سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.

برای تماس با ما از این فرم استفاده کنید
آموزش همهء تجربیات من !!!!!
صفحه 1 از 14 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 132
    کاربر هزاره

تشکر از ایشان ، 73 بار در 24 پست
    میزان امتیاز
    4038Array = 75
    قدرت امتیازدهی
    75
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array

همهء تجربیات من !!!!!

درود

در این مدتی که در این فروم در حال کسب تجربه و آموختن هستم جای خالی یک تاپیک را که از نقطه نظر روانی و به صورت ریز تر و نه فقط کلی گویی به مسایلی که پیش روی معامله گر هاست بپردازد احساس میکنم.

همه ما تجربیاتی داریم که کلی ارزنده میباشد. قصدم بر این است که با کمک شما دوستان عزیزم به بیان این تجربیات و مشکلات روانی حین ترید بپردازیم.

فقط و فقط مهمتر از همه حضور شما دوستان و فعالیتتان در این مباحث است که میتواند ضامن موفقیت ما در این تاپیک باشد.

در چندین پست اول روال کار و برنامه هایی که در نظر دارم را مطرح میکنم اگر موافق بودید شروع میکنیم. ادامه این مباحث به استقبال شما بستگی دارد.

همه ما زیاد شنیدیم و خواندیم ولی کمتر نتیجه گرفتیم.

به قول شاعر : از حرف و سخن ملولم و عمل م آرزوست !!!!!
    هميشه آماتورها در امتداد يک روند قوي به دنبال الگوهاي برگشتي مي گردند...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

2. کاربر زیر به خاطر این پست از payam154 تشکر کرده است: Ghoghnoosepars

کاربر فعال

تشکر از ایشان ، 7 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    486Array = 33
    قدرت امتیازدهی
    33
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    یکی از دلایل اصلی ضرر تریدرها از این شاخه به اون شاخه پریدنه

یه استراتژی رو تست میکنن و نتیجه هم میگیرند اما تا میاد روش براشون جا بیفته و به قول عوام قلقش دستش بیاد میاد تو فروم میبینه یه روش جدید داره ارائه میشه میپره وسط و شروع میکنه با ولع این تاپیک رو دنبال کردن بعد تست این استراتژی و روز از نو روزی از نو !!!

من یکی رو سراغ دارم 8 ساله با یک روش کار میکنه ماهی 4 میلیون درامد داره
    خودش تعریف میکرد که : یکی از دوستان رو بعد از چند سال دیدم بهم گفت یادمه شما با روش مثلا ایکس کار میکردین درسته الان با چه روشی کار میکنین ؟ منم گفتم با همون روش ایکس !!! میگه اونقدر تعجب کرد که فکر کرد دارم سرکارش میزارم ولی بعد که مطمئن شد باور کرد !

شعار دوستمون اینه : اگر شما با تخمی ترین روش ممکن هم ترید کنید سود میکنید به شرط اون که بهش پایبند باشید !
    فارغ از هر گونه تحلیل ، فقط برای ترید آمده ام .
    .................................................. ....................

4.  

کاربر هزاره

میزان امتیاز
    4038Array = 75
    قدرت امتیازدهی
    75
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    درود

از قدیم گفتن ترک عادت موجب مرض است.

من این جمله را کاملا باور دارم. برای توضیح نیاز دارم که مختصری از اتفاقات گذشته را بازگو کنم تا کمکی به حل مشکل دوستان کرده باشم.
    من از طریق یکی از دوستان قدیمی ام با این بازار آشنا شدم. و کلی از آموخته هام از زبان ایشان بود.مثل الان این همه فروم و تاپیک و کتاب فارسی ... فعال و مفید و دلسوز فراوان نبود یا اگر هم بود من در این وادی ها نبودم. دقیقا مثل کسی که می خواست شنا کنه و فقط با نگاه کردن به دیگران میپره تو آب و با سعی و خطا دست وپا شکسته یاد میگیره. و متاسفانه این یادگیری غلطه که باعث ضرر میشه و کلی هم زمان از ما میگیره تا ما ترک عادت غلط گذشته کنیم و کلی هم تاوان میدیم.

