدای شروع هدف مشخصی داشته باشد.

دوستان عزیز می توانند موضوعات درخواستی از مدیران برای آموزش در حیطه مباحث روانشناسی و مدیریت سرمایه را در این تاپیک مطرح کنند و یا اگر خود دوستان ایده ای برای مطرح کردن دارند و تمایل دارند برای آن تاپیک جداگانه ای باز کنند یا موضوعی وجود دارد که فکر میکنند جای بحث و مشارکت دارد می توانند در همین تایپک ان را اعلام کنند تا با هماهنگی مدیران تاپیک ها ایجاد و به صورت منسجم و منظم جلو بره

مواظب قوی سیاه بازار های مالی باشید

نوشته اصلی توسط PCM نمایش پست ها
    با سلام خدمت کاربران عزیز

از انجایی که هدف اولیه این فروم در جهت تبدیل شدن به مرجع کامل موضوعات آموزشی و تخصصی بازارهای مالی هست لذا ما برای حفظ این هدف و جلوگیری از پراکندگی مطالب و حفظ انسجام انها باز کردن تایپک در بخش های تخصصی فروم رو منوط به تایید مدیران هر بخش کرده ایم.هر تاپیکی که در فروم باز میشود باید از ابتدای شروع هدف مشخصی داشته باشد.

دوستان عزیز می توانند موضوعات درخواستی از مدیران برای آموزش در حیطه مباحث روانشناسی و مدیریت سرمایه را در این تاپیک مطرح کنند و یا اگر خود دوستان ایده ای برای مطرح کردن دارند و تمایل دارند برای آن تاپیک جداگانه ای باز کنند یا موضوعی وجود دارد که فکر میکنند جای بحث و مشارکت دارد می توانند در همین تایپک ان را اعلام کنند تا با هماهنگی مدیران تاپیک ها ایجاد و به صورت منسجم و منظم جلو بره
    تا پيش از كشف استراليا، اعتقاد همگان و حتي جانورشناسان بر اين بود كه تنها يك نوع قو در طبيعت وجود دارد كه سفيد رنگ است. پس از كشف استراليا و در اواخر قرن هفدهم بود كه بشر اولين قوي سياهرنگ را مشاهده كرد و اعتقادي كه قرن*ها بر آن صحه گذاشته بود با مشاهده اولين قوي سياه فرو ريخت.

امروزه قوي سياه نه تنها يك پرنده كه سمبلي از رويدادهايي است كه اغلب آنها را غيرممكن يا حداقل دور از ذهن مي*دانيم. اما آنگونه كه نسيم طالب نويسنده مشهور كتاب Black Swan (قوي سياه) كه قبلا معامله*گر بازارهاي مشتقه نيز بوده بيان مي*كند اين رويدادها سه ويژگي مهم دارند؛ اول اينكه بسيار نادرند و اغلب توسط مدل*هاي آماري قابل شناسايي و پيش*بيني نيستند. دوم اينكه اين قوهاي سياه باوجود نادر بودن تأثيرات شگرفي در زندگي شخصي و حرفه*اي ما دارند و شايد به نوعي تعيين*كننده*ترين رخدادهاي زندگي هستند. سوم اينكه باوجود غير*قابل پيش*بيني بودن قوهاي سياه، انسانها تمايل دارند پس از رخ دادن آنها به گونه*اي وقوع آنها را قابل پيش*بيني جلوه داده و به اصطلاح توجيه كنند. وقايعي همچون حملات يازده سپتامبر، جنگ*هاي جهاني، بحران مالي سال 2008 و وقايعي از اين دست نمونه*هايي از اين رويدادها هستند. بازارهاي مالي نيز بنا به طبيعت خود از اين قاعده مستثنا نيستند و اتفاقا جزو حوزه*هايي هستند كه وقايع به اصطلاح نادر در آنها بيش از حد انتظار رخ مي*دهد!

