اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

در هر بینظمی نظمیست یا در هر نظمی بینظمیست؟!!!!

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• در هر بینظمی نظمیست یا در هر نظمی بینظمیست؟!!!!

سلام دوستان واساتید گرامی
    در تالاری دیگر در این باره صحبت کرده بودم و نوشته های خودم را به صورت PDF
    در اینجا قرار میدم , انشا... برای دوستان مفید باشه , به نظر من این مطلب
    میتونه به خیلی از دوستانی که در بن بست ترید گیر کردند , کمک کنه...
    خیلی کوتاه پس حتما بخونید....

http://s7.picofile.com/file/82580862...bazar.pdf.html

نوشته اصلی توسط SINA1359 نمایش پست ها
    سلام دوستان واساتید گرامی
    در تالاری دیگر در این باره صحبت کرده بودم و نوشته های خودم را به صورت PDF
    در اینجا قرار میدم , انشا... برای دوستان مفید باشه , به نظر من این مطلب
    میتونه به خیلی از دوستانی که در بن بست ترید گیر کردند , کمک کنه...
    خیلی کوتاه پس حتما بخونید....

http://s7.picofile.com/file/82580862...bazar.pdf.html
    سلام سینا جان
    نیمه اول فایل شما به جرات میتواند بهترین مطلبی در مورد این بازار باشد که تا به الان خوانده ام...
    بازار نظم ندارد چیزی که تکنیکال به دنبال یافتن ان است در چارت نظم است پس با تکنیکال نمیتوانی سود کنی ..تا تحلیلت فیل میشه میگی به خاطر اینه که هارمونیک بلد نیستم و بعد میری سراغ الیوت و ...بعد چند سال تنها از ضررهات بیشتر عصبی میشی که چرا اینقدر وقت گذاشتم و این همه مطالب را خوندم و نمیتونم سود کنم و غرور کاذبی که باعث ترید های زیان ده میشه...
    بازار نظم نداره و کاملا بینظمه پس تحلیل نکن...ربطی هم نداره از اساتید فلان فروم باشی یا ماینر یا گلن نلی یا...تحلیل تکنیکال نمیتونه بهت نفعی برسونه...!!!
    در تئوری بینظمی پیشبینی بلند مدت پدیده ها کار غلطی است پس تحلیل دراز مدت هم باعث نمیشه سود کنی و تایم فریم را تغییر دادن تنها فرار به جلو است..تازه این اصل فاندامنتال را هم به سخره میگیرد ..
    هر دو این روش ها باعث زیان نود درصد تریدر ها هستند
    موفق باشید

نظر

سلام مهرداد خان , خوب هستید دوست عزیز؟
      قسمت دوم عرایض بنده هم با فرمایشات شما در یک سوی است....
      در ابتدای مطلب هم گفتم که هدف من کش دادن و قلم فرسایی نیست
      اگر در این زمینه بخواهیم صحبت کنیم که به امید خدا در این تاپیک انجام میدهیم
      مطلبی بلند خواهد بود , در این مقاله کوچک بیشتر به فکر این بودم که نگرش تریدر را
      تغییر دهم و خواننده را به سوی نگرشی جدید و شروعی دباره سوق داده و افکار غلط
      را از دید دوستان پاک کنم .....
      حال با تغییر نگرش و پاک کردن تمام چیزهایی که تا کنون به آن میاندیشیدیم و عمل میکردیم
      شروعی دباره را در تریدرها , انشا... ایجاد کنم
      پ.ن: در مورد دید فاندامنتالی کاملا با شما موافق هستم و به این موضوع معتقد هستم که اگر
      به این امر توجهی نکنیم و حتی اگر بهترین تریدر دنیا هم باشیم , باز موفق نخواهیم بود...

