اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

منطق تعادل

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• منطق تعادل

سلام

معرفی یک سیستم مبتنی بر تعادل نیروهای عرضه و تقاضا

تعریف : قیمت تعادلی یا محدوده تعادل جاییی است مجموع رفت و برگشت قیمت در حول ان برابر صفر است( عرضه و تقاضا نیرویی برابر دارند ) و ساده ترین الگو قابل تجسم ان یک محدوده رنج میباشد (رنج بودن قیمت حتما به معنی تعادل نیست )
    برای خروج از یک منظقه رنج نیرویی لازم است که بر انتظارات یک گروه غلبه کند
    این نیروی یا ناشی انتظارات اینده است و یا یک عامل بنیادی
    پس باید شتاب قیمت را از ارایش کندلها شناسایی کرد
    بعد از خروج از قیمت ممکن است نوسانات خروج بسیار زیاد باشد . بهتر است دنباله رو روند باشیم ولی نا با موینگ اوریج ها. بلکه نسل جدیدی از موینگ اوریج ها که بر اساس ترکیبی از فراکتال و میانگین ساده متحرک محاسبه میشوند
    و نهایتا اینکه شما مجبور به کشف کلیه زوایای بازار نیستید

کاش این تاپیک ادامه پیدا میکرد

موینگ اوریج ها دنیایی داره واسه خودش
    متاسفانه در مورد موینگ اوریج ها حق مطلب کامل ادا نشده

همواره به یاد داشته باشیم ساده ترین ابزارها در این بازار قدرتمندترین ابزار ها هستند اگر و تنها اگر روش استفاده از انها را بدانیم

بازار ساده تر از ان است که فکرش را کنیم...خودمان پیچیده اش کرده ایم
    ویرایش توسط mohsencomm : https://www.traderha.com/member/13531-mohsencomm در ساعت 08-29-2015, 12:58 AM

نظر

نوشته اصلی توسط mohsencomm نمایش پست ها
      کاش این تاپیک ادامه پیدا میکرد

موینگ اوریج ها دنیایی داره واسه خودش
      متاسفانه در مورد موینگ اوریج ها حق مطلب کامل ادا نشده

همواره به یاد داشته باشیم ساده ترین ابزارها در این بازار قدرتمندترین ابزار ها هستند اگر و تنها اگر روش استفاده از انها را بدانیم

بازار ساده تر از ان است که فکرش را کنیم...خودمان پیچیده اش کرده ایم
      با جناب معین صحبت خواهم کرد و در صورت تمایل و داشتن وقت ، استدعا خواهم داشت که تاپیک خود را تکمیل نمایند

ممنون دوست عزیز خوبم

نظر

نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها
        با جناب معین صحبت خواهم کرد و در صورت تمایل و داشتن وقت ، استدعا خواهم داشت که تاپیک خود را تکمیل نمایند

ممنون دوست عزیز خوبم
        متشكرم دوست عزيزم

مبحث ، مبحث خيلي مهمييست كه فرا گرفتنش بسياري از مشكلات تحليلگري را حل خواهد كرد

مشتاقانه منتظريم...

نظر

درود

جناب پشوتن قبلا با مووینگ ها سیستمی طراحی کرده بودند به نام PTM
          که در تاپیک زیر از شاگرد اول هاشون پست هایی دیده میشه
          http://forum.broker-fa.org/f60/%D8%B...B%8C-ptm-2191/

در صورت تمایل به مطالعه (اگه تا حالا نداشتین) تو پیام خصوصی آدرس سایت همسایه رو بگین براتون بفرستم

شاد و پرپیپ
          ویرایش توسط MaJnOoN : https://www.traderha.com/member/17439-majnoon در ساعت 08-29-2015, 04:16 PM
          Stay Foolish , Stay Hungry

نظر

نوشته اصلی توسط MaJnOoN نمایش پست ها
            درود

جناب پشوتن قبلا با مووینگ ها سیستمی طراحی کرده بودند به نام PTM
            که در تاپیک زیر از شاگرد اول هاشون پست هایی دیده میشه
            http://forum.broker-fa.org/f60/%D8%B...B%8C-ptm-2191/

در صورت تمایل به مطالعه (اگه تا حالا نداشتین) تو پیام خصوصی آدرس سایت همسایه رو بگین براتون بفرستم

شاد و پرپیپ
            درود بر شما

ممنون عزیز دل

یادش بخیر در اوایل ورودم به بازار این سیستمو مطالعه کردم...نحوه و نگارش و توضیح سیستم بسیار برام جالب بود...سیستم جناب پشوتن عزیز بسیار خوب است ولی چون با روحیاتم جور نبود وارد فازهای دیگری شدم...

در ثانی همونطور که از نام تاپیک مشخص است ما به دنبال منطقی هستیم به نام منطق تعادل و ارزیابی نیروهای عرضه و تقاضا

که یکی از ابزارها برای این ارزیابی موینگ اوریج ها هستند

فک نمیکنم منظور جناب معین که این تاپیک رو باز کردند کراس چند مویینگ باشد و از صحبتهای اولشان اینطور بر میاید که با استفاده از همین ابزارهای ساده نقاط عرضه و تقاضا را تشخیص دهیم...

اطلاعات ما از موینگ اوریج ها بسیار خام است و نیاز به پخته شدن دارد..

ایشالا جناب معین بیایند و این بحث مهم را ادامه دهند...

نظر

نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها

ممنون دوست عزیز خوبم
              جناب معین بعد از ایجاد این تاپیک در منطقه ای واقع شدند که دسترسی به نت پر سرعت ندارند و لود صفحات براشون مقدور نیست.

همینکه شرایط مهیا گردد این تاپیک را ادامه خواهند داد و آن زمان این پست ها به مکان دیگری انتقال داده خواهند شد که انسجام مطالب حفظ شود

نظر

اصولا هر جایی از مارکت می تونه نقطه تعادل باشه ! چون اساسا قیمت در هر لحظه توسط فروشندگان و خریدار ها به تعادل میرسه ... در غیر این صورت قیمت تغییر خواهد کرد .

ولی منظور صاحب تاپیک محدوده تعادل هست که در حقیقت محدوه رنج در مارکتو میشه محدوده تعادل در نظر گرفت ولی اینکه بخواهیم در این محدوده رنج از ابزاری استفاده کنیم که بتواند نیروی خریدارها و یا فروشنده ها را تشخیص بدیم ... به نظر من تنها ابزاری که میشود در مارکت قدرت خریدار ها و فروشنده ها را تا حدودی تشخیص داد اسیلاتور هایی هستند که مناطق بیش خرید و بیش فروش را نشان میدهند که البته همه اسیلاتور ها از مشتقات مووینگ اوریج هستند .

نظر

مووینگ اوریج ها به تنهایی کاربرد ندارند . مووینگ ها فقط می تونند به ما کمک کنند که قدرت خرید و فروش ها رو بسنجیم. که البته این هم به راحتی با شتاب حرکت و نوع باز و بسته شدن کندل ها به راحتی قابل تشخیصه. در واقع مووینگ ها تنها کمکی که می تونند بکنند اینه که در تعیین جهت مسیر ما رو راهنمایی کنند. مواقعی هست که مووینگ ها در حال کراس یا جمع شدن هستند که نشون از تغییر جهت مسیر روند و یا رکود هستند معمولا این اتفاق در نقاط خاصی اتفاق می افته که نزدیک به نقاط پر تراکم پیووت یا prz باشند که بدون استفاده از مووینگ اوریج ها هم میشه تشخیص داد.
                  بنده زمانی خیلی درگیر مووینگ اوریج ها بودم و فکر می کردم این ابزار واقعا جادویی هستند حتی یک سیستم قدیمی رو که تشابه نزدیکی به سیستم ptm جناب پشتون و پایپو مهندس آزادی داشت رو با چند دستکاری بهینه کردم و به نتایج خوبی رسیدم. اما بعد از مدتی برای اینکه بفهمم این موویینگ ها چقدر تاثیر در تشیخص درست من در تعیین جهت داشتند اونها رو حذف کردم و دیدم نه تنها تغییری در نوع نگرش من به تعیین جهت روند نداشت بلکه تا حدی هم وسواس من رو در معاملات کمتر هم کرد.
                  بخوام ساده تر بگم مووینگ ها در ابتدای کار برای افرادی که در تعیین جهت روند ها مشکل دارند کمک خوبی می کنه و در غیر اینصورت خیر و من اینجا با جسارت تمام ادعای جادویی بودن این ابزار رو کاملا نفی می کنم.
                  انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

