اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تجربیات 8 سال تحلیل و ترید و ایده

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط Emad Sh نمایش پست ها
    یک مثال زنده از الگوی پرچم در USDJPY تایم دقیقه..... در صورت شکست دیواره بالایی پرچم به اندازه میله آن انتظار صعود رو خواهیم داشت.....
    6 بار تماس با دیواره های پرچم اعتبارش رو بسیار بالا برده...

تحلیل فوق بعد از یک بار استاپ خوردن باعث صعود شد. به نظرتون قدرت این الگو و ترید بر اساس همین الگو خیلی راحت و بی دردسر نیست؟؟؟؟

نظر

با سلام به نظرتون قدرت این الگو و ترید بر اساس همین الگو خیلی راحت و بی دردسر نیست؟؟؟؟ کاملا درست هست ! البته در موردسایر الگوهای کلاسیک هم نظرم این گونه هست ! بر خلاف دوستانی که معتقدند تکنیکال بدرد تریدری نمیخورد من فقط کلاسیک کارمیکنم و از میحث شما در مورد الگوها واقعا ممنونم ! البته از اندیکاتورها و موینگها حدود یکسالی هست که استفاده نمیکنم ! با تشکر دوباره
      در ف ا رک س هر چه کمتر بدانید موفقتر هستید !

اساس کار در ف ا ر کس مدیریت سرمایه با یک توجیه تکنیکال هست !

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

نظر

روشهای مارتینگلی:
        بر مبنای منطق مارتینگل روشهای زیادی ایجاد شد که همه در ابتدا به ساکن بسیار موفق به چشم می آیند ولی در عمل این چنین نبست. از جمله افرادی که کاخ آرزوهاش رو با آشنا شدن با این روش ساخت خودم بودم. ولی آخرش کاخ ویرون شد چون از پایه سست بود. اما از کنارش راحت رد نشدم. خیلی با این منطق سر و کله زدم و به نتایجی هم رسیدم که به تریتیب اهمیت به اونا اشاره می کنم:
        • اولین قدم اینه که هدف از به کارگیری این روش رو مشخص کنیم که آیا دنبال سود آوری هستیم یا جبران ضررها؟
        • یکی از مهمترین هاش اینه که نباید به صورت ماشین وار با افزایش حجم معاملات و تعدادشون دار و ندارمون رو به باد بدیم. این افزایش می تونه به جای افزایش حجم معاملات به صورت X برابر معامله قبل ، بر اساس نسبت ریسک به ریوارد ما نسبت به حسابمون باشه بدین ترتیب که در اگر ریسک اولین معامله 2 درصد هست برای ریوارد 6 درصدی ،متوانیم برای دومین معامله مارتینگلی(حتی در صورتی که بخواهیم از ریسک به ریوارد 1 به 1 استفاده کنیم) از 3 درصد ریسک استفاده کنیم. این جوری دیگه مجبور نیستیم که حجم معاملات رو به شدت بالا ببریم.
        • برای استفاده از روش مارتینگلی باید و باید و باید از روش تحلیلی و تریدری استفاده کرد که در صورت حرکت بازار در جهت عکس تحلیل ما ، این حرکت انفجاری و قوی باشه.

یکی از راحت ترین روشهایی که شخصا طراحی کردم بدین صورت هست که ابتدا با استفاده از دو اندیکاتور استوک با دوره های 10 و 100 مناطق اشباع رو شناسایی کنیم و سپس با استفاده از روش تریگر گیری ماینر برای آغاز ترید و سودگیری اقدام کنیم و در صورت ضرر، با استفاده از روش مارتینگلی براساس ریسک به ریوارد ضرر رو جبران کنیم. می تونیم با دو روشی که قبلا گفتم یعنی استفاده از MACD , ATR و Moving روی ATR مناطق رنج رو ..... کرد.

در ادامه اگر دوستان تمایل داشتند می تونن موقعیت قرار بدید تا روش صحبت کنیم.

نظر

با سلام

با تشکر از اقا عماد عزیز

من یه چند ماهی میشه که با یکی از تاپیکای فارکس فکتوری درگیرم. روش کار این اقا دقیقا شبیه همینی هست که شما توضیح دادید .ایشون میگن تنها راه نجات و جبران ضرر پوزیشنی که در ضرره ، مارتینگله. تاپیک ایشون تا حالا نزدیک 42000 تا پست خورده و همچنان هم بر قراره. اینم لیک همین تاپیک هستش http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=57639
          اگر ممکنه مخوام بدونم که ایا شما در حال حاضر برای نجات پوزیشن در ضررتون از این روش استفاده می کنید ؟