نظر

سلام

یکسری از مطالب رو انسان میدونه اما نمیتونه یاد بده یا مطلبی در موردش بنویسه . نمیدونم اسمش رو بزارم تجربه ، حس درونی . . . نمیدونم دقیقا چی هست

اما این رو خوب میدونم که بعد از چند سال کار کردن در بازار یه جورایی بازار رو درک میکنی بدون هیچ ابزاری بدون هیچ تکنیکی پوزیشن میگیری

گاهی دو دلی ها میاد سراغت ، نه اینجا مقاومت هست نه اونجا که خط روند شکسته اما با همه این تفاسیر باز هم بازار با نظر شما همراه میشه و کاری به خط روند و . . . نداره

تا حالا شخصی رو ندیدم که در اوایل کار بدون استفاده از تکنیک های مرسوم در بازار دوام اورده باشه

نظر شخصی من اینکه تا شما در بازار درگیر نباشی نمیتونی به اون حسی که در ابتدا گفتم دست پیدا کنید ابزارها به کسب تجربه و درگیری بیشتر شما در بازار کمک خواهد کرد

نگرش به خودی خود به وجود نخواهد امد نگرش ها معمولا در پی تجربیات بدست می اید

همیشه این جمله رو دوس داشتم : نبوغ در سادگیست

پ.ن:
        لطفا مطالب رو ادامه دهید
        شما اقا سینا در سایت قیمت ها هستید؟!
        sometimes it is the people no one can imagine anything of who do the things no one can imagine

نظر

سپاس فراوان جناب سینا ، بسیار عالی بود ،

اگر اجازه دهید مطلبی را از نگاه خودم بیان کنم ; خیلی اوقات ما اهل چهلستون یا بی ستون ، سفید یا مشکی ، 0 یا 100 هستیم ، در اینجا نیز اگر بتوانیم با موارد ساده ای که شما هم اشاره فرمودید کسب سود کنیم ، قدرت آنرا به دست خواهیم آورد که به شرط درک این اصول حتی به استفاده از ابزار های تکنیکال نیز بپردازیم ، با این تفاوت که دیگر تحمیل این ابزار به چارت در دستور کار نخواهد بود!
          مساله از جایی آغاز میشود که ما خود را جایز خطا میدانیم

نظر

سلام
            پی دی اف شما ر مظالعه کردم و نکاتی به نظرم اومد که بیان میکنم.
            من به شدت معتقدم این بازار مثل دنیا از نظم بسیار بالایی برخوردار هست .کلا هرچیز که در دنیا هست به سمت تعادل در حرکت هست . در دنیای طبیعت همه چیز حتی رفتار انسانها از قانون سوم نیوتن که میگه هر عملی رو عکس العملی هست پیروی میکنه . از شیمی مثال میزنم . ما عناصر مختلفی رو داریم که هرکدام ویزگیهای مختص خود را دارند ولی بعضی از اینها(عناصر) خواص مشترکی دارند که باعث میشه در یک گروه خاص مثلا فلزات قرار بگیرند . در بازار هم هر نماد معاملاتی یا هر جفت ارز معاملاتی ویژگی مختص خودش را دارد ولی بعضی ویژگیهاشون باعث شه شباهتهایی با هم داشته باشند که این شباهتها باعث شه که در برابر عمل یک سیستم ( دقیقا به معنای سیستم یا نطام یا دستگاه منطم ) عکس العمل مشابهی رو نشون بدن . بیشتر معامله گرها این قضیه رو درک نکردن و اگر سیستمی رو پیدا کنند این رو به نمادهای دیگه هم بست میدهند که خود این قضیه اولین نتیجه اش ضرر است . مثلا میخواهند به زور با کربن مثل آهن که یک فلز است با ویژگی چکش خواری برخورد کنند که نشدنی هست . پس این از اولین نظر بنده در مورد نظم بازار و بی نظمی معامله گر که با شناخت رفتاری میشه به سمت نظم هرچه بیشتری حرکت کرد
            دومین نظرم در مورد بی نظمی بازار و نظم معامله گر و سپس حرکت بازار به سمت نظم هست .در حادثه انفجار اتمی هیروشیما نمونه ای از بی نظمی را شاهد بودیم . نظم حاکم در اتم را توسط مواد رادیواکتیو و تکنولوژی ساخت انسان بهم ریختند و هسته اتم را که با آزاد سازی انرژی زیادی همراه بود شکافتند و انفجار بزرگ ( بینظمی بزرگ ) را در منطقه ای بوجود آوردند که سالها زمان میبرد که طبیعت به طور کامل این بینظمی را به تعادل برساند که البته شاید نشانه های این بی نظمی کاملا محو نشه ولی به هر حال طبیعت به تعادل خواهد رسید. بعد از این انفجار انرژی عطیمی آزاد شد و باعث شد عملی بر محیط اطراف پیش بیاید که خیلی زود محیط اطراف به آن آزاد سازی عظیم انرژی واکنش و عکس العمل نشون داد و آثار اون رو در همون منطقه هیروشیما نگه داشت.این قضیه از دید اکثر مردم فقط خرابی (ضرر) به همراه داشت ولی در نظر بعضی دانشمندان آثار مفید علمی (سود ) دیده میشد . در بازار هم شاهد این نوع انفجارها بودیم مثلا انفجار فرانک سوئیس در پنجشنبه سیاه و یا برگزیت که شاید اکثرا ضرر کرده باشند و عده ای هم سود برده باشند . بعد از این انفجارها در بازار سریعا عکس العملی بر عمل اولیه که بر اساس هر دلیلی اتفاق افتاده انجام میشه و اون رو در حدی نگه میداره و اون رو در محدوده خودش نگه میداره . مثلا شاید حادثه فرانک سوئیس تاثیر زیادی روی ین به دلار استرالیا نداشته باشه . خوب تا اینجا بی نظمی بازار را با مثالی تشریح کردم . بعد از انفجار دانشمندان (معامله گران منظم) که در لحظه اول خرابیها رو دیدند میدانند که بازار به سمت تعادل و پیروی از قوانین شناخته شده یا شناخته نشده حاکم بر نظام طبیعی در حال حرکت هست پس با توجه به علمشون ( نظام یا سیستم مطالعاتی دانشمندان که برای معامله گر همان سیستم معاملاتی هست ) در جهت مطالعه و بیشتر کردن علمشون ( سود دانشمندان ) حرکت میکنند .

