اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

فصـــــــــــــــــــــــ ــــل آخر

بستن
این موضوع بسته شده است
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• فصـــــــــــــــــــــــ ــــل آخر

به منظور پرهیز از پراکنده نویسی این تاپیک را ایجاد کردم تا بصورتی منسجم تر تحلیلها و نتایج آنها قابل پیگیری باشد .

در پستهای بعدی روش کار و توضیحاتی در خصوص روش ورود و حد سود و ضرر ارائه خواهد شد.
    در بازار نظم وجود ندارد ولی مطلقاً منطق رعایت میشود

تحلیل بازار به روش تکنیکال سبکها و نگرشهای مختلفی دارد و مسلماً هر کدام از این متدها نقاط ضعف و قوتی دارند که مورد توجه طرفداران و یا مخالفان آنها قرار گرفته است .

من معتقدم اگر فاکتورهای مختلفی نظیر ساعات کار ، ضریب هوشی ، استرس ، شرایط محیط کار و دیگر شاخصه های مهم برای سنجش میزان سختی و دشواری مشاغل مختلف را قیاس کنیم مطمئناً معامله گری در بازارهای مالی یکی از سخت تــــــــــــــــــــــــرین مشاغل دنیاست . بنابراین برای موفقیت در سخت ترین مشاغل دنیا باید حداقل شرایط ورود به این دنیای بیرحم ، از قبیل صبر ، حوصله ، منطق و دانش و......و از همه مهمتر واقعبینی را به خود بیاموزیم.

من سالهاست که سبکهای مطرح تکنیکال را مطالعه و بصورت لایو تست کرده ام و نهایتاً الیوت به سبک گلن نلی را بعنوان کاملترین روش تحلیل بازار ، هدف قرار دادم ولی مشکل اساسی در این است که اعمال آلترناتیوهای مختلف در تحلیل یک موقعیت تا آنجا گسترده میشود که تقریباً هر احتمالی برای هر موقعیتی محتمل میشود .

بنابراین مشخصاً نمیتوان بر اساس تحلیلهای پیچیده به موفقیتی آسان و سریع دست یافت .

دیدگاهی جدید بر اساس تفکرات دو تن از اساتید خوبم جناب مهندس گیتی ( آی دی پولدوست ) و جناب دکتر موسوی گرانقدر در تحلیل بازار مطرح شده است که بهر دلیلی از سوی این اساتید ارزشمند تدریس و تفهیم نشد و این شروع انقلابی فکری برای من بود ......
    ویرایش توسط ezzal : https://www.traderha.com/member/4430-ezzal در ساعت 10-21-2014, 02:53 PM

نظر

در این تاپیک سعی خواهم کرد تا نتیجه مطالعات خودم در زمینه اصول پایه بازار یعنی سطوح حمایت و مقاومت و در نهایت مناطق پیوت را مورد واکاوی و سنجش قرار دهم .

برای دوستانیکه تمایل به همراهی این تاپیک دارند تقاضا یی دارم و آن مطالعه همان 60 صفحه نخست کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی است و پس از آن مطالعه دقیق پستهای جناب دکتر موسوی عزیز و جناب مهندس گیتی بزرگوار .

تقاضایی هم از مدیران این سایت دارم که سطح دسترسی مرا برای مدیریت این تاپیک بالا ببرند تا بتوانم مطالب را بهتر مدیریت کنم

انشاالله در صورت انجام دو خواهش بالا این تاپیک ادامه خواهد یافت
      ویرایش توسط ezzal : https://www.traderha.com/member/4430-ezzal در ساعت 10-21-2014, 03:01 PM

نظر

جناب ezzal عزیز سلام و عرض تبریک بابت چنین تصمیم مفید

بنده خوشحالم که بعنوان اولین نفر این اقدام جنابعالی را تهنیت بگویم علی الخصوص به جهت قدردانی که از افراد گذشته نموده اید
        و با توجه به اشنائی که با روش کارتان دارم ( چارچوب کلی الیوت با تشخیص سطوح از طریق حمایت ها و مقاومت ها ) علت اوردن اسم دو تن از یاران این فوروم را همسو بودن روش کارتان با روش انها می انگارم هر چند مورد بی مهری نیز قرار گرفته اند
        ولی کیست که نداند اگر در گذشته این فوروم و بچه های ان پیشرفت چشمگیر داشته اند، حاصل نمیشد الا با حضور تک تک اساتید ارجمند و بی چشمداشت ان، که برخی توان انتقالشون بیشتر بود مثل استاد عزیز جناب نیما و یا استاد یزدی و استاد خلیل و .... و برخی به جهت محدودیت سنی یا جسمی این توان را کمتر داشتند ولی بنده دورادور شاهد بودم که هیچ یک از انتقال دانش خود مضایقه نکردند همانگونه که از جنابعالی انتظار میرود

