سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.

برای تماس با ما از این فرم استفاده کنید
***بازار تبادلات ارزی سراب یا واقعیت*** - صفحه 2
صفحه 2 از 6 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 53
    مدیر بخش بنیادی

تشکر از ایشان ، 5,131 بار در 604 پست
    میزان امتیاز
    9658Array = 134
    قدرت امتیازدهی
    134
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    توصیه من اینه دوستان کتاب The Super Trader " معامله گر برتر " دکتر ون تراپ را مطالعه کنید.

تمام امورات به خود ما بستگی داره چرا؟ چون این ما هستیم که سیستم خلق می کنیم ، این ما هستیم که سیستم را اجرا میکنیم . پس روانشناسی 100% کار هست ، من قبلاً میگفتم :

دانش و تجربه 33%

مدیریت سرمایه 33%

روانشناسی 33%

در موفقیت موثر هست اما به دیدگاه روانشناسی بایست به مارکت و تجارت نگاه کرد .

شخصاً بازار ارز کار میکردم در کنارش تجارت شخصی ام داشتم و الان تجارت شخصی در حال گسترش هستم و این باعث شده بار روانی نسبت به درآمد و ... نداشته باشم.

حتماً کتاب دکتر ون تراپ را مطالغه کنید

2.  

کاربر فعال

تشکر از ایشان ، 6 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    1254Array = 37
    قدرت امتیازدهی
    37
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    ممنون جناب pcmfund عزیر
    مشکل همینجاست ما روشی که ابداع میکنیم پایه و اساسش چیه.همون اصول تحلیل تکنیکاله که قابل اعتماد نیستن و نتیجه ای جز شکست را در پی نخواهد داشت.
    گفتم که عطش می کُشدم در تب صحرا. گفتی که مجوی آب و عطش باش سراپا!! گفتم که نشانم بده گر چشمه ای آنجاست. گفتی چو شدی تشنه ترین،قلب تو دریاست!

4.  

کاربر فعال

تشکر از ایشان ، 50 بار در 21 پست
    میزان امتیاز
    2736Array = 48
    قدرت امتیازدهی
    48
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    طبق تعاريف اوليه تحليل تكنيكال ( ٤٠ صفحه نخست) جان مورفی خطوط حمايت و مقاومت تنها نقاطي هستند كه مشخص مي كنند قيمت شرايط جديدي را براي خود انتخاب كرده است...

این جمله رو همیشه بخاطر داشته باشید...باید با آب طلا نوشت
    همه ما این جمله رو خوندیم اما چقدر بهش توجه کردیم؟
    مطمعنا همه تریدرهای موفق و باهوش بعد از سال ها تلاش برای رسیدن به سود پایدار برمیگردن به همین نقطه اول...

موفق باشید...

6.  

کاربر عضو

تشکر از ایشان ، 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    300Array = 27
    قدرت امتیازدهی
    27
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    با سلام و درود به دوستان عزیز:
    اما منم 5 ساله در این بازار مشغول فعالیتم و باید بگم به هدف مورد نظر خودم نرسیدم. از همون اول دنبال ایندیکاتور نبودم و دنبال هیچ استراتزی هم نرفتم. جز فیبوناچی که اونم خودم روی اعداد اون کار کردم و شاید بگم به نتیجه رسیدم که این فیبویی که ما استفاده میکنیم کلا غلطه گزافه نگفته باشم.
    الان با این که فارغ از هر اندیکاتوری کار میکنم اما باز هم مشکل دارم که به جرات میگم هیچ مشکلی در جهت تشخیص روند ندارم.اگر بگم به جرات 90درصد تحلیلهام اشتباه نبودند دروغ نگفتم اما در مرحله ترید دایما اشتباه داشتم.استراتزیم بر پایه شهود ریاضی هست کاملا مبنای علمی داره و میرا از خطاست این رو باور میخواین بکنین یا نه. اگر استراتزی شما بر پایه ریاضی باشه دیگه شما فارغ از تحلیل هستید زیرا باید دایما حاصل عبارت رو با هم برابر کنید که اینجا دیگر نیاز نیست بگویید روند شاید تا اینجا بره یا نه زیرا اگر این اتفاق بیفتد پس باید اتفاق دیگری هم بیفتد که حاصل عبارت با هم برابر بشه.
    این که میگم ریاضی یک حاصل محاسبه چرتکه ای نیست بلکه با چشم قابل مشاهده هست و برای محاسبه ان نیازی به هیچ اندیکاتور یا ابزار دیگه ای نیست خود چارت اون رو نشون میده.سالها روی اون تلاش کردم ولی در هیچ سایتی فعالیت مفیدی نداشتم جز با یک استاد چند باری مکاتبه داشتم.من هرگز دنبال استراتزی کسی نرفتم جز این که نگاه میکردم ببینم در مطالب انها چیزی هست که موجب فهمیدن موضوع برای من بشه.
    چند مورد رو رعایت کنید به نتایج بسیار جالبی خواهید رسید و میبینید که این بازار راحت قابل پیشبینیه اما نمیدانم من مشکل ترید دارم یا دیگران هم این چنینند.
    یکی این که هر شب لحطه ای که کندل روزانه باز میشه این کندل رو با کندلهای قبل به هم ارتباطی بدین و دوم این که روی این کار کنید که یک کندل چگونه درست میشه شاید ساده بیاد ولی در عین سادگی سختی های خودشو داره اینو بدونید کندلها همانند حروف الفبایند تا اونها رو ندونید نمیتونین یک کلمه بسازید یا جمله ای رو بخونید.بعد براحتی حمایت و مقا.مت رو تشخیص خواهید داد و اونجا پیش بینی اسون میشه.
    ولی اینها مراحلی که هر کسی باید خودش طی کنه.این بازار هم قابل پیش بینی هست و هم محلی برای درامد اما تا بحث روانی اون درست نشه موفقیتی نیست. شاید انسانهایی در همون مراحل اول موفق بشن اما مطمین باشید اونها کسانی هستند که به خویشتن خود اگاهند حال چه خود بدانند یا ندانند.
    این ادمها موفقنند که استراتزی درست یافتند و سرمایه ای هم در حد معقول داشتند که توانستند از اون درامد کسب کنند والا اگر استراتزی درست هم داشته باشید سرمایه معقولی نداشته باشید فکر نمیکنم موفق باشین چون سرمایه کم باعث عجله و بی صبری میشه زیرا میخواد فورا درامدی داشته باشه یا حجم میبره بالا یا تعداد پوزیشن ها که هر دو روی لبه تیغ راه رفتنه و این باعث میشه مدیریت پوزیشن ها و ترید از دست خارج بشه و حاصل اون میشه ضررررررررررر.اون چیزی که من در اون گرفتار شدم والسلام
    بر سر در مدرسه و اکادمی افلاطون نوشته بوده:
    گر هندسه نمیدانید وارد نشوید.
    من میگم گر هندسه و ریاضی نمیدانید و دیدگاه ریاضی ندارید وارد ف.ا.رکس نشوید.و با چارت خالی و فارغ از ایندیکاتور کار کنید.که این همان راه اصلی هست.

8.  

کاربر عضو

میزان امتیاز
    49Array = 29
    قدرت امتیازدهی
    29
    pcmbrokers
    Array
    من به دوستان تازه واردی که قصد دارند شروع کنند این بازارو توصیه میکنم که اگه میتونند اصلا امتحان هم نکنند زیرا توهم تو این بازار زیاد و اعتیاد اوره و شاید تعداد کمی که به نظر من کمتر از 5% در کوتاه مدت و میان مدت تو این کار موفق بشند.
    من هم در کنار کارم به این بازار رو اوردم و خیلی وقت و هزینه صرف کردم و هنوز کسی رو ندیدم که بتونه در بلند مدت سودی کسب کنه .

البته شاید من ندیدم و خوشحالم که تا به حال این بازارو به کسی پیشنهاد ندادم و نخواهم داد .

10.  

مدیر بخش تکنیکال وتریدری

تشکر از ایشان ، 20,412 بار در 1,941 پست
    میزان امتیاز
    61209Array = 693
    قدرت امتیازدهی
    693
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط meysam92 نمایش پست ها
    از تمام اساتید و کسانی که تجربه زیادی تو این بازار دارند خواهش مندم تو این بحث شرکت کنند.
    من کمتر از یکسال هست که وارد این بازار شدم و هنوز سرمایه اندکی رو وارد کردم. اگر واقعا از این باز نمیشه پول در آورد و بعد از 4 سال بخام افسوس عمر گذشته رو بخورم لطف کنید راهنماییی کنید همین الان قیدشو بزنم.