شايد كلاسيك*ترين مثال قوي سياه در بازارهاي مالي مربوط به دوشنبه سياه در اكتبر سال 1987 باشد كه طي يك روز، شاخص داوجونز بورس آمريكا بيش از 22 درصد سقوط كرد! (شكل 1) اگر بخواهيم اين رويداد را از منظر سه ويژگي قوي سياه بررسي كنيم، مي*توان نشان داد كه مدل*هاي آماري رايج، كوچك*ترين پيش*بيني از وقوع چنين حادثه*اي نداشتند. به عنوان نمونه اگر فرض كنيم توزيع بازده روزانه اين شاخص از توزيع احتمال نرمال (مشابه شكل 2) پيروي مي*كند كه رايج*ترين فرض در مدل*هاي آماري است، احتمال وقوع چنين رويدادي در حدود 85-10×8 است. براي درك چنين احتمالي كافي است بدانيد كه عمر جهان در حدود 15 ميليارد سال يا 1017×5 ثانيه تخمين زده مي*شود و بنابراين احتمال اينكه شما مثلا يك ثانيه مشخص از عمر جهان را بطور تصادفي انتخاب كنيد تنها 18-10×2 است! نكته دوم اينكه همانگونه كه گفته شد رويدادهاي موسوم به قوي سياه تاثيرات شگرفي بر محيط اطراف خود مي*گذارند. بد نيست بدانيد بازده كل (قيمت و سود تقسيم شده) شاخص اس*اند*پي*500 طي يك دهه (2000-2010) كمتر از 5 درصد بوده است. بنابراين سقوط يك روزه بازار بيش از چهار برابر بازدهي بازار طي ده سال بوده است! از منظر ويژگي سوم نيز، پس از رويداد، مقالات و توجيهات بسياري شامل خريد و فروش*هاي كامپيوتري، استفاده از مدل*هاي مشابه قيمت گذاري، ريسك*هاي سياسي و ... براي اين حادثه منتشر شد. جالب است كه در مطالعه*اي كه سال*ها بعد انجام شد (Rubinstein 1994) نشان داده شد كه پس از دوشنبه سياه، نحوه قيمت*گذاري اختيار فروش (put option) كه ابزاري براي جلوگيري از زيان شديد در سقوط*هاي مشابه بود دچار تغييرات بنيادين شد و ترس از سقوط بازار (Crash-o-phobia) پس از دوشنبه سياه براي هميشه در دل فعالان بازار آمريكا جاخوش كرد.
    اما اگر بپذیریم که قوی سیاه را بنا به ویژگی ذاتی اش نمی توانیم بیش بینی کنیم،سوال اساسی این است که چطور می توانیم خود را از پیامدهای ناشی از آن بیمه کنیم.تخصیص قسمتی از سرمایه خود به دارایی هایی که به طور سنتی رابطه معکوس با بازار فعالیت ما دارند،می تواند تا حدی از افت بازار فعالیت ما محافظت کند.
    موفق باشید
    نویسنده:علی ابراهیم نژاد و سعید حسین زاده دو دانشجوی ایرانی دکترای مالی در کالج بوستون آمریکا
    ویرایش توسط forbes : https://www.traderha.com/member/4972-forbes در ساعت 05-16-2012, 04:19 AM

نظر

به به عاشق این مباحث مدرن و قوی تحلیلی هستم.
      .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
      https://telegram.me/Cyclicalwaves
      https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

نوشته اصلی توسط forbes نمایش پست ها
        تا پيش از كشف استراليا، اعتقاد همگان و حتي جانورشناسان بر اين بود كه تنها يك نوع قو در طبيعت وجود دارد كه سفيد رنگ است. پس از كشف استراليا و در اواخر قرن هفدهم بود كه بشر اولين قوي سياهرنگ را مشاهده كرد و اعتقادي كه قرن*ها بر آن صحه گذاشته بود با مشاهده اولين قوي سياه فرو ريخت.

امروزه قوي سياه نه تنها يك پرنده كه سمبلي از رويدادهايي است كه اغلب آنها را غيرممكن يا حداقل دور از ذهن مي*دانيم. اما آنگونه كه نسيم طالب نويسنده مشهور كتاب Black Swan (قوي سياه) كه قبلا معامله*گر بازارهاي مشتقه نيز بوده بيان مي*كند اين رويدادها سه ويژگي مهم دارند؛ اول اينكه بسيار نادرند و اغلب توسط مدل*هاي آماري قابل شناسايي و پيش*بيني نيستند. دوم اينكه اين قوهاي سياه باوجود نادر بودن تأثيرات شگرفي در زندگي شخصي و حرفه*اي ما دارند و شايد به نوعي تعيين*كننده*ترين رخدادهاي زندگي هستند. سوم اينكه باوجود غير*قابل پيش*بيني بودن قوهاي سياه، انسانها تمايل دارند پس از رخ دادن آنها به گونه*اي وقوع آنها را قابل پيش*بيني جلوه داده و به اصطلاح توجيه كنند. وقايعي همچون حملات يازده سپتامبر، جنگ*هاي جهاني، بحران مالي سال 2008 و وقايعي از اين دست نمونه*هايي از اين رويدادها هستند. بازارهاي مالي نيز بنا به طبيعت خود از اين قاعده مستثنا نيستند و اتفاقا جزو حوزه*هايي هستند كه وقايع به اصطلاح نادر در آنها بيش از حد انتظار رخ مي*دهد!

سلام دوست عزیز

این تاپیک برای اعلام نظرات دوستان در مورد موضوعات درخواستی انها برای مطرح شدن و یا سوالاتشون از مدیران هست

مطلب شما فکر می کنم مربوط میشه به این بخش:
        http://www.forum.forum.broker-fa.comdisplay.php/64-تحلیل-سهام-ها-و-ایندکس-ها

اگر مطالبتون رو به طور منسجم در ان جا قرار دهید خیلی خوشحال خواهیم شد
        ویرایش توسط PCM : https://www.traderha.com/member/1-pcm در ساعت 05-15-2012, 08:14 PM

نظر

استانداردهای مدیریت سرمایه

در مورد مدیریت سرمایه،یک سری استاندارد هایی داریم که من اطلاع زیادی در مورد اونها ندارم.کسی می دونه من این اطلاعات را چطور باید بدست بیارم.یک منبع منسجم که اونها را توضیح داده باشه نیاز دارم.

