اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

رازهاى پشت پرده فاركس

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط syzygy نمایش پست ها
    حرکت این بازار براساس الگوی رفتاری بسیار منظم و دقیق در قالبی بینظم برنامه ریزی شده و میتوان تایم فریم به تایم فریم حرکت بعدی انرا محاسبه کرد

ولی بدلیل نبودن هیچ علم و دانشی نسبت به رفتار حرکتی بازار انرا بازار احتمالات مینامند و معمولا افرادی که از سمت چپ مغزشان استفاده میکنند انرا بازار احتمالات مینامند و عاجز از هرگونه کنجکاوی . خلاقیت . و ایده پردازی برای درک و نوشتن علم این بازار بینظم که همان کیمیا گری مدرن است هستند

پس تعداد زیادی از افراد حاضر در ف.ارکس افراد اماده خور . تقلید گر . و دنباله رو افراد نادان تر از خود هستند و شاید تا بحال از ماشین حساب در ف.ارکس استفاده نکرده اند

دسته دوم . افرادی هستند که از مغز راستشان استفاده میکنند .این افراد هم بدنبال راه حل و ایچاد مسیری برای درک این بازار هستند ولی چون برای ارتقا دانش گذشتگانی چون الیوت گن ویلیامز و ... تلاش میکنند از نظریه پردازی و ایده سازی برای خود و طرح این سوال که مثلا چه زمانی قیمت فلان کالا برای خرید و فروش ارزان و گران است میگذرند و گذشتگان را الگو و مورد پرستش خود قرار میدهند

شاید دسته سومی وجود داشته باشد ولی تعداد انها کم و میزان تلاش انها بسیار زیاد و طرح سوالات انها به هزاران سوال و راه حل های پیدا شده توسط انها بیشمار تر از دیگر افراد باشد .نه دیده میشوند و نه افراد خودنما اچازه ی دیده شدن انها را میدهند . بهرحال انها کمکم و خود بخود به هدف خود میرسند و نیازی به توجه و لایک و تعریف و تمجید دیگران و نوشتن کتاب و دیگر کارها برای اظهار وجود ندارند

این بازار 100% قابل پیشبینیست و میزان نا اگاهی و نادانی خود را گردن احتمالات نیندازید
    =============================

دوست محترم و نازنین سلام

با دقت پستتان را خوندم و بعنوان شخصی که سالهاست دارم حرکت امواج را از دید تکنیکال نگاه و بررسی میکنم با نهایت غذرخواهی عرض میکنم که کلا با استدلالتان مخالفم و موارد زیر را به جرات و قاطعیت عرض میکنم

1 = اولا بنده در مقابل چنین عظمت و چنین نظمی که در حرکت امواج وجود داره هنوز در ابتدای راهم و مواردی که ذیلا عرض میکنم نظر یک داش اموزی بیش نیست
    2 = حرکت امواج در درون قالب هائی مثل بلوک سیمانی یا اجر های یک ساختمان با نظم چیده میشوند و امواج بزرگتر را بوجود میاورند به نحوی که همون نظمی که در موجی در بازه زمانی روزانه دیده میشه با همون نظم و دقت در بازه زمانی یک دقیقه وجود داره
    3 = از عوامل بنیادی اسم اورده بودید ، عامل بنیادی هیچ تاثیر ماهوی در شکل اجرهائی که در اول پست بهش اشاره کردم ایجاد نمیکنه ( یعنی ماهیت موج ) ، کاری که میکنه سرعت چیدمان اجر ها را بیشتر میکنه
    4 = اینکه کسی سود نمیکنه صرفا مربوط به کمبود علم و اگاهی یا ترس و طمع تریدر هست ،

5 = در یک کلام نظمی که در حرکت امواج وجود داره در کمتر پدیده افرینش موجوده
    اینکه برخی ادعا میکنند نظمی در امواج وجود نداره دلیلش اینه که اون نظم را متوجه نشده اند

بنده بشخصه تریدر نیستم ولی در گروهی در تلگرام برای اثبات سود اوری فارک س ، حساب زیر را که سه روز قبل 45 دلار بود در عرض 4 روز 4 برابر رشد دادم ، ( به فلوتینگ اکویتی توجه کنید که صفر هست یعنی پوزیشنی باز نیست )

ارادتمند

ویرایش توسط مهدی موسوی : https://www.traderha.com/member/3099-مهدی-موسوی در ساعت 04-06-2018, 08:28 PM
    تحلیل طلا در بازه های زمانی گوناگون در کانال https://t.me/sofitahlil
    قابل استفاده برای تریدر های مبتدی

