اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

در هر بینظمی نظمیست یا در هر نظمی بینظمیست؟!!!!

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط gold نمایش پست ها
    چی شد شما که گفتیدتصویر بگذارید با هم کار کنیم بنده تصویر هم گذاشتم ولی متاسفانه جوابی به غیر از نصیحت دریافت نکردم
    ببینید من این تصویر را گذاشتم این همه صحبت شد به شما دوستان بگم بعد از چندین سال که با این بازار اشنا شدم نمیشه همیشه و در همه وقتی گفت بازار نظم دارد اگر نظم داشت ان مثلثی را که بنده در تصویر کشیدم را به وجود نمی اورد به حرکت روند دار صعودی خود ادامه می داد نه حرکت رنج و ساید درون مثلث انجام میداد پس همین حرکات رنج است که تریدر را به فنا می دهد چون از قبلش نمی دانی که قرار است قیمت در این محدوده ساید و درون یک مثلث بالا و پایین شود و....
    سلام
    جناب گلد فکر میکنم آقا سینا نظرشون فروش طلا در تایم هفتگی باشه(البته ایشون میگن تا کف قبلی میریزه ولی من بنظرم یه اصلاح داشته باشه و بعد خط روند نزولیش رو بشکنه)

هر که مقصود خود از غیر خدا می طلبد / چو گدایست که حاجت ز گدا می طلبد

نظر

• این بازار در بیشتر مواقع بی نظم است یک مثال برایتان از بازار می اورم الان حدود50و خورده ای روز است انس طلا سایدو بدون روند است و از نظر بنده روند ساید همان بی نظم بودن بازار است الان می گید چرا و چه ربطی دارد شما الان به بنده بگید چه با تکنیکال و چه با فاندامنتال روند تا جمعه این هفته به چه صورت است (کسایی می گن این بازار نظم دارد و می توانند تشخیص بدهند بازار انس طلا در حال حاضر نظم دارد و قابل پیش بینی است) بنده پیش بینی می کنم با امار روز جمعه اشتغال امریکا اگر بدتر از انتظار در بیایید انس صعودی می شود و اگر بهتر از انتظار و یا حول و حوش امار ماه گذشته در بیاید انس ریزش می کند پس دیدید نمی شه همشه گفت بازار نظم دارد الان شما به بنده بگویید نظم بازار و تشخیص روند بازار انس ...[/QUOTE]
      ===
      ببینید من این تصویر را گذاشتم این همه صحبت شد به شما دوستان بگم بعد از چندین سال که با این بازار اشنا شدم نمیشه همیشه و در همه وقتی گفت بازار نظم دارد اگر نظم داشت ان مثلثی را که بنده در تصویر کشیدم را به وجود نمی اورد به حرکت روند دار صعودی خود ادامه می داد نه حرکت رنج و ساید درون مثلث انجام میداد پس همین حرکات رنج است که تریدر را به فنا می دهد چون از قبلش نمی دانی که قرار است قیمت در این محدوده ساید و درون یک مثلث بالا و پایین شود و....

===

جناب gold عزیز سلام
      اول اینکه باید خدمت شما عرض کنم که بنده گفتم به این نتیجه رسیدم که این بازار نظم دارد ولی نگفتم که تمام نظم بازار رو تونستم درک کنم و یا کشف کنم.
      دوم اینکه ارزش یک کالا یا ارز همیشه در نوسان هست یعنی هم صعود دارد و هم نزول و رکود در خرید و فروش هم جزئی از همین نوسان هست. پس قرار نیست که طلا همیشه روند صعودی داشته باشه، ضمن اینکه شما در تایم روزانه شرایط رنج رو دارید ولی اگر به تایمهای پایین تر بیایید می بینید که بیش از 600 پیپ دایره نوسان طلا بوده پس اگر در تایم روزانه رنج بوده در تایمهای پایین تر نوسانات خوبی برای انجام معامله داشته.
      برای مورد سوم هم عرض کنم خدمت شما که به این دلیل اصرار به نظم در این بازار دارم چون به لطف خدا توانایی این رو پیدا کردم که در زمینه ترازهای فیبوناچی در بازار به موفقیتهای نسبتا خوبی دست پیدا کنم به طوری که توانسته ام به وسیله ابزارهای فیبوناچی در متاتریدر سطوح حمایت و مقاومت بر سر راه قیمت را در بیشتر موارد با دقت بالا (با اختلاف یک سطح) بدست بیاورم. البته این به منزله پیدا کردن هالی گریل نیست و دارم تلاش می کنم که بتوانم از این مسأله در جهت بهینه کردن معاملات خودم در بازار استفاده کنم.
      بعنوان مثال (در پست بعدی) چند تا عکس از تحلیلهای خودم در چارت متاتریدر قرار میدم و اگر قانع نشدید و لازم دونستید چند تا عکس هم از شرایط ریل بازار قرار خواهم داد.
      موفق باشید
      ارادتمند حسین

نظر

• نوشته اصلی توسط Ghoghnoosepars نمایش پست ها
        این بازار در بیشتر مواقع بی نظم است یک مثال برایتان از بازار می اورم الان حدود50و خورده ای روز است انس طلا سایدو بدون روند است و از نظر بنده روند ساید همان بی نظم بودن بازار است الان می گید چرا و چه ربطی دارد شما الان به بنده بگید چه با تکنیکال و چه با فاندامنتال روند تا جمعه این هفته به چه صورت است (کسایی می گن این بازار نظم دارد و می توانند تشخیص بدهند بازار انس طلا در حال حاضر نظم دارد و قابل پیش بینی است) بنده پیش بینی می کنم با امار روز جمعه اشتغال امریکا اگر بدتر از انتظار در بیایید انس صعودی می شود و اگر بهتر از انتظار و یا حول و حوش امار ماه گذشته در بیاید انس ریزش می کند پس دیدید نمی شه همشه گفت بازار نظم دارد الان شما به بنده بگویید نظم بازار و تشخیص روند بازار انس ...
        ===

===

جناب gold عزیز سلام
        اول اینکه باید خدمت شما عرض کنم که بنده گفتم به این نتیجه رسیدم که این بازار نظم دارد ولی نگفتم که تمام نظم بازار رو تونستم درک کنم و یا کشف کنم.
        دوم اینکه ارزش یک کالا یا ارز همیشه در نوسان هست یعنی هم صعود دارد و هم نزول و رکود در خرید و فروش هم جزئی از همین نوسان هست. پس قرار نیست که طلا همیشه روند صعودی داشته باشه، ضمن اینکه شما در تایم روزانه شرایط رنج رو دارید ولی اگر به تایمهای پایین تر بیایید می بینید که بیش از 600 پیپ دایره نوسان طلا بوده پس اگر در تایم روزانه رنج بوده در تایمهای پایین تر نوسانات خوبی برای انجام معامله داشته.
        برای مورد سوم هم عرض کنم خدمت شما که به این دلیل اصرار به نظم در این بازار دارم چون به لطف خدا توانایی این رو پیدا کردم که در زمینه ترازهای فیبوناچی در بازار به موفقیتهای نسبتا خوبی دست پیدا کنم به طوری که توانسته ام به وسیله ابزارهای فیبوناچی در متاتریدر سطوح حمایت و مقاومت بر سر راه قیمت را در بیشتر موارد با دقت بالا (با اختلاف یک سطح) بدست بیاورم. البته این به منزله پیدا کردن هالی گریل نیست و دارم تلاش می کنم که بتوانم از این مسأله در جهت بهینه کردن معاملات خودم در بازار استفاده کنم.
        بعنوان مثال (در پست بعدی) چند تا عکس از تحلیلهای خودم در چارت متاتریدر قرار میدم و اگر قانع نشدید و لازم دونستید چند تا عکس هم از شرایط ریل بازار قرار خواهم داد.
        موفق باشید
        ارادتمند حسین[/QUOTE]

سلام
        اقا حسین شما متوجه منظور بنده نشدید. خیلی خوشحال شدم به موفقیت های از این بازار به دست اوردی و به تلاشت ادامه بده تا موفقیت تکمیل شود
        موفق باشی

نظر

• نوشته اصلی توسط HOSSEINY نمایش پست ها
          وقت بخیر

چند پست قبل در مورد aud/usd صحبت کرده بودید من نظرم رو اینجا ( لینک ) نوشتم چند ساعت قبل هم یکبار دیگه در جهت نزول وارد شدم

سینا جان یک مطلب نوشته بودی در مورد حجم ، یکی از دلایلی که به حجم توجه زیادی نمیشه اینکه به درستی نمیتوان حجم را بدست اورد

اما در مورد رفتار کندل ها ، نیاز به زمان و فکوس رو یک ارز خاص داره و گاهی اون ارز رفتار غیرطبیعی از خود نشون میده یا توی روندی نیست که شما بخواهید وارد بشوید

خوبی که روش ترید شما داره اینکه بلند مدته و نوسانات کوتاه مدت تاثیر زیادی بر روی انها نداره - روش ترید من هم نزدیک به شماست گاهی پوزیشن هایم تا یکماه هم باز هستند ( یکی مشکلات تایم پایین اینکه اجازه رشد پوزیشن های مثبت رو از خودمون میگیریم )

سینا جان در پست شماره 93 یکسری مستطیل آبی رسم کرده اید امکانش هست بیشتر توضیح بدهید هرچی نگاه کردم درست متوجه نشدم جریان چیه
          سلام جناب حسینی , خوب هستید دوست عزیز؟
          خوشحال شدم باز به تاپیک خودتون برگشتید.... افرادی مثل شما و جناب جنتلمن و .... که دیگر نام نمیبرم در این تاپیک لازم هستند....
          بله فرمایشات شما درست است , من هم به همین دلیل از کلمه حجم تقریبی خرید و فروش صحبت کردم...
          بله حجم دقیقی که در اختیار من و شما قرار نمیگیرد و در نتیجه نمیتوانیم عدد دقیقی از حجم معاملات خرید و یا فروش
          داشته باشیم... خوب همین سختی کار و تمیرن و ممارست فراوان , مو جب میشود که به این بعد از بازار دست پیدا کرده
          و شما را یک سر و گردن از تریدرهای دیگر جلو بیندازد.... مثلا یادتون هست که معلمهای کنکور چی میگفتند , درسهای عمومی
          مثل معارف ... شما را از رقیبان جلو نمیاندازد , بلکه درسهایی مثل عربی و انگلیسی .... رتبه شما را افزایش میدهد....
          کندلها در نگاه های اول خوب ممکن است زیاد حرفی برای گفتن نداشته باشند ولی با مرور زمان و کار بر روی آنها و توجه دقیق به
          حرکات آنها میتوانید به رازهایی که در سینه خود دارند , پی ببرید ... و این چیزی آموزشی نیست و کاملا حسی و درونیست , آن جاست
          که به راحتی میتوانید به نظم ترکیبی این سه بعد در کندلها پی ببرید , البته ابزار دیگری هم برای این کار هستند , ولی به دقت کندلها نیستند
          بنده هم خود را در اول کار میبینم و هنوز خیلی خیلی زمان نیاز دارم تا به نظم حقیقی بازار و رابطه بعدهای مختلف با یکدیگر , دست پیدا کنم....

پ.ن: در حقیقت چند عکس نمونه برای توضیح بیشتر عرایض خودم بود ... آن مستطیل ها در حقیقت نمایش شباهت روند شکل گرفته با روند قبل از خود است
          و تا حدی رابطه زمان و قیمت را در دو روند نشان میدهد , دو مستطیل در هر عکس دقیقا هم اندازه هم بوده و از طول و عرض برابر هستند و از روی هم کپی شده اند
          و پوشش دو روند را در یک محدوده نشان میدهند , مستطیل دوم از روی مستطیل اول و یا روند اول کپی شده است , در آن بینظمی و نظم بین دو روند را کاملا مشاهده میکنید
          این شما هستید که روندها و کندلهای دو مستطیل را بینظم ببینید یا منظم....

نظر

• [QUOTE=gold;186580]
            نوشته اصلی توسط sina1359 نمایش پست ها
            تصویر بنده صفحه قبل بود دیدید به نظر شما بنده دید سختگیرانه به چارت دارم و اقا سینا توی تصویر شما پوزیشن و تیپی و استاپ معلوم نیست روی چه عددی است
            سلام دوست عزیز
            بله عکس را دیدم : نگاه شما سختگیرانه نیست ولی شما فقط یک بعد را در نظر میگیرید , چرا دید خود را محدود میکنید؟
            شما یک نگاهی به یک یا دو تام فریم بالاتر و پایینتر از تایم فرم مورد نظرتان بیندازید و ببینید که نظمی را میتوانید پیدا کنید؟
            آیا همان بینظمی شما در همان تام فریم , نظمی بزرگ در تایمی دیگر نیست و این که بازار همان کاری که باید بکند , نمیکند و
            ممکن است که شما دارید با افکار خود آن را بینظم میبینید....؟ البته بازار بینظم است و باید نظم درونی آن را بیابید و این زمان میبرد
            خوب از هر شکستی نترسید و مایوس نشوید و دنبال دلیل آن بگردید تا از آن تجربه ای برای آینده , ذخیره کنید... به این صورت است
            که در این بازار پخته میشوید... گفتم و باز هم میگویم که خود را در یک تایم فریم گرفتار نکنید و نگویید که من مثلا فقط روی این ارزها و تایم فریم کار میکنم
            هر روشی دارید , در هر تایم فریمی که به نظرتان آن الگو را مشاهده کردید , رویش کار کنید ... فقط به نظر من بیسواد , تایمهای پایینتر از دوره هفتگی ,
            میتواند فرد را گرفتار عوامل غیر تکنیکالی کند که سود اوری را به شدت کاهش میدهد...
            تایم فریم از نظر من چیزی بیخود است و دلیل طراحی آنها دید کم ما از صفحات نمایش است و برای همین هم طراحی شده است که اگر مثلا ما همه یک صفحه
            نمایش بزرگ در اختیار داشتیم , میتوانستیم تایمهای بالا و پایین را با هم در یک نمودار داشته باشیم تا دید از بالای خوبی داشته باشیم ... من تایم را به 4 بخش
            دوره روزانه و یا اسکلپ - دوره هفتگی - دوره ماهانه - دوره فصلی... تقسیم میکنم و به یک حرکت بازار که مثلا در یک هفته شروع و پایان میابد دوره هفتگی میگم...
            خوب با ابزاری که ما در دست داریم و باید با همین تایم فریم ها کار کنیم , پس باید دوره ها را شناسایی کنیم و آن را با چند تایم فریم تشخیص دهیم....

نظر

چی شد شما که گفتیدتصویر بگذارید با هم کار کنیم بنده تصویر هم گذاشتم ولی متاسفانه جوابی به غیر از نصیحت دریافت نکردم
              چشم , فکر کنم در عکس دوستمونا همه چیز مشخص است , عکسهای من یکی که خیلی بیکیفیت هست.... از دوستان پوزش میخوام......

نوشته اصلی توسط gold نمایش پست ها
              ببینید من این تصویر را گذاشتم این همه صحبت شد به شما دوستان بگم بعد از چندین سال که با این بازار اشنا شدم نمیشه همیشه و در همه وقتی گفت بازار نظم دارد ...

بر منکرش لعنت , همیشه نمیشود گفت که بازار نظم دارد و دقیقا جمله شما درست است و این نظم و بینظمی از دیدگاه ماست , ممکن است که شما داخل یک بینظمی در حال باخت
              باشید و در همان لحظه فرد دیگری با تفکری دیگر و با منظم , در حال سود کردن باشد .... حال شما دقیقا چه میخواهید ؟ روی تام روزانه طلا را تحلیل کنیم؟ البته به نظر من تحلیل کردن کاری غلط است
              و دلایل خودم را عرض کردم.... اما چشم اگر شما فقط این تام مدنظرتان است , روی آن یک تحلیل میکنیم... نظر دوستان در مورد چارت روزانه طلا چیست؟

نظر

• محدوده 1300الی 1285 محدوده حمایتی قوی هست!در صوررت دادن تریگر خرید و یا شکست سقف مینوری میشه وارد خرید شد برای سقف جدید!استاپ هم کفی که ثبت شده!
                الان شکست سقف مینوری 1325 میتونه تریگر ورود ما به خرید باشه!

نظر

• پ.ن: نصیحت را بزرگان میکنند , نه بنده.....
                  من فقط درد دلهای خودم را در این تاپیک مینویسم ....
                  من تا این حد فقط تحلیل بلدم , باید اساتید تشریف بیارن و آنها نظر دهند...
                  ممنون که من را وادار کردید تا بعد از سالها دباره نمودار طلا را باز کنم...
                  از زمان کنار گذاشتن آربیتراژ طلای اسپات و فیوچر که بروکرها ی نامرد جلوی آن را گرفتند
                  تصمیم گرفتم که با روشی کار نکنم که حتی بروکر فکر آن را بکند که بی دلیل سود من را
                  بلوکه کند ... با خود گفتم که باید روشی انتخاب کنم که در هر جا و در مکان و قوانین هر
                  کشوری , و در هر بروکری قابل استفاده باشد....
                  فایل های پیوست شده
                  ویرایش توسط SINA1359 : https://www.traderha.com/member/22976-sina1359 در ساعت 08-31-2016, 10:13 PM دلیل: عکس بی کیفیت

نظر

• اقا سینا بنده جسارت نکردم و تفکرات بنده به شما خیلی نزدیک است اگر در این چندین سال یک نفر دیده باشم که دارای جهت فکری بابنده در مورد بازارو شکل روندی به بازار نه از جهت ترید باشد بدون اغراق شما هستید

از جهت تایم فریم روزانه که فرمودید منظورم فقط تایم روزانه نبود کلی صحبت کردم در دل بی نظمی بازار ما باید دنبال نظم بگردیم که این هم با توجه به فرمایشات چند پست قبلی شما که فرمودید شاید از جهت شما که دارید ضرر می کنید بی نظم استیک نفر دیگر دارد سود می کند وبازار را منظم مبیند به شک انداخت

ولی در مجموع این طور فکر میکنم بازار در بعضی مواقع بی نظم است که در دل همان بی نظمی باید دنبال نظم بگردیم

همان طور که از چارت شما متوجه شدم روند بلند مدت را نزولی مبینید ایا میشه بگید تا چه محدوده ای نزولی مبینید

و نظر بنده در تایم ماهانه و هفتگی در انس صعودی است باز نظر شما چیست

با تشکر از تاپیک مفیدو پست های عالی شما

نظر

و نظر بنده در تایم ماهانه و هفتگی در انس صعودی است باز نظر شما چیست
                      سلام دوست عزیز , جناب گلد.... خوب هستید ...؟
                      خوب 100 درصد دید شما در مورد بازار طلا از من که فقط دو روز است به آن نگاه میکنم
                      بیشتر است و حتما عواملی سیاسی و اقتصادی و خبری وجود دارند که شما را متقاعد
                      کرده که طلا رو به افزایش میرود که من بیخبر هستم ... من فقط با دیدی از بالا یک خط روند
                      کشیدم و به تایم پایین تر آمدم و با نگاه به شکل چارت و واکنش کندلها به خط روند و تشکیل
                      مثلثی که شما در موردش بحث میکردید .... به این نتیجه رسیدم که یک روند نزولی در حال شکلگیریست...
                      من عرض کردم که هیچ یک از ما پیشگو نیستیم و از حرفه ای ترین تریدر دنیا تا بد ترین آن نمیتواند دقیقا بگوید
                      که بازار قرار است دقیقا در چه جهت و تا چه اندازه و به چه شکلی حرکت کند , همه چیز 50 - 50 است
                      و این 50 - 50 هم در بهترین حالت مدیریتی پوزیشن و تجربه چند ساله امکانپذیر است....
                      و اگر تایم را بالا ببریم و دید بالا داشته باشیم میتوانیم تا 70 درصد جهت روند را تشخیص دهیم....
                      پس نظر من هیچ وقت نمیتواند 100 درصد درست باشد و این که سندی بر حرکت طلا به آن جهت باشد....
                      اما چارت در تایم بالا این محدوده را نشان میدهد.... حال اگر برگردد که زود خارج میشویم و اگر ادامه دهد که به
                      تایم پایین آمده و روندهای خرد را در جهت روند اصلی میگیریم و به عبارتی لات را کم و زیاد میکنیم و تا جایی که میتوانیم
                      از روند جاری , پویت شکار میکنیم.....
                      فایل های پیوست شده
                      ویرایش توسط SINA1359 : https://www.traderha.com/member/22976-sina1359 در ساعت 09-01-2016, 02:53 PM دلیل: کیفیت بد عکس آپلودی

نظر

• وقت بخیر

نکته ای که از ابتدای این تاپیک به ذهن داشتم و ....

