سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.

برای تماس با ما از این فرم استفاده کنید
آموزش همهء تجربیات من !!!!! - صفحه 2
صفحه 2 از 14 نخستنخست 123412 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 132
    کاربر هزاره

تشکر از ایشان ، 79 بار در 28 پست
    میزان امتیاز
    4044Array = 77
    قدرت امتیازدهی
    77
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    درود
    مرسی از دوستانی که اظهار نظر کردند. همین طوری اگه پیش بریم به جاهای خوبش میرسیم.

و شما صادق عزیز از بنده قدیمیتر و با تجربه تر هستید و من باید از شما یاد بگیرم. ولی چند تا سوال دارم و بعد در حد توانم کمک میکنم. مثلا اگر حساب شما 10 هزار دلار بوده مبلغ استاپ ها چند دلار میشده؟ آیا استاپ جابجا میشده؟ به کدام سمت؟ نسبت حد سود به ضرر چند بوده؟

دوستان دیگه هم اگر در این مورد نظری دارند بفرمایند و من هم روشی که کار میکنم و جواب گرفتم را در میان میگذارم. شاید دری جدید به روی همه ما باز شود.
    هميشه آماتورها در امتداد يک روند قوي به دنبال الگوهاي برگشتي مي گردند...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

2.  

عضوگروه تریدری پیوت پوینت ها

تشکر از ایشان ، 299 بار در 66 پست
    میزان امتیاز
    1928Array = 50
    قدرت امتیازدهی
    50
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    سلام و درود . به نظر من باید نقطه استاپ از نظر تکنیکال محاسبه بشه و اگه اون نقطه فاصلش از قیمت با توجه به حجم مجاز سیستمتون بیشتر از 5 درصد بود باید صبر کرد تا قیمت به اون نقطه برسه تا وارد شد اما اون چیزی که موفقیت در بازارمالی جهانی رو تضمین میکنه گسترش سوده که 90 در صد تریدرها رعایت نمی کنن مثلا طلا 50 دلار میریزه ولی تریدر 7 دلار بیشتر نمیتونه ازش بدست بیاره پس شاه کلید بازارمالی جهانی گسترش سوده این جمله رو جدی بگیرید

4.  

کاربر هزاره

میزان امتیاز
    4044Array = 77
    قدرت امتیازدهی
    77
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط zoroaster نمایش پست ها
    سلام و درود . به نظر من باید نقطه استاپ از نظر تکنیکال محاسبه بشه و اگه اون نقطه فاصلش از قیمت با توجه به حجم مجاز سیستمتون بیشتر از 5 درصد بود باید صبر کرد تا قیمت به اون نقطه برسه تا وارد شد اما اون چیزی که موفقیت در بازارمالی جهانی رو تضمین میکنه گسترش سوده که 90 در صد تریدرها رعایت نمی کنن مثلا طلا 50 دلار میریزه ولی تریدر 7 دلار بیشتر نمیتونه ازش بدست بیاره پس شاه کلید بازارمالی جهانی گسترش سوده این جمله رو جدی بگیرید

درود دوست عزیز

در این که باید سود را گسترش داد هیچ شکی نداریم. ولی هر چیزی قدم به قدم. بعضی از ما ها در همان قدم اول گیر کرده ایم. توجه داشته باشید که ما باید اول در این بازار بمانیم تا بتوانیم سودی را گسترش دهیم.وقتی که بعد از چند تا سود بایک ضرر بزرگ مواجه شدیم و اصل و فرع پول یکجا بره دیگه فرصتی برای گسترش نمیمونه.

خوبه که شما در این زمینه تجربه داری و حتما از تجارب شما استفاده خواهیم کرد.

ولی ابتدا دوستان اگر موافق باشند این بحث استاپ و لات مناسب را برای همیشه نهادینه کنیم و سپس با هم به گسترش سود میپردازیم.

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

6.  

کاربر فعال

تشکر از ایشان ، 681 بار در 106 پست
    میزان امتیاز
    714Array = 38
    قدرت امتیازدهی
    38
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط payam154 نمایش پست ها
    درود
    مرسی از دوستانی که اظهار نظر کردند. همین طوری اگه پیش بریم به جاهای خوبش میرسیم.

و شما صادق عزیز از بنده قدیمیتر و با تجربه تر هستید و من باید از شما یاد بگیرم. ولی چند تا سوال دارم و بعد در حد توانم کمک میکنم. مثلا اگر حساب شما 10 هزار دلار بوده مبلغ استاپ ها چند دلار میشده؟ آیا استاپ جابجا میشده؟ به کدام سمت؟ نسبت حد سود به ضرر چند بوده؟

دوستان دیگه هم اگر در این مورد نظری دارند بفرمایند و من هم روشی که کار میکنم و جواب گرفتم را در میان میگذارم. شاید دری جدید به روی همه ما باز شود.
    یکی از اولین جملاتی که وقتی داشتم با بازار اشنا میشدم شندیم این بود : "هیچ وقت استاپ را فراموش نکنیم."
    خب من تا حالا فراموش نکردم چون از لحاظ منطقی و ریاضی متوجه این موضوع هستم که نداشتم استاپ در هر بازاری ممکن است به نابودی سرمایه منجر شود.
    دومین جمله که شنیدم :"داشتن ریسک به ریوارد مناسب است."
    خب با کمی ریاضی و بازی با اعداد متجه شدم که داشتن حد سود بزرگتر از حد ضرر چقدر به رشد سرمایه کمک میکنه...
    بنا بر این تصمیم گرفتم در حساب های ریل 2 نکته بالا رو همیشه و همیشه رعایت کنم.
    - بدیهیست که در موقع یاد گرفتن روش های ترید مختلف و حساب دمو ممکن است این نکات رو رعایت نکنم.
    خیلی به ندرت در خاطر دارم که استاپ رو جابه جا کرده باشم.
    شاید باورتون نشه از این که همیشه میدیدم خیلی ها در فروم ها از درد نگذاشتن استاپ یا جابه جایی استاپ مینویسند تعجب میکرم...
    و پیش خودم میگفتم:
    این ها چرا منطق معامله را نمیدانند؟خب یکم فکر کنید که اگر در معامله ای که استاپ رو جابه جا کردید از بدشانسی یا نداشتن معلومات کافی استاپ خوردید چه بلایی سر برایند معاملات شما میآید...

ریسک به ریوارد من حد اقل 1 به 1 و به طور متوسط 1 به2 یا 1به 4 و حتی در مواقعی 1 به 8 یا بیشتر هم شده...
    در مورد حساب ها بگم تاجایی که یادمه بزرگترین حسابی که با اون کار کردم 500 دلار بوده و در اون حساب بیشترین سودم 350 دلار و بیشترین ضررم 250 دلار بودو ذره ذره حساب نابود شد البته چون حساب مال چند سال پیش هست جزئیات بیشتری یادم نمیاد.

اکثر اوقات روی حساب هایی با سرمایه کم ,کار کردم چون میدنم وقتی راهی برای مثبت کردن برایند معاملاتم پیداکنم دیگر مبلغ افتتاح حساب مهم نخواهد بود.(با شرط داشتن ریسک به ریوارد مناسب).
    ولی به نکته ای که در حساب هام توجه کردم اینه که خیلی کم کم حساب کال میشه به طور میانگین یک خط نزولی رو به پایین رو تصور کنید.

شاید دچار طمع و شده باشم و موقع در سود بودن تارگت رو بالا برده باشم و بعد از ترس استاپ خوردن استاپ رو هم خیلی بالا اورده و استاپ خورده باشم...

اما الان سعی میکنم تاوقتی پلن مشخصی کنار لپتاپ وجود نداشته باشه شرط که جابه جایی تارگت و ... توی اون مشخص نباشه این کار رو نکنم.
    و الان کمی در استفاده از پلن و دچار اضطراب و ترس نشدن پیشرفت کردم.
    فکر میکنم به خاطر این بود که یکی از اساتید اومد گفت:
    "وقتی معامله ای رو باز میکنید شانس برنده شدن هیچ وقت و هیچ وقت و هیچ وقت بیشتر از 50% نیست"

حالا شاید منظورش از این جمله این بوده وقتی یک تصمیم میگیرید با تعصب رفتار نکنید...

اخرین ترید هام رو ثبت کردم فکر کنم توی هر ترید 6-7 % سرمایه رو ریسک میکردم لینک معاملاتم رو اینجاست:
    http://forum.broker-fa.com/f31/%D8%A...AF%D9%82-1028/

یا حق
    ویرایش توسط sadegh : 08-19-2013 در ساعت 04:24 PM

8.  

کاربر هزاره

تشکر از ایشان ، 23 بار در 23 پست
    میزان امتیاز
    1835Array = 53
    قدرت امتیازدهی
    53
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    حد ضرر یا استاب لاس از دیدگاه شخصیم:

1- با داشتن حد ضرر حساب خود را بیمه کردیم و همانند هر بیمه ای باید کمیسیون پرداخت نمود !

2- حد ضرر فرصت های سود اور را برای من در حال و اینده حفظ خواهد کرد ، با توجه به ریسک مشخص در هر معامله ، میتوانم در فرصت های بعدی ضرر را کاور و جبران کنم

دیدگاه اصلیم بالا نوشتم و به جرات میگم بعد یک بار کال کردن یک حساب ، قسم به هستی ام خوردم که استاب بزارم حتی اگر به صورت شیک بخوره و بره به جهت که مد نظرم بوده و آنالیز کرده بودم.

ترسی از ضرر ندارم چون در دو بند اول همه چیز گویای این ذهنیت هست که حد ضرر برای ایمن کردن حسابم به وجود اومده و برای فرصت سازی های آینده ، پس خیلی عالیه که با مقدار کمی ضرر از یک معامله خارج بشم .

حتی در دوره زمانی برای خود حد ضرر معینی مجاز دانستم ( هفته ای 3% ) که به این مقدار در هر روز از هفته برسم تا هفته دیگه ترید خداحافظ !

پلانم از روز اول مکتوب بوده و خدا رو شاکرم با افرادی نشست و برخواست کردم که از روز ازل این چیزا بهم آموختند !

ارادتمند - خلیل
    آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

10.  

کاربر فعال

تشکر از ایشان ، 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    106Array = 26
    قدرت امتیازدهی
    26
    pcmbrokers
    Array
    منم بدون استاپ معامله نمیکنم خیلی جاها هم ضرر کردم. حتی توی یه مسابقه فقط به خاطر 3دهم پیپ طلا از دوم روز آخر رفتم 7ام و جایزه نگرفتم ولی تا حالا کال نشدم ولی بدون استاپ فکر کنم جزو رکوردداران کال کردن حساب باشم. اینقدر کال شدم که فکر کنم دندم نرم شده باشه ولی بحث گذاشتن استاپ تنها نیست باید فکری به حال پذیرش استاپ بشه که حرف خلیل جان واقعا زیبا بود اینجور حرفها رو باید با طلا نوشت. شاید شما 5 سال هم پول بیمه بدید و تصادف نکنید ولی آیا بیمه نمیکنید؟ البته اینها به حرفه خودمم قبولش واقعا برام سخته 4 تا جمله و تجربه ی خوب مثل همین جمله شاید بتونه روانم رو آروم کنه برای پذیرش. کلا تیم مورد علاقه ام هم گل میخوره تا ته بازی میگم اگر این فلان کار رو میکرد و اون یکی فلان کار گل نمیخوردیم!!! یعنی ذهن داغونی دارم توی پذیرش ضرر با اینکه بعد ضرر هرکی بهم میزنگه فقط دارم میخندم ولی خنده ها هیستریکه و این رو فقط خودم از داخل میفهمم. باشد که با حضور اساتید پیشرفتی در زمینه ی ذهنی ام حاصل باشه. پیام جان اجرت با صاحب اجر

الکترا

12.  

کاربر هزاره

میزان امتیاز
    4044Array = 77
    قدرت امتیازدهی
    77
    Array
    خیلی خوشحالم که دوستان شهامت پذیرش و بیان اشتباهاتشان را دارند و این خیلی عالیه.
    من همیشه در ذهنم روال کار جلسات n.a را مرور میکنم و درس میگیرم. ما هم میتوانیم موفق باشیم.

میرسیم به بحث شیرین پذیرش استاپ:
    در این مورد پست زیاد زده شده ولی من میخوام کاری که خودم دوسال پیش کردم و نگاهی که خودم به استاپ دارم رو بیان کنم.

شما یک آشپز را در نظر بگیرید که قرار است غذای لذیذی مثل آبگوشت - کباب و یا حتی یک کیک را آماده کند.
    مواد تشکیل دهنده آنها را مرور کنید .آیا به تنهایی خوشمزه هستند؟ مثلا نمک و لوبیا خام و وانیل و ختی ادویه جات به تنهایی میتواند جذاب باشد؟ ولی وقتی در کنار هم هستند و با هم به میزان مناسبی ترکیب میشوند نتیجه کار متفاوت است و قابل قبول.

یا مثلا یک کاسب را درنظر بگیریم که بعد از فروش کالا یا خدماتش با چه مسائلی روبرو است؟ سود - چک برگشتی . مالیات . عوارض .بیمه .کالای مرجوعی و .... که میشه گفت به غیر از سود مابقی مطلوب نیستند.
    ولی آخر سال که میشود آن کاسب با یک حساب سر انگشتی میتواند ببسند که چه سالی بوده و چقدر سود کرده و این روال ادامه دارد.

حالا یک سوال : آیا آن کاسب میتواند گزینش کند که من سایر عوامل به غیر از سود را دوست ندارم و باید از کاسبی ام بیرون بروند؟
    نههههههههههههه

این یک پکیج است.
    همانند آن کیکی که صحبت کردیم و یا آن غذای خوشمزه از عوامل مطلوب و نا مطلوبی تشکیل شده که همه لازو و ملزوم هم هستند. شما فرض کنید نمک نداشته باشد . نتیجه متفاوت است و همین طور نمک زیاد.

اگر مانند من به مسئله استاپ و ضرر به این شکل نگاه کنید که بخشی از یک فرایند و حرکت بزرگ است و گزینشی نیست و شما باید کل پکیج را داشته باشی و پی به فواید استاپ ببریم شاید دیگه اصلا رابطه دوستی شما صمیمی شود.

اگر تمام موارد و اندازه ها رعایت شد و نتیجه مطلوب نبود انوقت است که باید به آشپزیتان شک کنید !!!!! آنوقت به روشهای دیگر ترید متوسل میشویم.

من قبلا فکر میکردم که فعال شدن استاپ دلیلش ضعف و عدم آگاهی من است و احساس حقارت میکردم ولی غافل از اینکه در این بازی که احتمال سود و ضرر برابر است و اینبار ضرر نسیب من شد. اتفاقی نمی افته . از اسب می افتیم از اصل که نیوفتادیم !!!!

حالا بر اساس تمرین و تجربه میتوان این کفه ترازوی احتمالات را به نفع خود تغیر بدهیم که مربوط میشود به بحث تکنینال و ... .
    ویرایش توسط payam154 : 08-19-2013 در ساعت 05:40 PM

.

14.  

کاربر هزاره

میزان امتیاز
    4044Array = 77
    قدرت امتیازدهی
    77
    Array
    یکی از مواردی هم که شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد دوستان و اطرافیانی است که در جریان کار ما هستند.

ما گاهی به دنبال مورد تائید بودن و نگاه تحسین بر انگیز اطرافیانمان هستیم که مسئله برای من مشکل ساز شده بود. مثلا اینکه اگر من استاپ بخورم و رنگ قرمز در هیستوری من باشد و آن دوست ببیند نکند که گمان ببرد من تازه کارم !!! یا همیشه باید در هیستوری من سود باشد و همیشه سبز . گاهی پیش میاد که ما در مورد نتایج پوزیشن هایمان با دوستان مشورت میکنیم. ولی این که با کی مشورت کنیم تعین کننده است. غافل از این بودم که من و آن دوستان بی تجربه هستیم و حتی معنی ترید را به درستی نمیدانیم. چون اگر آن دوستان حرفه ای بودند و میدیدند که من استاپ نخوردم باید تعجب میکردند و من را ملامت میکردند.!!!! چه روزهایی بود .
    ویرایش توسط payam154 : 08-19-2013 در ساعت 05:57 PM

.

16. کاربر زیر به خاطر این پست از payam154 تشکر کرده است: بابافرخ

کاربر هزاره

میزان امتیاز
    4044Array = 77
    قدرت امتیازدهی
    77
    Array
    اگر امشب فرصت داشته باشم دو حالت داشتن استاپ و نداشتن آنرا مقایسه میکنیم تا به واقع درک کنیم که از چه نعمتی بر خورداریم و خبر نداریم و چه بسا گریزان هم هستیم.
    اگر نظری دارید بفرمایید.

صادق جان جواب شما را تا حدود کمی در پست قبل و مفصل در بجث مدیریت سرمایه و بحث مقدار ریسک خواهم داد. چون فکر میکنم بیشتر مشکل شما در بحث مقدار ریسک در هر معامله است.

.

18.  

کاربر فعال

تشکر از ایشان ، 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    26Array = 29
    قدرت امتیازدهی
    29
    pcmbrokers
    Array
    باسلام

من هم قبلا کمتر از حد ضرر استفاده میکردم اونهم فقط از ترس خوردن استاپ اما به مرور زمان متوجه شدم همانطور که همه دوستان گفتند فقط وفقط گذاشتن استاپ است که میتونه جلوی سریع

کال شدن رو بگیره وتصمیم گرفتم که این مورد را همیشه در تریدهام لحاظ کنم اما این که چطور به سود برسم باید ریسک به ریوارد خوبی داشته باشم .

روش من اینه که برای هر تریدم حداکثر 1% کل سرمایه رو ریسک میکنم حالا حد ضرر مورد نظر م هر چه بزرگتر باشه لاتیج رو کم میکنم ودر صورتی که حد ضرر کوچک باشه زیاد .

پس در زمان باز کردن پوزیشن من 1% از سرمایه رو ازدست رفته قلمداد میکنم و این باعث میشه که راجع به اون ترید استرسی نداشته باشم .

20.  

صفحه 2 از 14 نخستنخست 123412 ... آخرینآخرین

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)