من هرچی دیدم همه اومدن از شکست ها و پشیمانی هاشون گفتن. همه گفتن افسوس عمرشون رو که پای بازار تبادلات ارزی گزاشتند رو می خورن. آیا واقعا نمیشه پول در اورد و به دید منبع درامد بهش نگاه کرد. هیچکس نمیاد بگه من موفق شدم و 3 یا 4 سال هست که دارم سود فلان درصد ماهیانه در میارم. واقعا نمیشه؟
    سلام دوست عزیز

اگر یک پلن مکتوب تریدری ندارید و سلایق شخصی شما در عملکرد حساب شما هنوز موثر هست شما محال هست پیوسته از این بازار سود بگیرید.
    .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
    https://telegram.me/Cyclicalwaves
    https://telegram.me/NimaAzaadi

12.  

کاربر فعال

میزان امتیاز
    1254Array = 37
    قدرت امتیازدهی
    37
    Array
    جناب mohsencomm عزیز با نظر شما موافقم شاید قابل اعتماد ترین ابزاری که تو این بازار قابل استفاده هست همین سطوح ساپورت و رزیتنس میباشد و تریدرها بعد از اینکه از تست اندیکاتوره و اکسپرتهای مختلف خسته شدن به فکر استفاده ار همون اصول اولیه تکنیکال میفتن اما مشکل اینجاست که این اصول به تنهایی جوابگو نیست چون اولین مطالبی که یاد گرفتیم همین خطوط روند پترنها سطوح حمایت و مقاومت بود طبیعتا اگه اینها سودده بودن هیچ وقت به فکر استفاده از اندیکاتوره نمیفتادیم.ین اصول گذشته چارت رو خیلی زیبا تفسیر میکنن بازار پره از خطوط روند یا سطوحی که شکسته شده اما در اینده چارت حرفی برای گفتن ندارن.جناب yek do عزیز با حرفهای شما موافقم اکثر کسانیکه تو این بازار به یک موفقیت نسبی رسیدن معولا ار روشهای ریاضی بهره بردند که هیچ نیازی به تحلیل بازار نداشته و پایه روششون اصول ریاضی مانند مارتینگل گرید هدجینگ و ..بوده.جناب mojtaba56 عزیز حرفهای شما کاملا درسته این بازار بسیار اعتیاد اوره و دعوت کردن کسی به این بازار کار اشتباهیست.چون ممکنه اوایل هیجان زیاد این بازار انسان را به سمتش جذب کنه ولی ممکنه انسان رو تا مرز افسردگی و کاهش اعتماد به نفس پیش ببره.با تشکر از استاد عزیز جناب ازادی کاملا درسته تا زمانیکه پای علایق شخصی در میونه و تریدر به هنگام معامله کردم برنامه از پیش تعریف نشده ای نداره سرانجامی جز شکست نداره تریدر به هنگام معامله باید ماشین باشه و بس.البته منظور از ماشین بودن این نیست که مثل یک اکسپرت عمل کنیم بلکه باید اصول تحلیلی درست را در قالب یه سیستم ماشینی در بیاریم تا احساسات بر ما چیره نشود در واقع باید تحلیل تکنیکال را ماشینی کرد البته اصول تحلیلی درست نه ابزار تحلیلی موجود.
    گفتم که عطش می کُشدم در تب صحرا. گفتی که مجوی آب و عطش باش سراپا!! گفتم که نشانم بده گر چشمه ای آنجاست. گفتی چو شدی تشنه ترین،قلب تو دریاست!

14.  

کاربرجدید

میزان امتیاز
    31Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers
    Array
    سلام.این اولین باره که در مدتی که تو این کار هسنم جیزی مینویسم تو یه همچین محافلی.همیشه خواننده بودم بعد از اینم فک نمیکنم مجددا چیزی بنویسم.
    فقظ خواسنم بگم بجای اینکه به این فک کنید که این کار سودده هست یا نه به این فک کنید که ایا ادمه این هستید که با غیرممکنا برای ممکن شدنشون دستو پنجه نرم کنید یا نه.دوستان این کار یه کاره بسیار سخته ولی رسیدن به نتایج شیرین در بلند مدت با دیدگاه قوی احتمالاتی و ریاضی بهمراه پزوهش شخصی بسیار زیاد قابل دسترسه.
    موفق و تیزبین باشید.

16.  

