اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

بهینه کردن سیستم pipo

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

شاگرد همه دوستان علی هستم.

نظر

نوشته اصلی توسط goldanalyst نمایش پست ها
      یک نکته :

در تمپلیتی که آقای آزادی گذاشتند، میانگین متحرک 200 روزه تنظیماتش مثل دو تای دیگه بر اساس نمایی (exponential) هست. اما در شکلی که شما گذاشتید این یکی ساده (simple) هست. من چک کردم دیدم برای امروز طلا که دقیقاً میانگین ساده خوب واکنش نشان داده به عنوان حمایت.
      دوست خوبم goldanalyst ، نکته خوبی را اشاره کردید .

آقا یه نکته مهم که شدیدا ذهنم را مشغول کرده بود میانگین 200 روزه بود و تنظیماتش . به نیما هم گفتم .
      اول فکر کردم چرا 200 ؟؟؟؟ گفتم هر روز 96 کندل داره . شاید ma96 بتونه کاری کنه . که فعلا دارم بررسی میکنم . البته همون ma100 میشه دیگه .

نکته بعدی ، نیما جان در فیلم کلاس تریدری تنظیمات ma200 را گفت simple اما اگه نمایی هم بذاریم نتیجه های جالبی میده . گاهی اوقات این بهتر جواب میده گاهی اون .
      دوستان بیاید اینو بررسی کنیم ببینیم چه نتیجه ای میشه گرفت .

چند نمونه میذارم . خط ضخیم تر نمایی است . خط نازک ساده .
      مدیریت سرمایه حرفه ای شرط ماندگاری و موفقیت

نظر

اینم نمونه ها :

1. یورو/پوند . واکنش به نمایی اینجا بهتره

2. یورو / ین . واکنش به ساده اینجا بهتره

3. طلا . تراکم نمایی با پیوتها . البته شادو به ساده میرسه .

4. پوند / دلار . واکنش به نمایی بهتره

5. استرالیا / دلار . واکنش به هر دو داریم .

چیکار باید کرد دوستان . شما هم یه نگاه بندازید . نظر بدید .

نظر

simple

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
          2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
          3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
          4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
          5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
          6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
          7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

سلام مسعود جان من صبح تا حالا اینترنتم مشکل داره الان دیدم این مطلبو عالیه
            دستت درد نکنه
            ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...........موجیم که آسودگی ما عدم ماست............

persian gulf traders

نظر

نکته ای که من متوجه شدم اینه که مهم اینجاست که آیا پیوتی در اطراف 2 تا میانگین هست یا نه. اگه بود که معلومه اگه نبود به نظر من ساده (دستکم برای طلا) خیلی خوب عمل میکنه. عملکرد ساده برای طلا:

به نظرم هر دو تا رو بگذاریم ببینیم کدوم نزدیک پیوته.
              ویرایش توسط AIO : https://www.traderha.com/member/4465-aio در ساعت 07-16-2012, 07:15 PM

نظر

جسارتاً و با اجازه از مسعود گرامی، من چالش های سیستم رو که تا الان دوستان اشاره داشته اند مختصراً می آورم:

1- کدام session را به عنوان مبدا بپذیریم؟! لندن یا نیویورک؟

2- میانگین 200 دوره ای ما ساده باشد یا نمایی؟

3- در بازار رنج بدون روند چه کنیم؟

نظر

سلام
                  آقا bulkowski در عکس های که گزاشتید به نظر من همون simple بهتره و حال اگر میخواید از هر دوش استفاده کنید از اونی استفاده بهشه بهتره که نزدیکتر به دو مووینگ 12 و 32 باشه.(نظری بود که عرض شد)

حال اینکه در مورد مواردی که مثل سوئینگ بازار صحبت شد .
                  که من یک چند روزی (یک هفته) در حال تست کردن دو اندیکاتور هستم.
                  حالا خوب یا بدش بماند(در بازاری که سوئینگ است گرفتن 15 پیپ هم برا خودش درآمدیه)
                  من این رو به اشتراک میزارم (فوش ندید بعدشا
                  )

http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/uploads/pcmB-7.rar

البته باید در موقعیتهای خوبی باشه منظورم همون حسیه که بعد از کار کردن با یک سیستم بهش میرسید.

اینم پزیشنهای است که من امروز گرفتم باهاش که ایکاش باسیستم PIPO میگرفتم بهتر بود ولی همون جور که گفتم در حال تست این اندیکاتور ها هستم .

و در آخر این پزیشنی که buy کردم براساس برخورد قیمت با پیووت بود و نه این اندیکاتورهای ساقارتی
                  ویرایش توسط bahman7 : https://www.traderha.com/member/3045-bahman7 در ساعت 07-16-2012, 07:44 PM

نظر

مسعود جان اصلا درست جلو نمیریم هنوز بحث پیوت ها شروع نشده رفتی سوراغ میانگین 200
                    مرحله به مرحله میریم جلو
                    اول در مورد پیوت و بهترین سشن و.....
                    به نتیجه برسیم بعد میریم میانگین ها دوستان فقط در مورد مبحثی که گفته میشه پست بذارند

نظر

wow

الان که اومدم تاپیکو دیدم خیلی خوشحال شدم . 170 بازدید و 25 پست تو یک نصفه روز . اینها همه نشون دهنده اشتیاق و همراهی خیلی خوب شما عزیزانه .

انشالا همینطور با حرارت حرکت کنیم ، بهترین نتیجه ها مال ماست . شک نکنید .

با کار تیمی همه چیز امکان پذیره . بخش تریدری باید روز به روز فعال تر بشه .

ممنونم .

دوستان خوبم کسی از عنوان کردن هیچ مطلبی ابایی نداشته باشه . نه خجالتی داریم نه چیزی .اینجا همه شاگرد و دانشجوییم در محضر اساتید . و صد البته همه با هم رفیق .

بچه ها سعی کنید طوفان فکری راه بندازید . هر چی به نظرتون میاد بگید . خلاقیت به خرج بدید . اگه ذهنتون را اینجا خالی نکنید ، میرید روی معاملات واقعی خالی میکنید و ممکنه خراب کنید .
                      اگه الان مطرح نکنید ممکنه بعدا فراموش کنید .
                      ممکنه ایده ساده شما را دیگری بگیره بپزه و یه چیز عالی ازش بیرون بیاد .
                      کسی نگه فعلا اینها دارند روی پیوت بحث میکنند من فلان موضوع را نگم . شما بگید دست بالاش بعدا روش بحث میکنیم .

در درجه اول مشارکت بالا میخواد این تاپیک . آدم پایه میخواد . ایده و فکر خودش زاییده میشه .

اما بریم سر اصل مطلب .
                      حق با حمید عزیزه . باید به صورت منظم ، مرتب و با انسجام روی مباحث بحث کنیم. تمرکز روی یه موضوع خیلی مهمه . باید به یه نتیجه خوب برسیم و بعد بریم سراغ مطلب بعدی .

ما تو جمع خودمون آدم های با ارزش زیاد داریم . سعی کنیم ازشون درس بگیریم . به عنوان مثال ، حمید خان مدت 1 ساله کامل روی پیپو تمرکز کرده .
                      1500 ترید زده . یه دنیا تجربه داره . من که کلی ازش یاد میگیرم .
                      ویرایش توسط bulkowski : https://www.traderha.com/member/4195-bulkowski در ساعت 07-17-2012, 08:21 AM

نظر

ممنون از علی خوب برای تیتر کردن مطالبی که تا الان عنوان شده .

به عنوان اولین اولویت ، بررسی سشن مشترکی که بیشترین کارایی را داشته باشه میذاریم تو مرحله اجرا .

خب چیکار کنیم . لندن؟؟ ، نیویورک ؟؟؟، تهران

و اینکه دوشنبه در بین بقیه روزهای هفته فرق داره . کدوم سشن در دوشنبه ها بهتر جواب میده . اصلا دوشنبه روز ترید هست یا نه ؟؟ آیا ممکنه روتیشن داشته باشیم . ؟

دوستان نظر . (نظر شخصی و سلیقه ای نمیخوایم . بر اساس ادله و تحقیق باشه )
                        ویرایش توسط bulkowski : https://www.traderha.com/member/4195-bulkowski در ساعت 07-17-2012, 08:22 AM

نظر

با سپاس،

درباره لندن و نیویورک ، من همیشه احساسم این بوده که هنوز و هنوز این لندن هست که نبض بازارهای مالی جهان در اونجا می تپه. دلیلم هم اینه که مهمترین و تاثیرگذارترین نرخ تاثیرگذار بر عمده جفت ارزهای جهان اونجا تعیین میشه: Libor یعنی نرخ بهره بین بانکی که همین اخیراً داستان دستکاری ش توسط بانک های انگلیسی رسوایی زیادی داره بپا میکنه. رو این حساب من که gmt +1 رو انتخاب کردم واسه اندیکاتور.

بعد من چون بیشتر علاقه م درباره طلا هست، اگه فرضاً بخوام آمریکا رو ملاک قرار بدم، ساعت شیکاگو رو میذارم نه نیویورک.