تعادل در طبیعت همان تعادل در عرضه و تقاضا در بازار هست که باید حتما این رو درک کنیم چون پایه بازار بر این قضیه نهاده شده است .

برای ایجاد بینظمی هم نیاز به نظم و یک سری علل و معلول هست .

به نظر شخصی بنده این بازار خود یک نظام با نظم بسیار بالاست که همیشه در جهت تعادل حرکت میکند پس باید اول ماهیت هر نماد را بشناسیم و سپس بر اساس عمل و عکس العمل آن در برابر عرضه و تقاضا سیستم خود را تکمیل کنیم ( چه تکنیکال و چه فاندامنتال )
            وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ وَ مَنْ يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْءٍ قَدْرًا

و او را از جايى كه گمان ندارد روزى میدهد; و هر كس بر خدا
            اعتماد كند، او براى وى بس است; خداوند فرمان خود را به انجام میرساند; و خدا براى هر چيزى اندازه‏ اى قرار داده است!

( آیه 3 سوره طلاق )

با اجرای منظم و دقیق قوانین معاملاتی ممکن هست ضرری هم کنیم
            ولی
            بدون اجرای منظم و دقیق قوانین معاملاتی قطعا بازنده خواهیم بود.

نظر

نوشته اصلی توسط PyGentleman نمایش پست ها
              سلام
              پی دی اف شما ر مظالعه کردم و نکاتی به نظرم اومد که بیان میکنم.
              من به شدت معتقدم این بازار مثل دنیا از نظم بسیار بالایی برخوردار هست .کلا هرچیز که در دنیا هست به سمت تعادل در حرکت هست . در دنیای طبیعت همه چیز حتی رفتار انسانها از قانون سوم نیوتن که میگه هر عملی رو عکس العملی هست پیروی میکنه . از شیمی مثال میزنم . ما عناصر مختلفی رو داریم که هرکدام ویزگیهای مختص خود را دارند ولی بعضی از اینها(عناصر) خواص مشترکی دارند که باعث میشه در یک گروه خاص مثلا فلزات قرار بگیرند . در بازار هم هر نماد معاملاتی یا هر جفت ارز معاملاتی ویژگی مختص خودش را دارد ولی بعضی ویژگیهاشون باعث شه شباهتهایی با هم داشته باشند که این شباهتها باعث شه که در برابر عمل یک سیستم ( دقیقا به معنای سیستم یا نطام یا دستگاه منطم ) عکس العمل مشابهی رو نشون بدن . بیشتر معامله گرها این قضیه رو درک نکردن و اگر سیستمی رو پیدا کنند این رو به نمادهای دیگه هم بست میدهند که خود این قضیه اولین نتیجه اش ضرر است . مثلا میخواهند به زور با کربن مثل آهن که یک فلز است با ویژگی چکش خواری برخورد کنند که نشدنی هست . پس این از اولین نظر بنده در مورد نظم بازار و بی نظمی معامله گر که با شناخت رفتاری میشه به سمت نظم هرچه بیشتری حرکت کرد
              دومین نظرم در مورد بی نظمی بازار و نظم معامله گر و سپس حرکت بازار به سمت نظم هست .در حادثه انفجار اتمی هیروشیما نمونه ای از بی نظمی را شاهد بودیم . نظم حاکم در اتم را توسط مواد رادیواکتیو و تکنولوژی ساخت انسان بهم ریختند و هسته اتم را که با آزاد سازی انرژی زیادی همراه بود شکافتند و انفجار بزرگ ( بینظمی بزرگ ) را در منطقه ای بوجود آوردند که سالها زمان میبرد که طبیعت به طور کامل این بینظمی را به تعادل برساند که البته شاید نشانه های این بی نظمی کاملا محو نشه ولی به هر حال طبیعت به تعادل خواهد رسید. بعد از این انفجار انرژی عطیمی آزاد شد و باعث شد عملی بر محیط اطراف پیش بیاید که خیلی زود محیط اطراف به آن آزاد سازی عظیم انرژی واکنش و عکس العمل نشون داد و آثار اون رو در همون منطقه هیروشیما نگه داشت.این قضیه از دید اکثر مردم فقط خرابی (ضرر) به همراه داشت ولی در نظر بعضی دانشمندان آثار مفید علمی (سود ) دیده میشد . در بازار هم شاهد این نوع انفجارها بودیم مثلا انفجار فرانک سوئیس در پنجشنبه سیاه و یا برگزیت که شاید اکثرا ضرر کرده باشند و عده ای هم سود برده باشند . بعد از این انفجارها در بازار سریعا عکس العملی بر عمل اولیه که بر اساس هر دلیلی اتفاق افتاده انجام میشه و اون رو در حدی نگه میداره و اون رو در محدوده خودش نگه میداره . مثلا شاید حادثه فرانک سوئیس تاثیر زیادی روی ین به دلار استرالیا نداشته باشه . خوب تا اینجا بی نظمی بازار را با مثالی تشریح کردم . بعد از انفجار دانشمندان (معامله گران منظم) که در لحظه اول خرابیها رو دیدند میدانند که بازار به سمت تعادل و پیروی از قوانین شناخته شده یا شناخته نشده حاکم بر نظام طبیعی در حال حرکت هست پس با توجه به علمشون ( نظام یا سیستم مطالعاتی دانشمندان که برای معامله گر همان سیستم معاملاتی هست ) در جهت مطالعه و بیشتر کردن علمشون ( سود دانشمندان ) حرکت میکنند .

تعادل در طبیعت همان تعادل در عرضه و تقاضا در بازار هست که باید حتما این رو درک کنیم چون پایه بازار بر این قضیه نهاده شده است .

برای ایجاد بینظمی هم نیاز به نظم و یک سری علل و معلول هست .

