اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

در هر بینظمی نظمیست یا در هر نظمی بینظمیست؟!!!!

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• من منظورم این بود اعم کار این ها هستند نه حالا تک تک استراتژِی ها سودده باشند . منظورم این بود اول اینا رعایت بشه بعد اون 10 تا 20 % کار هست

نظر

• دوست عزیز کلا من با درصد بندی1- سیستم استراتژی 2- مدیریت سرمایه 3- روانشناسی به طور کلی مخالفم زیرا :

گیریم هم حرف شما درست باشه و استراتژی معاملاتی 20 درصد از کار باشه حالا رعایت اون 80 درصد بدون این 20 درصد دلیلی بر موفقیت 80 درصدی ما هست؟؟؟؟؟

اصن شما بگو سیستم معاملاتی 0.1 % و روانشناسی و مدیریت سرمایه 99.9 % اون 0.1 رو اجرا نکن ببین میتونی حتی 0.1 موفق بشی؟؟؟؟؟
      من نظر خودمو میگم به شخصه 99.9 درصد رو سیستم میدونم چون سیستمه که نقطه ی فیلد شدن رو نشون میده و تا ندونیم کجا فیل میشه استاپ . و در نتیجه مدیریت سرمایه ای در کار نیست .هرچه نقطه ی ورود دقیق تر، نیاز به سرمایه کمتر،حجم سنگین تر، اضطراب کمتر و در نتیجه سود و بازگشت سرمایه بیشتر .
      نظرات خودمو در زمینه سیستم خودم گفتم و البته که چنین چیزی برای مثلا یک اسکلپر صد درصد غلطه.
      چیزی که این چند سال از مارکت فهمیدم اینه که 99.99 درصد افراد راهو اشتباه میرن و بعد سعی دارن با وصل کردن شکست هاشون به دو عامل مدیریت سرمایه و روانشناسی به نوعی درستی سبک کار و سیستم خودشونو توجیه کنن
      Remember, "There is a time for everything, and a season for every activity under heaven: A time to be born and a time to die, a time to plant and a time to uproot. . . A time to get, and a time to lose ... "(Ecclesiastes 3: 1).
      There is also a time to buy and a time to sell
      !

Rocco fund
      13:21 26.12.2016

نظر

• نوشته اصلی توسط PyGentleman نمایش پست ها
        سینا جان بنده چون خیلی وقت نبودم ترجیح میدم خیلی صحبت نکنم . کوتاه بیان میکنم با این دلیل که شاید تازه واردی بخونه و آدرس رو اشتباه بفهمه . دید شما رو متوجه میشم فقط سعی میکنم توضیحات تکمیلی به اون اضافه کنم .
        ما از دیدن کندلها به حجم معاملات پی نخواهیم برد بلکه به تاثیر اختلاف حجم خرید و فروش با احتساب قدرت و میل حرکت پی میبریم که همونطور که آقا احسان فرمودند اگه پارامتر دیگه ای به اسم زمان به اون اضافه کنیم میتونیم تاثیر قدرت نیروی محرک (با هر دلیل فاندامنتالی یا تکنیکی ) و همچنین شتاب ایجاد شده رو بهتر ببینیم و روند حرکتی رو بهتر درک کنیم . مغز ما به طور ذاتی همیشه به دنبال یافتن نظمها و الگوهاست . مغز ما به صورت پنهان این مطالب رو تحلیل و درک میکنه ولی چون توضیحی براش نداریم میگیم باید اینقدر تمرین و ممارست کنیم که بعضی چیزی را حس کنیم که این همون تحلیل پنهان مغز ماست .
        سلام جناب جنتلمن عزیز , به تاپیک خودتون خوش اومدید....
        بله دقیقا فرمایشتان درست صحیح است و با شیوایی کلامی که شما دارید , بهتر از بنده میتوانید این موارد را اراعه کنید , از شما ممنونم...
        پ.ن: خوب به نظر شما , ترکیب قدرت حرکت خریداران و فروشندگان, با زمان , به قدرت و شدت و زاویه روند پی برد؟

نظر

• نوشته اصلی توسط fireboy810 نمایش پست ها
          من منظورم این بود اعم کار این ها هستند نه حالا تک تک استراتژِی ها سودده باشند . منظورم این بود اول اینا رعایت بشه بعد اون 10 تا 20 % کار هست
          ببینید دوست عزیز , فرمایشات شما درست است و مدیریت پوزیشن خیلی تاثیر گذار بوده و یک یک تریدر موفق را از نا موفق متمایز میکند...
          اما فراموش نکنید که مدیریت - روانشناسی....فقط یک اسم هستند
          شما باید ابتدا یک روند درستی را پی بگیرید و به اصطلاح یک سیستم یا استراتژی خوبی را برای خود که بر اساس روحیاتتان است , طراحی کنید و بتوانید از آن سود بسازید
          بعد در مرور زمان و کار بر روی آن روش , تجربه کسب کرده و ترستان از بازار میریزد و با گذشت زمان راه های مدیریتی و کنترلی (بر اساس تجریبیاتی که پیدا کردید) خوبی را به
          روشتان اضافه کرده و روندی صعودی را طی میکنید و گاه مجبور به تغییراتی در سیستم مدیریتی خود میشوید و از باختها درس میگیرید.... تا بالا خره یک سیستم حرفه ای از آن
          خارج میکنید که سیستمی زودگذر و موقتی نخواهد بود....که بهترین سیستم مدیریتی - تکنیکالی - روانشناسی... را برای شما در دلش خواهد داشت ...
          اما این مرغ تخم طلا فقط و فقط برای شما تخم طلا خواهد گذاشت....

نظر

• نوشته اصلی توسط SINA1359 نمایش پست ها
            سلام جناب جنتلمن عزیز , به تاپیک خودتون خوش اومدید....
            بله دقیقا فرمایشتان درست صحیح است و با شیوایی کلامی که شما دارید , بهتر از بنده میتوانید این موارد را اراعه کنید , از شما ممنونم...
            پ.ن: خوب به نظر شما , ترکیب قدرت حرکت خریداران و فروشندگان, با زمان , به قدرت و شدت و زاویه روند پی برد؟
            سلام سینا جان
            ببخشید خوب متوجه منظورتون نشدم
            وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ وَ مَنْ يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْءٍ قَدْرًا

و او را از جايى كه گمان ندارد روزى میدهد; و هر كس بر خدا
            اعتماد كند، او براى وى بس است; خداوند فرمان خود را به انجام میرساند; و خدا براى هر چيزى اندازه‏ اى قرار داده است!

( آیه 3 سوره طلاق )

با اجرای منظم و دقیق قوانین معاملاتی ممکن هست ضرری هم کنیم
            ولی
            بدون اجرای منظم و دقیق قوانین معاملاتی قطعا بازنده خواهیم بود.

نظر

• سینا جان میشه لطفا در مورد پی نوشتتون بیشتر توضیح بدید ؟ الان چند روز هست منتظر توضیح بیشتر هستم ... ببخشید دیگه قدرت درک بالایی ندارم
              با تشکر
              وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ وَ مَنْ يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْءٍ قَدْرًا

اعتماد كند، او براى وى بس است; خداوند فرمان خود را به انجام میرساند; و خدا براى هر چيزى اندازه‏ اى قرار داده است!

( آیه 3 سوره طلاق )

ولی

نظر

• امیدوارم که اتفاقی برای سینای عزیز پیش نیامده باشه و این عدم فعالیتشون به دلیل شادی باشه

( آیه 3 سوره طلاق )

ولی

نظر

• سلام
                  ممنون جناب جنتلمن عزیز
                  شما لطف دارید ....

همان بحث حجم بود که دیدم تکرار مکررات است و به همان دلیل ادامه ندادم....
                  تا اینجا هر چیز که لازم بود گفته شده و دوستانی مثل شما و آقای حسینی و....
                  مطالب را کامل کردند...
                  سوالی بود در خدمتم....

