سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.

برای تماس با ما از این فرم استفاده کنید
آموزش همهء تجربیات من !!!!! - صفحه 3
صفحه 3 از 13 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 130
    کاربر هزاره

تشکر از ایشان ، 73 بار در 24 پست
    میزان امتیاز
    4038Array = 75
    قدرت امتیازدهی
    75
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    همه میدانیم که اگر الان در یک موقعیتی هستیم این نتیجه تصمیماتی است که در شرایط مختلف گرفته ایم و اینجا هم دقیقا به همین شکل است که خودمان انتخاب میکنیم که با استاپ دوست باشیم و یا نباشیم.گاهی بر میگرده به اینکه اطلاع کافی نداریم.

من در دو حالت که استاپ داشته باشیم و نداشته باشیم شرایط و اوضاع پیش رو را ترسیم میکنم و نتیجه گیری و انتخاب هر کدام به عهده خودمان است :

1 - قرار ندادن استاپ : فرض بر اینکه اول سال 92 هستیم . 10 هزار دلار حساب بی زبون زیر دستمون.دوشنبه اول هفته وارد پوزیشن 1 لاتی میگیریم و به امید اینکه 50 پیپ بیشتر احتمال نداره که بره تو ضرر و ما میتونیم 100 پیپ شیرین شکار کنیم. حدود 5 درصد هم ریسک در نظر گرفتیم. ولی شهامت استاپ گذاشتن را نداریم. به خودمان میگوییم که این پوزیشن اگر تا 700 پیپ هم بره تو ضرر هیچ مشکلی پیش نمیاد و برمیگرده.
    امیدوارم که همون اول به سود برسه .ولی اگر به سمت منفی رفت چی میشه؟ دقیقا مشکلی که ما از آن صحبت میکنیم شروع میشه. تا به خودمون میایم میبینیم که 100 پیپ منفی شده.میگیم بر میگرده .مگه میشه بر نگرده.اگر هم چند پیپ برگشت طمع میکنیم و باز هم نمیبندیم.
    اوضاع وخیم تر میشه.200 یا 300پیپ منفی .آخر هفته شده.ما هیچی دشت نکردیم و فقط استرس داشتیم.خواب و خوراک و همه چی به هم ریخته .ما مثلا بای داریم. قیمت بعد از 300 پیپ ریزش یه جا هوس میکنه در دامنه 100 پیپی نوسان کنه . کانال رنجی رو میبینیم که میشه خرید در پایین و فروش در بالای کانال داشت . ولی ما که گیریم و نمیتونیم پوزیشن بگیریم. موقعیت ها همین طوری بالا و پایین میره و ما همچنان فقط نظاره گریم. اگه تسلیم نوسانات بشیم و پوزیش جدیدی بگیریم که کارمون ساخته است و اگر این هم بره تو ضرر که مابقی قصه رو همه میدونیم. اگر پوزیشن نگیریم اصابمون میریزه به هم و حرص میخوریم. یه هفته دیگه هم میگذره و ما بد تر از هفته قبلیم. اگر قیمت برگرده و حتی ما سر به سر ببندیم برامون میشه عادت و دوباره همون راهو میریم. ولی کافیه یک بار برنگرده .همین یک بار کافیه. حالا این هفته 400 تا میره تو ضرر و الباقی رو خودتون متصور بشید... . قصه آشنای همه ما.

نتیجه : کال مارجین شدیم --- کلی از وقتمون گرفته شد و بی نتیجه بود -- احتمالا سرمایه مجدد نداریم که به این زودی ها وارد بشیم و تا سرمایه بعدی کلی از آمادگی رو از دست میدیم--- کلی از موقعیت هایی رو که میشد پس از فعال شدن استاپ شکار کنیم را از دست دادیم -- اعصاب و روان و خانواده و دوستان را تحت و شعاع قرار دادیم-- احساس ضعف و نا امیدی به خودمان تحمیل کردیم -- لذت یک تریدی که میتوانست سود آور و دلنشین باشد را تباه میکنیم -- کلی مورد دیگه که شما بهتر از من میتوانید به این لیست اضافه کنید.

همه اینها عواقب یک غفلت به ظاهر کوچک است.

در پست بعدی حالت دوم را مرور میکنیم.
    پ .ن : اعداد و ارقام و درصد ها فقط یک مثال است و میتواند متفاوت باشد.
    هميشه آماتورها در امتداد يک روند قوي به دنبال الگوهاي برگشتي مي گردند...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

2.  

کاربر هزاره

میزان امتیاز
    4038Array = 75
    قدرت امتیازدهی
    75
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    2 - حالتی که استاپ داریم :با همان مقادیر مثال قبل پوزیشن میگیریم. رفت تو سود که هیچ .ما با منفی کار داریم. بعد از 50 پیپ منفی استاپ فعال میشود. بعد از گرفتن پوزیشن ما هیچ نگرانی نداریم که نتیجه چه میشود . حتی میتوان برای رضای خدا هم که شده از پای چارت تکان بخوریم !!!!! و هوایی به صورتمان بخورد. بعد از نوش جان کردن استاپ ما دوباره فرصت معاملات جدید را پیدا میکنیم . کل سر مایه را در مواجهه با ریسک قرار نداده ایم . حتی میتوانیم اگر احساس کردیم که جهت روند وارد شده بودیم اینبار بر عکس پوزیشن قبلی وارد شویم و سود کنیم. و یا اگر دلمان خواست موقعیت هایی را که جلوی چشممان رژه میروند را صید میکنیم و در آخر سال هم بر آیند این سود و ضرر ها بررسی میکنیم و میبینیم که با همین سود های کوچک کلی سود کرده ایم ولی در حالت قبل آخر سال 92 است و ما همچنان به دنبال این سیستم و آن سیستم هستیم و از روز اول سال هم عقب تریم.

این ما هستیم که انتخاب میکنیم که کدام راه را برویم. اگر راه را غلط رفتیم نباید گله ای از بازار داشته باشیم.
    این چند خط را برای دوستانی نوشتم که شاید تا الان از این زاویه نگاه نکرده بودند و الان که با آخر خط هر روش آگاه شدیم عقل سلیم کدام را انتخاب میکند ؟؟؟

این 5 درصد ریسک که مثال زدم فقط برای راحتی خودم بود و مقدار زیادی است . در پست های آتی در مورد لات انتخابی و درصد ریسک مینویسم و حتما با من باشید تا روش خوبی که این دوساله منو نجات داده را بازگو کنم.
    لات انتخابی و ریسک در هر معامله مورد بعدی است که اهمیت دارد.

دوستان لطفا اظهار نظر کنند.
    مرسی
    ویرایش توسط payam154 : 08-19-2013 در ساعت 10:01 PM

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

4.  

کاربر فعال

تشکر از ایشان ، 753 بار در 96 پست
    میزان امتیاز
    1483Array = 46
    قدرت امتیازدهی
    46
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    پيام جان ممنون

ولي به نظرت 1 لات براي 10.000 دلار كم نيست!!!!!!!
    ما قديما با 1.000 دلار 1 لات ميرفتيم و بعد از 2 دقيقه هر چي فحش بلد بوديم ميداديم به...
    نبردهای زندگی همیشه به نفع قویترین ها پایان نمی پذیرد، بلكه دیر یا زود برد با آن كسی است كه بردن را باور دارد...

6.  

کاربر فعال

تشکر از ایشان ، 680 بار در 106 پست
    میزان امتیاز
    713Array = 36
    قدرت امتیازدهی
    36
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    پیام جان ایا در باره ی روش معاملاتیت هم توضیحاتی میدی؟

خب راستش سالها پیش من با یک نوع روش مارتینگلی کار میکردم به این ترتیب بود که اگر در یک معامله استاپ خوردیم معامله بعدی رو باید با حجم 2 برابر بگیریم.
    ولی روش های مارتینگلی عاقبتشون کالمارجین شدن هست.
    امیدوارم روش انتخاب لات شما با افزایش لات رابطه نداشته باشه چون نظر شخصی من این هست که محکوم به شکست هست.

به نظر من انتخاب لات چیز پیچیده ای نیست.
    باید وقتی ترید به استاپ خورد ایکس درصد از حساب کم بشه.
    از طرفی احتمال کال مارجین شدن بسیار پایین میاد.
    و از طرف دیگر باید % بیشتری سود کنیم تا یک ضرر جبران بشه.
    ولی این روش به نظر من کارامد ترین روش مدیریت سرمایه و ضامن بقا در این بازار هست.

یا حق

8.  

کاربر هزاره

میزان امتیاز
    4038Array = 75
    قدرت امتیازدهی
    75
    Array
    آقا صادق اگر منظورتون سیستم معاملاتی است که باید بگم همون دوستی که منو با این بازار آشنا کرد توضیحاتی در مورد خطوط پیوتی داد و من از همان موقع با این روش کار میکنم .با این سایت که آشنا شدم روش ها و اندیکاتور های جدید تری در زمینه پیوت بدست آوردم و سیستممو بهینه کردم. در حال حاضر در مرحله اول خطوط پیوتی و در مرحله بعد الگوهای هارمونیک و کلاسیک و باند های بولینگر هم در مرحله آخر. ولی بیشتر همان پیوت را دوست دارم و تمرکز میکنم.

ولی اگر در مورد مدیریت ریسک منظورتان است من در هر پوزیشن بسته به تایم فریم و جفت ارزی که کار میکنم نهایت بین 1 تا 3 در صد ریسک میکنم. خارج از این معنایی ندارد.حتی اگر خود عمو بن برنانکه سیگنال آن را داده باشد و این اصل را تا الان زیر پا نگذاشته ام.
    معمولا تایم 4 ساعته و تا حدودی روزانه ترید میکنم و حدود 2 درصد میانگین ریسک میکنم .
    در تایم زیر یک ساعت خیلی خیلی کم پیش میاد که ترید کنم ولی برای ورود مانیتور میکنم.
    ولی در تایم یک ساعته همان حدودا 1 درصد حالا چند صدم بالا یا پایین روال کارم است.
    خیلی خیلی هم راضیم و آرامش دارم.
    دلایل آن ار در پست بعدی مفصل خواهم گفت .اگر موردی هست که اشاره نکرده ام بفرمایید.
    ویرایش توسط payam154 : 08-19-2013 در ساعت 11:12 PM

.

10.  

کاربر فعال

تشکر از ایشان ، 10 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    23Array = 26
    قدرت امتیازدهی
    26
    pcmbrokers
    Array
    افتخار اینو دارم که بگم توی عمر معاملاتی بازارمالی جهانیم حتی یک پوزیشن بدون استاپ نداشته و نخواهم داشت گفتم بازارمالی جهانیی چون کارم را با بورس شروع کردم و این تجربیات شما را پیش تر توی بورس تجربه کرده بودم روی سهم های مثل صدرا ...

ولی چیزی که مهمه قرار دادن استاپ در جای درسته در واقع استاپ خودش یک تریگر هست وقتی میخواهیم استاپ بزاریم باید پوزیشن فعلی که داریم را در نظر نگریم و بگیم اگر من این پوزیشن باز را نداشتم کجا حاضر بودم خلاف جهت روند پوزیشن فعلیم وارد معامله بشم بگذارید مثالی عملی تر از یک تحلیل زنده چند روز پیشم روی طلا بزنم ....

پوزیشن طلا .

یا بزارید یک مثال لایو دیگه بزنم : پوزیشن فروش EJ

پس استاپ باید خودش یک تریگر در جهت عکس معامله قبلی باشه توی استراتژی من استاپ زیر آخرین زیگ زاگ هست و به محض مشاهده یک زیگ زاگ همگن دیگه استاپ را آنقدر تریلینگ می کنم تا یا نرخ به TP بخوره یا با استاپ وارد یک پوزیشن جدید بشم ...

پی نوشت : آقا پیام این امضاتون هم یک تجربه گران بهاست و من صد در صد قبولش دارم

.اول ای جان ، دفع شر موش کن . . . وانگهی در جمع گندم کوش کن .

12.  

کاربر فعال

میزان امتیاز
    713Array = 36
    قدرت امتیازدهی
    36
    Array
    به نظر من هم امضای اقا پیام خیلی زیباست
    یاد خودم میوفتم

14.  

کاربر فعال

تشکر از ایشان ، 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    106Array = 24
    قدرت امتیازدهی
    24
    pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh نمایش پست ها
    به نظر من هم امضای اقا پیام خیلی زیباست
    یاد خودم میوفتم
    خیلی قشنگ گفتی آقا صادق دقیقا من هم یاد خودم میوفتم. کلا چند ماهی است که سود میکنم اونم نه درست حسابی. چون در جهت روند معامله میکنم.

الکترا

16.  

کاربر هزاره

میزان امتیاز
    4038Array = 75
    قدرت امتیازدهی
    75
    Array
    مرسی از اظهار نظر و استقبال همه دوستان.در پیام خصوصی هم بنده را شرمنده کرده اند . مرسی.

با اینکه خودم این بحث رو شروع کردم ولی انگار جدیدا با مبحث استاپ و مدیریت ریسک آشنا شدم و این 2 روزه با دقت و علاقه بیشتری این مباحث را رعایت میکنم.

یکی از دلایلی که گفتم دوستان به اشتباهات معاملاتیشان پی ببرند و اقرار کنند !!! همینه که مقوله دریافت استاپ را فقط مربوط به خودشان نمیبینند و میبینند که واسه همه همینه و به پذیرش آن کمک میکند.

اگر مایلید در مورد این صحبت کنیم که چه میشود در هنگام معامله همه این حرفهای شیک یادمان میرود و دوباره اشتباهات تکرار میشود.

مرسی

.

18.  

کاربر فعال

میزان امتیاز
    713Array = 36
    قدرت امتیازدهی
    36
    Array
    احتمالا:
    - نداشتن پلن