معامله گری در اصل یک حرفه اکتسابی هست ، حرفه هایی که اکتسابی هستند این خصوصیت را دارند که در طول زمان تغییر کنند ( انسان همیشه سعی در بهبود عملکرد خود داشته ) مثل نجاری ، ساختمان سازی و . . . شما یک حرفه رو به مرور زمان کسب میکنید و در اینده شاید سعی در ارتقاء ان هم داشته باشید قارکس هم به همین صورت است شما یک سیستم یا استراتژی رو انتخاب میکنید و در طول زمان ان را فرا میگیرید و شاید با توجه به روحیات خودتان گاهی قوانین ان را هم تغییر دهید (به نظر من مدت زمان کار با یک سیستم حداقل یکسال هست )

با این مقدمه کوتاه میرم سر کار خودمون در اول کار بازار ( شاید کمتر از 100 سال پیش ) احتمالا بیشتر معاملات بر پایه فاندامنتال انجام میشده اما به مرور زمان فاندامنتال جایش را به تکنیکال داد تا تعداد بیشتری از مردم بتوانند از این حرفه کسب درامد کنند یا به دلیل پیچیده بودن مباحث فاندامنتال به سمت تکنیکال روی اوردند ( من از فاند زیاد چیزی نمیدونم نریزین سرم بگین فاند اسونه و . . . )

خب یکسری افراد به دنبال مدل های خاصی برای تکنیکال بوده اند و حتی امروز هم به دنبال این مدل ها هستند

اما اینطور تصور میشه که وقتی یک انسان طبق یک مدل خاص پیش بره میتواند بر بازار غلبه پیدا کند و سود مستمری بدست اورد

شاید استراتژی های مختلفی رو بررسی یا امتحان کرده باشیم که در ابتدا خوب بوده اند اما به مرور زمان این الگوها و مدل ها جوابگو نبودند چرا !!!؟؟؟

این الگو ها و مدل ها نیستند که قیمت را تعیین میکنند بلکه انسان ها با توجه به توقعات و انتظارات خود از اینده قیمت را مشخص میکنند پس میتوان گفت انسان که پدید اورنده مدل های مختلف قیمیتی است در حال به روز کردن الگو و مدل های رفتاری خود هستند

شاید اینجوری ساده تر باشه که بگم انسان ها هر لحظه در حال تغییر نظم یا بی نظمی هستند

البته این نظم یا بی نظمی باید یک حالت سینوسی داشته باشه یعنی گاهی تعداد زیادی از افراد وارد یک فاز میشوند و این گستردگی باعث بی نظمی میشه و شاید هم بتوان گفت حالت عکس داره

حالا این وسط ما به دنبال نظم یا بی نظمی هستیم اون هم به صورت دقیق !!! چرا از اینجا پایین نیومد !!! چرا خط مقاومت رو نادیده گرفت !!!

یک مسئله دیگه اینکه ما داریم نظم یا بی نظمی رو با سیستم زندگی ای که در بیرون از بازار تجربه کرده ایم مقایسه میکنیم مثلا تعریف مان از نظم اینکه هر روز یک فرد راس ساعت فلان سر کار فلان باشه و این انتظار رو هم از بازار داریم وقتی با یک الگو مواجه میشود دقیقا همان حرکت قبلی را انجام دهد

در صورتی که انسان هایی که پدید اورنده مدل ها و الگوها هستند همیشه به صورت منطقی یا محاسبه شده رفتار نمی کنند

خلاصه مطلب چون ما با یک بازار پر از فاکتور تشکیل دهنده (مهمترین فاکتور تشکیل دهنده بازار انسان است) سروکار داریم و این فاکتورها غالبا در حال تغییر هستند نمیتوانیم انتظار بازاری با نظم داشته باشیم

پ.ن : اگر غلط املایی داره ببخشید یک تکیه نوشتم
                        sometimes it is the people no one can imagine anything of who do the things no one can imagine