نظر

نوشته اصلی توسط HADI.T نمایش پست ها
            با تشکر از اقا عماد عزیز

من یه چند ماهی میشه که با یکی از تاپیکای فارکس فکتوری درگیرم. روش کار این اقا دقیقا شبیه همینی هست که شما توضیح دادید .ایشون میگن تنها راه نجات و جبران ضرر پوزیشنی که در ضرره ، مارتینگله. تاپیک ایشون تا حالا نزدیک 42000 تا پست خورده و همچنان هم بر قراره. اینم لیک همین تاپیک هستش http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=57639
            اگر ممکنه مخوام بدونم که ایا شما در حال حاضر برای نجات پوزیشن در ضررتون از این روش استفاده می کنید ؟

هادی جان
            بله خودم استفاده می کنم از مارتینگل ولی الان 3 4 ماهی میشه که دارم سعی می کنم مارتینگل رو برای آخرین سیستم معاملاتیم modify کنم. به نظرم هر کس باید بسته به سیستم تریدری خودش، مارتینگل رو شخصی سازه کنه.

نظر

مثالی برای تشخیص مناطق کلاستری و تایید گرفتن از اندیکاتور Stoch با دو دوره مختلف
              الگوی هارمونیک Cypher
              به مناطق مشخص شده دقت کنید.

نظر

سلام اقا عماد
                در پست های قبل فرموده بودید از atr هم استفاده میکنید البته با انداختن مووینگ بروی ان
                اگه امکانش هست بیشتر توضیح بدید البته با امثال چون همه ما میدانیم که atr ابزاری نیست که اشباع فروش و خرید را به ما نشان بدهد
                ممنون میشم راهنمایی کنید
                ویرایش توسط وفادار : https://www.traderha.com/member/5036-وفادار در ساعت 01-15-2014, 11:13 AM
                (( هرچه پیش از این بوده بعد از این هم خواهد بود))

نظر

با سلام ممنون از شما بابت به اشتراک گذاری تجاربتان

نظر

خیلی گرفتارم این روزا.... اصلا نمی رسم به فروم سر بزنم و اتاق خودم رو گردگیری کنم.....

میدونید چیه دوستان؟؟؟؟ هدفم از ایجاد این تاپیک انتقال ایده ها و تجربه هام به دوستان تازه کاره بوده ، چون کسایی که سابقه حضورشون توی این بازار عجیب بیشتر از منه ( که حق استادی به گردنم دارند ) خودشون مطمئنا مسیر خاصی رو یا ساختن از از مسیر های ساخته شده به دست دیگران انتخاب کردند و به سمت هدفشون در حرکتند.
                    بعد این همه سال تلاش تقریبا شبانه روزی ، تقریبا یک سالی میشه که به ماهییت واقعی این بازار پی بردم زمانی که با روش جناب یزدی آشنا شدم... بله استراتژی زیگ زاگ
                    خیلی خوب و زیبا و اغوا کننده هست. پس مسیر رسیدن به هدف رو مسیر زیگ زاگ انتخاب کردم.
                    ولی داستان اصلی از اینجا شروع شد.... همش که انتخاب مسیر نبود. پس مرکب چی میشه؟؟؟؟ مثلا اگه هر نفر از دوستان تو این فروم 100 میلیون داشت و می خواست وسیله بخره برای حرکت در مسیر انتخابی, همه انتخابشون یکسان بود؟؟؟؟؟ مثلا همه سدان می خریدند؟؟؟ یا همه SUV ؟؟؟ همه مزدا 3 می خریدند؟؟؟؟ یا ماکسیما؟؟؟
                    بله ابنجا بود که دبدم مرکب جناب یزدی گرامی رو با همه احترامی که برای سواریش و راحتیش قائل بودم رو دوست نداشتم.. راحت نبودم توش سرعتشم کم بود حوصلم سر می رفت یهو ممکن بود کار عجیبی بکنم که تصادف کنم یا چپ کنم و کلی ضرر. پس رفتم با سلیقه خودم وسیله ای جدید مناسب با شرایط جاده خریدم... یه کوپه اسپرت با شتاب بالا تر و چسبندگی بیشتر به جاده. بعد به مدتی حرکت کردم دیدم عالی جواب میده.....
                    http://forum.broker-fa.org/f60/%D8%A.../index109.html
                    ادامه داستان رو در اولین فرصت ادامه میدم.....

نظر

خوب در ادامه سفر توی مسیر برای رسیدن به مقصد به چند مورد اساسی نیاز داریم که توی مسیر های نا شناخته و بدون نقشه (بازار)، صرفا با انتخاب شهر یا مکانی به عنوان هدف (هدف مالی) به دردمون می خوره. هزینه ای (سرمایه) هم براس سفرمون بر اساس پیش بینی های شخصی در نظر می گیریم.
                      ما ماشین (سیستم ترید) رو بر اساس کلیات مسیر (فلسفه روش ترید) انتخاب کردیم ولی کافی نیست. باید ماشین رو هم از چندین جهت خوب بشناسیم تا بتونیم در مناطق خیلی خوب و بهینه (آفست کردن تریدها) توقف کنیم و بعد از سوخت گیری (آماده شدن برای ترید دوباره از نظر مارجین) و بر طرف کردن نقایص احتمالی (نقاط ضعف سیستم ترید) به مسیر ادامه بدیم.

مطمئنم که همه شما عزیزان بهتر از من می دونید که وقتی توی مسیر طولانی با ماشین حرکت می کنید حتما باید بر اساس دو معیار به حرکت ادامه بدید که به ترتیب اهمیت عبارتند از:
                      1. میزان سوخت و توانایی طی مسیر اتومبیل با آن مقدار مشخص و توقف در مکانی که قبل از اتمام سوخت بتونیم مجددا باک رو پر کنیم.
                      2. خستگی راننده

مورد اول
                      مصداق بارز نقد کردن ترید های در سود هست. ببینید وقتی ماشینی 500 کیلومتر با یک باک راه میره و مکان پمپ بنزین های پیش رو در کیلومتر 400 هست و 600 هست, بهترین انتخاب اینه که پمپ بنزین کیلومتر 400 به عنوان مکانی برای استراحت و سوخت گیری در نظر گرفته بشه. چون در غیر اینصورت با ادامه دادن به سمت هدف در کیلومتر 500 ماشین خاموش میشه و باید برای رساندن ماشین به پمپ بنزین کلی هزینه مالی و زمانی کرد و نتیجه خوبی در پی نداره.
                      پس نتیجه می گیرم که نقد کردن ترید در اهدافی که باید و باید و باید از قبل کاملا مشخص باشه بهترین و مهمترین کار برای ادامه دادن سفر هست.
                      نا گفته نمونه که بعضی از راننده های سنتی که با gps و نقشه بیگانه اند ریسک می کنند و بدون اطلاع از مکان پمپ بعدی با امید 50 درصد به مسیر ادامه می دن که خوتون می دونید نتیجش چیه... 50-50 بعضی وقتا با چهره ای مظلومانه کنار جاده تقاضا سوخت دارند!!!

مورد دوم در صورت خستگی از رانندگی یا کسل کننده بودن مسیر باید باید و باید استراحت کرد... بزن کنار پیاده شو و چای یا میوه میل کن دوست عزیز. توی این مسیر خودتی و خودت. مسابقه نمیدی پس سرمایتو با خستگی از بین نبر. Plz!!! هر وقت خسته اید یا بازار تکراری میشه دکمه پاور رو بزنید و برید تفریح.

نظر شما چیه دوستان؟؟

نظر

حالا که کلیات رو گفتم و با طرز فکر خودم آشناتون کردم نوبتی هم باشه نوبت جزییات شده...

خیلی دوست داشتم که کل تجارب این چند سال رو که به دست آوردم خدمتتون ارائه بدم ولی به نظرم خیلی به درد دوستان نمی خوره یا اگر هم بخوره اونقدری که من دلم می خواد نمی تونه مفید باشه.... برای همینه که فقط می خوام راجع به بحثی که در 2 پست قبلی شروع کردم صحبت کنم و ادامه بدم، چون 100 در صد مطمئنم، نه، 10000 درصد مطمئنم که بحثی که شروع کردم همون تنها و تنها و تنها دلیلیه که باعث میشه خیلی از دوستان درآمد عالی، حتی ثابتی از بازار نداشته باشند و می تونم قول بدم که اگر چند مورد ساده رو اجرا کنند درآمد از این بازار رو تجربه کنند و حتی به درآمد های رویایی برسند.

اولین نکته مهم رو می خوام خدمتتون بگم اینه:

معامله گری رو یاد بگیرید و تمرین کنید, نه تحلیل گری.
                        تحلیل گری به درد فردی که شخصا می خواد از این بازار مکاره درآمد داشته باشه نمی خوره...... تحلیل گری به درد شرکت های تولیدی و سرمایه گزاری می خوره اونم نه برای معامله که برای خبر از آینده احتمالی جهت تعیین سیاست های خرید مواد اولیه و فروش محصول و انتخاب پروژه برای سرمایه گزاری

با تمام احترامی که برای تحلیل گران محترم قایلم و خودم هم در گذشته نزدیک مشغول این امر بودم ولی به اخیرا به یکی از مخالفین تحلیل و تحلیل گری تبدیل شدم. چون باعث سر در گمی و استرس و سود نکردن میشه. نظر شما چیه؟؟؟؟ نظر بدبد تا بحث رو ادامه بدم.

نظر

نوشته اصلی توسط Emad Sh نمایش پست ها
                          حالا که کلیات رو گفتم و با طرز فکر خودم آشناتون کردم نوبتی هم باشه نوبت جزییات شده...

اولین نکته مهم رو می خوام خدمتتون بگم اینه:

معامله گری رو یاد بگیرید و تمرین کنید, نه تحلیل گری.
                          تحلیل گری به درد فردی که شخصا می خواد از این بازار مکاره درآمد داشته باشه نمی خوره...... تحلیل گری به درد شرکت های تولیدی و سرمایه گزاری می خوره اونم نه برای معامله که برای خبر از آینده احتمالی جهت تعیین سیاست های خرید مواد اولیه و فروش محصول و انتخاب پروژه برای سرمایه گزاری

با تمام احترامی که برای تحلیل گران محترم قایلم و خودم هم در گذشته نزدیک مشغول این امر بودم ولی به اخیرا به یکی از مخالفین تحلیل و تحلیل گری تبدیل شدم. چون باعث سر در گمی و استرس و سود نکردن میشه. نظر شما چیه؟؟؟؟ نظر بدبد تا بحث رو ادامه بدم.

درود

با نظر شما موافقم اما فقط در تایم های پایین

در تایم پایین (زیر 30 دقیقه) میشه بدون تحلیل ترید کرد اما برای تایم های بالاتر از 4 ساعته نه

و هر چه تایم بالاتر بره ، وزن تحلیل بیشتر میشه

شاد باشید...

نظر

نوشته اصلی توسط polino نمایش پست ها
                            درود

با نظر شما موافقم اما فقط در تایم های پایین

در تایم پایین (زیر 30 دقیقه) میشه بدون تحلیل ترید کرد اما برای تایم های بالاتر از 4 ساعته نه

و هر چه تایم بالاتر بره ، وزن تحلیل بیشتر میشه

شاد باشید...
                            نظرتون رو کاملا قبول دارم اما:
                            با بالا بردن تایم، وزن تحلیل افزایش پیدا می کنه ولی، باز هم باید ترید کرد و نه تحلیل. حالا چرا؟؟؟؟ به طور مثال خدمتتون عرض کنم که وقتی در تایم 4 ساعته یا روزانه الگویی هارنونیک مثل گارتلی مشاهده میشه گاهی برای اینکه تحلیل تایید بشه و بازار همسوی تحلیل ما حرکت کنه حرکتهای شدیدی می کنه که به عنوان تریگر از اون یاد می کنیم. این تریگرها هستند که توی تایم های بالا کار رو خراب می کنند.
                            ضمنا تایم بالا بلای جان تریدرهاست. این یکی از یافته ها و جملات گوهربار منه!!!!!
                            تایم بالا دقیقا همون سرعت پایین حرکت وسیله ما در مسیر موفقیت و کسب سود از بازار است. تا حالا چند بار براتون پیش اومده با یه آدم مسن تر از خودتون مثل پدر یا پدر بزرگ برید سفر؟؟؟ رانندگی آرام یا بهتر بگم بیش از حد آرام اونا حوصله سر بره و شما رو کسل و حتی عصبی و بی حوصله می کنه. سن و تجربه افراد کاملا همتراز میزان سرمایه و هدفهای مالی اوهاست. آدم مسن تر مثل شخص یا شرکتی با سرمایه زیاده که سرعت کم هم سود مناسبی براش به همراه داره و نیازی به سرعت بیشتر نداره. ولی تریدرهایی با سرمایه شخصی اکثرا پایین برای بقا در بازار نیاز به افزایش سرمایه اون هم در مدت کم دارند تا علاوه بر ایجاد انگیزه و شوق بتونند از این راه امرار معاش کنند تا به این کار به عنوان شغل نگاه کنند و وقت مناسبی رو بهش اختصاص بدن. علاوه بر این موارد سرعت بالا تر باعث میشه موقعیت های بیشتری نسبت به تایم های بالا به وجود بیاید. بعضی ها مخالف این مورد هستند و با عنوان اورتریدینگ ازش نام می برند . ولی شخصا به عنوان یک تریدر تمام وقت و متاهل که از این راه زندگیم رو میچرخونم به این نتیجه رسیدم تعداد موقعیت های بیشتر باعث شد که من بیشتر پایبند قوانین سیستم تریدم باشم و پرستیژ کاریم رو حفظ کنم و حتی اون رو افزایش بدم چون بی کاری و وقت اضافه داشتن به خاطر کار در تایم های بالا رو که باعث حرکات انفجاری و احساسی و خانه خراب کن میشه رو از من گرفت!

نظر

دوستان نظرتون راجع به این BUY چیه؟؟؟

Buy AUDUSD @ 0.8700
                              SL: 0.8682
                              TP: 0.8876

نظر

نظرتون راجع به این یکی چیه؟؟؟؟

Sell USDCAD @ 1.1162
                                SL: 1.1181
                                TP: 1.1050

نظر

پردازش ...