به نظر شخصی بنده این بازار خود یک نظام با نظم بسیار بالاست که همیشه در جهت تعادل حرکت میکند پس باید اول ماهیت هر نماد را بشناسیم و سپس بر اساس عمل و عکس العمل آن در برابر عرضه و تقاضا سیستم خود را تکمیل کنیم ( چه تکنیکال و چه فاندامنتال )
              سلام دوست عزیز
              بنده با نظرات شما کاملا مخالفم و بهتون پیشنهاد میکنم در مورد فراکتالها و تئوری آشوب مطالعه بفرمایید
              سیستم نظام مند نمیتونه بالای 90 درصد شکست خورده داشته باشه!!!
              ابزار های تحلیلی که بر پایه نظم هستند نمیتوانند سیستم بینظم را توجیه کنند
              بازار با خبر برگزیت و بمب و nfp و....حرکت میکنه غلطه
              بازار به سمت تعادل حرکت میکنه غلطه (برخی موارد بین دوطرف تعادل لحظه ای ایجاد میشه ولی به سرعت به هم میخوره چون بازار بینظم هست)
              بازار با الگوهای خودمتشابه (فراکتالی)ساخته میشه که در هر تایم ایجاد میشوند و بر هم کنش و واکنش دارند و در عین بینظمی منطق ثابتی هم بر آنها حکم فرماست...
              ساده نگری به بازار نمیتونه سود برسونه و تحمیل نکردن ابزار به بازار و اینکه بگیم من الیوت کارم ولی نظرم را به بازار تحمیل نمیکنم کلا بیمعنی است....
              امروزه حتی اجرای قوانین ثابت برای اداره سیستم های اداری به ظاهر نظام مند هم باعث شکست هست و تئوری مدیریت بر اساس تئوری آشوب راه کار موفقیت شده...
              موفق باشید

نظر

نوشته اصلی توسط Mehrdad نمایش پست ها
                سلام دوست عزیز
                بنده با نظرات شما کاملا مخالفم و بهتون پیشنهاد میکنم در مورد فراکتالها و تئوری آشوب مطالعه بفرمایید
                سیستم نظام مند نمیتونه بالای 90 درصد شکست خورده داشته باشه!!!
                ابزار های تحلیلی که بر پایه نظم هستند نمیتوانند سیستم بینظم را توجیه کنند
                بازار با خبر برگزیت و بمب و nfp و....حرکت میکنه غلطه
                بازار به سمت تعادل حرکت میکنه غلطه (برخی موارد بین دوطرف تعادل لحظه ای ایجاد میشه ولی به سرعت به هم میخوره چون بازار بینظم هست)
                بازار با الگوهای خودمتشابه (فراکتالی)ساخته میشه که در هر تایم ایجاد میشوند و بر هم کنش و واکنش دارند و در عین بینظمی منطق ثابتی هم بر آنها حکم فرماست...
                ساده نگری به بازار نمیتونه سود برسونه و تحمیل نکردن ابزار به بازار و اینکه بگیم من الیوت کارم ولی نظرم را به بازار تحمیل نمیکنم کلا بیمعنی است....
                امروزه حتی اجرای قوانین ثابت برای اداره سیستم های اداری به ظاهر نظام مند هم باعث شکست هست و تئوری مدیریت بر اساس تئوری آشوب راه کار موفقیت شده...
                موفق باشید
                ممنون از نظر شما
                لطفا میشه بگید با کدام قسمت نظر بنده مخالف هستید .
                در ضمن فکر نمیکنم اصلا تئوری آشوب را رد کرده باشم . شاید صحبت کردنم از تعادل این ذهنیت را برای شما بوجود آورده باشه که من تئوری آشوب را رد میکنم . تعادل در هر لحظه و هر شرایط میتونه متفاوت باشه . تفاوت گفته بنده با شما این هست که شما میگید شاید بین دو طرف تعادل لحظه ای ایجاد میشه و بعد به سرعت میل داره از تعادل خارج میشه . ولی من نظر این هست که بازار که از تعادل خارج میشه حالا چه با آثار کوچک و یا بزرگ میل به تعادل خیلی زیاذی داره و به سمت تعادل حرکت میکنه ( که در هر لحظه و هر شرایظ میتونه متفاوت باشه ) حالا ممکن هست باز در حین این حرکت باز بی نظمی جدید بوجود بیاد ولی باز به سمت تعادل میل دارد .
                دوباره تکرار میکنم برای ایجاد بینظمی هم نیاز به نظم و یک سری علل و معلول هست .
                ویرایش توسط PyGentleman : https://www.traderha.com/member/22633-pygentleman در ساعت 08-05-2016, 03:53 PM
                وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ وَ مَنْ يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْءٍ قَدْرًا

و او را از جايى كه گمان ندارد روزى میدهد; و هر كس بر خدا
                اعتماد كند، او براى وى بس است; خداوند فرمان خود را به انجام میرساند; و خدا براى هر چيزى اندازه‏ اى قرار داده است!

( آیه 3 سوره طلاق )

با اجرای منظم و دقیق قوانین معاملاتی ممکن هست ضرری هم کنیم
                ولی
                بدون اجرای منظم و دقیق قوانین معاملاتی قطعا بازنده خواهیم بود.

نظر

بازار هیچ نظمی نداره جز توافق
                  توافق قیمت با زمان ،قیمت با تاریخ ، تاریخ-زمان- قیمت ،زاویه هر سه مورد و ....
                  Remember, "There is a time for everything, and a season for every activity under heaven: A time to be born and a time to die, a time to plant and a time to uproot. . . A time to get, and a time to lose ... "(Ecclesiastes 3: 1).
                  There is also a time to buy and a time to sell
                  !

Rocco fund
                  13:21 26.12.2016

نظر

بجث خوبیه و کارآمد

بازار را باید آن گونه دید که خودمان را میبینیم

یعنی ببینیم چقدر نسبت به خود شناسی آگاهیم

در بعضی از علوم مثل ریاضی ، فیزیک یا فنی مهندسی ، 2 دو تا 4 می شود ولی در بعضی از علوم ، مثل روان شناسی ، نمی توان به طور کامل و قاطع اعلام کرد که 2 دو تا 4 می شود

بازار هم تلفیقی از 2 دو تا 4 بشود و نشود را در خود دارد و این تریدر هست که با دید خود نسبت به حرکات بازار ، با بازار هماهنگ می شود.

با الیوت نمی توان همیشه سود کرد ولی یک تریدر باید ( باید ) به پایه و اساس تحلیل آگاه باشد تا بتواند بر اساس پلن یا سیستمی که می سازد که شاید هم ربطی تحلیل ها نداشته باشد ، ترید کند تا سود مستمر داشته باشد.

یک رزمی کار ، کاملا آگاه به نحوه دویدن و دومیدانی و گرم کردن بدن است ولی برای مبارزه کردن احتیاج به دویدن ندارد تا بدنش گرم شود ولی باید نحوه صحیح دویدن را بداند که البته همه ورزشکاران می دانند.
                    تریدهای حرفه ای بدون اندیکاتور
                    در این سایت و در تلگرام
                    SmartSignalFX@

نظر

نوشته اصلی توسط HOSSEINY نمایش پست ها
                      سلام

همیشه این جمله رو دوس داشتم : نبوغ در سادگیست
                      سلام حسین خان
                      خوب هستید دوست عزیز...
                      بله دقیقا هدف من از ایجاد این تاپیک رسیدن به همین موارد است
                      کاملا با نظرات شما موافق هستم...
                      چه جمله زیبایی به کار بردید "نبوغ در سادگیست" .....

نوشته اصلی توسط HOSSEINY نمایش پست ها
                      پ.ن:
                      لطفا مطالب رو ادامه دهید
                      شما اقا سینا در سایت قیمت ها هستید؟!
                      بله حسین آقا....

نظر

نوشته اصلی توسط AmiR.HJ نمایش پست ها
                        سپاس فراوان جناب سینا ، بسیار عالی بود ،

اگر اجازه دهید مطلبی را از نگاه خودم بیان کنم ; خیلی اوقات ما اهل چهلستون یا بی ستون ، سفید یا مشکی ، 0 یا 100 هستیم ، در اینجا نیز اگر بتوانیم با موارد ساده ای که شما هم اشاره فرمودید کسب سود کنیم ، قدرت آنرا به دست خواهیم آورد که به شرط درک این اصول حتی به استفاده از ابزار های تکنیکال نیز بپردازیم ، با این تفاوت که دیگر تحمیل این ابزار به چارت در دستور کار نخواهد بود!
                        کاملا صحیح است

نظر

این بازار سادگی
                          این بازر نظم
                          این بازار منطق
                          با هر سه جمله بالا مخالفم این بازر یک بی نظم ترین و بی منطق ترین بازرها است شک نکنید

نظر

ماشا... دوستان زیادی در این بحث شرکت کردند و من نمیتونم جواب تمام پستها را جداگانه بدهم
                            البته هدف من هم ایجاد همین چالشهایی بود که در صحبتهای دوستان به وجود آمد
                            این pdf در حقیقت یک پاسخ 10 دقیقه ای در یک تاپیک به پاسخ آقا سهراب در فرومی دیگر بود که
                            به دلیل این که متن بلند بود در فروم مورد نظر قرار نمیگرفت و مجبور شدم تا به صورت pdf تبدیل کرده و
                            در تاپیک قرار دهم , پس این مطلب خیلی بیشتر از این چند خط است...
                            در این تاپیک هم همان متن را قرار دادم تا به صورت گنگ , حرف خود را تا حدی زده باشم
                            تا برای دوستان سوال پیش آید و آن را مطرح کنند و اساتید دیگر هم در تکمیل آن به من کمک کنند...
                            خوب جمله در هر بینظمی نظمیست به این معنا نیست که دنیا کاملا بینظم است ... دنیا سالهاست که
                            به کار خود ادامه میدهد و هر آنتروپی که در این دنیا به وجود میاید , که میتوان گفت ما آن را یک پیشرفت بینظمی از
                            دید خود یا تمام انسانها میدانیم , اما از نظر آفرینش کاملا در خود نظمی دارد که برای ما قابل درک نیست و یا هست
                            ولی به آن اعتقاد نداریم .... همین که هر یک از ما تفکری جداگانه داریم خود یک بینظمی است که در خود آفرینشش
                            نظمی نهفته است .... این را فراموش نکنید ما به این دنیا آمده ایم که سالهاست به کار خود ادامه میدهد و باید ما خود را
                            با آن وفق دهیم (همان جمه دوستمان صحیح است که فرمودند مدیریت انترپی بهترین روش است)
                            بازار هم سالهاست به کار خود ادامه میدهد و ما هستیم که وارد آن شدیم , یک مثال بزنم : شما به مثلا کشور آمریکا مهاجرت
                            میکنید... در آن اجتماع , فرهنگی متفاوت (در جهاتی مشترک) با ما دارند که بر اساس ژنتیک و دین و موقعیت جغرافیایی و
                            مهاجران و .... در مرور زمان شکل گرفته است ....ما نمیتوانیم فرهنگ آمریکا را تغییر دهیم پس باید خود را با آن وفق دهیم یا
                            از گردانه خارج میشویم (این قانون است که یک جزع کوچک در یک حجم بزرگ از بین میرود , ما ضرب المثل های فراوانی در پارسی داریم:
                            خلاف جهت آب حرکت نکن و یا خواهی که نشی رسوا همرنگ جماعت شو...)
                            با این که تمام انسانها با هم متفاوت میباشند و متفاوت می اندیشند ولی در یک اجتماع , به دلیل فرهنگ
                            مشترک , شباهتهایی بین مردم آن اجتماع شکل گرفته که من تازه وارد باید با آن پی ببرم , البته نباید زیاد در آن فرو روم و دیدی کلی داشته باشم
                            اما هر زمان بتوانم فرهنگ کلی آن مردم را تا حدی درک کنم و خودم را با آن وفق دهم , از آن به بعد من یک آمریکایی هستم و این امر فقط و فقط
                            با صرف زمان و معاشرت کردن و وقت گذاشتن به دست میآید , حال به کدام دسته و گروه کشانده شوم , آن علاقه و امیال مشترک من و آن گروه است
                            پس این امیال و علاقه را میتوان همان استراتژی دانست که یکی خبری میشود و یکی اسکلپر و دیگری معاملات بلند مدت و سنگین انجام میدهد...
                            این مطلب ادامه دارد.....

نظر

جهان و ساختار ان بی نظم است و بی نظمی را میتوان در تمام ساختار های جهان مشاهده کرد اما در میان همه این بی نظمی منطقی بر جهان حاکم است و ان منطق تعادل است...طبیعت از ابتدای افرینش جهان همیشه به سمت تعادل حرکت کرده است...

بازارهای سرمایه به عنوان یکی از ساختارهای جهان دقیقا از مدل طبیعت پیروی میکنند...

راه موفقیت پیروی از مدل طبیعت است یعنی کشف منطقی به نام منطق تعادل در بازارهای سرمایه...

خیلی چیزها در همین فروم گفته شده اما چشم ها باز نشدند و هنوز از درک واقعیات عاجزند...

چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید...

موفق باشید...

نظر

پردازش ...
                              X