کاربر عضو

میزان امتیاز
    217Array = 14
    قدرت امتیازدهی
    14
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط sometimestrader نمایش پست ها
    سلام.این اولین باره که در مدتی که تو این کار هسنم جیزی مینویسم تو یه همچین محافلی.همیشه خواننده بودم بعد از اینم فک نمیکنم مجددا چیزی بنویسم.
    فقظ خواسنم بگم بجای اینکه به این فک کنید که این کار سودده هست یا نه به این فک کنید که ایا ادمه این هستید که با غیرممکنا برای ممکن شدنشون دستو پنجه نرم کنید یا نه.دوستان این کار یه کاره بسیار سخته ولی رسیدن به نتایج شیرین در بلند مدت با دیدگاه قوی احتمالاتی و ریاضی بهمراه پزوهش شخصی بسیار زیاد قابل دسترسه.
    موفق و تیزبین باشید.

دوست عزیز مرحبا بر شما

اتفاقا به موضوع خوبی اشاره کرده اید ، متاسفانه جو موجود جامعه در سالهای گذشته طوری شده که همه موفقیت ها و اوج انها با مقدار پولی که کسب میشه معیار و محک زده میشه ، و همین امر موجب گردیده هدف گذاری ها تغیر کنه

در صورتیکه درستش باید این باشه که هدف اولیه همون رسیدن به ناممکن ها باشه و سود حاصله فرع موضوع تلقی بشه ، اگر اینگونه بیاندیشیم دیگه با چند بار کال شدن میدون را خالی نمیکنیم و سعی در رفع معایب کارمون میکنیم

امیدوارم شاهد پست های بیشتر از شما باشیم

ارادت

18.  

کاربر فعال

میزان امتیاز
    1254Array = 37
    قدرت امتیازدهی
    37
    Array
    من بعد از چهار سال دوباره اومدم سمت بازارمالی جهانی.نیومدم که شکست را بپذیرم و خداحافظی کنم اومدم که سدی به عنوان موفقیت در بازارمالی جهانی رو از پیش روم بردارم.دیروز دوباره یه حسابو کال کردم حسابی سیصد دلاری که ظرف دو هفته با رعایت مدیریت سرمایه تبدیل به 420 دلار شد ولی در اثر یک فکر اشتباه اونم اینکه یه مقدار پول لازم داشتم گفتم هر طوری شده باید این پولو تو همین هفته جور کنم و این تفکر ویرانگر اتیش زد به حساب.حسابی که تا مرز 600 دلار هم رفت.دیگه مثل قبلا نیست که وقتی حسابی کال میشد کلا نامید میشدم بلکه اشتیاقم بیشتر میشه نسبت به موفقیت در این کار.چون یقین پیدا کردم برای موفقیت در این حرفه یه سری تاوانها باید داده بشه تا یه سری تجربیات با گوشت و خونت امیخته بشه.باید تو حساب ریل با لات بالا وارد بشی تا این تجربه بدست بیاد که اولین پوزیشن با لات بالا و بدون رعایت مدیریت سرمایه برابر است با کال مارجین.دقیقا همون لحظه ای که تصمیم میگیری با لات بالا وارد معامله بشی همون لحظه باید با حسابت خداحافظی کنی.با حسابهای کوچک و پوزیشنهای فول لات نمیشه به ارزوها رسید بله تمامی این موراد باید با گوشت و خون تریدر امیخته بشه.زمان میبره تا تریدر ه این نتیجه برسه که تریدهای با لات پایین و سود مستمر در بازار بسیار شیرینتر از سودهای لحظه ای و چند برابر کردن حساب در یک روزه.به هر حال خودمو خیلی به موفقیت نزدیک میبینم احساس میکنم تا رسیدن به موفقیت در این حرفه چند قدم بیشتر ندارم.که اولیش رعایت مدیریت سرمایه ست.خودمو به موفقیت نزدیک میبینم چون در حسابهای قبلی بهم ثابت شده. همین حساب هفته قبل من 11 تا ترید متوالی سودده داشتم.من نزدیک به 400 پیپ بازار رو فورکست کردم.بله فورکست نه مارتینگل گرید هدج اسکالپ و .....به امید موفقیت همه دوستان و خودم در انتها.نکته پایانی اینکه ببین بازار تبادلات ارزی افکس و یا هر چیز دیگه ای که اسمت هست من از اوناش نیستم که با چند تا شکست متوالی اشتباهاتمو گردن بروکر و ای بی و ...بندازم و باهات خداحافظی کنم اومدم که شکستت بدم و تا این هدف محقق نشه باهات خداحافظی نمیکنم...........من با افتخار میگم من دیروز حساب ریلمو کال کردم....

20.  

صفحه 2 از 6 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین