سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.

برای تماس با ما از این فرم استفاده کنید
آموزش تجربیات 8 سال تحلیل و ترید و ایده - صفحه 2
صفحه 2 از 10 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 98
    کاربر فعال

تشکر از ایشان ، 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    627Array = 33
    قدرت امتیازدهی
    33
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    اندیکاتورها و اسیلاتورها:

بعد از مویینگ ها که به نظرم ساده ترین و دم دست ترین اندیکاتور بود و برای تحلیل کردنش نیاز به دانش خاصی حس نمی کردم کم کم با بقیه نشانگرها آشنا شدم. اولینش که با قرار گرفتن توی اشباع ها ظاهر گول زننده هم برام ایجاد کرده بود Stochastic بود. بعد از اون کم کم با RSI و CCI و MACD آشنا شدم و همچنان دارم در مورد این سه تا یاد میگیرم. به غیر از موارد مذکور تا دلتون بخواد اندیکاتورهای دست سازی بود که هی از راه به درم کردن که از چند تاشون واقعا خاطره بدی دارم . مهمترینشون SUPER SIGNAL بود!!!

خلاصه اینجا میخوام نکاتی راجع به اندیکاتورها و اسیلاتورها که فکر می کنم شاید خودم فقط به اونها رسیدم رو با شما هم به اشتراک قرار بدم:

1. هروقت خواستم از 2 اندیکاتور به بالا روی یک چارت استفاده کنم حتما این مورد رو چک کنم که روش محاسباتیشون بیش از حد شبیه نباشه که بیخودی هم دیگه رو تایید کنند و یا از دوره یکسان برای آنها استفاده نکنم. به عنوان مثال: Stoch و Demarker با دور یکسان ، MACD و Awsome ، و خیل زیادی از اندیکاتورهایی که اشخاص بنا به نیاز شخصی طراحی کردن....
    2. پیدا کردن بهترین دوره و سایر تنظیمات "اندیکاتورهای دارای مناطق اشباع" برای هر چارتی دائمی نیست و باید دائما رفتارسنجی انجام بدیم تا بتونیم بهترین ستینگ رو پیدا کنیم. به عنوان مثال در تنظیمات اسیلاتور Dynamic trader یا همون StochRSI در مبحث الیوت ماینر ما چارت رو با 4 تنظیم از پیش تایین شده دائم چک کنیم تا از نزدیک بودن مناطق اشباع قیمتی و اسیلاتوری اطمینان حاصل کنیم. همین کار رو برای بقیه اندیکاتور ها مثل STOCH و CCI و RSI و .... هم انجام میدیم تا بتونیم بهترین نتیجه رو بگیریم. بنابراین از هیچ دوره ای به صورت دایمی و ثابت حتی برای یک چارتخاص هم استفاده نمی کنیم چه برسه به چارت ها و جفت ارزهای دیگر....
    3. برای تایید مناطق اشباع قیمتی و پیوت های قیمتی مثل PRZ الگوهای هارمونیک و انتهای امواج الیوتی که توسط کلاسترهای فیبوناچی شناسایی شدن هم می تونیم از اندیکاتورهایی که دوره بهینه برای اونها پیدا کردیم استفاده کنیم.
    4. برای شناسایی و تایید واگرایی های معمولی می توانیم از اندیکاتور MACD و RSI و CCI و ... استفاده کنیم ولی درمورد واگراییهای مخفی رفتار MACD و شرایط ساختاری آن با سایر اندیکاتورها متفاوت است. ممکن است در مناطقی که MACD شرایط واگرایی مخفی رو نداره یکی دیگر از اندیکاتورهای مذکور واگرایی مخفی رو تایید کنند.
    5. یک راه بسیار ساده برای یافتن مناطقرنج و کم تحرک بازار رو می تونیم با کمک ATR و MACD شناسایی کنیم. بدین ترتیب که با توجه به مقادیر این اندیکاتورها که بر اساس پیپ محاسبه می شود می توانیم حدودی روی آنها مشخص کنیم سپس درصورتی که مقداری که توسط این اندیکاتورها نشان داده می شود بیشتر از حداقل مورد نیاز ما با توجه به STOP LOSS و TAKE PROFIT سیستم معاملاتیمان بود اقدام به ترید کنیم.

فعلا این موارد رو تو ذهنم داشتم.... دوستان هم اگر یافته ای دارند خوشحال می شم به اشتراک بگذارن تا به موقع مثال های زنده قرار بدیم...

ویرایش توسط Emad Sh : 11-21-2013 در ساعت 05:44 PM

2.  

کاربر فعال

میزان امتیاز
    627Array = 33
    قدرت امتیازدهی
    33
    Array
    مثالی از نحوه تنظیم اندیکاتور Stochastic هم بلند مدت هم کوتاه مدت. به هماهنگی قله دره های قیمتی دقت کنید....
    با توجه به اشباع خرید دو اندیکاتور به دوره های 100 و 10 به نظر می رسد در صورت پیدا کردن PRZ برای نزول قیمت این PRZ دارای اعتبار زیادی باشد.