نظر

• نوشته اصلی توسط SINA1359 نمایش پست ها
                          سلام دوست عزیز , جناب گلد.... خوب هستید ...؟
                          خوب 100 درصد دید شما در مورد بازار طلا از من که فقط دو روز است به آن نگاه میکنم
                          بیشتر است و حتما عواملی سیاسی و اقتصادی و خبری وجود دارند که شما را متقاعد
                          کرده که طلا رو به افزایش میرود که من بیخبر هستم ... من فقط با دیدی از بالا یک خط روند
                          کشیدم و به تایم پایین تر آمدم و با نگاه به شکل چارت و واکنش کندلها به خط روند و تشکیل
                          مثلثی که شما در موردش بحث میکردید .... به این نتیجه رسیدم که یک روند نزولی در حال شکلگیریست...
                          من عرض کردم که هیچ یک از ما پیشگو نیستیم و از حرفه ای ترین تریدر دنیا تا بد ترین آن نمیتواند دقیقا بگوید
                          که بازار قرار است دقیقا در چه جهت و تا چه اندازه و به چه شکلی حرکت کند , همه چیز 50 - 50 است
                          و این 50 - 50 هم در بهترین حالت مدیریتی پوزیشن و تجربه چند ساله امکانپذیر است....
                          و اگر تایم را بالا ببریم و دید بالا داشته باشیم میتوانیم تا 70 درصد جهت روند را تشخیص دهیم....
                          پس نظر من هیچ وقت نمیتواند 100 درصد درست باشد و این که سندی بر حرکت طلا به آن جهت باشد....
                          اما چارت در تایم بالا این محدوده را نشان میدهد.... حال اگر برگردد که زود خارج میشویم و اگر ادامه دهد که به
                          تایم پایین آمده و روندهای خرد را در جهت روند اصلی میگیریم و به عبارتی لات را کم و زیاد میکنیم و تا جایی که میتوانیم
                          از روند جاری , پویت شکار میکنیم.....
                          سلام ودرود