همیشه فکرمیکنیم که ضرر و سوخت و استاپ اوت شدن مال دیگرانه و ما پهلوانی هستیم چنان ...
    خلاصه سال 2010 حساب باز کردم. بروکرم با متا 4 کار میکرد. از اول سال 2011 شیفت کردن به متا 5. همه چی داشت خوب پیش میرفت و من هم خوش و خرم با کلی سود با روال غلطی که یادگرفته بودم ادامه دادم تا رسید به شب عید که هیچ وقت یادم نمیره خبر سونامی ژاپن که اعلام شد طی 30 دقیقه همه چی رفت رو هوا. شب عید... درگیر کار... ضرررررر.

مهمان گرامی شما نمیتوانید عکس ها و تصاویر را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن تصاویر اینجا کلیک نمائید .

گویی زلزله تو چارت من اومده بود( اگه دوست داشتین زمان و قیمتو هر چی خواستین چک کنید).
    اصلا فکرشم نمیکردم من که به این خوبی دارم کار میکنم همچین روزی رو ببینم.
    خلاصه بگم که عید همش در فکر چاره و رفع ایراداتم بودم و با عزمی راسخ تر دوباره برگشتم. خیلی مواردو رعایت کردم و سبک تر ترید میکردم . کم کم اوضاع خوب شد. تونستم طی 3 الی 4 ماه جبران کنم و حساب رفت تو سود. هر 2 هفته برداشت میکردم و کلی عروسی بود. ولی اون عادات بد هنوز دست از سر من بر نمیداشت و بوی سود و پول که میومد قلقلکم میداد و وسوسه میشدم.

اما قصه هنوز ادامه دارد...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

6. کاربر زیر به خاطر این پست از payam154 تشکر کرده است: رضا 12345

کاربر هزاره

میزان امتیاز
    4038Array = 75
    قدرت امتیازدهی
    75
    Array
    ادامه ...
    اگه اشتبام نکنم شهریور2011 بود که بانک مرکزی سویس زیاد در مورد افزایش ارزش پول بیانیه میداد و دخالت میکرد تا تصمیمنهایی رو اعلام کردند . دوباره روز از نو روزی از نو...
    ظرف 3 ثانیه دوباره ما استاپ اوت شدیم.

مهمان گرامی شما نمیتوانید عکس ها و تصاویر را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن تصاویر اینجا کلیک نمائید .

ولی این دفعه چون بخش بزرگی از سرمایه را برداشت کرده بودیم این ضرر تا حدودی از سود بود. ولی ضرر ضرره دیگه.

همه دوستان بی شک از این لحظات زیاد داشتند و هنوز هم دارند .حالا در مبالغ مختلف. هدفم از گفتن این سرگذشت این بود که اگه الان دارم با اطمینان میگم که مهمتر از نون شب گذاشتن استاپ و مدیریت سرمایه است را همین طوری طوطی وار نمیگم.با تمام سلول هام لمسش کردم .
    و اگر هم تونستم جبران کنم باز هم به کمک رعایت همین موارد است.
    الان آن حساب در سود است. من بروکرم را عوض کردم و مبلغ کمی در آن حساب باقی گذاشتم.این آخرین وضعیت است.

ادامه ...

.

8.  

کاربر هزاره

میزان امتیاز
    4038Array = 75
    قدرت امتیازدهی
    75
    Array
    همه این قصه ها و سر گذشت رو گفتم تا اگه کسی واقعا واقعا واقعا میخواد موفق بشه باید دوباره بررسی کنه ببینه دلایل شکستش کجاست. اگر مشابه قصه منه که با من همرا باشه و همینجا کمکش میکنم و میگم که چطوری میشه بر این طمع و حرص غلبه کرد.

ای کاش من از روز اول با همچین فرومی آشنا میشدم و همه چی رو اصولی یاد میگرفتم تا نیاز نباشه کلی وقت و پول را صرف کنم و تازه برگردم اول خط.
    ولی الان هم خدا رو شکر میکنم.هیچ وقت دیر نیست. هر روز دارم مطالب جدید یاد میگیرم.

