سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.

برای تماس با ما از این فرم استفاده کنید
منطق تعادل
صفحه 1 از 7 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 65

موضوع: منطق تعادل

کاربر عضو

تشکر از ایشان ، 39 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    89Array = 30
    قدرت امتیازدهی
    30
    pcmbrokers
    Array

منطق تعادل

سلام

معرفی یک سیستم مبتنی بر تعادل نیروهای عرضه و تقاضا

تعریف : قیمت تعادلی یا محدوده تعادل جاییی است مجموع رفت و برگشت قیمت در حول ان برابر صفر است( عرضه و تقاضا نیرویی برابر دارند ) و ساده ترین الگو قابل تجسم ان یک محدوده رنج میباشد (رنج بودن قیمت حتما به معنی تعادل نیست )
    برای خروج از یک منظقه رنج نیرویی لازم است که بر انتظارات یک گروه غلبه کند
    این نیروی یا ناشی انتظارات اینده است و یا یک عامل بنیادی
    پس باید شتاب قیمت را از ارایش کندلها شناسایی کرد
    بعد از خروج از قیمت ممکن است نوسانات خروج بسیار زیاد باشد . بهتر است دنباله رو روند باشیم ولی نا با موینگ اوریج ها. بلکه نسل جدیدی از موینگ اوریج ها که بر اساس ترکیبی از فراکتال و میانگین ساده متحرک محاسبه میشوند
    و نهایتا اینکه شما مجبور به کشف کلیه زوایای بازار نیستید

2. کاربر زیر به خاطر این پست از dat_iran تشکر کرده است: بابافرخ

کاربر فعال

تشکر از ایشان ، 263 بار در 122 پست
    میزان امتیاز
    2948Array = 54
    قدرت امتیازدهی
    54
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    کاش این تاپیک ادامه پیدا میکرد

موینگ اوریج ها دنیایی داره واسه خودش
    متاسفانه در مورد موینگ اوریج ها حق مطلب کامل ادا نشده

همواره به یاد داشته باشیم ساده ترین ابزارها در این بازار قدرتمندترین ابزار ها هستند اگر و تنها اگر روش استفاده از انها را بدانیم

بازار ساده تر از ان است که فکرش را کنیم...خودمان پیچیده اش کرده ایم
    ویرایش توسط mohsencomm : 08-29-2015 در ساعت 12:28 AM

4.  

مدیر بخش بنیادی

تشکر از ایشان ، 5,142 بار در 612 پست
    میزان امتیاز
    9669Array = 137
    قدرت امتیازدهی
    137
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsencomm نمایش پست ها
    کاش این تاپیک ادامه پیدا میکرد

موینگ اوریج ها دنیایی داره واسه خودش
    متاسفانه در مورد موینگ اوریج ها حق مطلب کامل ادا نشده

همواره به یاد داشته باشیم ساده ترین ابزارها در این بازار قدرتمندترین ابزار ها هستند اگر و تنها اگر روش استفاده از انها را بدانیم

بازار ساده تر از ان است که فکرش را کنیم...خودمان پیچیده اش کرده ایم
    با جناب معین صحبت خواهم کرد و در صورت تمایل و داشتن وقت ، استدعا خواهم داشت که تاپیک خود را تکمیل نمایند

ممنون دوست عزیز خوبم

6.  

کاربر فعال

میزان امتیاز
    2948Array = 54
    قدرت امتیازدهی
    54
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها
    با جناب معین صحبت خواهم کرد و در صورت تمایل و داشتن وقت ، استدعا خواهم داشت که تاپیک خود را تکمیل نمایند

ممنون دوست عزیز خوبم
    متشكرم دوست عزيزم

مبحث ، مبحث خيلي مهمييست كه فرا گرفتنش بسياري از مشكلات تحليلگري را حل خواهد كرد

مشتاقانه منتظريم...

8. کاربر زیر به خاطر این پست از mohsencomm تشکر کرده است: بابافرخ

کاربر عضو

تشکر از ایشان ، 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    159Array = 21
    قدرت امتیازدهی
    21
    pcmbrokers
    Array
    درود

جناب پشوتن قبلا با مووینگ ها سیستمی طراحی کرده بودند به نام PTM
    که در تاپیک زیر از شاگرد اول هاشون پست هایی دیده میشه
    http://forum.broker-fa.org/f60/%D8%B...B%8C-ptm-2191/

در صورت تمایل به مطالعه (اگه تا حالا نداشتین) تو پیام خصوصی آدرس سایت همسایه رو بگین براتون بفرستم

شاد و پرپیپ
    ویرایش توسط MaJnOoN : 08-29-2015 در ساعت 03:46 PM
    Stay Foolish , Stay Hungry

10.  

کاربر فعال

میزان امتیاز
    2948Array = 54
    قدرت امتیازدهی
    54
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط MaJnOoN نمایش پست ها
    درود

جناب پشوتن قبلا با مووینگ ها سیستمی طراحی کرده بودند به نام PTM
    که در تاپیک زیر از شاگرد اول هاشون پست هایی دیده میشه
    http://forum.broker-fa.org/f60/%D8%B...B%8C-ptm-2191/

در صورت تمایل به مطالعه (اگه تا حالا نداشتین) تو پیام خصوصی آدرس سایت همسایه رو بگین براتون بفرستم

شاد و پرپیپ
    درود بر شما

ممنون عزیز دل

یادش بخیر در اوایل ورودم به بازار این سیستمو مطالعه کردم...نحوه و نگارش و توضیح سیستم بسیار برام جالب بود...سیستم جناب پشوتن عزیز بسیار خوب است ولی چون با روحیاتم جور نبود وارد فازهای دیگری شدم...

در ثانی همونطور که از نام تاپیک مشخص است ما به دنبال منطقی هستیم به نام منطق تعادل و ارزیابی نیروهای عرضه و تقاضا

که یکی از ابزارها برای این ارزیابی موینگ اوریج ها هستند

فک نمیکنم منظور جناب معین که این تاپیک رو باز کردند کراس چند مویینگ باشد و از صحبتهای اولشان اینطور بر میاید که با استفاده از همین ابزارهای ساده نقاط عرضه و تقاضا را تشخیص دهیم...

اطلاعات ما از موینگ اوریج ها بسیار خام است و نیاز به پخته شدن دارد..

ایشالا جناب معین بیایند و این بحث مهم را ادامه دهند...

12.  

مدیر بخش بنیادی

تشکر از ایشان ، 5,142 بار در 612 پست
    میزان امتیاز
    9669Array = 137
    قدرت امتیازدهی
    137
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها

ممنون دوست عزیز خوبم
    جناب معین بعد از ایجاد این تاپیک در منطقه ای واقع شدند که دسترسی به نت پر سرعت ندارند و لود صفحات براشون مقدور نیست.

همینکه شرایط مهیا گردد این تاپیک را ادامه خواهند داد و آن زمان این پست ها به مکان دیگری انتقال داده خواهند شد که انسجام مطالب حفظ شود

14.  

کاربر فعال

تشکر از ایشان ، 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    950Array = 30
    قدرت امتیازدهی
    30
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    اصولا هر جایی از مارکت می تونه نقطه تعادل باشه ! چون اساسا قیمت در هر لحظه توسط فروشندگان و خریدار ها به تعادل میرسه ... در غیر این صورت قیمت تغییر خواهد کرد .

ولی منظور صاحب تاپیک محدوده تعادل هست که در حقیقت محدوه رنج در مارکتو میشه محدوده تعادل در نظر گرفت ولی اینکه بخواهیم در این محدوده رنج از ابزاری استفاده کنیم که بتواند نیروی خریدارها و یا فروشنده ها را تشخیص بدیم ... به نظر من تنها ابزاری که میشود در مارکت قدرت خریدار ها و فروشنده ها را تا حدودی تشخیص داد اسیلاتور هایی هستند که مناطق بیش خرید و بیش فروش را نشان میدهند که البته همه اسیلاتور ها از مشتقات مووینگ اوریج هستند .

16.  

تحلیل گر منتخب فروم

تشکر از ایشان ، 6 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    3983Array = 66
    قدرت امتیازدهی
    66
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    مووینگ اوریج ها به تنهایی کاربرد ندارند . مووینگ ها فقط می تونند به ما کمک کنند که قدرت خرید و فروش ها رو بسنجیم. که البته این هم به راحتی با شتاب حرکت و نوع باز و بسته شدن کندل ها به راحتی قابل تشخیصه. در واقع مووینگ ها تنها کمکی که می تونند بکنند اینه که در تعیین جهت مسیر ما رو راهنمایی کنند. مواقعی هست که مووینگ ها در حال کراس یا جمع شدن هستند که نشون از تغییر جهت مسیر روند و یا رکود هستند معمولا این اتفاق در نقاط خاصی اتفاق می افته که نزدیک به نقاط پر تراکم پیووت یا prz باشند که بدون استفاده از مووینگ اوریج ها هم میشه تشخیص داد.
    بنده زمانی خیلی درگیر مووینگ اوریج ها بودم و فکر می کردم این ابزار واقعا جادویی هستند حتی یک سیستم قدیمی رو که تشابه نزدیکی به سیستم ptm جناب پشتون و پایپو مهندس آزادی داشت رو با چند دستکاری بهینه کردم و به نتایج خوبی رسیدم. اما بعد از مدتی برای اینکه بفهمم این موویینگ ها چقدر تاثیر در تشیخص درست من در تعیین جهت داشتند اونها رو حذف کردم و دیدم نه تنها تغییری در نوع نگرش من به تعیین جهت روند نداشت بلکه تا حدی هم وسواس من رو در معاملات کمتر هم کرد.
    بخوام ساده تر بگم مووینگ ها در ابتدای کار برای افرادی که در تعیین جهت روند ها مشکل دارند کمک خوبی می کنه و در غیر اینصورت خیر و من اینجا با جسارت تمام ادعای جادویی بودن این ابزار رو کاملا نفی می کنم.
    انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

18.  

کاربر فعال

میزان امتیاز
    2948Array = 54
    قدرت امتیازدهی
    54
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط karen92 نمایش پست ها
    مووینگ اوریج ها به تنهایی کاربرد ندارند . مووینگ ها فقط می تونند به ما کمک کنند که قدرت خرید و فروش ها رو بسنجیم. که البته این هم به راحتی با شتاب حرکت و نوع باز و بسته شدن کندل ها به راحتی قابل تشخیصه. در واقع مووینگ ها تنها کمکی که می تونند بکنند اینه که در تعیین جهت مسیر ما رو راهنمایی کنند. مواقعی هست که مووینگ ها در حال کراس یا جمع شدن هستند که نشون از تغییر جهت مسیر روند و یا رکود هستند معمولا این اتفاق در نقاط خاصی اتفاق می افته که نزدیک به نقاط پر تراکم پیووت یا prz باشند که بدون استفاده از مووینگ اوریج ها هم میشه تشخیص داد.
    بنده زمانی خیلی درگیر مووینگ اوریج ها بودم و فکر می کردم این ابزار واقعا جادویی هستند حتی یک سیستم قدیمی رو که تشابه نزدیکی به سیستم ptm جناب پشتون و پایپو مهندس آزادی داشت رو با چند دستکاری بهینه کردم و به نتایج خوبی رسیدم. اما بعد از مدتی برای اینکه بفهمم این موویینگ ها چقدر تاثیر در تشیخص درست من در تعیین جهت داشتند اونها رو حذف کردم و دیدم نه تنها تغییری در نوع نگرش من به تعیین جهت روند نداشت بلکه تا حدی هم وسواس من رو در معاملات کمتر هم کرد.
    بخوام ساده تر بگم مووینگ ها در ابتدای کار برای افرادی که در تعیین جهت روند ها مشکل دارند کمک خوبی می کنه و در غیر اینصورت خیر و من اینجا با جسارت تمام ادعای جادویی بودن این ابزار رو کاملا نفی می کنم.
    درود بر شما
    بنده هم تا چندي پيش شبيه شما فكر ميكردم اما از وقتي بحثي به نام تعادل در فروم باز شد نظرم تغيير كرد
    ايده اوليه از جناب مهندس گيتي عزيز بوده كه متاسفانه ديگر نيستند تا از تجربياتشون استفاده كنيم

به نظر بنده تعيين جهت روند تنها يكي از كارها و كمترين كاري است كه مويينگ اوريج ها انجام ميدهند...

البته مويينگ اوريج تنها يك ابزار است و استفاده خام از هر ابزار نتيجه اي به دنبال نخواهد داشت...

قصد ما از استفاده از مووينگ اوريج منتظر ماندن براي كراس دو با چند مووينگ و سيگنال گرفتن نيست بلكه ما به دنبال نقاطي هستيم كه در ان نقاط تعادل قيمتي برقرار بوده و قيمت به اين نقاط واكنش شديدي نشان ميدهد...نقاطي كه در آن گپ حجمي داريم كه ان هم بحث ديگريست و مرتبط با مبحث تعادل

اطلاعات بنده هم خام است...كاش ميتوانستم بيشتر توضيح دهم...كاش بزرگان بيايند ما را راهنمايي كنند...

موفق باشيد

20. کاربر زیر به خاطر این پست از mohsencomm تشکر کرده است: guest

صفحه 1 از 7 123 ... آخرینآخرین

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)