درباره دوشنبه و جمعه خیلی ها میگن باید مراقب این دو روز باشیم چون کندل های هفتگی که هج فاندهای بزرگ خیلی بهشون علاقه دارن باز و بسته شدنش در این دو روز روی میده و خیلی ها علاقه دارن که دستکاریهای خاصی تو این 2 روز روی اینها داشته باشن برای هدایت سرمایه های بزرگ. رو این حساب فکر می کنم که واسه 2شنبه و جمعه پیوت های هفتگی رو بیشتر اهمیت بدیم و برای 3 روز دیگه پیوتهای روزانه.

با احترام

نظر

منظورم اینه که برای دوشنبه و جمعه به پیوت های هفتگی هم اهمیت بدیم اما واسه بقیه روزا فقط پیوتهای روزانه.

نظر

نوشته اصلی توسط goldanalyst نمایش پست ها
                              منظورم اینه که برای دوشنبه و جمعه به پیوت های هفتگی هم اهمیت بدیم اما واسه بقیه روزا فقط پیوتهای روزانه.
                              ممنون در مورد نظراتت
                              اما در سیستم پیپو پیوت ها روزانه هفتگی و ناهانه دارای ارزشی یکسان هستند اصلا برای ما چه نوع پیوت باشه ملاک نیست

نظر

فقط او باقیست

سلام.
                                پیشنهاد های شخصی من که احتمالا با مخالفت شدیدی مواجه بشه

1- اندیکاتور PivotCustom_4TimeFrames ظاهر بسیار زشتی دارد(یک سری خطوط افقی) و چشم رو به شدت خسته میکنه و باعث خطا میشه و این که پیوت های دورهای قبل رو هم رسم نمیکند من ازش راضی نیستم(با وجود این که شاید اصلا به کار نیان ولی حس خوبی بهم میده)
                                راه حل:
                                استفاده از Auto-Pivot Plotter ها.

2- من بر اساس تجربه شخصی(شاید بدون دلیل علمی) از Tzها برای شیفت به سشن لندن استفاده نمیکنم همچنین به برکری که کندل های یک شنبه رو داره اعتقادی ندارم.
                                بسیار نمونه های زیادی دیدم که واکنش به ترازهای Custom بهتر بوده و نمونه هایی هم دیدم که واکنش به Tz و سش لندن عالی بوده ولی در یک جمع بندی من Custum رو ترجیح میدم و از آلپاری هم استفاده میکنم و راضی هستم.

3-ببخشید که این حرف رو میزنم ولی کاملا مشخص هستش اصلا نباید از همه پیوت ها(روزانه، هفتگی و ماهیانه) در یک تایم استفاده بشه. مثل این سیستم هایی که Nتا ایندیکیتور داخلشون هستش و اصلا آدم سرگیجه میگیره و چون طراح میدونه به همه ایندیکیتورهاش احتمال واکنش هست همه رو با هم روی چارت قرار میده (منظورم به استاد نیما نیستش ها، یک وقت خدایه نکرده بد برداشت نشه. همیشه و به همه گفتم هرچیزی دارن توی دنیای تحلیل گری و تریدی از استاد آزادی دارم و با همین پایپو فعلی پیپ ها گرفتم که شاید فکرش رو هم نمیکردم روزی بتونم با این آرامش بگیرم).
                                راه حل:
                                فقط از پیوت های روزانه استفاده بشه. میدونم خیلی مخالفت میشه با این بند ولی خودتون چند مدت امتحان کنید واقعا و ببینید چقدر بهتر هستش و چقدر لذت بخش حتما بند 4 رو بخونید در ادامه بند 3.

4- مشکل بعدی این سیستم همون طور که دوستان فرمودن تشخیص روند هستش. نمیدونیم بازار رنج هستش، صعودی یا ریزشی و با استرس پوزیش میگیریم.(البته ایندیکیتور فدرت ارزها کمک زیادی میکند).
                                راه حل:
                                یک تایم بالاتر میریم یعنی 30مین و از رفیق قدیمی، رفیق با وفا، یار قدیمی( عاشقانه شد ) یعنی RSI استفاده میکنیم. با تلاش های زیاد و به کمک اساتید و بچه های فارکس فکتوری و تی اس دی و ... همه به این نتیجه رسیدیم که پریود 14 بهترین پریود هستش برای تایم 30مین( مسعود تو ذهنت الان طوفانه ها ) ولی این RSI یه کوچولو بهبود پیدا کرده و یک متوسط گیری هم انجام شده روش و به ما روند رو نشون میده(سبز صعود و صورتی نزول).
                                RSI اصلا یه جورایی قوت قلب به من میده و به راحتی میشه روند رو تشخیص داد.

چقدر تایپ کردم(منم که تنبل )
                                ویرایش توسط Amir_A : https://www.traderha.com/member/5191-amir_a در ساعت 07-17-2012, 01:55 AM

نظر

پردازش ...
                                X