بعنوان مثال بنده مشتاق پست های اموزشی استاد علی عزیز ( AIO ) بودم و بی صبرانه منتظر پست جدیدشان ، چون ایشان استعداد بالائی در تشخیص الگو های درست داشتند

بنابرین همه انها شایسته قدردانی هستند چون عدم حضور هر یک از انها بمانند برداشتن یک ستون از زیر یک سقف بزرگ مخرب خواهد بود

برای شما در این اقدام جدید ارزوی موفقیت داریم
        ویرایش توسط Modi : https://www.traderha.com/member/7320-modi در ساعت 10-21-2014, 05:22 PM

نظر

نوشته اصلی توسط Modi نمایش پست ها
          جناب ezzal عزیز سلام و عرض تبریک بابت چنین تصمیم مفید

بنده خوشحالم که بعنوان اولین نفر این اقدام جنابعالی را تهنیت بگویم علی الخصوص به جهت قدردانی که از افراد گذشته نموده اید
          و با توجه به اشنائی که با روش کارتان دارم ( چارچوب کلی الیوت با تشخیص سطوح از طریق حمایت ها و مقاومت ها ) علت اوردن اسم دو تن از یاران این فوروم را همسو بودن روش کارتان با روش انها می انگارم هر چند مورد بی مهری نیز قرار گرفته اند
          ولی کیست که نداند اگر در گذشته این فوروم و بچه های ان پیشرفت چشمگیر داشته اند، حاصل نمیشد الا با حضور تک تک اساتید ارجمند و بی چشمداشت ان، که برخی توان انتقالشون بیشتر بود مثل استاد عزیز جناب نیما و یا استاد یزدی و استاد خلیل و .... و برخی به جهت محدودیت سنی یا جسمی این توان را کمتر داشتند ولی بنده دورادور شاهد بودم که هیچ یک از انتقال دانش خود مضایقه نکردند همانگونه که از جنابعالی انتظار میرود

بعنوان مثال بنده مشتاق پست های اموزشی استاد علی عزیز ( AIO ) بودم و بی صبرانه منتظر پست جدیدشان ، چون ایشان استعداد بالائی در تشخیص الگو های درست داشتند

بنابرین همه انها شایسته قدردانی هستند چون عدم حضور هر یک از انها بمانند برداشتن یک ستون از زیر یک سقف بزرگ مخرب خواهد بود

برای شما در این اقدام جدید ارزوی موفقیت داریم

سلام

فعلاً تا زمانیکه دو خواهش مطرح شده عملی نشود بهیچ عنوان وارد نگارش سبک نخواهم شد و....

اصلی ترین اتفاقاتی که منجرب به بیان کمتر تجربیات از سوی افراد قدیمیتر شده است را بصورت خلاصه چنین میدانم :

1. عدم قدردانی از مطالب ارائه شده توسط این عزیزان ( حتی با فرض مفید نبودن و اینکه دانش خوانندگان فراتر از تجربیات ایشان بوده است )

2. تهمت ، بی احترامی و ورود مطالب حاشیه ای در تاپیکها که عمدتاً از سوی دو جمعیت بیان میشود ( افراد تازه وارد به این حرفه و دیگری قدیمیترهای ناموفق که هر دو سودای موفقیت سرابگونه در سر دارند ) که وجه اشتراک آنان عدم موفقیت پایدار در بازار بوده است

3. باند بازی و عدم حمایت مدیران سایت ها از شایسته سالاری

4. عدم برخورد قاطع مدیران سایتها با پستهای حاشیه ای که هیچ منفعتی نداشته است و منجرب به تنزل محتوای سایتها شده است تا جائیکه کمتر به مباحث حرفه ای و کاربردی پرداخته میشود

و
          .
          .
          .
          .