نظر

درود
      بازار صد درصد قابل پیشبینیست (در مورد پیپ به پیپ ادعا نکردم)
      زمان عامل پیشبینی قیمتی و زمانیست و با ترکیب زمان میشود قیمت را پیشبینی کرد
      سیکل چیست؟
      سیکل یک دوره ی زمانی با ابتدای مشخص و انتهای مشخصیست که قاعده ای مشخص دارد تمامی حرکات بازار از ترکیب چندین و چند سیکل متنوع تشکیل شده و این به خودی خود باعث میشود که اکثریت فکر کنند بازار غیر قابل پیشبینیست زیرا ترکیب سیکل ها و چربیدن قدرت آنها به هم و مهمتر از آن تفاوت در مدت شکل گیری سیکل باعث میشود یک روند از یک سیکل با روندی دیگر از سیکل کاملا مشابه متفاوت باشد.
      حاصل تلاش های شبانه روزیم رو با شما در میون گذاشتم نه توهمات و دلبخواهی های خودم رو
      متاسفانه یکی از دلایلی که الان داریم اینجا پست میگذارم اینه که هنوز موفق به پیدا سازی سیکل ها در بازه های زمانی کوچک نشدم و فعلا صرفا بر مبنای سیکل در تایم بالا ترید میکنم که به علت سرمایه ناچیز معمولا نتیجه ی دلخواهی نداره
      ویرایش توسط WOLF.051 : https://www.traderha.com/member/13909-wolf-051 در ساعت 04-06-2018, 09:05 PM
      Remember, "There is a time for everything, and a season for every activity under heaven: A time to be born and a time to die, a time to plant and a time to uproot. . . A time to get, and a time to lose ... "(Ecclesiastes 3: 1).
      There is also a time to buy and a time to sell
      !

Rocco fund
      13:21 26.12.2016

نظر

در بازار هیچ نقطه ای جا نمیمونه وقتی حتی این 2000 پیپ شما میگید در چند ساعت یا دقیقه تک نقاط مهم را رد کرده و به اخرین نقاط جا مانده رسیده
        اگر واقعا چیزی از معامله بدونید با شکست یک نقطه مهم و به اصطلاح اصلا وارد معامله تا نقطه بعدی میشوید .
        در هر بازه زمانی کندل یا کندل هایی چه صعودی چه نزولی مهم هستند و اگر فاصله بین انها زیاد باشد شاهد حرکت هایی بلند تر هستیم پس اگر درک انها برای شما سخت است انرا به تمسخر میگیرید
        من میتونم تک تک این نقاط را در نمودار های chf براتون مشخص کنم و تک تک این نقاط با کندل های حتی 1 دقیقه رد شده اند ولی چون بهتره تو همین حال و هوای مسخره بمونید منم از مثل شما فک میکنم که بخاطر حرف این اقا این اتفاق افتاده و اصلا چیزی به عنوان تکنیکال و حساب کتاب وجود نداره

هرکس نداند و نخواهد که بداند .....
        هیچ احدی نمیتونه توجیه کنه اون نمودار 15 ژانویه چند سال قبل فرانک رو که دوستمون گفت
        مسخره کردن چیه منطقی حرف بزنید!

نظر

کسی که اقتصاد و فایننس خونده خودش میدونه چی به چیه. یک نفر اینجا بیاید بگوید من اکادمیک فایننس و اقتصاد خوندم و به روابط بین الملل و تاثیرات ناگهانی و عجیب ان بر پایه های اقتصادی آگاه هستم، بعد میشه در موردش حرف زد.
          بنده ای که این حرف را میزنم از اول سال تا الان اکانت هزار دلاری را دقیقا 1542 کرده ام. ولی واقعیت رو باید کفت
          حرف از قطعیت زدن در هر کاری نشان از تعصب خشک داره به همون چیز
          بازم تکرار میکنم تنها حقیقت موجود مرگ است.
          ویرایش توسط shangil : https://www.traderha.com/member/26823-shangil در ساعت 04-06-2018, 09:52 PM

نظر

ممنون از شما اقای موسوی و ... که نظر خودتون را دادین .اینها نمونه ای از تحلیل و میزان دقت انهاست اگر اینها هم برای شما دوستان غیر منطقیه تا کندل به کندل بازار را براتون تحلیل کنم شاید اون موقع بازم بهانه ای برای ان داشته باشید
            بسکه توی کشورمون دروغ شنیدیم اگر کسی حرف راست بزنه اون فرد از همه دروگو تره و اگه دروغ بزرگی بگه برای همه یک سنبل و اسطوه است

نظر

به جای طفره رفتن و خودی نشان دادن که نشان از خام بودن داره بهتره سوالی را که پرسیده شده رو جواب بدید تا دوستان خود قضاوت کنند.
              روغ دروغگو راست گو نداند بداند و ... و ...!

نظر

.....

نظر

............

نظر

اقای مصطفی تعیین حد ضرر نسبت به تایم فریم و میزان حرکت نسبت به ان تایم فریم قرار داده میشود
                    کندل هایی در هر تایم فریم مهم هستند که با رد شدن انها روند تغیی میکند ولی برای تعیین حد ضرر دقیقتر بایستی حرکتهایی بعد از ان کندل ماژور در تایم بالاتر انجام شود و کندلی که عدد قیمتی مهم را رد کرده . ان کندل با یک پیپ و میزان اسپرد به کندل استاپ لاست تبدیل میشود
                    مثلا رد شدن کندل 1342.68 طلا یک کندل مهمبرای تغییر روند است ولی کندل مینوری ان 1340.23 در تایم 1 دقیقه هست

این بازار نسبت به پیپت و اسپرد حساس است و با یک پیپ روند تغییر میکند
                    الان قیمت نزدیک عدد مهم 1339.78 قرار داره و به صورت کاملا شانسی 4 روز پیش هنگام نزول طلا از اون به عنوان یک نقطه ماژور اسم بردم و کندل 1342.68 هم بصورت یک قرعه کشی توسط بازار انتخاب شده و نسبت به ان واکنش نشان میدهد . عیسی به دین خویش موسی به دین خویش

نظر

الان قیمت نزدیک عدد مهم 1339.78 قرار داره و به صورت کاملا شانسی 4 روز پیش هنگام نزول طلا از اون به عنوان یک نقطه ماژور اسم بردم و کندل 1342.68 هم بصورت یک قرعه کشی توسط بازار انتخاب شده و نسبت به ان واکنش نشان میدهد . عیسی به دین خویش موسی به دین خویش
                      سلام
                      روند طلا رو تا چند روز اینده چطور پیش بینی میکنید؟
                      نظر

فعلا هنوز رور تموم نشده و کلوزش مشخص نشده . ولی باید نقاط مینوری رد بشه یکیش همین کندل 4 ساعته صعودیه و نقاط بعدی و مهم 1325.28 که در صورت برخورد و اصلاح وسپس کلوز زیر این نقطه تا 1310.78 پایین میرود .

نظر

فعلا هنوز رور تموم نشده و کلوزش مشخص نشده . ولی باید نقاط مینوری رد بشه یکیش همین کندل 4 ساعته صعودیه و نقاط بعدی و مهم 1325.28 که در صورت برخورد و اصلاح وسپس کلوز زیر این نقطه تا 1310.78 پایین میرود .
                          سلام
                          بازار قطعیت دارد:درست
                          بازار صد در صد قابل پیش بینی است:درست
                          بازار از پیش طراحی شده :غلط
                          بازار منظم است:غلط
                          بازار کاملا پویا است و سطوح حمایت و مقاومتی میتوان برای ان در نظر گرفت که واکنش قطعی در انها مشاهده کرد (اعتقادی به نقطه مشخص عدد خاص در بازار به عنوان سطوح حمایت و مقاومت اعتقادی ندارم)
                          پس:استفاده از استاپ لاس در بازار به معنی عدم درک بازار است
                          هر بالا و پایین رفتن بازار را میتوان پیش بینی کرد ولی در هر لحظه نمیتوان نقطه ورود و خروج برای یک جفت ارز یافت(بازار را باید پویا رصد کرد...)
                          پی نوشت:هر کس بیست ترید لایو موفق ارائه دهد به منطق بازاز پی برده
                          اموزه های من از پستهای استاد عزیزم ezzal دوست داشتنی
                          با ارزوی موفقیت و سلامتی برای همه اساتید به حقه بازار .....
                          موفق باشید

نظر

نوشته اصلی توسط Mehrdad نمایش پست ها
                            سلام
                            بازار قطعیت دارد:درست
                            بازار صد در صد قابل پیش بینی است:درست
                            بازار از پیش طراحی شده :غلط
                            بازار منظم است:غلط
                            بازار کاملا پویا است و سطوح حمایت و مقاومتی میتوان برای ان در نظر گرفت که واکنش قطعی در انها مشاهده کرد (اعتقادی به نقطه مشخص عدد خاص در بازار به عنوان سطوح حمایت و مقاومت اعتقادی ندارم)
                            پس:استفاده از استاپ لاس در بازار به معنی عدم درک بازار است
                            هر بالا و پایین رفتن بازار را میتوان پیش بینی کرد ولی در هر لحظه نمیتوان نقطه ورود و خروج برای یک جفت ارز یافت(بازار را باید پویا رصد کرد...)
                            پی نوشت:هر کس بیست ترید لایو موفق ارائه دهد به منطق بازاز پی برده
                            اموزه های من از پستهای استاد عزیزم ezzal دوست داشتنی
                            با ارزوی موفقیت و سلامتی برای همه اساتید به حقه بازار .....
                            موفق باشید

سلام

استاد ezzal

نظرش اینکه من مناطق رو حمایت و مقاومتی نمیبینم

من دنبال منطفه هستم که بازار به تعادل رسیده و بعد جهت بعد رو بررسی میکنم

/////////

اگر شما روی حمایت تاکید کنید

من برام قابل قبول هست

ولی بنظرم ایشون نظرشون اینجوری هست

به هر حال سپاس

http://traderha.com/threads/4199-%D8%B3%DB%8C%DA%AF%D9%86%D8%A7%D9%84-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86?highlight=%D8 %B3%DB%8C%DA%AF%D9%86%D8%A7%D9%84+%D8%B1%D8%A7%DB% 8C%DA%AF%D8%A7%D9%86

این تاپیک فوق العاده هست
                            ویرایش توسط arminfar : https://www.traderha.com/member/13968-arminfar در ساعت 04-11-2018, 10:06 AM

نظر

[ File : 40.pdf ]
                              ????ترجمه مقاله ارزشمند
                              ???? 4قانون معامله بر اساس عرضه و تقاضا كه هر معامله گري بايد
                              آنها را رعايت كند
                              ????نویسنده:TIM
                              ????مترجم نادر اسدی
                              https://t.me/drago_Ha/1994

دوستانی که مباحث سطوح علاقمند هستن ار این ترجمه استفاده کنن

//////////

سر نحی میده از نوع تحلیلیهای استاد ezzal

انجام میدن

/////////

بازار روی سطوحی یا تقاضا ش یا عرضه اش افرایش پیدا میکنه و تعادل بر هم میخوره

نمیخواهیم بدونیم علت اون عدم تعادل چیه

ما ویخواهیم واکنش بازار به اون سطح رو ببرسی کنیم

حتما قیمت در برخورد مجدد به اون سطوح از خودش اثری رو بر جا میذاره

که بما دید میذه

همین

نظر

نوشته اصلی توسط ezzal نمایش پست ها
                                اکر بدنبال فراگیری مطلبی که من عنوان کرده ام هستید .....که مکرراً بصورت تصویری توضیح داده ام ! ولی اگر بدنبال تائید یافته های خود هستید ، نظری ندارم .

من بصورت خیلی خیلی ساده و تصویری ، مطلب را ارائه کرده ام ، مثال لایو هم که فراوان قرار میدهم . مطلب را پیچیده نکنید .

در مسیر صعودی ، در گذشته چارت حمایتها را مشخص کنید و در مسیر نزولی مقومتها را ، قیمتها مجدداً به آنها عکس العمل نشان خواهند داد .

هنر تریدر در ذکاوت وی است .برای استفاده منطقی از این تکنیک ساده احتمال انتظار خود را بالاتر ببرید .به این صورت که اگر در مسیر صعودی قرار دارید ، منطقه ای را برای برگشت چارت در نظر بگیرید که تعداد حمایت بیشتری از درجات مختلف سر راه قیمت وجود داشته باشد ، بدین صورت مطمئناً قیمت به یکی از این حمایتها واکنش نشان میدهد .

نوشته اصلی توسط ezzal نمایش پست ها
                                سلام

دوست خوبم :

روش من برداشتی آزاد از تکنیک جناب مهندس گیتی بزرگوار است که میتواند کاملاً با سبک ترید ایشان متفاوت باشد وبر اساس تئوری آشوب است و ارتباطی به مناطق عرضه و تقاضا ندارد ( هر چند که در نهایت به مفهومی مشترک میرسند ) .

در این تکنیک فقط و فقط خود قیمت تحلیل میشود و هیچ ابزاری نظیر موینگ و ....تحلیل زمانی و ....کاربردی در این تکنیک ندارد .نتایج پست قبلی مربوط به ماه آگوست است و تشابه زیادی به ماه گذشته دارد با این تفاوت که در ماه قبل 143 ترید ثبت شد که 142 ترید با سود و یک ترید با ضرر بسته شد که اشتباه خودم بود .

فعلاً قصد دارم تا مدت شش ماه این تست را ادامه دهم . بنابراین 4ماه دیگر برای تست نهایی درنظر گرفته ام و.......

در خصوص موینگ و اسیلاتور و .... همانطوریکه شما و همه دوستاتن میدانید اگر استفاده از آنها منتهی به موفقیت میشد !!!!......علت عدم کاربردی بودن آنها در تعریف و ساختار تاخیری آنهاست .

بارها و بارها بدوستان خوبم پیشنهاد داده ام تا زمانیکه خود را از شر این ابزارها رها نکنیم موفق نخواهیم بود .

بنابراین برای موفقیت از همین امروز فقط و فقط به خود نمودار توجه داشته باشید و تمامی ابزار ها و شمارش و ..... را دور بریزید و مطمئن باشید این بهترین راه خواهد بود .

موفقیت تمامی دوستان را آرزومندم

نظر

پردازش ...
                                X