اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

در هر بینظمی نظمیست یا در هر نظمی بینظمیست؟!!!!

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

داستان همان فیل در تاریکیست که مردم هجوم آورده بودند تا ببینن فیل چی هست منتها چون توی یه اتاق تاریک و ظلمات بود و باچشم نمیشد دیدش
    هر کسی با توجه به دسترسی و محدوده ای که داشت با دست زدن بهش،فیل را توصیف می کرد.

یکی پاها را میگرفت، میگفت شبیه یه ستونه ، یکی گوشش را میگرفت میگفت شبیه بادبزنه ، یکی دیگه دستش نمیرسید و اون را خیال می دونست و ...

تعصب بر روی تعریفاشون اونا را گمراه تر هم میکرده تا واقعیت ..

حالا بی مرتبط با این بحث نیست ، از این بشر دوپا هر کاری بر میاد ولی اینکه بتونه خودشو تحمل کنه و یه جا آروم و منطقی بشینه نه!
    استراتژی بر مبنای پرایس اکشن لینک : Price Action
    Clear Entry Price, Exit Levels
    ------------------------------------------------------------
    اتاقی برای گفت و گو اتومات ترید ینگ
    لینک : ّFull_Automatic_Trade

نظر

صحبت کردن از نظم داشتن یا بی نظم بودن جهان از حوزه ی کاری ما خارجه چراکه خیلی قبل تر از ما کسانی اونو به اثبات رسوندن و ما هم به مثال کسی که میخواد چرخو دوباره اختراع کنه ...
      تنها کاری که میکنیم صحبت در مورد بازار باشه نه سعی در به اثبات رسوندن بازار با نظم یا بینظمی جهان
      و اما
      فقط یک فرق بزرگ بین اثبات بی نظمی یا با نظمی جهان با بازار وجود داره اونم اینه که :
      کسی که در مورد بینظمی جهان یا خلاف اون به کشف مساله ای پرداخته یا به حقیقتی پی برده اونو به ثبت میرسونه و به صورت جهانی منتظر میکنه
      اما در مورد بازار اینگونه نیست . .. . .
      کسی که به حقیقتی از بازار رسیده باشه نمیاد جار بزنه آییی ملت یافتم یافتم
      برعکس سیاست های بزرگی در بازار های مالی وجود داره و اونم سعی در لاپوشونی حقایق بازاره که نمونش میشه همین ابزار های متاتریدر و و و ....
      Remember, "There is a time for everything, and a season for every activity under heaven: A time to be born and a time to die, a time to plant and a time to uproot. . . A time to get, and a time to lose ... "(Ecclesiastes 3: 1).
      There is also a time to buy and a time to sell
      !

Rocco fund
      13:21 26.12.2016

نظر

نوشته اصلی توسط mohsencomm نمایش پست ها
        چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید...

موفق باشید...
        سلام محسن خان , خوب هستید دوست عزیز؟....
        آقا حسن من نظر تعادلی شما را رد نکردم
        از این که نظر دوستمان را تایید کردم که کنترل بینظمی که به نظر من مهمترین
        عملیست که یک تریدر باید انجام دهد , و تمام قوانین این را میگویند...
        به این معنا نیست که من با نظر شما موافق نیستم دوست عزیز
        این را به کسی دارید میگویید که اگر در هر چیز موفق نبود , در زمینه هجینگ و پورت فولیو و آربیتراژ
        و هر نوع روشی که به تعادل جفت ارزها میانجامید , مطالعه کرده و روی آن وقت گذاشته بود و
        بیشتر این مباحث را برای اولین بار در فرومهای فارسی مطرح کرد.... من به شدت به تعادل ارزی اعتقاد
        داشته و دارم و هنوز در تمام پوزیشنهای خود از این موارد استفاده میکنم ....
        پس خلاصه : این نظریه کنترلی , نظریه تعادلی شما را زیر سوال نمیبرد....
        چشم چشمهای خودم را حتما با آب میشورم (شوخی ))) )

نظر

برای درک بهتر حرفهای دوستان و نظراتشون چندتا سوال دارم که اگر دوستان تمایل داشتند توضیح بدهند ممنون میشم ازشون . مخصوصا جناب آقای سینای عزیز. جناب آقای حسینی عزیز. جناب آقای مهرداد عزیز . و جناب آقای محسن عزیز .
          که اگر کوتاه و واضح بتونن بگن ممنون میشم ولی اگر نیاز به توضیح بیشتر بود لطفا صریح و واضح باشه که راحت بشه درک کرد . ممنون از همه دوستان که در درک هرچه بهتر یاری میکنید

1-نظم چیست ؟

2- نظام یا سیستم چیست ؟

3- تعادل چیست ؟

4- نظرتون راجع به دید از بالا ( کل به جز ) یا دید از پایین ( جز به کل ) چیست و فکر میکنید در مورد سوال مطرح شده در این تاپیک دیدگاهتون به کدام یک نزدیکتر است ؟

با تشکر
          ویرایش توسط PyGentleman : https://www.traderha.com/member/22633-pygentleman در ساعت 08-08-2016, 01:03 AM
          وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ وَ مَنْ يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْءٍ قَدْرًا

و او را از جايى كه گمان ندارد روزى میدهد; و هر كس بر خدا
          اعتماد كند، او براى وى بس است; خداوند فرمان خود را به انجام میرساند; و خدا براى هر چيزى اندازه‏ اى قرار داده است!

( آیه 3 سوره طلاق )

با اجرای منظم و دقیق قوانین معاملاتی ممکن هست ضرری هم کنیم
          ولی
          بدون اجرای منظم و دقیق قوانین معاملاتی قطعا بازنده خواهیم بود.

نظر

نوشته اصلی توسط PyGentleman نمایش پست ها
            برای درک بهتر حرفهای دوستان و نظراتشون چندتا سوال دارم که اگر دوستان تمایل داشتند توضیح بدهند ممنون میشم ازشون . مخصوصا جناب آقای سینای عزیز. جناب آقای حسینی عزیز. جناب آقای مهرداد عزیز . و جناب آقای محسن عزیز .
            که اگر کوتاه و واضح بتونن بگن ممنون میشم ولی اگر نیاز به توضیح بیشتر بود لطفا صریح و واضح باشه که راحت بشه درک کرد . ممنون از همه دوستان که در درک هرچه بهتر یاری میکنید

1-نظم چیست ؟

2- نظام یا سیستم چیست ؟

3- تعادل چیست ؟

4- نظرتون راجع به دید از بالا ( کل به جز ) یا دید از پایین ( جز به کل ) چیست و فکر میکنید در مورد سوال مطرح شده در این تاپیک دیدگاهتون به کدام یک نزدیکتر است ؟

با تشکر

سلام دوست عزیز , خوب هستید که انشا...؟

البته باید اساتید در این زمینه نظر بدهند و به سوالات شما پاسخ دهند تا سند قابل قبولی برای دوستان باشد....
            اما چون اسم من را بردید , پر رویی میکنم و جواب سوالات شما را قبل اساتید میدهم :

1. نظم در مقابل هرج و مرج است و این نظم و هرج و مرج نسبی بوده و از دید من و شما بیان میشود
            پس هر چیز از نظر من خارج از هرجو مرج باشد و قابل درک و هضم کردن باشد , از نظر من منظم بوده و
            در غیر این صورت بینظم است (حال اگر حتی نظمی بالاتر و الهی تر از تفکر بنده داشته باشد)....
            2- مجموعی از اجزاع وابسته به هم که در نظمی نسبی در کنار هم کار میکنند سیستم گفته میشود که
            بر اساس تعریف بنده در هر سیستمی نظمی نسبی قرار دارد و وجود آن نظم واجب بوده تا سیستم از هم
            نپاشد (البته تمام سیستمها به سوی آنتروپی پیش میروند که باز این آنتروپی در خود نظمی دارد...)
            3- بزارید این سوال را از دید بازار جواب دهم تا جوابها کلیشه ای نشوند : در بین ارزهای بازار یک تعادلی
            وجود دارد که ماسسات مالی بزرگ دنیا و واحد های نظارتی (مثل بانکهای مرکزی ...) آن را ایجاد کرده
            تا دارایی های خود را ایمن سازی کنند و حرکات بازار هم در راستای این تعادل شکل میگیرد
            پس روش تلفیقی تعادل ارزی و ترکیب آن با کاتالیزور تحلیل روندی به نظر من کم ریسکترین و متعادل ترین
            روش ترید برای یک تریدر است....
            4- به نظر بنده بیسواد , دید باید از بالا و از کلی باشد و باید با ساده ترین حالت تحلیل شود و در همین دید کلی و از بالا
            وارد معامله شد و بعد با دید جزیی و از نزدیک آن را کنترل کرد و به موقع از بازار خارج شد تا آن بینظمی که عرض کردم را
            مهار کرد و معاملات خود را به تعادل رساند.....

نظر

1-نظم چیست ؟

2- نظام یا سیستم چیست ؟

3- تعادل چیست ؟

با تشکر
              اقا قرار نشد سوالات سخت بپرسید )

یه توضیح کوچک بدهم : من انسانی فلسفی و . . . نیستم اگر در ادامه نتوانستم پساخ سوالات رو به درستی بدهم عذرخواهی میکنم

همیشه سادگی رو دوست داشتم اما سوالات شما در عین سادگی معنی و مفهوم گسترده ای داره

سوالات بیشتر مربوط میشه به نگرش انسان ها که این نگرش ها از تجربیات خود شخص سرچشمه گرفته

انسان برای رسیدن به موفقیت همیشه در تلاش بوده و هست پس میتوان گفت هر لحظه از زندگی انسان یک مسیره که شروع اش رو هدف و پایان اش رو دستاورد میگویند ( در فارکس میشه پوزیشن گرفتن و تارگت )

نظم ، سیستم ، تعادل یا مفاهیمی که باهم مترداف هستند در میان مسیر قرار دارند حال چون این مسیرها یکسان نبوده و تجربیات مختلفی در میان این مسیر اتفاق میفته نمیتوان یک تعریف دقیق از سوالات شما ارائه داد و هرشخصی از نگاه خود (تجربیات) پاسخ سوالات را خواهد داد

دقیقا در همین نقطه است که نظرات مختلف شکل میگیرد شاید بتوان به جرات گفت نظر تمام دوستان درست است اما از نگاه و نگرش خودشان

اما به صورت کلی و ساده نظم ، سیستم یا تعادل پل ارتباطی بین هدف ها و دستاوردها هستند

ساده ترین کار دنیا اینکه از تجربیات دیگران استفاده کنید اما تصمیم نهایی رو خودتون بگیرید و دشوارترین کار دنیا اینکه بخواهی دقیقا مثل دیگران رفتار کنی

در بازار قارکس این قضیه صدق پیدا میکند که هرشخص باید طبق نگرش و روحیات خودش پیش برود حتی اگر با سیستم دیگران سود کند اما چندان لذتی از کارش نخواهد برد

متاسفانه یا خوشبختانه پیدا کردن پل ارتباطی بین هدف و دستاورد نیاز به صرف زمان داره نظر شخصی من اینکه که اگر شما استمرار داشته باشید قطعا بعد از مدتی این پل رو پیدا خواهید کرد و به سوی موفقیت پیش خواهید رفت

--------
              جواب سوال اخر رو نمیدونم خیلی سخت بود )

و در اخر انجام دادن هیچ کاری مشکل تر از تغییر دادن اقدام های بیرون بدون دگرگون کردن احساسات درونی نیست

ابتدا نگرش خودمان به بازار را تغییر دهیم بازار خود به خود با ما همراه خواهد شد
              sometimes it is the people no one can imagine anything of who do the things no one can imagine

نظر

اول از همه تشکر میکنم از دوستانی که برای درک بهتر مطالبشون نظرات واقعا سازندشون رو بیان کردند
                و در ادامه نظر خودم رو هم خیلی ساده بیان میکنم . ( نظرات کاملا شخصی )

نظام یا سیستم : محموعه ای از قوانین یا قردادهای وضع شده برای رسیدن به یک هدف و یا اهداف مشخص

نظم : اجرای صحیح قوانین و قراردادهای وضع شده در نظام یا سیستم

تعادل : رسیدن به بالانس و میزان بر اساس معیار مورد نظر ( فاکتور یا فاکتورهای متفاوتی میتواند برای تغییر معیار تعادل دخیل باشند مثل مقدار ، تعداد ، اندازه ، ارزش ، زمان و ... )

در مورد سوال و اسم این تاپیک با قرار دادن یه سری عکسهای ساده بیشتر توضیح میدم
                در هر بینظمی نظمیست یا در هر نظمی بینظمیست؟

با دید از بالا و از کل به جز ( که جهان هستی و همچنین مارکت و بازار را میشود مثال زد ) بهتر هست بگیم در هر نظامی عدم تعادل میتواند اتفاق بیافتد ولی نظام همچنان منظم باشد و از قوانین خود تبعیت کند
                و با دید از پایین یا از جز به کل ( که میتوان عناصر موثر در مارکت چه کوچک و چه بزرگ . چه معامله گر خرد و چه بازیگران بزرگ را مثال زد ) چون دید کمتری به نظامهای موثر اطراف داریم بی تعادلی را بیشتر درک میکنیم ( شاید بهتر باشه بگم حس میکنیم ) و این عدم تعادل را به حساب بی نظمی میگذاریم .

در عکس زیر دایره آبی نظام بالا و دایره های رنگی نظام پایین هستند .
                حروف نیز خود نظامهای دیگری هستند که زیر مجموعه نظام پایین یا دایره های رنگی قرار میگیرند .
                قانون دایره آبی این است که دایره های رنگی به هر سمت بخواهند میتوانند حرکت کنند ولی از خطوط آبی نمیتوانند عبور کنند .

1.jpg

در عکس دوم میبینیم که نظم سیستم بالاتر ( آبی ) کاملا رعایت شده ولی سیستمهای پایین بر یکدیگر تاثیر گذاشته اند و مثلا حرف a قرمز وارد محدوده زرد شده و برای سیستم زرد عدم تعادل ایجاد کرده است .

2.jpg

در عکس سوم باز میبینیم نظم سیستم بالاتر (آبی ) کاملا رعایت شده ولی سیستمهای پایین کاملا دچار عدم تعادل شدند چراکه سیستمهای اطراف بر اساس قانون سیستم بالاتری حرکت کرده و یکدیگر را تحت تاثیر خود قرار دادند .

3.jpg

برای سیستمهای پایین (رنگی ) حالتهای ایده آل تعادل وجود دارد یکی اینکه بر هم منطبق شوند ( در هر کجای سیستم بالا ) و دوم اینکه مثل عکس یک کامل از هم جدا باشند ( که این حالت هم میتواند در ترتیب و جاهای مختلف باشد )
                پس تعادل میتونه به حالتهای متعددی بوجود بیاد .

اگر خود دایره آبی زیر مجموعه قرار بگیرد .

4.jpg

حال خود را در لایه های پایینتر قرار بدهید و به بالا بنگرید . عدم تعادل را بیشتر احساس میکنید
                حال خود را در لایه بالاتری قرار دهید و به پایین بنگرید . چون خروج از قوانین کمتری میبینید تعادل بیشتری میبینید .
                توجه کنید که بی نظمی به شکل ظاهری نیست در این مثال . قوانین و انجام آن معیار سنجش نظم میباشد که همان عبور نکردن از خط سیستم بالاتری هست . شکل ظاهری معیار تعادل هست .
                حالا فکر کنید چند هزار لایه بالاتری و پایینتری وجود داشته باشد . چه نظمی در عین بی تعادلی وجود دارد .

بازار هم همینطور هست . اولین سیستم مارکت با قانون خرید و فروش یا عرضه و تقاضا بنا نهاده شده است ( و همیشه دنیا به سمت تعادل میل دارد ) در لایه های پایینتر هر ارز یا سهام خود یک سیستم هست و تاثیراتی دارد که میتونه باعث بر هم ریختن تعادل شود .

من شدیدا معتقدم عوامل بسیاری بر بازار دخیل هستند حتی عواملی که قبل از بوجود آمدن بازار به شکل کنونی اتفاق افتاده باشد . به عنوان مثال قرنها پیش وقتی سیب بر سر نیوتن فرود آمد و او بعد از گفتن آخ به جاذبه پی برد بر بازار کنونی تاثیر گذاشت . چطور ؟ با کشف جاذبه به دنبال غلبه بر اون بر آمدند و سالها بعد هواپیما ساخته شد و ساها بعد تکامل پیدا کرد و بعد سال گذشته زمانی که هواپیمای مالزی از حریم هوایی اکراین عبور میکرد با اصابت موشک سقوط کرد و ما در بازار شاهد بودیم که با این اتفاق برای ساعتی بر بازار اثر گذاشت . این اثر باعث تغییر حالت تعادل شد . و این تغییر شاید تحلیلی رو تغییر داده باشه و کلا روند بازار تا الان و بعد از این تحت این اثر تغییر کرده باشد . پس افتادن یک سیب در قرنها پیش باعث اثر غیر مستقیم در بازار کنونی شده است .

این نظرات شخصی بنده بود که فکر میکنم به خاطر اشتباه ناصحیح از کلمات یا مترادف دونستن بعضیهاشون ناخواسته صحبتهای یکدیگر را کامل نتونیم درک کنیم .

مشتاقانه منتظر نظرات دوستان برای تکمیل و یا انتقادات برای تصحیح تفکراتم هستم .

بعد از این موضوع ذهن درگیر این میشود که آیا باید نگران عوامل موثر بی انتها بر بازار باشیم یا خیر ؟؟؟

بعد از بیان نظرات و انتقادات ، فکر میکنم موضوع بالا خیلی مهم باشه و ذهن معامله گر رو به خودش مشغول میکنه
                ویرایش توسط PyGentleman : https://www.traderha.com/member/22633-pygentleman در ساعت 08-09-2016, 02:28 AM
                وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ وَ مَنْ يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْءٍ قَدْرًا

اعتماد كند، او براى وى بس است; خداوند فرمان خود را به انجام میرساند; و خدا براى هر چيزى اندازه‏ اى قرار داده است!

( آیه 3 سوره طلاق )

ولی

نظر

بازار هم همینطور هست .
                  دوست عزیز این معیار را از کجا برای بازار آوردی و تعریف کردی؟،
                  آیا سیستم آموزشی را میتوان با بازار مقایسه کرد؟
                  مدارک مستندی هم داری یا مقالعه معتبری که بازار در کل داری نظم و دقت هست ؟

ببینید دوست عزیز فکر میکنید اندیکاتور macd چرا توی ستینگش از 12 و 26و 9 استفاده شده؟
                  شاید بگی به این دلیل ولی همین ستینگ ممکنه برای یه دوره زمانی بدترین ستینگ از عددهای داده شده بهش باشه.
                  اگر 9 یک عدد طلایی باشد، عدد 5 هم عدد طلاییست یعنی دنبال تقدس و سکرت نباشید و در دسترس ما نیست و فقط
                  عمر ما را به هدر میده کامپیوترهایی هستند که ما نداریم ولی هزاران بار سریعتر از اینکار ها را میکنند.

سرمایه دارانی که میلیونها و میلیارد ها دلار در این بازار ضرر میکنند نمیتوتند نوابغی امثال هاوکینگ و ریاضیدانها
                  فیزیکدانها و که اسرار هستی را باز میکنن استخدام کنن و براشون دنبال تقدس در این بازار باشن؟

موفقیت ما در گرو سکرت و راز نیست بلکه موفقیت زمانیست که درست تعریف کنیم و واقع بین باشیم.
                  ویرایش توسط Liand : https://www.traderha.com/member/6952-liand در ساعت 08-09-2016, 06:10 PM

نظر

نوشته اصلی توسط Liand نمایش پست ها
                    دوست عزیز این معیار را از کجا برای بازار آوردی و تعریف کردی؟،
                    آیا سیستم آموزشی را میتوان با بازار مقایسه کرد؟
                    مدارک مستندی هم داری یا مقالعه معتبری که بازار در کل داری نظم و دقت هست ؟

ببینید دوست عزیز فکر میکنید اندیکاتور macd چرا توی ستینگش از 12 و 26و 9 استفاده شده؟
                    شاید بگی به این دلیل ولی همین ستینگ ممکنه برای یه دوره زمانی بدترین ستینگ از عددهای داده شده بهش باشه.
                    اگر 9 یک عدد طلایی باشد، عدد 5 هم عدد طلاییست یعنی دنبال تقدس و سکرت نباشید و در دسترس ما نیست و فقط
                    عمر ما را به هدر میده کامپیوترهایی هستند که ما نداریم ولی هزاران بار سریعتر از اینکار ها را میکنند.

سرمایه دارانی که میلیونها و میلیارد ها دلار در این بازار ضرر میکنند نمیتوتند نوابغی امثال هاوکینگ و ریاضیدانها
                    فیزیکدانها و که اسرار هستی را باز میکنن استخدام کنن و براشون دنبال تقدس در این بازار باشن؟

موفقیت ما در گرو سکرت و راز نیست بلکه موفقیت زمانیست که درست تعریف کنیم و واقع بین باشیم.

دوست من سلام
                    چند نکته به ذهنم رسید که برای تفکیک بهتر با شماره بیان میکنم که در ذهن با هم تداخل پیدا نکنند (برای خودم ) و راحتتر باشم.

اول از همه اینکه بنده نظر شخصی خودم را که حاصل از ده سال چوب بازار خوردن و مطالعه هست رو نوشتم . و در اول و آخر نوشته ام هم بیان کردم که نظر کاملا شخصی هست.

دوم به همه مقالات و افراد اعتماد نکنید . چه در اینجا و چه در فروم قدیمی قیمتها بودند افرادی که هیچ وقت مقاله رسمی ننوشته بودند ولی اینقدر در حرفهاشون پختگی وجود داشت که جا داشت تریدر برای موفق شدن وقت بذاره و روی حرفهاشون فکر کنه مثل آقایان ساسان امیری ، بهروز نعیمی ، بهزاد بهزادی ، پیام آذرپاد و مرحوم امیر شاهرودی و ... ( البته من قصد اینو ندارم که گفته های خودمو با این عزیزان مقایسه کنم فقط نیتم این بود که بگم خیلی از چیزهایی که یاد گرفتیم از انتقال تجربه این عزیزان بوده و حالا ما هم همگی همین کار رو اینجا میکنیم ) و خیلی از افراد هم بودند که با توجه به مطالب بالایی که داشتند و شناخته شده بودند ولی خیلی نمیشد بهشون اعتماد کرد چون هنوز از اون پختگی و با تجربگی توی حرفهاشون دیده نمیشد ( که شاید بنده هم هنوز جز همین افراد باشم و تجربه ام منجر به پختگی نشده باشه که ارزش فکر کردن داشته باشه)

سوم شما یک جمله بنده رو گرفتی و بلد کردی و حتی ادامه مطلب رو هم نیاوردی . من در ادامه همین جمله گفتم که "اولین سیستم مارکت با قانون خرید و فروش یا عرضه و تقاضا بنا نهاده شده است"

چهارم شما تعاریف بنده رو خوب متوجه نشدید . بنده عقیده دارم بازار یک سیستم با نظم بسیار بالاست که عدم تعادل و همچنین میل به تعادل در اون خیلی خیلی زیاد است.
                    پنجم شما قسمتی از یک سیستم که با قوانین زیادی هست رو اینجا نوشتید( شما که با یک ستینگ نمیتونید تحلیل کنید و باید قوانین دیگری هم داشته باشید مثلا قانون همگراییها و واگراییها و ... رو هم در سیستمتون تعریف کنید ) که به عنوان مثال نقض میخواهید ازش استفاده کنید . من از شما ممنونم این مثال شما ( البته با فرض یک سیستم کامل با همه قوانین اون در نظر میگیریم ) در اصل این موضوع بیان دوره های عدم تعادل هست که ممکن است زمان کمی یا زیادی رو نیاز داشته باشه برای رسیدن به تعادل (هرچند کوتاه ).

ششم دانشمندان و ریاضیدانها و فیزیکدانها بخشی از یک سیستم هستند که میتونه هزار لایه بالاتر و یا پایینتر و حتی هم سطح همون سیستم وجود داشته باشه که آنها قادر به درک تاثیراتشون چه مستقیم و غیر مستقیم بر سیستم خودشون نباشن حالا میخواد پرفسور هاوکینگ باشه یا انشتین یا حتی من و یا شما . چون همانطور که گفتم سیستمهایی بالاتری و پایینتری تاثیر گذار وجود دارند که ما قادر به درکشون نیستیم .

هفتم من هنوز بحثی از موفقیت یا عدم موفقیت نکردم

هشتم اتفاقا من قصدم همین هست که واقع بین باشیم و بدونیم تقریبا کجای کاریم . . فکر میکنم یه کم زود پیش داوری کردید .

نهم متوجه منظورتون از تقدس و همچنین راز و سکرت نشدم و یا اینکه من چیو تقدیس کردم یا از کدام راز و سکرت صحبت کردم .همچنین منطورتون از سیستم آموزشی و مقایسه رو هم متوجه نشدم .

دهم ... من واقعا خوشحال شدم که نظرتون رو بیان کردید و امیدوارم دیگر عزیزان هم نظراتشون رو بیان کنن و به یک بحث خوب تبدیل بشه . نظر شما بسیار ارزشمند هست چون احتمالا دوستان دیگری نیزمثل شما باشند که کامل منظور بنده رو نفهمیده باشند که البته شاید بدلیل بدی فن بیان بنده باشه که نمیتونم منظورم رو درست منتقل کنم

با تشکر فراوان

ویرایش توسط PyGentleman : https://www.traderha.com/member/22633-pygentleman در ساعت 08-10-2016, 12:16 AM

( آیه 3 سوره طلاق )

ولی

نظر

همانطور که فرمودید تجربه بالایی در این مارکت دارید و از افراد قدیمی فعالان فروم ها اسم بردید
                      ولی صحبت اول من هم این بود که با توجه به این عمر دهه که از بازار تبادلات ارزی توی ایران گذشته به طور مستندات و مدرک صحبت کنیم
                      و در غیر اینصورت صحبت ها فقط بحث فلسفی میشه و فلسفه هم داره به آخرای تاریخ خودش نزدیک میشه

پس باید اول یاد بگیریم وقتی میخوایم بحثی کنیم مستندات معتبری داشته باشیم(هر دو طرف)
                      وقتی پای مستندات باشه اول کسی نمیگه 10 سال چوب بازار را خوردم بلکه میاد و میگه من این مدارک و این کارنامه ها را دارم (فارغ از سال کاری)
                      یکی از اشخاصی که ادعا داشت ولی با اسناد و علمش اومد ابوناچی بود که میگفت من با این ابزار ترس و احساسات و ... را اندازه میگیرم
                      و ابزار آورد و بهش ثابت شد که اینگونه نیست (ولی با اسنادی اومد)

صحبت موفیقت یا عدم موفقیت نیست
                      وصحبت این نیست که شما ادعایی کردید یا خیر.امیدوارم منظورم را رسانده باشم
                      پس بحث را کش ندیم

سپاس از توجه شما
                      ویرایش توسط Liand : https://www.traderha.com/member/6952-liand در ساعت 08-10-2016, 01:44 AM

نظر

همانطور که فرمودید تجربه بالایی در این مارکت دارید و از افراد قدیمی فعالان فروم ها اسم بردید
                        ولی صحبت اول من هم این بود که با توجه به این عمر دهه که از بازار تبادلات ارزی توی ایران گذشته به طور مستندات و مدرک صحبت کنیم
                        و در غیر اینصورت صحبت ها فقط بحث فلسفی میشه و فلسفه هم داره به آخرای تاریخ خودش نزدیک میشه

پس باید اول یاد بگیریم وقتی میخوایم بحثی کنیم مستندات معتبری داشته باشیم(هر دو طرف)
                        وقتی پای مستندات باشه اول کسی نمیگه 10 سال چوب بازار را خوردم بلکه میاد و میگه من این مدارک و این کارنامه ها را دارم (فارغ از سال کاری)
                        یکی از اشخاصی که ادعا داشت ولی با اسناد و علمش اومد ابوناچی بود که میگفت من با این ابزار ترس و احساسات و ... را اندازه میگیرم
                        و ابزار آورد و بهش ثابت شد که اینگونه نیست (ولی با اسنادی اومد)

صحبت موفیقت یا عدم موفقیت نیست
                        وصحبت این نیست که شما ادعایی کردید یا خیر.امیدوارم منظورم را رسانده باشم
                        پس بحث را کش ندیم

سپاس از توجه شما
                        نوشته اصلی توسط Mehrdad نمایش پست ها
                        سلام دوست عزیز
                        بنده با نظرات شما کاملا مخالفم و بهتون پیشنهاد میکنم در مورد فراکتالها و تئوری آشوب مطالعه بفرمایید
                        سیستم نظام مند نمیتونه بالای 90 درصد شکست خورده داشته باشه!!!
                        ابزار های تحلیلی که بر پایه نظم هستند نمیتوانند سیستم بینظم را توجیه کنند
                        بازار با خبر برگزیت و بمب و nfp و....حرکت میکنه غلطه
                        بازار به سمت تعادل حرکت میکنه غلطه (برخی موارد بین دوطرف تعادل لحظه ای ایجاد میشه ولی به سرعت به هم میخوره چون بازار بینظم هست)
                        بازار با الگوهای خودمتشابه (فراکتالی)ساخته میشه که در هر تایم ایجاد میشوند و بر هم کنش و واکنش دارند و در عین بینظمی منطق ثابتی هم بر آنها حکم فرماست...
                        ساده نگری به بازار نمیتونه سود برسونه و تحمیل نکردن ابزار به بازار و اینکه بگیم من الیوت کارم ولی نظرم را به بازار تحمیل نمیکنم کلا بیمعنی است....
                        امروزه حتی اجرای قوانین ثابت برای اداره سیستم های اداری به ظاهر نظام مند هم باعث شکست هست و تئوری مدیریت بر اساس تئوری آشوب راه کار موفقیت شده...
                        موفق باشید
                        بنده هم موافق کش ندادن بحث هستم
                        فقط توضیحی باید بدهم

بعد از صحبتهای آقای مهرداد عزیز مخصوصا همون دو خطی که سبز کردم با خودم فکر کردم شاید بتوانم با اشتراک گذاشتن نوع نگرشم به بازار ، کمکی هرچند کم کرده باشم .
                        نوشته هایم در دو پست گذشته با استناد به نظریه آشفتگی و مدلهای ریاضی ساده که البته برای درک بهتر در ذهنم اون رو همینطور که بیان کردم تقلیل کرده و با در نظر گرفتن سیستمهای مختلف در لایه های مختلف ( چه از نظر زمان و چه از نظر بزرگی حیطه اثر گذاری و چه از نظر قدرت اثر گذاری و اثرپذیری و ... ) شخصی سازی کردم بیان کردم . پس وقتی میگم نظر شخصی هست منظورم این نیست که هیچ چیزی پشت این نیست .

هدفم از دنبال کردن موضوع این تاپیک این هست که پله پله به سمتی بریم که شاید بتوانیم در کنار هم و با کمک هم ما هم جز 10 درصد برنده باشیم و به خاطر همین از پله نخست شروع کردم . آقای مهرداد گفت "سیستم نظام مند نمیتونه 90 درصد بازنده داشته باشه" ولی بنده اعتقاد دارم سیستم هرچه نظام مندتر باشی سریعتر به بی نظمی ( تاکید میکنم بی نظمی و نه عدم تعادل ) واکنش نشون میده و این 90 درصد شکست خورده از بی نظمی ( که میتونه از اشتباه در درک قانونهای لایه یا لایه های بالاتری باشه یا اشتباه از اتخاذ قراردادها در لایه یا لایه های پایینی یا عدم اجرای صحیح در همون لایه اصلی سیستم ) در لایه سیستم خودشون آسیب میبینند .

پ.ن : میخواستم در مورد سیستم های داینامیک و همچنین استفاده از علوم مختلف مثل فلسفه و اقتصاد و ریاضیات و آمار و سیاست و ... ( نه اینکه بنده به همه اینها مسلط باشم و نیازی هم نیست ولی میشه از متخصصین هر حوزه استفاده کرد ) در کنار یکدیگر برای بهره بردن هرچه بیشتر صحبت کنم ولی دیدم هنوز اینجای کار وقتش نیست و بحث از حاشیه که بیرون نمیاد که هیچ بیشتر هم به حاشیه میره

با تشکر فراوان
                        ویرایش توسط PyGentleman : https://www.traderha.com/member/22633-pygentleman در ساعت 08-10-2016, 12:11 PM

( آیه 3 سوره طلاق )

ولی

نظر

جناب PyGentleman عزیز همانطور که خودتان گفتید شما دارید تئوری اشوب رو مطرح میکنید

تئوری که ادوارد لورنز اون رو مطرح کرد و بحث های زیادی در جهان ایجاد کرد که از هواشناسی تا اقتصاد رو در برمیگیرد

تا جایی که یادم هست تئوری اشوب در چهار بخش کلی ارائه شده 1. تاثیر پروانه ای 2. سازگاری - عناوین 3 و 4 رو فراموش کردم

اما در کل این موارد زیاد پیچیده و از حد توان شخصی مثل من خارج هستند

در مدتی که توی فارکس فعالیت میکنم صحبت های زیادی در این مورد شده حتی یادم هست در سایت فارسی زبان سرمایه تاپیکی پرحاشیه داشت

اما من فکر میکنم اقا سینا ( شروع کننده تاپیک ) به دنبال کم کردن تئوری ها و ابزارهای تحلیل هستند ( اقا سینا درست حدس زدم ؟ )

شاید از میان تحلیل بنیادی ، تکنیکال یا ذهنی ( اسم یک کتاب هست ) بیشتر روی تحلیل ذهنی تمرکز داشته باشند

این جمله حاکیت نظم یا بی نظمی در بازار فارکس است ( دقیقا یادم نیست چه کسی این جمله رو گفته )

هیچ چیز واقعا خراب نیست حتی ساعتی که از کار افتاده روزی دوبار زمان رو درست نشان میده
                          sometimes it is the people no one can imagine anything of who do the things no one can imagine

نظر

نوشته اصلی توسط HOSSEINY نمایش پست ها
                            جناب PyGentleman عزیز همانطور که خودتان گفتید شما دارید تئوری اشوب رو مطرح میکنید

تئوری که ادوارد لورنز اون رو مطرح کرد و بحث های زیادی در جهان ایجاد کرد که از هواشناسی تا اقتصاد رو در برمیگیرد

تا جایی که یادم هست تئوری اشوب در چهار بخش کلی ارائه شده 1. تاثیر پروانه ای 2. سازگاری - عناوین 3 و 4 رو فراموش کردم

اما در کل این موارد زیاد پیچیده و از حد توان شخصی مثل من خارج هستند

در مدتی که توی بازار تبادلات ارزی فعالیت میکنم صحبت های زیادی در این مورد شده حتی یادم هست در سایت فارسی زبان سرمایه تاپیکی پرحاشیه داشت

اما من فکر میکنم اقا سینا ( شروع کننده تاپیک ) به دنبال کم کردن تئوری ها و ابزارهای تحلیل هستند ( اقا سینا درست حدس زدم ؟ )

شاید از میان تحلیل بنیادی ، تکنیکال یا ذهنی ( اسم یک کتاب هست ) بیشتر روی تحلیل ذهنی تمرکز داشته باشند

این جمله حاکیت نظم یا بی نظمی در بازار بازار تبادلات ارزی است ( دقیقا یادم نیست چه کسی این جمله رو گفته )

هیچ چیز واقعا خراب نیست حتی ساعتی که از کار افتاده روزی دوبار زمان رو درست نشان میده
                            جناب حسینی من نگفتم دارم تئوری آشوب رو مطرح میکنم و گفتم دارم ازش استفاده میکنم . و قصدم هم ساده نگری هست . ولی به حال یک سری مسائل حداقلی لازم هست که آشنا باشیم که سعی میکنم به ساده ترین حالت بیان کنم . منم مثل شما شدیدا اعتقاد به سادگی دارم و همینطور که شما میگید نبوغ در سادگی هست بنده هم میگم موفقیت در سادگی هست چون آزادی بیشتر میشه و هر چه آزادی بیشتر بشه داینامیک تر میشه عمل کرد و بر اساس شرایط به سمت تعادل رفت .
                            این کتاب رو که گفتید اولین بار به توصیه آقای بهزادی بعد از مطرح کردنش در فروم قیمتها تهیه کردم و خواندم و هنوز هم هر از گاهی حس میکنم باید دوباره مطالعه کنم .
                            یکی از دلایل شکست 90 درصدی افراد رو با نگاهی بازتر در صفحه اول همین فروم میشه دید . بیشتر از 95 درصد مطالب مربوط به تحلیل و استراتژی هست . چند درصد مطالب و مشکلات و سوالات معامله گران مربوط به مسائل مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک یا مدیریت روانی و مدیریت ذهن آشفته و یا حتی پلان نویسی و مطالب واجب مورد اتخاذ در اون و یا حتی نحوه صحیح آمارگیری هست ؟؟؟؟؟؟؟ واقعا چند درصد ؟؟؟؟؟
                            شما فرد با تجربه ای هستید و میدونم حرفهای بنده رو به خوبی درک میکنید . واقعا قصدم از بیان چندتا پست قبل حرفهای پیچیده نبود و اتفاقا سعی در ساده بیان کردن داشتم و اونهم چیزهایی که لازم هست . و در ادامه هم قصدم این بود که پله پله بحث رو به سمتی ببرم که واقعا از ته دل به این قضیه اعتقاد داشته باشیم که همه این مطالب به عنوان جزئی از کل سیستم معاملاتی ( منظورم استراتژی نیست . منظورم سیستم کامل معاملاتی چه تکنیکال و ذهنی و چه منابع و ... یک تریدر هست ) دارای اهمیت هست و باید بهشون بها داد . در حالت کلی وقتی برای معامله گرا این قضیه بیان میشه همه تایید میکنند که بله اینها نیاز هست و ما هم در کارمون گنجاندیم و داریم ازشون استفاده میکنیم . اگر این مطالب رو میگم میخوام واقعا و از صمیم قلب درک کنند که اینها کنار هم نتیجه میدهند . خیلیهامون از ابزار مشابه و روشهای مشابه استفاده میکنیم ولی چرا نتایجمون متفاوت میشه . چرا بعضیها بیشتر دوام میارن و بعضیها کمتر .

راستش برای بنده هم سخت هست که برای هر پست بیشتر از یک ساعت زمان بگذارم و مطلب رو با توجه به ماهیت فضای مجازی طوری بنویسم که بتونم به بهترین حالت نظرم رو منتقل کنم حتی همین پستی که الان دارید میخونید . خوب اگر میدونید این مطلب کلا با حاشیه پیش خواهد رفت و به نتیجه مطلوب نخواهد رسید همین الان از ادامه دادن کنار بکشیم و وقت و انرژی دیگران و خودمون رو نگیریم و آشفتگی ذهنی هم ایجاد نکنیم .( استاپ لاس کاملا داینامیک )
                            ویرایش توسط PyGentleman : https://www.traderha.com/member/22633-pygentleman در ساعت 08-10-2016, 04:03 PM

( آیه 3 سوره طلاق )

ولی

نظر

سپاس از توجه شما
                              سلام دوست عزیز
                              من کمی با نظر شما در این باره مخالفم (البته کلیت حرف شما را قبول دارم...)
                              از همین فلسفیات و تئوری ها میتوان به یک سیستم تریدینگ خیلی خیلی خوب دست پیدا کرد
                              بله هم قانون بینظمی در این بازار است و هم تعادل , پس تلفیق این دو مورد که کاری بسیار سخت است
                              میتواند یک تریدر کاملا موفق از یک فرد بسازد....
                              دوستمون در مورد سیستم کل به جز و جز به کل که به عنوان سوال مطرح کرده بودند , زحمت کشیدند و توضیحاتی دادند که من هم
                              نظر خودم را با یک مثال در مورد این کلمات میدهم , البته ممکن است دید من در مورد این کلمات متفاوت باشد (این برداشتی است که من از بازار دارم):
                              شما در شب در یک میدانی خاکی با یک موتور هستید و این میدان به چند جاده خاکی پر پیچ و خم و دست انداز دار وصل است
                              خوب راه درست کدام است و باید به چه صورت آن را طی کرد ؟
                              دو راه دارید :
                              1- با نور بالا و دید مستقیم جاده اصلی را تا حدی شناسایی کنید و با موتور به سرعت به سوی هدف احتمالی حرکت کنید...
                              مزایا : هدف کلی بهتر شناسایی میشود و در راه درست تری قرار میگیریم
                              معایب : چاله ها و پیچهای وسط راه را نمیبینید و قطعا به زمین خواهید خورد
                              2- بانور پایین و دید بر روی زمین و با کنترل دقیق تا حدود 1 متر جلوتر به آرا می پیش روید
                              مزایا : تا آخر مسیر هیچوقت زمین نمیخورید
                              معایب : به احتمال زیاد جاده اصلی را غلط رفته و در پیچها منحرف شده و از جاده خارج میشوید ...
                              راه حل: ابتدا در میدان با نور بالا و دید مستقیم جاده احتمایی را شناسایی کرده و بعد نور را پایین انداخته و با دید بر روی زمین
                              به ارامی در آن جهت جلو میرود و بعد از گذراندن کمی مسیر و رسیدن به اولین پیچ دباره نور بالا و دید مستقیم و شناسایی جهت اصلی و بعد با نور پایین حرکت....
                              خوب دوستان میتونید چگونگی استفاده از این مثال موتوری من را در بازار شرح دهید؟
                              پ.ن:
                              هیچ آدابی و ترتیبی مجوی هر چه میخواد دل تنگت بگوی

این بیت دقیقا اون چیزی هست که من در این تاپیک میخوام دوستان به آن برسند و معنیش اینه که هر کسی هر جور که میپسنده و موفقه باید جلو بره
                              دقت کردید از اول تاپیک هر کس هر چیزی که میگه من تایید میکنم و این تایید بنده کورکورانه نیست , برداشت دوستان از مطالب من در پست اول هست
                              همین تفاوت دید در تریدرها هست که حرکات بازار را رقم میزنه (حال یک تریدر ساده و یا یک متخصص در یک سازمان مالی و یا یک تیم تخصصی سفته باز
                              موءسسه بیمه ....) و همین اختلاف نگرش تریدرها است که موجب شکل گیری بینظمی در بازار شده که در یک نظمی معین و به گفته دوستمون تعادل , به حرکت خود ادامه میدهد...
                              پس هر کسی باید با روش خودش به این نظم درونی دست پیدا کند , من فقط میخواهم که دوستان را در این راه کمی راهنمایی کنم....

نظر

نوشته اصلی توسط HOSSEINY نمایش پست ها

سلام جناب آقای حسینی , خوب هستید دوست عزیز؟

100 درصد شما درست میفرمایید , من دقیقا هدفم این است که دوستان را به همین سوی پیش ببرم ....

نظر

پردازش ...
                                X