4.  

کاربر فعال

میزان امتیاز
    627Array = 33
    قدرت امتیازدهی
    33
    Array
    الگوهای کلاسیک

فکر می کنم هر کسی که وارد علم تکنیکال میشه توی قدم های اول با این الگوها آشنا بشه... ولی بر خلاف اون چیزی که فکر می کردم به کار بردن این الگوها حداقل توی بازار Fx با توجه به کمبود اطلاعات اصلا کار راحتی نبود. با توجه به R/R کوچک این الگوها که در اکثر موارد بین 1 و 2 است همواره ترکیب کردن این الگوها با علم موج شماری الیوتی برای بدست آوردن نتیجه خوب و دلخواه اجباریه.
    اما به نظر من یکی از قوی ترین الگوهای کلاسیک که نیازی به دانستن قوانین الیوت نداره و برای تازه کارها و کسانی که زیاد از الیوت خوششون نمیاد و با توجه به R/R بالاتر نسبت به بقیه الگوها همچنین ادامه دهنده روند بودنش می تونه سودهای خوبی نسیبمون بکنه الگوی تراکمی Flag یا پرچم هست. الگوهای دیگر شبیه به این الگو نیز زیاد است مانند الگوی تراکمی مثلث ادامه دهنده روند و ... ولی به تجربه متوجه شدم درصد خطای این الگو بسیار پایین تر از آنهاست. فقط نکته مهمی برای شناسایی این الگو وجود دارد که موفقیت آن را تقریبا تضمین می کند و باید نسبت به آن وسواس نشان داد.

نکته:
    اگر الگوی پرچم را از لحاظ ظاهری به قسمت مجزا تفکیک کنیم یک قسمت میله پرچم و قسمت دیگر پارچه آن می شود که همیشه در مسیر وزش باد شدیدست. این دو قسمت باید به راحتی از هم قابل تشخیص باشند و لازمه آن حرکت شارپ و پیشرو در میله پرچم و تراکمی شدید به شکل مستطیل یا متوازی الاضلاع است. هر چه این چهار وجهی دارای طول بیشتر و عرض کمتری باشد احتمال موفقیت آن و همچنین R/R آن بیشتر است. هدف این الگو دقیقا به اندازه کل میله پرچم است.

6.  

کاربر فعال

میزان امتیاز
    627Array = 33
    قدرت امتیازدهی
    33
    Array
    چند مثال از الگوی پرچم
    یه نکته مهم دیگه یادم اومد اینجا میگم :

نکته:

هر چه قدر دفعات لمس دیواره های پرچم ( مستطیل ) بیشتر باشه الگو اعتبار بیشتری پیدا میکنه و حداقل این دفعات 4 باره.

8.  

کاربر فعال

میزان امتیاز
    627Array = 33
    قدرت امتیازدهی
    33
    Array
    یک مثال زنده از الگوی پرچم در USDJPY تایم دقیقه..... در صورت شکست دیواره بالایی پرچم به اندازه میله آن انتظار صعود رو خواهیم داشت.....
    6 بار تماس با دیواره های پرچم اعتبارش رو بسیار بالا برده...

10.  

کاربر فعال

میزان امتیاز
    627Array = 33
    قدرت امتیازدهی
    33
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Emad Sh نمایش پست ها
    یک مثال زنده از الگوی پرچم در USDJPY تایم دقیقه..... در صورت شکست دیواره بالایی پرچم به اندازه میله آن انتظار صعود رو خواهیم داشت.....
    6 بار تماس با دیواره های پرچم اعتبارش رو بسیار بالا برده...

تحلیل فوق بعد از یک بار استاپ خوردن باعث صعود شد. به نظرتون قدرت این الگو و ترید بر اساس همین الگو خیلی راحت و بی دردسر نیست؟؟؟؟

12.  

کاربر هزاره

تشکر از ایشان ، 1,032 بار در 263 پست
    میزان امتیاز
    2509Array = 63
    قدرت امتیازدهی
    63
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    با سلام به نظرتون قدرت این الگو و ترید بر اساس همین الگو خیلی راحت و بی دردسر نیست؟؟؟؟ کاملا درست هست ! البته در موردسایر الگوهای کلاسیک هم نظرم این گونه هست ! بر خلاف دوستانی که معتقدند تکنیکال بدرد تریدری نمیخورد من فقط کلاسیک کارمیکنم و از میحث شما در مورد الگوها واقعا ممنونم ! البته از اندیکاتورها و موینگها حدود یکسالی هست که استفاده نمیکنم ! با تشکر دوباره
    در ف ا رک س هر چه کمتر بدانید موفقتر هستید !