اقا سینا نه متاسفانه یا خوشبختانه از عوامل اقتصادی و سیاسی با خبر نیستم فقط در جهت کوتاه مدت خبرها را دنبال می کنم 90درصد دیدگاهم چارت است
                          دیدگاه بلند مدتم را بیان می کنم
                          تایم ماهانه :به نظرم همچنان در یک روند 15-16 ساله صعودی قرار داریم هرچند بعد از سقف 2011یعنی 1920 موج اصلاحی بلندی را تا 1046 را همراهش بوده ایم خوب تا اینجا را داشته باشید که درشکلی که شما گذاشتید فکر میکنم شما بعد از سقف 1920تا محدوده کف 1046 را یک روند نزولی مبینید واز محدوده 1046 تا 1375را یک اصلاح و ادامه روند نزولی تا زیر محدوده کف قبلی یعنی 1046 مبینید خوب تفاوت دیدگاه بنده با شما در اصلاح از سقف تاریخی (نظر بنده) و یا روند نزولی (نظر شما) می باشد و نظر شخصی ام به این صورت است این موجی که بنده اصلاحی بلند مبینم دوحالت برای بنده در ذهنم ایجاد میکند حالت اول این موج اصلاحی از سقف بسیار زمان بر بوده است و اصلاح ان در کف 1046 به پایان رسیده است و تا این محدوده ای که 1375 رسیده است می تواند هنوز تا محدودهای بالای 1500-1600هم ادامه پیداکندو بعد یک اصلاح و در ادامه شکستن سقف تاریخی ان
                          حالت دوم چون این موج اصلاحی خیلی بلند بوده است می شود گفت از سقف تاریخی 1920روند صعودی به پایان رسیده است و دیدگاه شما به درستی اجرا می شود
                          تایم هفتگی:دریک روند 2-3ساله نزولی بوده ایم حال با یک روند صعود جدید که به یک سقف روندی 3نقطه در قیمت 1375 روبرو شده ایم حال اگر بازگشت روند را داشته باشیم باید مثل یک موج با این روند حرکت کنیم هرچند هنوز تاید بازگشتی روی چارت صادر نشده است و هنوز اگر روند ادامه پیداکند با سقف های مهمی که می تواند بازگشت اصلاحی در این تایم را شاهد باشیم روبرو شویم محدوده های 1395و 1420-1430پس فعلا در یک روندصعودی هستیم
                          نظر شما را در مورد مطالب گفته شده بیان بفرمایید خیلی خوشحال می شوم
                          ویرایش توسط gold : https://www.traderha.com/member/5503-gold در ساعت 09-01-2016, 06:43 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط HOSSEINY نمایش پست ها
                            خلاصه مطلب چون ما با یک بازار پر از فاکتور تشکیل دهنده (مهمترین فاکتور تشکیل دهنده بازار انسان است) سروکار داریم و این فاکتورها غالبا در حال تغییر هستند نمیتوانیم انتظار بازاری با نظم داشته باشیم
                            سلام جناب آقای حسینی , خسته نباشید , موضوع جالبی را شروع کردید....
                            در بین فرمایشاتتون عرض کنم که فقط بازارهای مالی مثل فارکس و سهام... به این صورت نیستند , تمام بازارهای سنتی هم به
                            همین شکل میباشد .... مثلا همین کار پدر من که بر اساس گفته های ایشان , مورد تجزیه تحلیل قرارش دادم , قبل از انقلاب استراتژی
                            خرید از بازرگان و گرفتن نمایندگی های کارخانه داخلی موجب برد میشد... بعد از انقلاب استراتژی تعاونی که پخش جنس کارخانه ها دست
                            تعاونی ها بود و هر کس دم مدیر تعاونی را میدید , جنس برای او خالی میشد... (و در آن زمان که اصلا اجناس خارجی نبود و فقط اجناس داخلی و خروج از تعاونی...)
                            بعد جنگ هم چون کارخانه ها آزاد شدند استراتژی دم مدیر فروش کارخانه را دیدن و پولدار شدن و اسم نویسی ماشین پیش فروشی و فروش آن در کنار کار اصلی
                            و سیمکارت... بعد در زمان خاتمی که اجناس خارجی وارد شدند و گرفتن نمایندگی برندهای خارجی (مخصوصا ترک و ژاپنی و...) و ساختمان سازی در کنار کار اصلی
                            که افراد زیادی را به سودهای زیاد رساند....
                            بعد احمدی نژاد و جنس چینی و تحریم که کارخانه های ایران هم خودشان تولید را متوقف کرده و اجناس چینی را با نام برد خود میفروختند که افراد زیادی با اجناس چینی
                            پول خوبی به جیب زدند.... و بعد رکود و حالا استراتژی تولید و تاسیس کارخانه یا خط تولید است که سر زبان خوش فکرهای بازار افتاده و میگویند
                            با سختگیری هایی که برای فروشندگان قرار است اعمال شود (مالیت - ارز افزوده - نرم افزار حسابداری صندق فروشنده...) و بالا رفتن دست در فروش , و آزاد شدن واردات برای همه
                            افراد که منجر به افزایش تعداد تاجرها و در نتیجه از تولید خارج به مصرف و حذف فروشنده های داخلی .... , دیگر فروش سود نخواهد داشت و سیاست دولت حمایت از تولید کننده خواهد بود ...
                            خوب میبینید که همه بازارهای دیگر هم به همین صورت است و کسی که بتواند خود را سریع آپگریت کند و ریسک درست انجام دهد سود برای او خواهد بود
                            ارز و طلا و... هم به همین صورت است و باید به سرعت تریدر خود را با شرایط وفق دهد و جلوتر از بقیه راه را تغییر دهد...
                            افراد به 3 دسته پر ریست و متوسط ریسک و کم ریسک تقسیم میشوند.... افراد پر ریسک ابتدا یک کار را شروع کرده و سود زیاد برای آنهاست و بعد از آنها متوسط ریسکها
                            بعد از دیدن موفقیت پر ریسکها وارد شده که تا حدی هم آنها سود میکنند و بعد کم ریسکها هستند که زمانی وارد میشوند که آن روش کهنه شده و فقط آب باریکه و ضرر و زحمت
                            زیاد برای آنها باقی میماند.... که در آن زمان پر ریسکها از آن سیستم خارج شده و دنبال روشی جدید برای سود جویی هستند , این قانون تمام بازار هاست....

نظر

سلام ودرود
                              جناب گلد عزیز , تحلیل خوبی داشتید , اگر زحمتی نیست یک عکس هم از تحلیلتان قرار دهید تا من و دوستان بهتر متوجه فرمایشات شما شویم

نظر

• نظر دوستان چیه که بر روی eur/gbp هم یک بررسی داشته باشیم , نظر دوستان در مورد حرکت این ارز چیه؟
                                میخوام در مورد این جفت ارز از شما یاد بگیرم , تا اینجا که نظرات دوستان خیلی خیلی خوب و حرفه ای بود...
                                این جفت ارز از نظر من یک جفت ارز ترکیبی است و همانند جفت ارزهای ترکیبی دیگر , کمتر تکنیکالی بوده ولی
                                روندهای بهتری نصبت به جفت ارزهای اصلی خواهد داشت, پس به نظر من میتوان روی روند های آن بیشتر حساب باز
                                کرد ... حتی برای کار بر روی تایمهای پایینتر هم مناسب هستند.... منتظر نظرات دوستان هستم...

نظر

پردازش ...
                                X