نظر

نوشته اصلی توسط karen92 نمایش پست ها
                    مووینگ اوریج ها به تنهایی کاربرد ندارند . مووینگ ها فقط می تونند به ما کمک کنند که قدرت خرید و فروش ها رو بسنجیم. که البته این هم به راحتی با شتاب حرکت و نوع باز و بسته شدن کندل ها به راحتی قابل تشخیصه. در واقع مووینگ ها تنها کمکی که می تونند بکنند اینه که در تعیین جهت مسیر ما رو راهنمایی کنند. مواقعی هست که مووینگ ها در حال کراس یا جمع شدن هستند که نشون از تغییر جهت مسیر روند و یا رکود هستند معمولا این اتفاق در نقاط خاصی اتفاق می افته که نزدیک به نقاط پر تراکم پیووت یا prz باشند که بدون استفاده از مووینگ اوریج ها هم میشه تشخیص داد.
                    بنده زمانی خیلی درگیر مووینگ اوریج ها بودم و فکر می کردم این ابزار واقعا جادویی هستند حتی یک سیستم قدیمی رو که تشابه نزدیکی به سیستم ptm جناب پشتون و پایپو مهندس آزادی داشت رو با چند دستکاری بهینه کردم و به نتایج خوبی رسیدم. اما بعد از مدتی برای اینکه بفهمم این موویینگ ها چقدر تاثیر در تشیخص درست من در تعیین جهت داشتند اونها رو حذف کردم و دیدم نه تنها تغییری در نوع نگرش من به تعیین جهت روند نداشت بلکه تا حدی هم وسواس من رو در معاملات کمتر هم کرد.
                    بخوام ساده تر بگم مووینگ ها در ابتدای کار برای افرادی که در تعیین جهت روند ها مشکل دارند کمک خوبی می کنه و در غیر اینصورت خیر و من اینجا با جسارت تمام ادعای جادویی بودن این ابزار رو کاملا نفی می کنم.
                    درود بر شما
                    بنده هم تا چندي پيش شبيه شما فكر ميكردم اما از وقتي بحثي به نام تعادل در فروم باز شد نظرم تغيير كرد
                    ايده اوليه از جناب مهندس گيتي عزيز بوده كه متاسفانه ديگر نيستند تا از تجربياتشون استفاده كنيم

به نظر بنده تعيين جهت روند تنها يكي از كارها و كمترين كاري است كه مويينگ اوريج ها انجام ميدهند...

البته مويينگ اوريج تنها يك ابزار است و استفاده خام از هر ابزار نتيجه اي به دنبال نخواهد داشت...

قصد ما از استفاده از مووينگ اوريج منتظر ماندن براي كراس دو با چند مووينگ و سيگنال گرفتن نيست بلكه ما به دنبال نقاطي هستيم كه در ان نقاط تعادل قيمتي برقرار بوده و قيمت به اين نقاط واكنش شديدي نشان ميدهد...نقاطي كه در آن گپ حجمي داريم كه ان هم بحث ديگريست و مرتبط با مبحث تعادل

اطلاعات بنده هم خام است...كاش ميتوانستم بيشتر توضيح دهم...كاش بزرگان بيايند ما را راهنمايي كنند...

موفق باشيد

نظر

منطق تعادل یعنی در هر زمانی که اراده کنید بتوانید از بازار سود دریافت کنید :

[IMG][/IMG]
                      در بازار نظم وجود ندارد ولی مطلقاً منطق رعایت میشود

نظر

نوشته اصلی توسط ezzal نمایش پست ها
                        منطق تعادل یعنی در هر زمانی که اراده کنید بتوانید از بازار سود دریافت کنید :

[IMG][/IMG]

درود بسيار بر شما جناب ezzal عزيز

فوق العادست...شما ساز و كار بازار رو شناختيد...
                        جنابعالي از معدود كساني هستيد كه به اين تئوري اشراف كامل داريد...تاپيكهاي اموزشي را كه ادامه نداديد حداقل اگر ممكن است سر نخ يا رفرنسي بديد تا اگر ما هم ظرفيتش را داشتيم از اين منطق بهره مند بشيم

يك سوال دوس دارم پاسخ بديد لطفا

ايا شما از موينگ اوريج براي تعيين سطوح عرضه و تقاضا استفاده ميكنيد؟ و ايا ممكن است در مورد تئوري آشوب مطلبي بفرماييد يا سرنخي بديد؟

متشكرم

نظر

نوشته اصلی توسط mohsencomm نمایش پست ها
                          درود بسيار بر شما جناب ezzal عزيز

فوق العادست...شما ساز و كار بازار رو شناختيد...
                          جنابعالي از معدود كساني هستيد كه به اين تئوري اشراف كامل داريد...تاپيكهاي اموزشي را كه ادامه نداديد حداقل اگر ممكن است سر نخ يا رفرنسي بديد تا اگر ما هم ظرفيتش را داشتيم از اين منطق بهره مند بشيم

يك سوال دوس دارم پاسخ بديد لطفا

ايا شما از موينگ اوريج براي تعيين سطوح عرضه و تقاضا استفاده ميكنيد؟ و ايا ممكن است در مورد تئوري آشوب مطلبي بفرماييد يا سرنخي بديد؟

متشكرم
                          سلام

دوست خوبم :

روش من برداشتی آزاد از تکنیک جناب مهندس گیتی بزرگوار است که میتواند کاملاً با سبک ترید ایشان متفاوت باشد وبر اساس تئوری آشوب است و ارتباطی به مناطق عرضه و تقاضا ندارد ( هر چند که در نهایت به مفهومی مشترک میرسند ) .

در این تکنیک فقط و فقط خود قیمت تحلیل میشود و هیچ ابزاری نظیر موینگ و ....تحلیل زمانی و ....کاربردی در این تکنیک ندارد .نتایج پست قبلی مربوط به ماه آگوست است و تشابه زیادی به ماه گذشته دارد با این تفاوت که در ماه قبل 143 ترید ثبت شد که 142 ترید با سود و یک ترید با ضرر بسته شد که اشتباه خودم بود .

فعلاً قصد دارم تا مدت شش ماه این تست را ادامه دهم . بنابراین 4ماه دیگر برای تست نهایی درنظر گرفته ام و.......

در خصوص موینگ و اسیلاتور و .... همانطوریکه شما و همه دوستاتن میدانید اگر استفاده از آنها منتهی به موفقیت میشد !!!!......علت عدم کاربردی بودن آنها در تعریف و ساختار تاخیری آنهاست .

بارها و بارها بدوستان خوبم پیشنهاد داده ام تا زمانیکه خود را از شر این ابزارها رها نکنیم موفق نخواهیم بود .

بنابراین برای موفقیت از همین امروز فقط و فقط به خود نمودار توجه داشته باشید و تمامی ابزار ها و شمارش و ..... را دور بریزید و مطمئن باشید این بهترین راه خواهد بود .

موفقیت تمامی دوستان را آرزومندم
                          در بازار نظم وجود ندارد ولی مطلقاً منطق رعایت میشود

نظر

جناب ezzal متاسفانه این تصویر برای من بارگذاری نمیشه
                            اگر امکانش هستش دوباره تصویر مربوطه را قرار دهید
                            با تشکر

نظر

در این تکنیک فقط و فقط خود قیمت تحلیل میشود و هیچ ابزاری نظیر موینگ و ....تحلیل زمانی و ....کاربردی در این تکنیک ندارد .نتایج پست قبلی مربوط به ماه آگوست است و تشابه زیادی به ماه گذشته دارد با این تفاوت که در ماه قبل 143 ترید ثبت شد که 142 ترید با سود و یک ترید با ضرر بسته شد که اشتباه خودم بود .
                              بنابراین برای موفقیت از همین امروز فقط و فقط به خود نمودار توجه داشته باشید و تمامی ابزار ها و شمارش و ..... را دور بریزید و مطمئن باشید این بهترین راه خواهد بود .
                              سلام، در واقع احتمالا شما از پرایس اکشن استفاده میکنید؟

دیگه الیوت نقشی در ترید شما نداره؟

داشتم فکر میکردم ترکیب پرایس اکشن و الیوت شاید بتونه به ترید کمک کنه

اگر حالت پرایوت نداره نقاط پیوت رو که نقش کلیدی داره بر چه اساس پیدا میکنید؟ مثلا بر اساس سشن ها وزن میدید به پیوت ها یا بر اسا نقاط تراکمی؟

نظر

پردازش ...
                              X