نمیدونم کسی از دوستان تا الان به کلاس های ترک اعتیاد n.a برای اطلاع از روند کارشان رفته و یا آشنایی داره یا نه.

یه چیز خیلی خوبی دارن و اون اینه که اول قبول میکنن که در مسیر اشتباه هستند و از گفتنش ابایی ندارن و میگن که اومدیم تا راه درست رو بریم.
    اینجا هم اگه یه همچین کاری رو خواستین انجام بدین من در خدمتم و با کمک شما دوستان با تجربه در کنار هم اشتباهات و مشکلاتمون رو در مقوله روانشناسی برای همیشه حل میکنیم.

همین جا قول میدم اگه به مسائل روانشناسی غلبه کنیم راحت راحت میتونم بگم که حداقل دوسال از راه رسیدن به مرحله تریدر شدن را طی کردیم.
    منتظر نظراتتون هستم.
    ...

.

10.  

کاربر هزاره

میزان امتیاز
    4038Array = 75
    قدرت امتیازدهی
    75
    Array
    من از بیان اشتباهاتم اصلا ابایی ندارم و اتفاقا شهامت قبول همین اشتباهات است که باعث موفقیت میشود. شاید در بگویید در فضای مجازی کمتر کسی اطلاعاتی در خصوص اکانت خود میدهد. من اصراری ندارم که هیستوری رو کنید و ... . میگم که فقط به نقاطی که ضعف داریم اشاره کنیم تا حل بشه.

بهتره که برای ادامه بحث بدونیم که بیشتر اشتباهات و مشکلاتمون در چه مواردی است تا بیشتر در حول اون مسائل تبادل نظر کنیم. این بحث روانشناسی پایان نداره و دست از سر ما بر نمیداره و یک نیاز روزانه است و اگر تکرار نکنیم یادمان میرود. تازه کار و وارد و استاد هم سرش نمیشود.

.

12.  

کاربر هزاره

میزان امتیاز
    4038Array = 75
    قدرت امتیازدهی
    75
    Array
    درود

خدا رو شکر میکنم که دوستان اصلا هیچ مشکلی در این زمینه که مطرح کردم ندارند !!!!
    ولی من برای دل خودمم که شده و برای اینکه فراموش نکنم که تا روزی که ترید میکنم نیاز به مدیریت سرمایه دارم و هرگز نباید بی استاپ پوزیشن بگیرم به این بحث ادامه میدم.

مباحث روانشناسی خیلی گسترده است از قبیل مدیریت سرمایه - اور ترید - استرس هنگام پوزیشن گیری - حد ضرر - شناخت خصوصیات فردی و ... که همه ما در مورد آن فراوان شنیده ایم.

ولی من با همین مبحث حد ضرر شروع میکنم که اوجب واجبات است. یکی از عواملی که باعث جبران ضررم شد همین فاکتور بود. باور بفرمایید که هر چه بلا میکشیم از همین یک مورد است !!!

کسی هست که جمله حد ضرر دوست ماست را نشنیده باشد؟

آیا کسی را داریم که برای 10 ثانیه هم که شده به این فکر کرده باشد؟ دوست ماست یعنی چه؟ مگر ضرر میشود دوست ما باشد؟ و یا ما چقدر نسبت به آن احساس دوستی میکنیم و آن را میپذیریم؟

همیشه از واقعیت فرار میکنیم و در روشهای معاملاتی دیگر به دنبال موفقیت هستیم. غافل از اینکه آسمان همه جا همین رنگ است تا زمانی که موارد فوق را رعایت نکنیم ضرر سهم ما میشود.

ادامه...
    ویرایش توسط payam154 : 08-19-2013 در ساعت 12:56 PM

.

14.  

مدیربخش تاثیر گذارترین حرکات در بازارهای مالی

تشکر از ایشان ، 2,293 بار در 323 پست
    میزان امتیاز
    3647Array = 73
    قدرت امتیازدهی
    73
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    پیام جان ضمن درود و سپاسگذاری

خدمتتون عارضم که دقیقا با حرف شما موافقم، اولین قدم در موفقت و تغییر یک عادت روانی بد اعتراف به ضعف در برابر اونه.

همانطور که در کتاب Trading for a living دکتر الساندر الدر که اول روانشناسی زبده و سپس با کمک همین روانشناسی تبدیل به معامله گری موفق شدند می گوید: " بیشتر معامله گران ضررهای خود را از خودشان و دیگران مخفی نگه می دارند - بعنوان یک معامله گر برای برداشتن نحستین گام باید بگوید: من یک بازنده هستم و در برابر باخت ناتوان هستم."

دیدگاه من نیز بآرامی در حال تغییر است، با گروهی از دوستان در حال بررسی حد ضرر معاملاتمان می باشیم و در حال رسیدن به این نتیجه هستیم که: حد ضرر اگر در جای درستی قرار گیرد، ضمن اینکه به سود ما خواهد بود، می تواند نشان از قدرت ادامه روند تشخیصی نیز باشد.

شادیتان برقرار
    Think / Act / Enjoy

16.  

کاربر فعال

تشکر از ایشان ، 753 بار در 96 پست
    میزان امتیاز
    1483Array = 46
    قدرت امتیازدهی
    46
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    سلام و درود پيام جان

دوست عزيز، همه ما فشارهاي فكري و روحي وارد شدن به معامله، تغيير حد ضرر ( بعضي مواقع نگذاشتن حد ضرر به اميد برگشت قيمت ) و در پايان تجربه تلخ كال مارجين را داشته ايم، خود من در 3 سال گذشته كه وارد اين بازار شدم، بيشتر از 6 حساب را منفجر كردم تا فهميدم علي آباد كتول ديگه شهر شده...

واقعيت مطلب اينه تا زماني كه وارد فرومها نشده بودم سود كردنم بد نبود و البته كال شدنم، جالبه اولين حسابم، از لحظه اي كه باز كردم، روي 1 دقيقه طلا خانم هم معامله ميكردم و در يك روز حساب 100 دلاري را تبديل به 300 دلار و در پايان هفته به 500 دلار رسوندم و البته همونطور كه هممون ميدونيم هفته بعدش كال شدم

و هنگامي كه در اين فروم حاضر شدم تقريبا 1 سال دست از معامله برداشتم و فقط مطالعه كردم و از قبل عيد شروع به معامله ريل كردم و خداروشكر هنوز حسابم نابود نشده.

در كل اگر توان كنترل فكر و فشارهاي مالي باشه، با رعايت مديريت سرمايه و گذاشتن حد ضرر فاجعه اتفاق نمي افته ( اميدوارم )...

از تجربيات شما بسيار زياد استفاده خواهيم كرد دوست عزيز

موفق باشيد
    نبردهای زندگی همیشه به نفع قویترین ها پایان نمی پذیرد، بلكه دیر یا زود برد با آن كسی است كه بردن را باور دارد...

18.  

کاربر فعال

تشکر از ایشان ، 680 بار در 106 پست
    میزان امتیاز
    713Array = 36
    قدرت امتیازدهی
    36
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    سلام
    راستش یادم نمیاد هیچ وقت ترید بدون استاپ کرده باشم...
    و برعکس بقیه!!!
    من همیشه سعی میکردم استاپم خیلی کوچکتر از تارگتم باشه و شاید همین باعث ضرر من شده؟...
    با این که سالیان زیادی هست که ترد میکنم (7-8 سال) اما از گفتن این که سود نکردم خجالت نمیکشم...
    خب شاید این همه استاپ خوردن باعث شده من کمی از بازار دلسرد بشم و الان دیگه تریدی نمکنم و ترجیح میدم از دور تماشا کنم تا این که خودم دست به کار بشم...
    اقا پیام درباره این پست اگر نظری دارید ,بفرمایید.
    با تشکر

20.  

صفحه 1 از 14 12311 ... آخرینآخرین

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)