از نظر من یک سایت حرفه ای فقط و فقط باید جایگاهی برای بیان دیدگاههای علمی و تجربی باشد و لاغیـــــــــــــــــــــــــــر

و از منظر یوزر و اعضاء کلیه اعضاء یک سایت باید خود را اعضاء یک خانواده محترم بدانند و تحت هیچ شرایطی به همدیگر توهین و تحقیر روا نداشته باشند و فقط در چنین حالتیست که دوستان با تجربه بالاتر با احساس امنیت و رضایت خاطر تمایل به بیان تجربیات خود خواهند داشت .( تجربیاتی که با صرف هزینه های فراوان و وقت بسیار کسب شده است )

به امید روزیکه مفهوم فرمایش حضرت علی در خصوص جایگاه آموزگار و مربی را صمیمانه درک و رعایت کنیم .
          ویرایش توسط ezzal : https://www.traderha.com/member/4430-ezzal در ساعت 10-21-2014, 05:39 PM

نظر

نوشته اصلی توسط ezzal نمایش پست ها
            برای دوستانیکه تمایل به همراهی این تاپیک دارند تقاضا یی دارم و آن مطالعه همان 60 صفحه نخست کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی است و پس از آن مطالعه دقیق پستهای جناب دکتر موسوی عزیز و جناب مهندس گیتی بزرگوار .

سلام
            اشاره.ای به خواندن کتاب گلن نیلی نکردید! لزومی به خواندن اون کتاب هست؟ قبلا کتاب رو که جناب دادگستر ترجمه کرده بودند مطالعه کردم ولی به غیر از چند فصل اول هیچ از اون کتاب رو نفهمیدم، به حدی که سخت بود.
            ممنون

نظر

نوشته اصلی توسط biabani نمایش پست ها
              سلام
              اشاره.ای به خواندن کتاب گلن نیلی نکردید! لزومی به خواندن اون کتاب هست؟ قبلا کتاب رو که جناب دادگستر ترجمه کرده بودند مطالعه کردم ولی به غیر از چند فصل اول هیچ از اون کتاب رو نفهمیدم، به حدی که سخت بود.
              ممنون
              سلام

نیازی نیست

نظر

سلام با تشکر و آرزوی موفقیت برای شما پیشنهاد میکنم لینک پستها یا حداقل تاپیکهای مورد نظرتون (درخواست مطالعشون رو دارین) رو اینجا قرار بدین .
                (( چون حسن عاقبت نه به رندی و زاهدیست آن به که کار خود به عنایت رها کنند ))

تنها چیزی که بین تو و اهدافت وجود داره، داستانهای مزخرفیه که برای خودت تعریف میکنی که چرا نمیتونی به اون اهداف برسی!

نظر

با سلام پست اخر یا فصل اخر ؟

نظر

روزی مردی داخل چاله ای افتاد و بسیار دردش آمد ...

یک روحانی او را دید و گفت :حتما گناهی انجام داده ای!

یک دانشمند عمق چاله و رطوبت خاک آن را اندازه گرفت!

یک روزنامه نگار در مورد دردهایش با او مصاحبه کرد!

یک یوگیست به او گفت : این چاله و همچنین دردت فقط در ذهن تو هستند در واقعیت وجود ندارند!!!

یک پزشک برای او دو قرص آسپرین پایین انداخت!

یک پرستار کنار چاله ایستاد و با او گریه کرد!

یک روانشناس او را تحریک کرد تا دلایلی را که پدر و مادرش او را آماده افتادن به داخل چاله کرده بودند پیدا کند!

یک تقویت کننده فکر او را نصیحت کرد که : خواستن توانستن است!

یک فرد خوشبین به او گفت : ممکن بود یکی از پاهات رو بشکنی!!!

سپس فرد بیسوادی گذشت و دست او را گرفت و او را از چاله بیرون آورد...!

کاشکی همه ما یاد بگیریم موقع مشکلات به جای نصیحت و سرزنش مشکل را حل کنیم.
                    امام علی (ع) : مردم خواب هستند؛ پس هنگامی که می میرند، هشیار می شوند.

نظر

با سلام،

بنا به درخواست صاحب این تاپیک ادامه بحث این تاپیک به صورت خصوصی و در بخش زیر و برای اعضایی که صاحب تاپیک دسترسی میدهند امکان پذیر خواهد بود:

http://forum.broker-fa.org/f120

با احترام

نظر

فصل آخـــــــــــــــــــــــ ـــــــر

سلام

با توجه به اینکه مطالعه این تاپیک نیازمند مقدماتیست که شاید برای دوستان تازه وارد الزامی و برای افراد قدیمی تر خسته کننده و تکرار مکررات باشد و برخی دلایل دیگر .... لذا تصمیم بر این شد که دسترسی افراد به تاپیک بصورت محدود باشد تا بتوانیم در فضایی دوستانه به تبادل تجربیات با دوستان خوبم بپردازیم

به احترام ماه محرم تا پایان این ماه مطلبی ارائه نخواهد شد

ممنونم

نظر

پردازش ...
                        X