نظر

• نوشته اصلی توسط SINA1359 نمایش پست ها
                    پیداش کردم
                    روشم یک پزیشن گرفتم , نظر من این است
                    حالا میخواهد به استاپ بخورد یا به تارگت ...
                    چون خیلی وقته کار نکردم , یک استاپ هم قرار دادم
                    سری بعدی آن را هم قرار نمیدهم , نفت را هم پیدا کردم و روی آن
                    هم پوزیشن گرفتم .....
                    ساده باید دید دوست عزیز , به این صورت که شما
                    فرمدید نیست , سخت نگیرید , به بازیگران - لابیها...
                    توجه نکنید , باید با همه چارتها کار کنید و ترس خود را بریزید...
                    مثل من که روی طلا با این که سالها بود کار نمیکردم , زود پوزیشن گرفتم
                    حالا میخواهد برد باشد یا باخت , بازار همین است و باید با آن کنار بیاییم
                    سینا پوزیشن طلا رو داری ؟
                    فکر کنم بعد از 1000 پیپ وقت سیو کردن سود باشه

نوشته اصلی توسط SINA1359 نمایش پست ها
                    جناب حسینی شما هم افتادید به کندل شماری؟؟ (شوخی)
                    بله جناب حسینی , تایمهای بالا هستند که روند ها را میسازند و تاثیرات عوامل اقتصادی
                    کمرنگتر خواهد بود .....

پ.ن: فاندامنتال از نظر دوستان چیست و به چه معناست؟ چه افرادی دنبال فاندامنتال میروند؟
                    با بهره گیری از فاندامنتال , تریدرها به چه چیزی دست پیدا میکنند یا به عبارتی فاندامنتالیستها
                    دنبال چه چیزی از بازار هستند؟
                    سینا روی کندل شماری زیاد وقت گذاشتم خدا رو داره جواب میده

متاسفانه سطح زبان انگلیسیم خوب نیست که از منابع انگلیسی استفاده کنم

شاید یه روز این کندل شماری تبدیل به یک کتاب شد

یک نمونه لایو از کندل شماری

نوشته اصلی توسط SINA1359 نمایش پست ها
                    سلام
                    ممنون جناب جنتلمن عزیز
                    شما لطف دارید ....

همان بحث حجم بود که دیدم تکرار مکررات است و به همان دلیل ادامه ندادم....
                    تا اینجا هر چیز که لازم بود گفته شده و دوستانی مثل شما و آقای حسینی و....
                    مطالب را کامل کردند...
                    سوالی بود در خدمتم....
                    من که فقط از نوشته دوستانی مثل شما استفاده کردم
                    sometimes it is the people no one can imagine anything of who do the things no one can imagine

نظر

• نوشته اصلی توسط HOSSEINY نمایش پست ها

یک نمونه لایو از کندل شماری

من که فقط از نوشته دوستانی مثل شما استفاده کردم
                      ممنون میشوم تجربیات خود در زمینه کندل شماری را در اختیار ما بگزارید
                      ویرایش توسط مهدی 64 : https://www.traderha.com/member/16986-مهدی-64 در ساعت 10-08-2016, 12:56 PM
                      امام علی (ع) : مردم خواب هستند؛ پس هنگامی که می میرند، هشیار می شوند.

نظر

• نوشته اصلی توسط مهدی 64 نمایش پست ها
                        ممنون میشوم تجربیات خود در زمینه کندل شماری را در اختیار ما بگزارید
                        قسمت ساده ای از کار در این لینک نوشته شده

چون مطالب منظم و یکپارچه نیست و بیشتر دست اوردها بر اساس تجربیات بدست اومده تصمیم گرفتم به مدت سه سال در حساب ریل از این نوع تحلیل (کندل شماری) در کنار تحلیل های قبلی ام استفاده کنم و بعد از سه سال با سند و مدرک یافته هایم را منتشر کنم

با این حال سعی میکنم گاهی در تاپیک خودم در این مورد مطالبی بنویسم و نمونه های لایو که در حساب ریل گرفته میشه رو قرار بدهم
                        sometimes it is the people no one can imagine anything of who do the things no one can imagine

نظر

• نوشته اصلی توسط HOSSEINY نمایش پست ها
                          سلام دوست عزیز
                          کار درستی کردید جناب حسینی , یک موج اصلاحی وجود دارد...
                          من خودم روی قیمت 1251 پوزیشنمو بستم , اما باید منتظر
                          بمونیم ببینیم تا چه سطحی بالا میره (فکر کنم روی 1300
                          یا شایدم کمتر ....) میتوانید از سیستم کم و زیاد کردن لات استفاده
                          کنید و یا پوزیشن معکوس بگیرید و پوزیشن را پاز کنید (یا همان هج کردن)
                          این آقای گلد عزیز هم , ماها رو بد جور گرفتار این طلا کرد ... گوشش صدا کنه

نوشته اصلی توسط HOSSEINY نمایش پست ها
                          کار بسیار درستی انجام میدهید , هدف درستی را پیش گرفتید
                          همه ابزاری که ما نیاز داریم در کندلها موجود هستند
                          پس با کندلها باید آشتی کرد....

پ.ن: شما , استادید....

نظر

• نوشته اصلی توسط ناشی نمایش پست ها
                            ماهانه EUR-GBP
                            با سلام کسب اجازه از اساتید و دوستان باتجربه
                            با توجه به شکست آخرین سقف مینوری و شکست کانال نزولی میشه انتظار رشد جفت ارز تا حداقل معادل ارز کانال و مقاومت تاریخی خودش رو داشت.(نظر شخصی)

سلام
                            دیدم یکی از دوستان یه تحلیل راجع به پوند-یورو گذاشته یاد تحلیل چند هفته پیش افتادم.

هر که مقصود خود از غیر خدا می طلبد / چو گدایست که حاجت ز گدا می طلبد

نظر

• ممنون جناب ناشی عزیز

نظر

• [QUOTE=tiktak;186931]سپاس از پاسخ شما

یعنی من این مطلب رو بارها و بارها دیدم و شنیدم که اگه طرف واقعا چیزی از بازار می فهمه چرا اومده اموزش میده چرا اصلا اینجاست و الان باید فلان جاهاا می بود.
                                و این چیزی هست که به نادرست بین ما ایرانیا جا افتاده و فعلا باعث ضرر خیلی هاا و پسرفتمون میشه.
                                و با این اوضاعی که حاکم هست فعلا شاید پیدا کردن یک لیدر خوب مشکل باشه برای خیلی ها.
                                چون اصلا کسی که واقعا به خودش و هنرش ایمان داره نمیاد خودشو سپر این همه حاشیه و جنجال کنه تا که سودی به کسی برسونه.
                                اینو من در خیلی از جاها دیدم مثالشم همین تایپک های اموزشی از سایت سرمایه بگیر تا حالاا که اکثرشون با حاشیه همراه شدن و اخرشم بی نتیجه موندن.

و یک چیزی هم که هست و بنظر خودم مهمترین عامل برای یک تریدر می تونه باشه نظم و نوع مدیریته فردی هست.
                                یه شخصی که حتی نتونه به کارهای روزمرگی خودش نظم بده با بهترین استراتژی و بهترین مربی هم موفق نخواهد بود.
                                شخصی موفق خواهد بود که بتونه خودش و رفتارش و اعقایدشو مدیریت کنه. و این همون امار 95 به 5 را میسازه.
                                ترید کردن رو ثمره هنر مدیریت میبین[QUOTE/]

سلام دوستان ،این اولین کامنتم در انجمن های مالی هست

این رو خودتون همه می دونید،
                                اکثر مشکل تریدر ها رعایت نکردن قانون های معاملاتی خودشون و همین طور احساسی عمل کردن هست و..
                                خب یک لیدر یا مربی می تونه ما رو از این تخطی ها دور نگه داره
                                حالا یه سوال وقتی به مربی خوب که. پیگیرمون باشه دسترسی نداریم چکار کنیم؟!
                                .
                                .
                                .
                                خب چاره چیه!
                                پیاده سازی استراتژی به صورت سیستم وار که. هیچ گونه خطا و احساس درونش نباشه(منظورم ضرر نیست)
                                شایدی با خودتون بگید من احساسمٌ درگیر ترید نمی.کنم ،ولی آیا تا حالا پیش اومده که براساس استراتژی ت عمل نکردی؟چند بار ؟چقدر ضرر..
                                نه چرا ضرر!!!
                                شایدی در ابتدا سود هم کرده باشید
                                ولی پایدار بوده؟؟احتمالا نه
                                خب میشه با ساخت اکسپرت براساس استراتژی این قضیه رو حل کرد،
                                نمی گم که با اکسپرت موفقیت تضمین میشه بلکه میشه بعد روانی و بی نظمی تریدر حل کرد

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

نظر

پردازش ...
                                X