نظر

نوشته اصلی توسط piraste نمایش پست ها
            در مورد مدیریت سرمایه،یک سری استاندارد هایی داریم که من اطلاع زیادی در مورد اونها ندارم.کسی می دونه من این اطلاعات را چطور باید بدست بیارم.یک منبع منسجم که اونها را توضیح داده باشه نیاز دارم.
            یکی از استانداردهای سرمایه Max Drow Down است که استاندارد بین المللی اندازه گیری ریسک اکانت می باشد. توسط این معیار می توان مشخص نمود که چند درصد از سرمایه در ریسک بوده است.
            اگر در مورد این استاندارد اطلاعات بیشتری پیدا کردم حتما مطرح میکنم و اگر کسی هم اطلاعات بیشتری داشته باشه خوشحال میشم بدونم.

نظر

نوشته اصلی توسط radfarl نمایش پست ها
              یکی از استانداردهای سرمایه Max Drow Down است که استاندارد بین المللی اندازه گیری ریسک اکانت می باشد. توسط این معیار می توان مشخص نمود که چند درصد از سرمایه در ریسک بوده است.
              اگر در مورد این استاندارد اطلاعات بیشتری پیدا کردم حتما مطرح میکنم و اگر کسی هم اطلاعات بیشتری داشته باشه خوشحال میشم بدونم.
              با سپاس فراوان از شما دوست عزیز
              استانداردهای فراوانی در این زمینه وجود داره مثل همین که شما فرمودید Maximal Draw down(MAX. D D) که از معروف ترین استاندارد هاست و

consecutive losses
              Absolute Draw down
              Relative Draw down
              consecutive wins

که البته من اطلاعی در مورد نحوه ی محاسبه این ها و کاربردشون ندارم......

از اساتید ارجمند خواهش میکنم که در این مورد به من کمک کنند یا کتابی را معرفی کنند که بتونم این مطالب را مطالعه کنم..

نظر

نوشته اصلی توسط میثم2 نمایش پست ها
                با سلام یه سوال داشتم...
                در معاملات جفت ارزها به صورت اسپات...تا چه مدتی میتوانیم یک پوزیشن را باز نگه داریم؟ یا اینکه اصلا در این زمینه محدودیتی وجود دارد یا خیر..؟
                ......

نظر

سلام خدمت همه اساتید میخواستم ضمن تشکراز جناب بهزادی بابت زحماتشون خواهش کنم در صورت امکان تاپیک نیازهای غیر تحلیلی یک تریدر رو ادامه بدن.

نظر

سلام
                    چه جوری و کدوم قسمت میتونم یک تاپیک روانشناسی ایجاد کنم؟
                    بحث هایی راجع به درک صحیح استرس و اضطراب و.................که قطعا آگاهی از اونها میتونه در درک هیجانات بازار به تریدر ها کمک کنه
                    با تشکر

نظر

نوشته اصلی توسط 13692 نمایش پست ها
                      سلام
                      چه جوری و کدوم قسمت میتونم یک تاپیک روانشناسی ایجاد کنم؟
                      بحث هایی راجع به درک صحیح استرس و اضطراب و.................که قطعا آگاهی از اونها میتونه در درک هیجانات بازار به تریدر ها کمک کنه
                      با تشکر

سلام

مطلب شما در این تاپیک قرار دارد . در ادامه همین مطالب میتونید مطالب خودتون قرار بدید :

http://forum.broker-fa.org/f58/روانش...tml#post107289
                      ویرایش توسط مصطفی : https://www.traderha.com/member/9-مصطفی در ساعت 09-04-2014, 09:30 AM
                      با افتتاح حساب live نزد بروکر pcm از طریق لینک زیر میتوانید تحلیلهای رایگان را در گروه اختصاصی تلگرام دریافت کنیدو همچنین درصدی از کارمزد معاملات.

https://cabin.pcmfa.co/fa/ref/MTE1NDc4Ng==

پس از افتتاح حساب لطفا اسم و شماره اکانت خود را در پیغام خصوصی و یا از طریق آیدی زیر اعلام نمایید.

https://t.me/Mostafatrader

نمونه تحلیل و نتایج را می توانید در تاپیک زیر مشاهده کنید :

https://www.traderha.com/forum/مباحث...�ی-مصطفی

کانال تحلیلی جفت ارزها :

https://t.me/signalhha

نظر

دوستان در خصوص مباحث روانشناسی کتاب های خوب که ترجمه شده اگر سراغ دارید معرفی کنید .سپاس

نظر

سلام دوست عزیز ...کتابهای مارک داگلاس و من خوندم عالی بودن سرج کنید نام کتابهاش میاد

نظر

پردازش ...
                          X