اساس کار در ف ا ر کس مدیریت سرمایه با یک توجیه تکنیکال هست !

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

14.  

کاربر فعال

میزان امتیاز
    627Array = 33
    قدرت امتیازدهی
    33
    Array
    روشهای مارتینگلی:
    بر مبنای منطق مارتینگل روشهای زیادی ایجاد شد که همه در ابتدا به ساکن بسیار موفق به چشم می آیند ولی در عمل این چنین نبست. از جمله افرادی که کاخ آرزوهاش رو با آشنا شدن با این روش ساخت خودم بودم. ولی آخرش کاخ ویرون شد چون از پایه سست بود. اما از کنارش راحت رد نشدم. خیلی با این منطق سر و کله زدم و به نتایجی هم رسیدم که به تریتیب اهمیت به اونا اشاره می کنم:

• اولین قدم اینه که هدف از به کارگیری این روش رو مشخص کنیم که آیا دنبال سود آوری هستیم یا جبران ضررها؟
    • یکی از مهمترین هاش اینه که نباید به صورت ماشین وار با افزایش حجم معاملات و تعدادشون دار و ندارمون رو به باد بدیم. این افزایش می تونه به جای افزایش حجم معاملات به صورت X برابر معامله قبل ، بر اساس نسبت ریسک به ریوارد ما نسبت به حسابمون باشه بدین ترتیب که در اگر ریسک اولین معامله 2 درصد هست برای ریوارد 6 درصدی ،متوانیم برای دومین معامله مارتینگلی(حتی در صورتی که بخواهیم از ریسک به ریوارد 1 به 1 استفاده کنیم) از 3 درصد ریسک استفاده کنیم. این جوری دیگه مجبور نیستیم که حجم معاملات رو به شدت بالا ببریم.
    • برای استفاده از روش مارتینگلی باید و باید و باید از روش تحلیلی و تریدری استفاده کرد که در صورت حرکت بازار در جهت عکس تحلیل ما ، این حرکت انفجاری و قوی باشه.

یکی از راحت ترین روشهایی که شخصا طراحی کردم بدین صورت هست که ابتدا با استفاده از دو اندیکاتور استوک با دوره های 10 و 100 مناطق اشباع رو شناسایی کنیم و سپس با استفاده از روش تریگر گیری ماینر برای آغاز ترید و سودگیری اقدام کنیم و در صورت ضرر، با استفاده از روش مارتینگلی براساس ریسک به ریوارد ضرر رو جبران کنیم. می تونیم با دو روشی که قبلا گفتم یعنی استفاده از MACD , ATR و Moving روی ATR مناطق رنج رو ..... کرد.

در ادامه اگر دوستان تمایل داشتند می تونن موقعیت قرار بدید تا روش صحبت کنیم.

16.  

کاربر عضو

تشکر از ایشان ، 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    354Array = 30
    قدرت امتیازدهی
    30
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array

با سلام

با تشکر از اقا عماد عزیز

من یه چند ماهی میشه که با یکی از تاپیکای بازارمالی جهانی فکتوری درگیرم. روش کار این اقا دقیقا شبیه همینی هست که شما توضیح دادید .ایشون میگن تنها راه نجات و جبران ضرر پوزیشنی که در ضرره ، مارتینگله. تاپیک ایشون تا حالا نزدیک 42000 تا پست خورده و همچنان هم بر قراره. اینم لیک همین تاپیک هستش http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=57639
    اگر ممکنه مخوام بدونم که ایا شما در حال حاضر برای نجات پوزیشن در ضررتون از این روش استفاده می کنید ؟

18.  

کاربر فعال

میزان امتیاز
    627Array = 33
    قدرت امتیازدهی
    33
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط HADI.T نمایش پست ها
    با تشکر از اقا عماد عزیز

من یه چند ماهی میشه که با یکی از تاپیکای بازارمالی جهانی فکتوری درگیرم. روش کار این اقا دقیقا شبیه همینی هست که شما توضیح دادید .ایشون میگن تنها راه نجات و جبران ضرر پوزیشنی که در ضرره ، مارتینگله. تاپیک ایشون تا حالا نزدیک 42000 تا پست خورده و همچنان هم بر قراره. اینم لیک همین تاپیک هستش http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=57639
    اگر ممکنه مخوام بدونم که ایا شما در حال حاضر برای نجات پوزیشن در ضررتون از این روش استفاده می کنید ؟

هادی جان
    بله خودم استفاده می کنم از مارتینگل ولی الان 3 4 ماهی میشه که دارم سعی می کنم مارتینگل رو برای آخرین سیستم معاملاتیم modify کنم. به نظرم هر کس باید بسته به سیستم تریدری خودش، مارتینگل رو شخصی سازه کنه.

20.  

صفحه 2 از 10 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین